Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Spotkanie z sołtysami

Spotkanie z sołtysami

Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia ( 22.12.2015r) w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło się spotkanie burmistrza Józefa Grzegorza Kurka z przedstawicielami 34 sołectw z terenu całej gminy.  Była to świetna okazja do zapoznania się z planami gminy na przyszły rok oraz wspólnego przedyskutowania problemów z którymi borykają się mieszkańcy wsi.
 

 • O programie bożonarodzeniowym w ZSP w Osuchowie

O programie bożonarodzeniowym w ZSP w Osuchowie

"I choć jestem mały, to też pobiegnę do Chrystusa… O programie bożonarodzeniowym

w  ZSP w Osuchowie

Jasełka, to taki jedyny teatr, w którym widz nie doszukuje się doskonałości, ponieważ uczą one wielu podstawowych wartości, tak przecież niezbędnych do życia.

 • WIGILIA – BOBROWCE 2015

WIGILIA – BOBROWCE 2015

Boże Narodzenie to wspaniały, symboliczny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. W tych dniach gasną waśnie i spory, zapominamy o troskach i zmartwieniach. Te dni również w szkole mają wyjątkowy wymiar. Społeczność Szkoły Podstawowej w Bobrowcach co roku organizuje wspólną wigilię połączoną z jasełkami i kolędowaniem.

 • IV ULICZNY BIEG SYLWESTROWY – TERMY MSZCZONÓW 2015

IV ULICZNY BIEG SYLWESTROWY – TERMY MSZCZONÓW 2015

27 grudnia w Mszczonowie odbył się IV Uliczny Bieg Sylwestrowy – Termy Mszczonów 2015. Organizatorami imprezy byli: LKS Osuchów i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie.
Na starcie stanęło około 200 osób podzielonych na kilka kategorii, zarówno pod względem wieku, płci jak i dystansu.

WESOŁYCH ŚWIĄT

 • WESOŁYCH ŚWIĄT
 • Kalendarz 2016

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Mszczonów po odbiór kalendarzy na rok 2016

Uprzejmie informujemy mieszkańców miasta i gminy Mszczonów o możliwości  odbioru bezpłatnych kalendarzy na rok 2016.
Osoby chętne zapraszamy do Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie przy ulicy Żyrardowskiej 4 w godzinach pracy jednostki.

 • Kalendarz 2016
 • Kalendarz 2016
 • Radny Mirosław Wirowski

Nobilitują mnie mszczonowskie korzenie

Z radnym Mirosławem Wirowskim, rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie Mirosławie, jest Pan niezaprzeczalnie osobą publiczną w Mszczonowie. Proszę jednak powiedzieć kilka słów o sobie by przedstawić się tym, którzy Pana jeszcze nie znają.

 • Z obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W poniedziałek 21 grudnia 2015 roku odbyła się XVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli szereg bieżących uchwał w tym m.in. uchwały budżetowej gminy Mszczonów na rok 2016, uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej, a także uchwały dotyczącej zmian w tegorocznym budżecie.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 14 grudnia 2015r

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 14 grudnia 2015r

Posiedzenie komisji otworzył radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.
W komisji uczestniczyli także: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński,  radny Robert Głąbiński, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radna Barbara Gryglewska, radny Jerzy Siniarski, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial.

 • Z obrad XVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek 15 grudnia 2015 roku, odbyła się XVII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli szereg bieżących uchwał, w tym zatwierdzili gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie.

 • Pierwszy Koncert Bożonarodzeniowy w takim wykonaniu

Pierwszy Koncert Bożonarodzeniowy w takim wykonaniu

Mszczonów był zawsze muzykalnym miastem. Po raz kolejny dowiódł tego 20 grudnia podczas Koncertu  Bożonarodzeniowego, zorganizowanego  przez Gminne Centrum Informacji i Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Absolutorium w zamian za udany sezon

Absolutorium w zamian za udany sezon

Zarząd Klubu Sportowego Mszczonowianki uzyskał jednogłośne absolutorium. Tak zdecydowali uczestnicy Walnego Zebrania Sprawozdawczego, jakie obyło się  18 grudnia w sali konferencyjnej budynku MOPS-u w Mszczonowie.

 • Opłatek w Muzeum Lwowa i Kresów.

Opłatek w Muzeum Lwowa i Kresów.

Zaproszenie do udział w wieczorze wigilijnym Kresowej Rodziny, to niewątpliwy zaszczyt. Dostąpili go Strzelcy z mszczonowskiej GRH, a także Strzelcy ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej z Pruszkowa i Mszczonowa.

 • Strzelecka Wigilia

STRZELECKA WIGILIA

Strzelecka wigilia, jaka odbyła się  20 grudnia w Izbie Pamięci Rodu Maklakiewiczów, była już  piątą  w historii działalności mszczonowskiej GRH. Blisko trzydzieści zaprzyjaźnionych osób zasiadło do wspólnego stołu i łamało się  opłatkiem, składając sobie życzenia.

 • Ofiary Stanu Wojennego wciąż w naszej pamięci

Ofiary Stanu Wojennego wciąż w naszej pamięci.

Jak co roku o tej porze społeczność Zespołu Szkół w Mszczonowie wspomina Stan Wojenny i jego krwawe ofiary. Oprócz obecności tej tematyki na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i godziny z wychowawcą szkoła zorganizowała Konkurs Wiedzy o Stanie Wojennym ( przygotowała p. Wioletta Pokora nauczyciel historii) oraz X Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej upamiętniający ofiary Stanu Wojennego (zorganizował p. Grzegorz Piątkowski nauczyciel wychowania fizycznego).

 • Ciężki bój w Przytyku

Ciężki bój w Przytyku

Kolejne dobre spotkanie, tym razem 11.12.2015 w Przytyku, rozegrali siatkarze

UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów . Gospodarz spotkania, UKS Grom Przytyk, okazał się bardzo wymagającym rywalem. Pierwsze trzy sety przebiegały w zasadzie bardzo podobnie czyli obydwie drużyny grały punkt za punkt i dopiero końcówki decydowały o wygraniu seta.

 • „Witaj Święty Mikołaju”

„Witaj Święty Mikołaju”

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola?

„Dopalacze kradną życie”

Pod takim hasłem w dniach 7.12.2015 r. i 14.12.2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Mszczonowie odbył się cykl spotkań z uczniami i nauczycielami nt. środków odurzających, w tym głównie dopalaczy.

 • Świąteczny nastrój Plebanii

Świąteczny nastrój Plebanii

Fundacja Plebania co roku w okresie przedświątecznym zaskakuje rozmachem organizowanych przez siebie wydarzeń. 14 grudnia w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się   świąteczny koncert, w wykonaniu dzieci i opiekunów popularnej Plebanii.

 • „Święta tuż, tuż...”- świąteczny spektakl

„Święta tuż, tuż...”- świąteczny spektakl

15.12.2015r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie gościliśmy artystów - Teatru DUET z Krakowa, którzy zaprezentowali przedszkolakom przestawienie pt. „Święta tuż, tuż...”. Uroczy Elf w czarujący sposób wprowadził nas w świąteczny nastrój, za pomocą czarów.

 • Wieści ze Szkoły Podstawowej w Bobrowcach

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Bobrowcach

W dniu 5 listopada 2015roku w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka połączone z pasowaniem na ucznia dzieci z klasy pierwszej.
Na sali panowała miła atmosfera, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 • Rycerska inicjatywa – wigilia pełna miłości

Rycerska inicjatywa – wigilia pełna miłości

Już  po raz siódmy Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej, działające przy mszczonowskiej Parafii  p.w. Świętego Jana Chrzciciela,  zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób samotnych, poszukujących ciepła i potrzebujących wsparcia.

 • Przy strażackim stole wigilijnym

Przy strażackim stole wigilijnym

Tradycyjnie od koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej  rozpoczęła się  strażacka wigilia mszczonowskiej jednostki OSP. Spotkanie, odbyte 10 grudnia,  w którym oprócz mszczonowskich druhów wzięła także udział liczna grupa przyjaciół strażaków, poprowadził prezes gminny OSP Waldemar Suski.

 • Strzelcy uczyli się jak nieść pomoc

Strzelcy uczyli się jak nieść pomoc

Strzelcy Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej oraz rekonstruktorzy z Mszczonowa i Pruszkowa uczestniczyli we wspólnym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, jakie  zorganizowane zostało  przez:  firmę MEDISAVER specjalisty medycyny ratunkowej Michała Kowalewskiego i  Szkołę  Nauki Jazdy MANGA Jarosława Lewickiego. 

 • Nieważny chłód – ćwiczyć trzeba

Nieważny chłód – ćwiczyć trzeba

Mszczonowscy Strzelcy z GRH   i Strzelcy  z jednostki strzeleckiej Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej dbają  o zachowanie kondycji. Szczególnie o tej porze roku warto zapewnić  sobie odpowiednią  porcję  ruchu, a jednocześnie utrwalać  nabyte wcześniej umiejętności.

 • Wspomnienie o 13 grudnia 1981 roku

Wspomnienie o 13 grudnia 1981 roku

Pruszkowscy i mszczonowscy Strzelcy ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej, a także rekonstruktorzy z GRH STRZELCY im. 31 pSK z Mszczonowa wraz z zaprzyjaźnionymi rekonstruktorami z Krakowa i Warszawy wzięli 13 grudnia udział w wydarzeniu,  dotyczącym wspomnienia 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

 • Przygotowania do 150. rocznicy powstania, o którym należy...

Przygotowania do 150. rocznicy powstania, o którym należy pamiętać

W Gminie Mszczonów  zawiązał się  Komitet Organizacyjnych Obchodów 150 –rocznicy Powstania Zabajkalskiego. Jego pierwsze spotkanie odbyło się  9 grudnia na plebanii w Lutkówce.

 • Wspólnie usiedli przy Wigilijnym Stole

Wspólnie usiedli przy Wigilijnym Stole

W czwartek 10 grudnia bieżącego roku w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury  odbyło się wigilijne spotkanie członków  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów  w Mszczonowie.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 9 grudnia 2015r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 9 grudnia 2015r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Jerzy Siniarski, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

 • W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju

Dnia 9 grudnia 2015 r dzieci z grupy "Kotki" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na spotkanie pt. "W świątecznym nastroju". Dzieci i rodzice podejmowali aktywność zabawową i zadaniową podczas konkursów, zagadek i zbaw.

 • Lekcja języka polskiego na temat "Mszczonów: wczoraj,...

Lekcja języka polskiego na temat "Mszczonów: wczoraj, dziś, jutro"

Sprawozdanie z przeprowadzonej lekcji języka polskiego na temat Mszczonów: wczoraj, dziś,  jutro zainspirowaną przez lekcję na temat moja mała ojczyzna zawartą w e - podręczniku. 
 
 • JASEŁKA pełne UŚMIECHU DZIECKA

JASEŁKA pełne UŚMIECHU DZIECKA

Jak co roku przedstawienie jasełkowe Uśmiechu Dziecka wprawia mnie w świąteczny nastrój i uświadamia, że ponownie nadszedł ten piękny czas, gdy wszystko staje się  lepsze, piękniejsze, łagodniejsze, wyjątkowe…

 • GMINNE MIKOŁAJKI MOPS-u

GMINNE MIKOŁAJKI MOPS-u

Mikołaj po raz kolejny zawitał na zabawę choinkową, zorganizowaną  przez mszczonowski MOPS. W tym roku 6 grudnia dzieci oczekiwały go przy dużej choince,  ustawionej w hali sportowej OSIR-u. Czas do przybycia świętego mijał im szybko, za sprawą wesołego repertuaru Luizy Sadowskiej.

 • „Świąteczne zabawy przy choince”

„Świąteczne zabawy przy choince”

Dnia 7 grudnia 2015r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie odbyły się „Zabawy przy choince”. Spotkanie to było wstępem do odbywającego się wieczorem rozstrzygnięcia konkursu na „DZWONEK ŚWIĄTECZNY”.

 • MIKOŁAJKOWE PIECZENIE PIERNIKÓW

MIKOŁAJKOWE PIECZENIE PIERNIKÓW

W dniu 7 grudnia 2015r. przedszkolaki z grupy „Gumisie” pod kierunkiem wychowawczyń i chętnych mam zorganizowali i przeprowadzili  zajęcia kulinarne pt.„Mikołajkowe pieczenie pierników”. Głównym celem była nauka pieczenia pierniczków, ale przede wszystkim zgodna współpraca przy dekorowaniu upieczonych ciasteczek.

 • Adwent w Lutkówce

Adwent w Lutkówce, czyli rekolekcje ze Świętą, wizyta biskupa oraz ratowanie zabytkowej świątyni

W pierwszy dzień rekolekcji adwentowych (4.12) parafianie z Lutkówki gościli ordynariusza Diecezji Łowickiej ks. biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę. Biskup w trakcie homilii mówił o znaczeniu wiary w życiu człowieka, a na  zakończenie Eucharystii poświęcił nowe dzieła, jakie upiększyły lutkówiecką  świątynię.

 • Święty Mikołaj w mszczonowskiej podstawówce

Święty Mikołaj w mszczonowskiej podstawówce

Wizyta św. Mikołaja to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
W tym roku, 4 grudnia, Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki i swoich asystentek odwiedził uczniów zerówek oraz uczniów klas I-VI  mszczonowskiej podstawówki.

 • Spotkanie z Zofią Czerwińską w Miejskiej Bibliotece

Spotkanie z Zofią Czerwińską w Miejskiej Bibliotece

„Z niewiadomych mi przyczyn nigdy się w życiu nie nudzę. I to właśnie jest strasznie nudne.” – powiedziała nam w czwartek Zofia Czerwińska, gość ostatniego spotkania online organizowanego przez Fundację Orange.

 • Kolejny sukces

Kolejny sukces

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrali 4 grudnia siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w drodze do III ligi. Tym razem do Mszczonowa przyjechała drużyna.

 • Siatkarze wygrywają

Siatkarze wygrywają

Bardzo dobry występ zanotowali siatkarze Zespołu Szkół w Mszczonowie  w Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Skierniewicach, który odbył się 3.12.2015.

 • Andrzejki w Miejskiej Bibliotece

Andrzejki w Miejskiej Bibliotece

Andrzejkowa zabawa zorganizowana wieczorem 27 listopada przez Miejską Bibliotekę Publiczną  w Mszczonowie zaskoczyła uczestników rozmachem, a organizatorów niespodziewanie dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

 • TAJNE KOMPLETY w Muzeum Lwowa

TAJNE KOMPLETY w Muzeum Lwowa

Kolejne spotkanie z cyklu „Tajnych kompletów” w Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce odbyło się 27 listopada. Uczestniczyli w nim członkowie: Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego, GRH Strzelcy im. 31 pSK oraz strzelcy i orlęta z podobwodu pruszkowsko – grodziskiego Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej.

 • Strzeleckie początki

Strzeleckie początki

Podczas zawodów strzeleckich w Parzęczewie, zorganizowanych 29 listopada przez Związek Strzelecki Rzeczypospolitej, debiutowała młoda ekipa podobwodu pruszkowsko – grodziskiego ZSR-u. Jej trzon stanowiła młodzież ze Mszczonowa.

 • Barbara ps. WIRTA i Basia rekonstruktorka

Barbara ps. WIRTA i Basia rekonstruktorka

Rekonstruktorzy z GRH „Strzelcy” im. 31 pSK wraz ze strzelcami z podobwodu pruszkowsko – grodziskiego Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej 1 grudnia wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu.

 • III turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa

III turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa

W dniu 28.11.2015r. w Mszczonowie odbył się III turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2015/2016. W zawodach wystartowało 41 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Żyrardowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich, Rawy Mazowieckiej, Osuchowa i Kampinosu.

 • Musical dla dzieci

Musical dla dzieci „ O małej syrence w niejednej piosence”

Dnia 1.12.2015r. dzieci z grupy „Biedronki” i Gumisie” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie odbyły wycieczkę do Centrum Kultury w Żyrardowie na musical pt. „ O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

 • Spotkanie w MBP

Spotkanie online z Zofią Czerwińską w Miejskiej Bibliotece w Mszczonowie

 

 

 

 

 

 • Jasełka

Uroczystości jasełkowe - 8 grudnia

Stowarzyszenie rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych

„Uśmiech dziecka” w Mszczonowie, Mszczonowski Ośrodek Kultury,

młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

serdecznie zapraszają na:

UROCZYSTOŚCI JASEŁKOWE 

 8 GRUDNIA o GODZ.17.00

Sala kinowa MOK

 • Otwarcie sezonu 2015

Zapraszamy na otwarcie lodowiska, niedziela 6 grudnia br. godz. 9.00

 

 

 

 • Koncert Bożonarodzeniowy

Zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy

Gminne Centrum Informacji oraz Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów zapraszają na KONCERT, jaki odbędzie się w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, 20 grudnia 2015r, niedziela, godz.18.00.

Najpiękniejsze Kolędy i Pastorałki wykonają uczestnicy zajęć umuzykalniających IPRM, uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej im. A. Szalińskiego, a także Orkiestra OSP Mszczonów.

 • Doskonały prezent

Doskonały prezent dla bliskich- karta podarunkowa TERMY MSZCZONÓW

 

 

 

 

 

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651524

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat