Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Terenowe gry z historią w tle

Terenowe gry z historią w tle

Mieszkańcy niewielkich miasteczek często narzekają, że w ich miejscowościach brak jest rozrywek, skutkiem czego głównymi sposobami relaksu stają się elektroniczne gadżety. Tymczasem, w Mszczonowie, grupa Amshinow, skupiająca lokalnych społeczników, pokazała, że realizacja ciekawego pomysłu nie wymaga wielkich pieniędzy a jedynie dobrych chęci i zaangażowanych ludzi. Właśnie to okazało się kluczem do sukcesu projektu gier terenowych pod nazwą „Zagrajmy historię”, na którego realizację pozyskano mikrodotację w wysokości 4 000 zł z programu FIO Mazowsze Lokalnie.

            Już od końca sierpnia, mszczonowianie w różnym wieku mogą wraz z wolontariuszami i członkami grupy Amshinow udawać się w podróż po szlaku zabawy za pomocą różnych gier terenowych. Zdecydowana większość z nich dotyczy lokalnej historii i tradycji, ponieważ takie było założenie Projektu. Także Punkty, czyli miejsca, które trzeba odwiedzić, by zaliczyć zagadkę lub zadanie, wiążą się z dawnymi dziejami lub promują ważne miejskie organizacje i instytucje. Do tej pory, młodzi i trochę starsi pasjonaci terenowych gier, mogli wziąć udział w zabawach takich, jak „Impreza na orientację” czy „Spacer po nieistniejącym mieście” i, pod czujnym okiem wolontariuszy, zbierać literki, odwiedzać symboliczne lampiony z rysunkami, rozwiązywać historyczne zagadki, czy też zaliczać zadania. Zmaganiom tym towarzyszyło wiele radości, uczestnicy zdobyli też nowe wiadomości o Ziemi Mszczonowskiej oraz posiedli praktyczne umiejętności takie, jak przeładowywanie i oddawanie „suchego” strzału z pistoletu maszynowego PPS w lokalnej Izbie Pamięci.

            Wielu uczestników, którzy wcześniej brali już udział w tego typu zabawach w innych miejscowościach, podkreślało, że członkowie grupy Amshinow wykazali się sprawną organizacją i ogromną pomysłowością przy opracowywaniu koncepcji gier. Z pewnością duża w tym zasługa pracowników Gminnego Centrum Informacji. Jego Dyrektor, Beata Sznajder, podkreśla, że jako GCI zawsze chętnie wspieramy cenne, społeczne inicjatywy. Wielu mieszkańców ma dobre pomysły, ale boi się formalnej i organizacyjnej strony składania oraz rozliczania projektów o dofinansowanie. Pracownicy GCI posiadają w tym zakresie doświadczenie, którym chętnie dzielą się z innymi. Projekt gier terenowych jest nam szczególnie bliski, bo liderami grupy społeczników jest troje pracowników Centrum realizujących własny pomysł, a tłem zabawy są dawne dzieje Ziemi Mszczonowskiej, które na co dzień promujemy poprzez działalność Izb Pamięci.

            Projekt „Zagrajmy w historię” potrwa do końca września, a jego zwieńczeniem będzie ognisko oraz turniej gry planszowej o historii Ziemi Mszczonowskiej i okolicy. Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w zabawie, serdecznie zapraszamy na wspólny szlak śladami historii. Wszyscy uczestnicy turnieju terenowych gier, którzy ukończą przynajmniej cztery z nich, zostaną sklasyfikowani w specjalnym rankingu, a najlepsi z nich otrzymają rzeczowe upominki. Zapraszamy do zabawy!

 

Dagmara Bednarek

  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle
  • Terenowe gry z historią w tle

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557737

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat