Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Piłkarze ręczni powtórzyli sukces

Piłkarze ręczni powtórzyli sukces

Piłkarze ręczni Zespołu Szkół w Mszczonowie obronili tytuł vice mistrza z  poprzedniego roku w Międzyszkolnych Igrzyskach Powiatu Żyrardowskiego.

Sukces piłkarek ręcznych

Historycznym sukcesem  piłkarek ręcznych Zespołu Szkół w Mszczonowie zakończyły się Międzyszkolne Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Mszczonowie 27.01.2016.

Kolejne zwycięstwo

Kolejnym zwycięstwem UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów zakończył się mecz z UKS Ósemka Pruszków 29.01.2016, który odbył się w Mszczonowie.
Przy ogłuszającym dopingu, w pierwszych dwóch partiach zespół gości próbował nawiązać walkę, dobrze rozpoczynając sety od przewagi kilku punktów. Nic to nie dało ponieważ doświadczenie zespołu Grzegorza Piątkowskiego doprowadziło do wygrania końcówek.

Wigilia Hufca Mszczonów

W dniach 19 – 20 grudnia 2015 odbyła się Wigilia Hufca Mszczonów. Dzięki życzliwości dyrektora pana Grzegorza Olczaka mogliśmy spędzić ten czas w Szkole Podstawowej w Lutkówce. Na początku zuchy przedstawiły Jasełka.

 • Mszczonowskie liceum w blasku sukcesów

Mszczonowskie liceum w blasku sukcesów

Od wielu lat uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów odnoszą sukcesy w licznych konkursach.

 • Z obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 27 stycznia 2016 roku, odbyła się XIX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie podczas której radni wysłuchali informacji na temat oceny stanu  bezpieczeństwa pożarowego na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także podjęli bieżące uchwały.

 • Pożegnanie oddziału powstańczego 1863

Pożegnanie oddziału powstańczego 1863 – rocznicowa inscenizacja w Mszczonowie

W ramach mszczonowskich obchodów 153. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego członkowie Mszczonowskiego  Stowarzyszenia Historycznego  wraz z rekonstruktorami z GRH  „STRZELCY” im. 31 pSK i  Strzelcami  Związku  Strzeleckiego Rzeczypospolitej, zorganizowali  inscenizację, zatytułowaną: „Pożegnanie oddziału powstańczego 1863”.

 • „Pożegnanie oddziału powstańczego 1863”

Wspomnienie proboszcza, który odważył się zostać powstańczym naczelnikiem Mszczonowa

Członkowie Mszczonowskiego  Stowarzyszenia Historycznego  wraz z rekonstruktorami z GRH  „STRZELCY” im. 31 pSK i  Strzelcami  Związku  Strzeleckiego Rzeczypospolitej dla uczczenia  153. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, zorganizowali  wieczornicę,  poświęconą powstańczemu naczelnikowi Mszczonowa ks. Władysławowi Polkowskiemu oraz inscenizację, zatytułowaną „Pożegnanie oddziału powstańczego 1863”.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 25 stycznia 2016r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 25 stycznia 2016r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radny Piotr Chyła, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Jerzy Siniarski, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

 • Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu Nr 1

W dniach 20-26 stycznia 2016r. Przedszkolaki z poszczególnych grup z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszały wyjątkowych gości a mianowicie soje Babcie i swoich Dziadków do naszego przedszkola. I tak 20 stycznia występy artystyczne z tej okazji prezentowały dzieci z grupy „Kotki” i „Gumisie”. 21 stycznia program artystyczny przedstawił dzieci z najmłodszej grupy „Krasnale”.

 • ferie victoria

Ferie na lodzie z Radiem Victoria

Termy Mszczonów zapraszają na Ferie na lodzie z Radiem Victoria, wtorek 09.02.2016 godz. 11.00-14.00.

Konkursy, animacje, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży na lodowisku.
Relacje reporterskie na żywo.
Radiowe nagrody.

 

 • Języki łączą ludzi

Języki łączą ludzi

25.01.2016 w Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Mszczonowie odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Osobami biorącymi udział w owym wydarzeniu byli uczniowie klas I- III. Każda klasa dzieliła się na dwie mniejsze grupy w zależności od nauczanego drugiego języka nowożytnego, jakimi są niemiecki oraz rosyjski.

 • Ferie w Bibliotece

Ferie w Bibliotece

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie i filii w Osuchowie na FERIE 2016.

 

 

 

 

 • BAL PODRÓŻNIKÓW Z INDIANĄ PLĄSEM I TONYM SZALIKIEM

BAL PODRÓŻNIKÓW Z INDIANĄ PLĄSEM I TONYM SZALIKIEM

Dnia 25.01.2016r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie odbył się „Bal podróżników z Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem” - to wspaniała zabawa przygotowana w żartobliwy sposób. Przedszkolaki miały okazję odbyć podróż dookoła świata, poznać wszystkie kontynenty, a wszystko z przymrużeniem oka.

FERIE W MOK 2016

FERIE W MOK 2016

„ZIMOWE ZABAWY Z ELSĄ I ANĄ W ZACZAROWANEJ KRAINIE LODU”

na przykładzie - filmu Disneya „KRAINA LODU”

 • LO w Mszczonowie

„Są ludzie, miejsca i czasy, których się nie zapomina”

Z okazji 70-tej rocznicy istnienia szkoły i 20-lecia nadania imienia Szarych Szeregów Liceum Ogólnokształcącemu w Mszczonowie.  organizowany jest IV Zjazd Absolwentów .
Zjazd odbędzie się  4 czerwca 2016 roku (sobota, początek godzina 11.00).  

 • Burmistrz Józef Grzegorz Kurek

Inwestycje zgodnie z kolejnością pozyskiwania funduszy zewnętrznych

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem na temat tego co czeka nas w nowym roku rozmawia Mateusz Milczarek

Panie Burmistrzu zakończyliśmy rok 2015 i weszliśmy w nowy 2016 rok, w związku z tym chciałbym w imieniu naszych Czytelników zapytać, jakie będzie te 12 miesięcy dla  Gminy.

 • Święto Babci i Dziadka w grupie „Gumisie”

Święto Babci i Dziadka w grupie „Gumisie”

Święto Babci i Dziadka to wyjątkowy i oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci w przedszkolu. W tym dniu odbywają się okolicznościowe spotkania. Tak było też 20 stycznia 2016r. w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie, kiedy to przedszkolaki z grupy „Gumisie” zaprosiły do placówki swoje Babcie i Dziadków.

 • Kościół farny w Mszczonowie - szopka

NASZE SZOPKI

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w świątyniach pojawiają się bożonarodzeniowe szopki, zwane też  żłóbkami. Z reguły nawiązują  one do konstrukcji sprzed lat i nie ulegają  poważnym modyfikacjom.

 • Koncert jak wspomnienie najpiękniejszych Świąt

Koncert jak wspomnienie najpiękniejszych Świąt

Koncert Kolęd, jaki w Mszczonowskim Ośrodku Kultury został zorganizowany 17 stycznia  przez Gminne Centrum Informacji i Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, był powtórzeniem niezwykle udanego  Pierwszego Koncertu Bożonarodzeniowego z  20 grudnia ubiegłego roku, jaki miał miejsce w mszczonowskiej farze.

 • „Jasełka” w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

„Jasełka” w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień, kiedy to 18.01.2016r. dzieci z grupy „Gumisie” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie wystąpiły w Mszczonowskim Ośrodku Kultury i zaprezentowały inscenizacje pt; „Jasełka”.

 • Czy słońce, czy mróz – ćwiczyć trzeba

Czy słońce, czy mróz – ćwiczyć trzeba

Trzeci weekend stycznia obfitował w strzeleckie wydarzenia. W  niedzielę  17 stycznia przedstawiciele mazowieckich jednostek Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej wspólnie z rekonstruktorami mszczonowskiej  GRH  „STRZELCY” zorganizowali manewry, poświęcone doskonaleniu zagadnień zielonej taktyki.

 • Z siatkarskich parkietów

Z siatkarskich parkietów

Siatkarki i siatkarze Zespołu Szkół w Mszczonowie rywalizowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Żyrardowie ( 12.01 – dz., 18.01 – chł.)

 • Udany rewanż w Pionkach

Udany rewanż w Pionkach

Bardzo trudne spotkanie rozegrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów 15 stycznia w Pionkach.
 

 • 12 Gminny Festiwal Przedstawień Jasełkowych

12 Gminny Festiwal Przedstawień Jasełkowych

W czwartek, 14 stycznia 2016 roku odbył się XII Gminny Festiwal Jasełek imienia Wojciecha Siemiona, który co roku organizowany jest na deskach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.
Niezaprzeczalnie coroczny Festiwal wzbudza ogromne zainteresowanie i podziw jury oraz publiczności, zachwycając wysokim  poziomem biorących w nim udział grup teatralnych.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Miejskim Przedszkolu...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie

W dniach 7 – 8 stycznia 2016 r. odbyła się w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To już 24. Finał WOŚP, który zakupi sprzęt medyczny dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

 • Rekordowy wynik mszczonowskiego finału WOSP-u

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszczonowie zakończył się wielkim sukcesem

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszczonowie zakończył się wielkim sukcesem. Oficjalny wynik zbiórki to 30037.50 zł, jest to pierwszy w historii mszczonowskiego sztabu tak wysoki wynik. Dla porównania w 2014r – 16162.04 zł a rok temu zbiórka przyniosła 10905.70 zł.

 • Ferie na sportowo

FERIE NA SPORTOWO z OŚRODKIEM SPORTU I REKREACJI

Nadchodzące ferie zimowe (01.02.2016 – 14.02.2016) to dla wielu rodziców problem, jak zagospodarować czas swoim pociechom.
Wzorem lat ubiegłych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie w tych dniach zaprasza dzieci i młodzież na "FERIE NA SPORTOWO".

 • Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie
na
zajęcia literacko plastyczne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie oraz duet animacyjny Małpie Figle serdecznie zapraszają dzieci w wieku 5-8 lat na zajęcia literacko-plastyczne pod hasłem:
CZY WYPADA CZASEM ZDZICZEĆ?
Sobota 16 stycznia 2016
godz. 12.15-13.30

 • BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie

Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych milusińskich. W tym czasie dzieci czekają na dzień niezwykły, bal karnawałowy - bal przebierańców. 12 stycznia 2016r. w naszym przedszkolu wszyscy bawili się w ozdobionej sali balonami i kolorowymi serpentynami.

 • koncert

Zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy, 17 stycznia br. godz. 15.30 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

Gminne Centrum Informacji , Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów oraz Mszczonowski Ośrodek Kultury zapraszają na KONCERT, jaki odbędzie się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury , 17 stycznia 2015r, niedziela, godz.15.30.

 

 

 • Karnawałowe szaleństwo

Karnawałowe szaleństwo

Karnawał trwa i nasi uczniowie mają  kolejną coroczną zabawę choinkową już za sobą…
Sala gimnastyczna w tym dniu zmieniła się w salę balową, a dokładniej zamek królewski . Na zamku można było spotkać postaci z ulubionych bajek, królewny, księżniczki, czarownice, wampiry, piratów, cowboye, strażacy, policjanci, Batman, Spider-Man…Wszystkie stroje były piękne i  świadczyły o dużej pomysłowości dzieci i ich rodziców.

 • Powrót do tradycji

Powrót do tradycji

W ramach realizowanego projektu ,,Propagowanie piłki ręcznej w środowisku lokalnym,, zorganizowany został turniej piłki ręcznej dziewcząt klas piątych i szóstych o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. Organizatorami tych rozgrywek były uczennice Mszczonowskiego Gimnazjum: Natalia Centkowska, Julia Okrasa, Aleksandra Piekarek, Karolina Tyburczy, Daria Kita wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Pawłem Promowiczem. Wsparcia organizatorom udzielił Radny Rady Miasta Mszczonowa Pan Robert Głąbiński poproszony przez organizatorów o objęcie patronatu nad tymi rozgrywkami.

Kozienice zdobyte

Bardzo dobrze zaprezentowali się siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w spotkaniu rewanżowym 9 stycznia w Kozienicach ( w Mszczonowie wygrana 3;1 ).

 • NASZE JASEŁKA w Mszczonowie i Lutkówce

NASZE JASEŁKA w Mszczonowie i Lutkówce

W Święto Objawienia Pańskiego, które popularnie zwiemy „Świętem Trzema Króli”, w wielu polskich miastach oglądać  można barwne i radosne orszaki Trzech Króli. Wierni w koronach królewskich, wraz z młodzieżą,   poprzebieraną za anioły i inne postacie biblijne,  przemierzają   ulice modląc się  i śpiewając.

 • Strzeleckie obchody oswobodzenia Dyneburga

Strzeleckie obchody oswobodzenia Dyneburga

3 stycznia 1920 roku jest  dla mieszkańców Dyneburga  datą szczególną. Właśnie wtedy ruszyła ofensywa, która doprowadziła do odbicia miasta z rąk bolszewików, a także wyzwolenia całych Inflantów Polskich. Kampanii Łatgalska, określana też, jako Operacja  "Zima", zapisała się  złotymi zgłoskami w historii polskiej wojskowości oraz  w dziejach stosunków polsko – łotewskich.

 • plakt

Startuje kampania Wspieram Lokalnie

Kampania Wspieram Lokalnie to inicjatywa 9 organizacji pozarządowych z terenu powiatu żyrardowskiego posiadających status Organizacji Pożytku Publicznego. Wspólnym działaniem chcemy zachęcić mieszkańców powiatu żyrardowskiego do wsparcia w rozliczeniu podatkowym za 2015 rok lokalne organizacje pozarządowe.

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Lokal w Mszczonowie
Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1
Pokój 27


Godziny Pracy:
Środa 13.00-17.00
Czwartek 12.00-16.00
Piątek 8.00-12.00

 • Lodowisko 2016

Zapraszamy wszystkich na mszczonowskie lodowisko.

Zapraszamy wszystkich spragnionych zimowych wrażeń do szaleństwa na mszczonowskim lodowisku.
LODOWISKO CZYNNE JEST CODZIENNIE W GODZINACH 9.00 - 20.00. (UWAGA!!! PRZERWA TECHNICZNA od 13.00 do 14.00.)

 • WOŚP 2016

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszczonowie

Zapraszamy na 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2016 roku.
W tegorocznym programie WOŚP w Mszczonowskim Ośrodku Kultury przewidziano m.in. filmowe niespodzianki, koncert kolęd, wystawę fotografii, pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie, a także koncert zespołu "SOMGORSI".

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651440

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat