Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Pasowanie w rytmach „Afro”

Pasowanie w rytmach „Afro”

W dniu 28 października 2015 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczystość pasowania na Przedszkolaka Miejskiego Przedszkola Nr1 w Mszczonowie.
W tym szczególnym dla każdego przedszkolaka dniu,  udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne i rodzice z grup Krasnali i Misiów.

 • Zbiórka 1 listopada

1 listopada kwesty na cmentarzach

Jak co roku, członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego 1 listopada pojawią się na cmentarzach, by zbierać środki na renowację zabytkowych pomników. W tym szczególnym dniu, gdy zatrzymujemy się w codziennym pędzie, by poświęcić przeszłości chwilę refleksji, pamiętajmy o grobach, które są strażnikami dawnych dziejów Ziemi Mszczonowskiej.

 • Soczewka szczęśliwa dla naszych przełajowców

Soczewka szczęśliwa dla naszych przełajowców

Dwa medale srebrny i brązowy wywalczyli zawodnicy LKS Osuchów  w XXXV Biegach Przełajowych Soczewka 2015, jakie odbyły się 17 października.

 • Dzień Papieski

Dzień Papieski

Dnia 20 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Jan Paweł II- Patron Rodziny”. Na początku apelu zaprezentowany został krótki film przypominający wzruszający moment wyboru Karola Wojtyły na papieża.

 • Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość dzieci w przedszkolu. Wszystkie trzylatki stają po raz pierwszy na scenie przed najważniejszą publicznością czyli rodzicami.
Taki "egzamin" dojrzałości w piątek 23 października miały również Smerfy. Trzylatki zaprezentowały najbliższym wiersze, piosenki w trzech językach oraz wspólny taniec.

 • Wyróżnienie w konkursie Zbiórka zużytych baterii 2015

Wyróżnienie w konkursie Zbiórka zużytych baterii 2015

Przedszkole Niepubliczne Smerfolandia wzięło udział w Konkursie zbiórki zużytych baterii 2015. Akcja została zorganizowana  przez Samorząd Województwa Mazowieckiego a patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - 25 października 2015r. Wyniki głosowania Gmina Mszczonów

Podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych ( 25.10.2015) mieszkańcy gminy Mszczonów w zdecydowanej większości oddali swój głos na KW Prawo i Sprawiedliwość (2443 głosy). W dalszej kolejności był Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska, który otrzymał 622 głosy.

 

 • Mszczonów po raz kolejny Gminą Fair Play

Mszczonów po raz kolejny Gminą Fair Play

W tegorocznej XIV edycji konkursu  „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, Józef Grzegorz Kurek burmistrz Mszczonowa odebrał prestiżową nagrodę główną – Statuetkę Gmina Fair Play 2015 oraz certyfikat w kategorii „Miasteczko i Małe Miasto”.

 • Grand Prix

„Grand Prix” Mszczonowa

W dniu 24.10.2015r. w Mszczonowie odbył się II turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2015/2016. W zawodach wystartowało 41 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich, Korytowa i Warszawy.

 • Konkurs piosenki

Szkolny Konkurs Piosenki – Bobrowce 2015

W dniu 12 października 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej Szkolny Konkurs Piosenki – Bobrowce 2015. Celem konkursu było propagowanie wśród najmłodszych zamiłowania do muzyki oraz kształtowanie umiejętności autoprezentacji.

 • DEN

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to czas podziękowań, gratulacji i życzeń.
13 października 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach wyrazili swoją wdzięczność pedagogom i pracownikom szkoły za wszystko, z czego zbudowana jest szkolna rzeczywistość.

 • XXIV spotkania artystyczne szkół

XXIV spotkania artystyczne szkół

W czwartek 22 października br. na deskach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się Konkurs Piosenki w ramach XXIV Spotkań Artystycznych Szkół.
W tegorocznych zmaganiach konkursowych wzięło udział 22 uczestników reprezentujących Szkoły Podstawowe z Mszczonowa, Bobrowiec, Lutkówki, Piekar, Wręczy, Osuchowa oraz Gimnazjum z Mszczonowa i Gimnazjum z Osuchowa.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 21października 2015r

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 21października 2015r

Posiedzenie komisji otworzył radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.
W komisji uczestniczyli także: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński,  radny Robert Głąbiński, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radna Barbara Gryglewska, radny Jerzy Siniarski, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial.

 

 • W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Każdy z nas wie, że ruch to zdrowie. Ale jakże ciężko czasami znaleźć motywację do tego by się troszkę poruszać i zadbać o własne zdrowie.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutkówce bardzo chętnie uczestniczą we wszelkich formach aktywności ruchowej organizowanych na terenie szkoły.

 • Plakat Promocja dla mieszkańców gminy Mszczonów

Uwaga Mieszkańcy

Uwaga, mieszkańcy gminy Mszczonów! Zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez Kompleks Basenów Termalnych oferty specjalnej, obowiązującej do 31 marca 2016.
Koszt biletu normalnego to 7 zł/h, a biletu ulgowego to 5 zł/h.
Oferta obowiązuje w dni robocze w godz. 8.30 - 16.00 oraz 20.00 - 22.00.

 

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 14 października 2015r

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 14 października 2015r

Posiedzenie komisji otworzył radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.
W komisji uczestniczyli także: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński,  radny Robert Głąbiński, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radna Barbara Gryglewska, radny Jerzy Siniarski, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial.

 • WZRUSZAJĄCE SPOTKANIE PO 42 LATACH

WZRUSZAJĄCE SPOTKANIE PO 42 LATACH

W sobotę, 6 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie absolwentów, którzy ukończyli szkołę w roku szkolnym 1072/73. Inicjatorką spotkania była jedna z ówczesnych uczennic, pani Zofia Kowalska (obecnie Dwornik).

 • Oficjalnie zostali uczniami

Oficjalnie zostali uczniami

W środę 14 października br. w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbyło się pasowanie na ucznia, czyli przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów szkoły.
Galowe stroje, podniosły nastrój i uroczysta atmosfera bez wątpienia na długo zapiszą się w pamięci głównych bohaterów tego dnia.

 • historyczne spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej,...

Integracja i edukacja, czyli historyczne spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej, Osuchów 2015.

Od 9 lat uczniowie z Gimnazjum im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie i Gimnazjum im. J. A. Maklakiewicza w Mszczonowie spotykają się z młodzieżą z Erding, położonego w rejencji Górna Bawaria.(Niemcy). W tym roku od 25 września do 30 września gościliśmy niemieckich przyjaciół w Polsce.

 • DAMA polskiego dziennikarstwa odwiedziła Mszczonów

DAMA polskiego dziennikarstwa odwiedziła Mszczonów

„DAMA”, to filmowa opowieść o byłej Pierwszej Damie RP, Marii Kaczyńskiej, wyreżyserowana przez damę polskiego dziennikarstwa Marię Dłużewską. Publiczny pokaz tego dzieła w Mszczonowie odbył się w niedzielę 18 października w sali kinowej MOK-u.

 • Nie daj się zwieść oszustom!

Nie daj się zwieść oszustom!

Jak ustrzec się  przed oszustwem? Jak nie dać  się  okraść metodą  „na wnuczka”? Kiedy zawiadomić  policję? Na wszystkie te pytania można było uzyskać odpowiedzi  podczas spotkania,  zorganizowanego 14 października w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 • Przygoda z książką bez tekstu

Przygoda z książką bez tekstu

„Jak wyrazić  tęsknotę  za latem?” - o tym na spotkaniu z najmłodszymi czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Mszczonowie rozmawiały 17 października Dorota Jakubowska i Sylwia Wiśniewska.

 • Tak obchodzono Dzień Nauczyciela w naszej gminie

Tak obchodzono Dzień Nauczyciela w naszej gminie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracownikom gminnych placówek oświatowych Gminy Mszczonów życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy złożyli: przewodnicząca Komisji Oświaty RM Barbara Gryglewska,  burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski, a także dziekan Dekanatu Mszczonów ks. prałat Tadeusz Przybylski.

 • Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa

W naszych gminnych sprawach wciąż ocieramy się o wielką, krajową politykę

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek. 

Wciąż czekamy na rozpoczęcie budowy parku rozrywki „Park of Poland”, którego budowa jest zapowiadana we Wręczy. Czym spowodowane jest opóźnienie tej inwestycji.    

 • Marek Balcer, prezes Geotermii Mazowieckiej

Mszczonów kolebką innowacji w zakresie Energii Odnawialnej

Z Markiem Balcerem, prezesem Geotermii Mazowieckiej, na temat związany z powstaniem w Mszczonowie Centrum Edukacyjno-Dydaktycznym Energetyki Odnawialnej rozmawia Łukasz Nowakowski.
 

 • Pijalnia wód w Mszczonowie

Pijalnia wód w Mszczonowie?

Geotermalny Mszczonów jest pionierem w zakresie podejmowanych działań ekologicznych.
Miasto słynie bowiem z innowacyjnej metody wykorzystania podziemnych, naturalnych źródeł wody geotermalnej termalnej wykorzystywanej do celów ciepłowniczych, rekreacyjnych oraz co jest ewenementem na skalę europejską- do celów pitnych.

 • Robimy wszystko, aby zmienić przebieg magistrali 400 kV

Robimy wszystko, aby zmienić przebieg magistrali 400 kV

Przez teren Gmin Mszczonów Radziejowice planowany jest przebieg  dwutorowej linii wysokiego napięcia 400 kV Kozienice -Ołtarzew. Po terenie Gminy Mszczonów ma ona przebiegać  m.in. przez: Nosy-Poniatki, Dwórzno, Zbirożę, Ciemno Gnojnę oraz tereny wzdłuż  obwodnicy Mszczonowa.

 • 100 lat temu w okolicach Lesznowoli

100 lat temu w okolicach Lesznowoli

Stulecie Bitwy pod Lesznowolą, Łazami, Janczewicami i Magdalenką zostało upamiętnione inscenizacją  historyczną, przygotowaną  przez  Towarzystwo Przyjaciół Mrokowa.  Widowisko odbyło się w niedzielę 4 października  w Lesznowoli.

 • Wykład profesora Pietrzaka

Wykład profesora Pietrzaka

Koncert Jana Pietrzaka, jaki odbył się  w żyrardowskim Centrum Kultury w dniu 8 października  nosił tytuł „Humor, muzyka i polityka”, ale powinien być  jeszcze rozszerzony o… historię, geografię, patriotyzm i długą  listę   innych rzeczowników. 

 • Grodziskie wspomnienie BOHATERSKIEGO ROTMISTRZA

Grodziskie wspomnienie BOHATERSKIEGO ROTMISTRZA

Mszczonowska GRH uczestniczyła 2  października w premierowym seansie filmu „Pilecki”, jaki miał miejsce w grodziskim Centrum Kultury. Członkowie grupy w historycznych uniformach witali widzów w hallu grodziskiego kina, następnie obejrzeli film w reżyserii Mirosława Krzyszkowskaiego, a na koniec wzięli udział w spotkaniu  z synem Witolda Pileckiego – Andrzejem Pileckim, jakie odbyło się  w restauracji „Babie lato”.

 • Nie zawsze historycznie…

Nie zawsze historycznie…

Członkowie mszczonowskiej  Grupy Rekonstrukcji Historycznej dzięki zaproszeniu przyjaciół z Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej mogli uczestniczyć  w zajęciach z zielonej taktyki i pierwszej pomocy, jakie odbyły się  w Skierniewicach w niedzielę  11 października.

 • Wielki dzień dla wszystkich pasjonatów czytelnictwa

To był wielki dzień dla wszystkich mszczonowskich pasjonatów czytelnictwa

Już  65 lat minęło od rozpoczęcia działalności Miejskiej   Biblioteki   Publicznej w Mszczonowie. Jej szacowny jubileusz był obchodzony 2 października w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • Sukcesy biegaczy z LKS Osuchów

Sukcesy biegaczy z LKS Osuchów

Końcówka lata obfitowała  w starty  osuchowskich biegaczy. Zawodnicy  LKS Osuchów 19 września wzięli udział V Grójeckiej Dysze. W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów srebro wywalczył Andrzej Wojtczak.

 • Frelik i Wojtczak pokazują klasę

Frelik i Wojtczak pokazują klasę

XVIII Półmaraton Philipsa, jaki odbył się  6 września w Pile,  miał rangę Mistrzostw Polski Seniorów w Półmaratonie. W ulewnym deszczu na starcie tego trudnego biegu stanęło  ok.  4 tys.  zawodników. W tym gronie znalazł się  też  młody zawodnik LSK Osuchów Karol. Frelik.

 • Trzy złote krążki od Prezydenta Legionowa

Trzy złote krążki od Prezydenta Legionowa

Zawodnicy LKS Osuchów w sobotę 12.09 brali udział w Biegach Przełajowych o Puchar Prezydenta Legionowa. Zawodnicy rywalizowali ze sobą  na malowniczych,  leśnych trasach.  Bieg główny na dystansie 10 km przyniósł osuchowianom miejsce trzecie (Karol Trelik) i czwarte (Andrzej Wojtczak).

 • Z obrad XIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 7 października 2015 roku, odbyła się XIV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli uchwałę w sprawie pozbawienia kategorii dróg gminnych zaliczonych do dróg gminnych oraz dyskutowali na tematy dotyczące ich okręgów wyborczych.

 • Radny Dariusz Olesiński

Razem pracujemy na sukces Mszczonowa

Z radnym Dariuszem Olesińskim, członkiem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa oraz Komisji Oświaty i Spraw Społecznych rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • Narada z sołtysami

Narada z sołtysami

W czwartek ( 1.10.2015r) w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło się spotkanie burmistrza Józefa Grzegorza Kurka z przedstawicielami 34 sołectw z terenu całej gminy. Była to świetna okazja do zapoznania się z planami gminy na bieżący rok oraz wspólnego przedyskutowania problemów z którymi borykają się mieszkańcy wsi.

 • Rekordowa zbiórka krwi

Rekordowa zbiórka krwi

W ubiegły piątek, 2.10 odbyła się już piąta w tym roku zbiórka krwi. Zainteresowanie podzieleniem się tym czerwonym złotem okazało się bardzo, bardzo duże. Chętni krwiodawcy zgłaszali się nawet w ostatnim kwadransie postoju ambulansu.

 • XIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 30 września 2015 roku, odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni ocenili działalność OSiR, a także działalność sportu na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto, radni podjęli szereg bieżących uchwał. Radni wysłuchali także informacji z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2015 roku oraz w placówkach podległych gminie Mszczonów.

 • Integracja Pierwszych Klas z Mszczonowskiego Gimnazjum

Integracja Pierwszych Klas z Mszczonowskiego Gimnazjumim im. Jana Adama Maklakiewicza

W dniu 24 września 2015r. miała miejsce już po raz trzeci Integracyjna Gra Terenowa, w której wzięli udział uczniowie i uczennice klas pierwszych naszego Gimnazjum. Dzięki sprzyjającej aurze pogodowej, zabawa odbywała się w godzinach 8:00- 13:00 na Mszczonowskich Termach. W grze wzięła udział większość pierwszoklasistów, pod czujnym okiem swych wychowawców, a organizatorami byli starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego i nie tylko.

 • Rocznicowe obchody w mszczonowskim LO

Rocznicowe obchody w mszczonowskim LO

W mszczonowskim  Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęto obchody 70 –lecia działalności szkoły i 20 –lecia nadania jej imienia Szarych Szeregów. Doniosłe rocznice obchodzone będą  przez cały ten rok szkolny i zakończą  się  zjazdem absolwentów. We wrześniu  odbyły się  natomiast  cztery wydarzenia inaugurujące rocznicowe obchody.

 • Ciuchcią do Łubna

Ciuchcią do Łubna

Dnia 22 września 2015r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie z grupy „Biedronki” miło spędziły dzień w Łubnie (gmina Wiskitki). Przedszkolaki o godzinie 9.30 z pobliskiego targowiska zabrała ciuchcia, która wiozła do celu bocznymi drogami. Dzięki temu mogły zobaczyć zwierzęta wiejskie takie jak: krowy, konie, kozy, owce, gęsi, kaczki, kury czy psy.

 • Z obrad XIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 7 października 2015 roku, odbyła się XIV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli uchwałę w sprawie pozbawienia kategorii dróg gminnych zaliczonych do dróg gminnych oraz dyskutowali na tematy dotyczące ich okręgów wyborczych.

 • Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

23 września 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach uczestniczyli
w spotkaniu z policjantem Komisariatu  Policji w Mszczonowie  - Panem Pawłem Czarneckim Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

 • Podróż do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie

Podróż do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie

6 października 2015 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajkowy zakątek” wybrały się ze swoją wychowawczynią panią Teresą Liszewską w  niezwykłą podróż do Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Mszczonowie. Ciepło przyjęte przez pracowników biblioteki, rozpoczęli wizytę  od zwiedzania placówki, a szczególnie kącika dla dzieci, z którego właśnie oni mogą wypożyczać książki.

 • Wycieczka

Wycieczka Przedszkolaków

Dnie 15.10.2015r. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr. 1 w Mszczonowie z grup: Słoneczka i Kotki, brały udział w wycieczce do Zakładu produkcyjnego w Grodzisku Mazowieckim zajmującego się produkcją krówek.

 • Przedstawienie kukiełkowe ,, Kocmołuszek’’

Przedstawienie kukiełkowe ,, Kocmołuszek’’

W dniu 7 października 2015 r. dzieci Szkoły Podstawowej w Bobrowcach uczestniczyły w przedstawieniu  pt.,, Kocmołuszek’’. Tematem spektaklu było zapoznanie ze sposobami dbania o swoje zdrowie oraz higienę osobistą.

 • Sprzątanie Świata 2015

Sprzątanie Świata 2015

W dniu 18 września 2015r w Szkole Podstawowej w Bobrowcach ruszyła tradycyjnie kolejna akcja Sprzątania Świata. Tego dnia wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami uzbrojeni w rękawice i worki na śmieci zabrali się do porządkowania okolicznych ulic w pobliżu szkoły.

 • Szlachetna Paczka

LEĆ WALCZYĆ ZBIEDĄ - Dołącz do Drużyny SuperW – zostań wolontariuszem!

Co roku do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworzą Drużynę SuperW, łączą biednych i bogatych.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651649

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat