Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Z obrad XX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 24 lutego 2016 roku, odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie podczas której radni wysłuchali informacji na temat oceny stanu  bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także podjęli bieżące uchwały.

 • Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Dnia 19.02.2016r. w naszym przedszkolu odbyło się drugie spotkanie naukowe - „SEKRETY POWIETRZA”. Najmłodsi spotkali się z członkami Akademii Młodych Naukowców - rodzaj uniwersytetu dziecięcego, który odwiedza szkoły i przedszkola, umożliwiając najmłodszym „Czarodziejom Nauki” zgłębianie sekretów „wiedzy tajemnej” z różnych dziedzin nauki.

 • plakat

MARATON CHARYTATYWNY 6 marca 2016

Zapraszamy na maraton charytatywny zorganizowany dla Oliwiera Świdzińskiego.
6 marca 2016 w godzinach od 16.00 do 19.00 Hala Sportowa w Mszczonowie.
Cegiełka 20 złotych.

 

 

 • „ Pracuj bezpiecznie”

„ Pracuj bezpiecznie”

W dniu 22 lutego  Placówka Terenowa  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego  zorganizowała dla rolników, domowników, oraz osób związanych ze środowiskiem wiejskim szkolenie w   Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Mszczonowie.

 • Rycerze w Bobrowcach

Rycerze w Bobrowcach

Dnia 18 stycznia 2016 r. o godz. 8.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach brali udział w żywej lekcji historii pt. "Życie i kultura w średniowieczu". Pokaz przygotowała grupa artystyczna "Rekonstrukto".

 • Walentynki w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Walentynki w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

W dniu 15.02.2016 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobrowcach świętowali walentynki. Z tej okazji dzieci brały udział w konkursach oraz zabawie walentynkowej, ale nie tylko... Kilka dni przed obchodami walentynek w szkole zaczęła działać poczta walentynkowa, uczniowie tworzyli karty walentynkowe.

 • "Warsztaty kulinarne"

"Warsztaty kulinarne"

W ostatni dzień ferii w Miejskim  Przedszkolu Pani dyrektor przygotowała  wspaniałą niespodziankę.  Do przedszkola przyjechał  Pan Piotr, który jest z zawodu kucharzem. Poprowadził on dla dzieci warsztaty kulinarne.

 • Mszczonowska akcja „Zima w mieście”

Podsumowanie feryjnego szaleństwa, czyli mszczonowska akcja „Zima w mieście”

To już tradycja, że w okresie ferii zimowych gminne jednostki organizacyjne starają się wyjść naprzeciw nudzie i przygotować dla mieszkańców miasta i gminy nietuzinkowy i pełen atrakcji program.

 • Karnawałowo i walentynkowo, czyli bal w MOK-u

Karnawałowo i walentynkowo, czyli bal w MOK-u

Bal na zakończenie ferii w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, jaki odbył się  w sobotę  13 lutego miał w sobie coś  z zakończonego niedawno karnawału, ale też odrobinę   z mających się niebawem odbyć  Walentynek.

 • O pożarach wiedzą prawie wszystko

O pożarach wiedzą prawie wszystko

„Młodzież  zapobiega pożarom w Mszczonowie”, pod takim hasłem w ostatnią sobotę  w mszczonowskim Domu Strażaka odbyły się  eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich 25 pasjonatów pożarnictwa  z terenu całej gminy Mszczonów. Rywalizowali oni ze sobą  w trzech kategoriach wiekowych: „szkoły podstawowe”, „gimnazja” i  szkoły ponadgimnazjalne”.

 • Młodzi do akcji

Młodzi do akcji

Mszczonowska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza po wielu godzinach wpajania teorii odbyła 13 lutego ćwiczenia praktyczne. Zorganizowano je  na terenie placu targowego przy ulicy Kolejowej w Mszczonowie.

 • Udało się, jest !

Udało się, jest !

Plany na nowy rok nie okazały się fiaskiem, założenia zrealizowane, magiczna "20" przekroczona. Nasi stali bywalcy oczywiście jak zwykle nie zawiedli, za co zarówno im, jak i osobom, które pierwszy raz nas odwiedziły gorąco dziękujemy.

 • Manewry po mszczonowsku

Manewry po mszczonowsku

Mszczonowscy Strzelcy, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych, zorganizowali kolejne szkolenie w terenie. W lesie w pobliskich Radziejowicach ćwiczyli taktykę  i terenoznawstwo. Podczas manewrów, dla przypomnienia i utrwalenia,  wykorzystywano  komunikację niewerbalną.

 • plakat

Spotkanie autorskie z Piotrem Lipińskim, Biblioteka w Mszczonowie, 19 lutego godz.17.00

 

 

 

 

 

 • zebranie

Zebranie hodowców gołębi pocztowych

W dniu 23-01-2016 r. odbyło się zebranie handlowców gołębi pocztowych sekcji  Mszczonów w sali konferencyjnej, przy ulicy Grójeckiej w Mszczonowie. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Mszczonowa, Józef Grzegorz Kurek, który wręczał dyplomy i puchary za sezon 2015 r.

 • -

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mszczonów

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mszczonów dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 25.875,00 zł.

 • -

Dofinansowanie do modernizacji indywidualnych źródeł ciepła

Burmistrz Mszczonowa informuje, że został  uruchomiony w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie program dofinansowania do modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. do wymiany kotłowni lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą, zastąpienie pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko-groszek). Dofinansowanie w formie dotacji do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5.000 zł dla jednego beneficjenta ( właściciela nieruchomości). Osoby zainteresowane mogą składać wnioski w terminie do 29.02.2016r. w Wydziale Gospodarki Gminnej w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie pok. Nr 10,tel. 46 858-28-34.

 

 • Karnawał w MOK-u

Karnawał w MOK-u

W balu na zakończenie karnawału, jaki odbył się  w sobotę  6 lutego, w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, wzięło udział wiele dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Zabawa  miała miejsce w sali klubowej ośrodka. Propozycja feryjna MOK-u okazała się  prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

 • Pod pomnikiem Gloria Victis

Pod pomnikiem Gloria Victis

Tegoroczne obchody bitwy w Budach Bolimowskich odbyły się  7 lutego, czyli dokładnie tego samego dnia, jakiego w 1863 roku  doszło do pamiętnego boju, w którym oddział hrabiego Stroynowskiego starł się  z przeważającymi siłami carskimi.

 • Pod pomnikiem Gloria Victis

Pod pomnikiem Gloria Victis

„Witam wszystkich zebranych tu patriotów” – takim pozdrowieniem rozpoczął obchody 153. rocznicy bitwy w Budach Bolimowskich ks. dr Krzysztof Chojnacki. Mieszkańcy Bolimowa i okolicznych miejscowości , którzy chcą  pamiętać  o Bohaterach Powstania Styczniowego co roku zbierają  się  pod pomnikiem upamiętniającym bitwę.

 • VIII Międzynarodowy Festiwal Polskiej Młodzieżowej...

VIII Międzynarodowy Festiwal Polskiej Młodzieżowej Piosenki Religijnej w Dyneburgu

W dniu 7 lutego br. przedstawiciele Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej Obwodu Mazowieckiego w postaci zespołu "PRO ARTE" z Mszczonowa w składzie: pani kierownik zespołu Ludmiła Dorbot-Kierzkowska oraz uczestnicy Aleksandra Marczak, Bartłomiej Marczak i Daniel Olborski wzięli udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Polskiej Młodzieżowej Piosenki Religijnej, który odbywał się w Dyneburgu (Daugavpils) na Łotwie.

 • Napisane dzieła sztuki

Napisane dzieła sztuki

Ten wernisaż  nie przypominał pod żadnym względem wcześniejszych, jakie miały miejsce w małej Galerii Mszcznoskiego Ośrodka Kultury. 7 lutego w MOK-u zagościły ikony. Dzieła sztuki pełne majestatu, barwne, tchnące złotym blaskiem, zachwycały oglądających swoim niepowtarzalnym pięknem.

 • Licealny Zjazd Absolwentów w Mszczonowie

Licealny Zjazd Absolwentów w Mszczonowie

Mszczonowskie Liceum Ogólnokształcące przygotowuje się  do swojego wielkiego święta. 4 czerwca odbędzie się  IV Zjazd Absolwentów Szkoły. Będzie on uwieńczeniem, trwających od ubiegłego roku obchodów  70-tej rocznicy istnienia szkoły i 20-lecia nadania jej  imienia Szarych Szeregów. Przewodniczącą  Komitetu Organizacyjnego Zjazdu została Barbara Gryglewska. W skład szacownego grona, które zajmuje się  przygotowaniem szkolnego święta weszli też: dyrektor LO Mariola Mońko, nauczyciele- Krystyna Iżycka i Włodzimierz Graczyk, a także absolwenci- Jadwiga Rybińska, Janina Koperska, Grażyna Korzonkowska i Andrzej Mrówczyński. Całemu wydarzeniu patronuje ponadto   Komitet Honorowy , w którym znaleźli się: burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, starosta żyrardowski - Wojciech Szustakiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej -Łukasz Koperski, radni powiatowi- Krystyna Penczonek, Sławomir Myszkowski, Klaudiusz Stusiński, byli dyrektorzy LO- Genowefa Śledź, Halina Nowak, Urszula Adamczyk, Bogdan Laskowski,  były nauczyciel LO -Tadeusz Trzeciak oraz absolwenci- Janina Mikołajczyk i Andrzej Chojnowski.

 • Święto Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Święto Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Uroczystości związane ze świętem Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odbyły się 29 stycznia 2016 roku.
Obchody rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kubiak witając całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości: Barbarę Gryglewską – Przewodniczącą Komisji Oświaty RM w Mszczonowie, Zofię Krukowską – Sekretarz Miasta, Barbarę Ciszewską – Kierownik MOPS Mszczonów oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

 • Turniej hokeja na lodzie

V AMATORSKIE MISTRZOSTWA HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR DYREKTORA OSIR MSZCZONÓW

Już po raz piąty mamy przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków hokeja na lodzie na emocjonujące chwile podczas „Amatorskich Mistrzostw Hokeja na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR – Mszczonów”.
28 Lutego 2016 r. o godzinie 1000, na arenie lodowiska Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie, zmierzą się w zaciętych pojedynkach hokeiści z Mszczonowa, Skierniewic, Żyrardowa, Tarczyna, Radziejowic, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Milanówka, Jaktorowa oraz Grabc!

FERIE NA SPORTOWO z OŚRODKIEM SPORTU I REKREACJI

 • Ferie 2016

Ferie na sportowo w OSiR

 • Feryjne spotkanie z teatrem

Feryjne spotkanie z teatrem

Dnia 1 lutego 2016r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Zajęcza chatka”. Do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury przybyli artyści teatru krakowskiego studia ART-RE.

 • Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

25.01.2016 dzieci z gr."Misie" z Przedszkola Miejskiego nr.1. Z okazji "Dnia Babci i Dziadka" zaprosiły swe babcie i dziadków na program artystyczny. Mali aktorzy zaprezentowali podczas przygotowanego występu swe nieprzeciętne możliwości.

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dnia 21 stycznia 2016 r. od rana w Szkole Podstawowej w Bobrowcach panowała świąteczna atmosfera, bowiem w tym dniu do szkoły zawitali wspaniali goście  - Babcie i Dziadkowie. Babcia i Dziadek to najważniejsze osoby w naszym życiu. To oni opiekują się dziećmi kiedy rodzice są w pracy. Przygotowania do uroczystości trwały już od dłuższego czasu. Wykonano tematyczne dekoracje korytarza i sal lekcyjnych.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651688

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat