Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Lekcja w internacie

Lekcja w internacie

Członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK o swojej  pasji reko, a także o współczesnych szkoleniach strzeleckich opowiadali dzieciom i młodzieży  z SOSW w Żyrardowie. Spotkanie z wychowankami  ośrodka odbyło się  18 listopada na prośbę  kolegi z grupy, który z wykształcenia jest pedagogiem i pracuje  jako wychowawca w internacie SOSW.

 • Spotkania samorządowe 2015

Spotkania samorządowe 2015

Tradycyjnie w drugiej połowie listopada w gminie Mszczonów odbywają  się  spotkania samorządowe. Ich celem jest podsumowanie całorocznej pracy samorządu  na rzecz mieszkańców gminy, a także poinformowanie ich o planowanych działaniach na najbliższy okres.

 • Kaniowszczycy na mszczonowskim muralu

Kaniowszczycy na mszczonowskim muralu

Kaniowszczycy na mszczonowskim muralu Mszczonowscy kibice wykonali kolejny mural patriotyczny, poświęcony żołnierzom 31 pułku Strzelców Kaniowskich. Można go oglądać na budynku stacji trafo przy ulicy Północnej.

 • Weekendowe szkolenie strzeleckie

Weekendowe szkolenie strzeleckie

Członkowie mszczonowskiej GRH, Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego oraz Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej Obwodu Pruszkowsko -Grodziskiego, a także OSP Mszczonów  przeszli w weekend 21-22 listopada wspólne szkolenie strzeleckie.

 • Powstańcze lekcje w Mysiadle

Powstańcze lekcje w Mysiadle

Na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół w Mysiadle członkowie GRH Strzelcy im. 31 pSK  i Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego spotkali się 25 listopada  z uczniami gimnazjum oraz najstarszych klas szkoły podstawowej na lekcjach, poświeconych Powstaniu Styczniowemu.

 • Śpiewali o psiakach, kociakach i innych zwierzakach…

Śpiewali o psiakach, kociakach i innych zwierzakach…

Kochaj czworonogi” taki był tytuł i główne przesłanie koncertu Grupy Voice, jaki odbył się  w Mszczonowskim Ośrodku Kultury  w sobotę  21 listopada.  Młodzi artyści, zgłębiający tajniki sztuki śpiewania pod kierunkiem Luizy i Piotra Sadowskich, zaprezentowali na scenie wiele ciekawych i znanych utworów.

 • Mszczonowianka zakończyła sezon jesienny

Mszczonowianka zakończyła sezon jesienny i uczciła jubileusz kapitana drużyny

Uroczyste zakończenie rundy jesiennej sezonu 2015/16 Klubu Sportowego „Mszczonowianka” zyskało niezwykłą, sportową  oprawę. Mecz  towarzyski Mszczonowianka -"Reszta Świata" zakończył się  zwycięstwem  gospodarzy  8:5.

 • Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości

Święto Narodowe można obchodzić w różny sposób. Pasjonaci spotu właśnie tego dnia często uczestniczą  w różnego rodzaju biegach, meczach piłkarskich, turniejach… Lekkoatleci z Osuchowa, trenujący w grupie Stanisława Zdunka,  11 listopada wzięli udział w Biegu Niepodległości w Skierniewicach.

 • Konkurs czytelniczy dla klas szóstych

Konkurs czytelniczy dla klas szóstych

24.11.2015 roku (w czwartek) o godz. 900 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas szóstych.
Aby wziąć udział w konkursie należało znać treść książki Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera”.

 • Koniec sezonu 2014-2015 pełen sukcesów dla mszczonowskich...

Koniec sezonu 2014-2015 pełen sukcesów dla mszczonowskich cheerleaderek

Koniec roku kalendarzowego to - dla sekcji tańca cheerleaders w Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Fresh - okres pełen rzetelnej pracy. Wprawdzie sezon taneczny w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders dobiega końca, jednak w listopadzie nasze dziewczęta wzięły udział w ostatnich dwóch turniejach zespołów cheerleaders (w Łochowie oraz Krakowie), przywożąc kolejne trofea.

 • Konsultacje

Konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju - 1 grudnia 2015r

Konsultacje
Lokalnej Strategii Rozwoju
2014-2020

 

 • Z obrad XVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 18 listopada 2015 roku, odbyła się XVI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny. Ponadto Rada Miejska pozytywnie zaopiniowała informację z działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie oraz Mszczonowskiego Ośrodka Kultury za trzy kwartały 2015 roku. Radni przyjęli także szereg bieżących uchwał.

 • Przedszkolaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka

Przedszkolaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka

W październikowe południe w dniu 2 października do naszego przedszkola i klasy „0” przybyli goście – rodzice. Odpowiedzieli oni na zaproszenie Pań oraz wszystkich przedszkolaków, – aby wspólnie wziąć udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka.

Mamo, Tato " jestem przedszkolakiem, czyli pasowanie na przedszkolaka.

Dzień 5 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z Punktu przedszkolnego „Bajka”, klasy „0” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

 • „mamo, tato wolę wodę!”

„mamo, tato wolę wodę!”

Program edukacyjny „mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka, to już 8 edycja programu.

 • Olimpijczyk nabiera rozpędu!

Olimpijczyk nabiera rozpędu!

Kolejne ligowe spotkanie rozstrzygnięte zostało na korzyść UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. Po czterech setach zespół w pełni zrehabilitował się KS Mogielance Mogielnica za przegraną z pierwszej kolejki, nie oddając przyjezdnym nawet punktu.

 • Sprawozdanie z VIII Turnieju Piłki Nożnej Halowej Firm

Sprawozdanie z VIII Turnieju Piłki Nożnej Halowej Firm o Puchar Burmistrza Mszczonowa

22 Listopada 2015 r. w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 1 w Mszczonowie odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej Halowej Firm o Puchar Burmistrza Mszczonowa.

 • Dla zachowania pamięci o ORLĘTACH ze Lwowa

Dla zachowania pamięci o ORLĘTACH ze Lwowa

Tegoroczne uroczystości poświęcone pamięci Orląt Lwowskich w 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się   5 listopada 2015 roku w Katedrze Polowej w Warszawie. Ich organizatorem  po raz drugi były:  Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie,  założona i prowadzona przez Aleksandrę Biniszewską, będącą też dyrektorką Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce oraz Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,  kierowana przez dr Jana Tarczyńskiego.

 • Bieg uliczny

IV ULICZNY BIEG SYLWESTROWY Z TERMAMI MSZCZONÓW

IV Sylwestrowy Bieg z Termami Mszczonów 2015
dystans 5 km, start godz. 10.00 

SPONSOREM IMPREZY JEST:
BENEFIT SYSTEMS

 • VI turniej siatkówki

VI Turniej Piłki Siatkowej

Gmina Radziejowice oraz Stowarzyszenie LGD "Ziemia Chełmońskiego" zaprasza osoby pełnoletnie mieszkające lub pracujące na terenie gmin członkowskich na VI Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z terenu LGD "Ziemia Chełmońskiego".
Rozgrywki odbędą się w dniu 12.12.2015r w Hali Sportowej przy Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego w Radziejowicach.

 • Andrzejki

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE
Piątek 27 listopada
Siedziba Biblioteki
ul. Szkolna 3
godz. 19.00

W Programie:
- zabawy
- wróżby
                                - konkursy
                                                - słodki poczęstunek
                                    WSTĘP WOLNY

 • Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Dnia 20.11.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się SPOTKANIE NAUKOWE- „SEKRETY POWIETRZA”. Najmłodsi spotkali się z członkami Akademii Młodych Naukowców - rodzaj uniwersytetu dziecięcego, który odwiedza szkoły i przedszkola, umożliwiając najmłodszym „Czarodziejom Nauki” zgłębianie sekretów "wiedzy tajemnej" z różnych dziedzin nauki.

 • Wizyta przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece

Wizyta przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece

17 listopada 2015r. dzieci z grupy „Gumisie” wraz z wychowawczyniami z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w ramach projektu edukacyjnego „Książka moim przyjacielem”, udały się na spotkanie do Miejskiej Biblioteki w Mszczonowie.

 • Profesor Wodorek

„Profesorek Wodorek” w Miejskim Przedszkolu

Dnia 17.11.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków pt. „Profesorek Wodorek” w wykonaniu aktorów grupy teatralnej „Pomarańczowy Cylinder”. Występ miał miejsce w sali widowiskowej, a dzieci mogły w nim aktywnie uczestniczyć.

 • Spotkanie autorskie i warsztaty czytelnicze

Spotkanie autorskie i warsztaty czytelnicze w Szkole Podstawowej w Mszczonowie

Dzień 17  listopada 2015 r był ważny dla uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły . Tego dnia bowiem gościliśmy autorkę książek dla dzieci Barbarę Szelągowską i ilustratorkę Monikę Jędrychowską.

 • Spotkanie patriotyczne w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

Spotkanie patriotyczne w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

16 listopada 2015r. odbyło się spotkanie w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, w którym uczestniczyły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie.

 • Radny Robert Głąbiński

Z PASJĄ DLA MIESZKAŃCÓW

Z  najmłodszym stażem radnym Robertem Głąbińskim rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie Robercie w wyborach samorządowych w listopadzie 2014 roku po raz pierwszy  uzyskał Pan mandat radnego Rady Miejskiej Mszczonowa, proszę przedstawić się naszym czytelnikom.

 • Mszczonów w Dniu Święta Narodowego

Mszczonów w Dniu Święta Narodowego

97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości  została w Mszczonowie uczczona godnie i z rozmachem.  Mszczonowianie wzięli udział w patriotycznej demonstracji  oraz w Mszy   Świętej, odprawionej  w intencji Ojczyzny. 

 • Wernisaż prac Niny Radkiewicz

Malarstwo moja pasja- Nina Radkiewicz

Wernisaż  prac Niny Radkiewicz, jaki odbył się 7 listopada w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury przyciągnął tłumy pasjonatów sztuki malarskiej. W MOK-u stawili się  przyjaciele artystki, rodzina, a także wszystkie członkinie Koła Plastycznego KOLOR.

 • „Nasza niepodległa”

„Nasza niepodległa”

W dniu 10 listopada 2015r. w przeddzień 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczysta akademia.
Uczniowie z klasy III pod kierunkiem wychowawczyni p. G. Frelik zaprezentowali niezwykły program artystyczny.

 

 • Grunt to podstawy

Grunt to podstawy

Połączone drużyny członków GRH Strzelec im. 31 pSK  wraz ze Strzelcami ZSR obwodu pruszkowsko – grodziskiego wzięły udział w szkoleniu unitarnym, przeprowadzonym przez Obronę  Terytorialną. Szkolenie odbyło się w niedzielę 15 listopada, w Kłudnie Starym koło Grodziska Mazowieckiego.

 • Nowy komendant Hufca ZHP Mszczonów stawia na promocję

Nowy komendant Hufca ZHP Mszczonów stawia na promocję

Nowym komendantem Hufca ZHP Mszczonów został wybrany przewodnik Krzysztof Kurzepa. Jest on rodowitym mszczonowianinem, związanym z Hufcem już od blisko 20 lat. Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkołach w Osuchowie i Józefinie.

 • Centrum medyczne w Mszczonowie – od nowego roku

Centrum medyczne w Mszczonowie – od nowego roku

Już  niedługo Mszczonów zyska nowoczesną  placówkę  medyczną. 7 listopada odbyło się  oficjalne otwarcie i poświęcenie Centrum Medycznego Bi-Med., jakie znajduje się  przy ulicy Sienkiewicza, w miejscu, gdzie jeszcze w ubiegłym roku wznosił się  stary biurowiec GS-u.

 • Lutkówka – tu dba się o zabytki

Lutkówka – tu dba się o zabytki

To nie był tylko zwykły odbiór prac konserwatorskich. Spotkanie, do jakiego doszło 15 października 2015 roku w lutkówieckiej plebanii  było jak podsumowanie osiągnięć skromnego proboszcza, który przez wiele lat dzięki wsparciu swych parafian i wielu ludzi dobrej woli, zakochanych w urokliwej Lutkówce, uczynił z miejscowej świątyni prawdziwą  perłę.

 • integracje

Integrować, łączyć i sprawiać, że młodzież z uśmiechem przychodzi do swojej szkoły. Jak w Zespole Szkół w Osuchowie wyglądają integracje dzieci i młodzieży.

Z rozmowy przeprowadzonej z dyrektor Urszulą Gowin nt. działań mających na celu zintegrowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum wysnuwa się jasne jak słońce stwierdzenie, że integracja to podstawa do budowania dobrych relacji.

 • Poznali zasady ,,Savoir-vivre przy stole"

Poznali zasady ,,Savoir-vivre przy stole"

30 października 2015 roku klasa IV a i IV c Szkoły Podstawowej w Mszczonowie mieli okazję uczestniczyć w kursie ,,Savoir-vivre przy stole" . Takie kursy prowadzone są przez zespół pracowników zamku w Pułtusku. Wyjazd grupy czwartoklasistów zorganizowały wychowawczynie klas p. Ida Gontarz, p. Katarzyna Łapińska.

 • Edukacja drogowa w przedszkolu

Edukacja drogowa w przedszkolu

W czwartek 12 listopada maluchy z Miejskiego Przedszkola Publicznego w Mszczonowie miały okazję do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowy miasta Mszczonów Sławomir Zieliński przeprowadził dla nich lekcję właściwego i co ważniejsze bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

 • Prawdy i mity o narkotykach

Prawdy i mity o narkotykach

W dniach 9 i 10 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół w Osuchowie oraz w Gimnazjum w Mszczonowie zorganizowany został  cykl szkoleń skierowanych do uczniów, kadry nauczycielskiej oraz rodziców. Tematem zajęć były kwestie uzależnień narkotykowych.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 9 listopada 2015r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 9 listopada 2015r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Jerzy Siniarski, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

 • Burmistrz Józef Grzegorz Kurek

Pozostanę burmistrzem

Rozmowa z burmistrzem Mszczonowa -Józefem Grzegorzem Kurkiem, który w wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski, ale zdecydował, iż  powinien pozostać  na dotychczasowym stanowisku. 

 • Dobra passa trwa

Sezon 2015/16 rozpoczęty

Kolejny sezon rozgrywkowy rozpoczęli siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. Zaczęło się od wyjazdowego spotkania na bardzo trudnym gruncie w Mogielnicy 30.10.2015. Mecze wyjazdowe z tą  drużyną na jej specyficznej hali przypłacały porażką najmocniejsze zespoły IV ligi MWZPS.

 • Dobra passa trwa

Dobra passa trwa

Bardzo dobry występ zanotowali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w kolejnym spotkaniu IV ligi MWZPS. Tym razem 8.11.2015 do Mszczonowa przyjechali zawodnicy WTS Warka, którzy mieli ogromną chęć zwyciężyć i poprawić swój dorobek punktowy.

 • Piłkarki na medal

Piłkarki na medal

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Zespołu Szkół w Mszczonowie dziewcząt w piłce nożnej w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży Szkolnej.

 • 11 listopada 2015

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada 2015

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
9.30 - Zbiórka Pocztów Sztandarowych przy garażach straży
- Wprowadzenie Pocztów Sztandarowych na Pl. Piłsudskiego
- Podniesienie flagi na maszt
- Hymn Polski
- Przemarsz do kościoła św. Jana Chrzciciela
10.00 - Uroczysta Msza Święta
- Przemarsz z kościoła na Pl. Piłsudskiego
- Przemówienia
- Koncert Orkiestry Dętej OSP w Mszczonowie

Mszczonowski Ośrodek Kultury- Sala Kinowa
17.00- "Ballady na dwa serca"- koncert ballad
19.00- Projekcja filmu "Pilecki"

 • Jak pachnie jesień

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zaprasza na zajęcia literacko-plastyczne

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie oraz duet animacyjny Małpie Figle serdecznie zapraszają dzieci w wieku 5-8 lat w najbliższą sobotę 7 listopada w godzinach 12.00-13.30 na zajęcia literacko-plastyczne pod hasłem: Jak pachnie jesień.

 

 

 • HUBERTUS w Lutkówce

HUBERTUS w Lutkówce

W dniu wspomnienia liturgicznego Świętego Huberta – 3 listopada- członkowie dwóch kół łowieckich- z Grójca (JENOT) i z Mszczonowa (LIS) wspólnie obchodzili swe święto, czyli Hubertusa.

 • Strzelecka współpraca przynosi efekty

Strzelecka współpraca przynosi efekty

Członkowie Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej z Podobwodu Pruszkowsko - Grodziskiego JS5121 we współpracy z rekonstruktorami  GRH "Strzelcy" im. 31 pSK  zorganizowali spotkanie instruktażowe dla młodzieży z  terenu Gminy Mszczonów, która zadeklarowała  chęć  wstąpienia w szeregi ZSR-u.

 • Zaduszki nocą na naszych cmentarzach -2015

Zaduszki nocą na naszych cmentarzach -2015

Fotoreportaż:

 • Koncert w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Koncert w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

28 października 2015 roku w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbył się koncert, który był podsumowaniem warsztatów gitarowych i skrzypcowych dla uczniów z prywatnej Szkoły im. Antoniego Szalińskiego z oddziałem w Mszczonowie.

 • Dla ratowania zabytków naszych cmentarzy

Dla ratowania zabytków naszych cmentarzy

Akcja „Dbajmy o zabytki naszych nekropolii”, przeprowadzona pod patronatem Mszczonowskiego  Stowarzyszenia Historycznego  na dwóch mszczonowskich cmentarzach, oraz  na cmentarzu parafialnym w Lutówce,  zakończyła się zbiórką  4289.91 zł.

 • XV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 28 października 2015 roku, odbyła się XV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli szereg bieżących uchwał oraz dyskutowali na tematy dotyczące ich okręgów wyborczych.

 • Komisja Oświaty

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 27 października 2015r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

 • Dzień Nauczyciela we Wręczy

Dzień Nauczyciela we Wręczy

We wtorek 13.10.w Szkole Podstawowej we Wręczy odbyła się coroczna uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Nasi uczniowie do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni września.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651496

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat