Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 września 2015r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 września 2015r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radna Renata Siwiec, radny Piotr Chyła, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

Przedmiotem posiedzenia komisji były kwestie związane ze sportem na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto radni wysłuchali informacji dotyczącej przygotowań do obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Michał Szymański, dyrektor OSiR zdał informację z działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji za rok 2014 oraz do sierpnia 2015 roku.
Dyrektor w swoim wystąpieniu szczegółowo omówił zakres funkcjonowania hali sportowej, kompleksu boisk „Orlik”, a także kompleksu basenów termalnych, prezentując ofertę sportowo-rekreacyjną każdego z tych obiektów.
Wiele uwagi poświęcono przybliżeniu oferty produktu „Weekend z Termami Mszczonów” w ramach którego poszerzono zakres działalności kompleksu termalnego, w tym uruchomiono wypożyczalnię rowerów, kijków nordic walking, zakupiono 50 kompletów nart biegowych z kijkami do uprawiania narciarstwa biegowego, oznaczono 8 tras rowerowych, 3 trasy piesze, 2 szlaki narciarstwa biegowego, wybudowano grotę solną z sauną, plac zabaw, zamontowano dodatkowe dysze w basenie geotermalnym, zainstalowano wanny z hydromasażem, a także  8 urządzeń wolnostojących do siłowni zewnętrznej.
Ponadto wykonano budowę magazynu do przetrzymywania sprzętu, zainstalowano 200 dodatkowych szafek basenowych, wybudowano dodatkowe miejsca parkingowe oraz specjalne stanowiska dla przyczep kempingowych z wyposażeniem w wodę i energię elektryczną.
Michał Szymański wspomniał także o organizowanych przez OSiR imprezach sportowo- rekreacyjnych, a w tym cieszącymi się coraz większym zainteresowaniem amatorskimi turniejami hokeja, rajdami rowerowymi na orientację jak również biegami ulicznymi.
Zdaniem dyrektora na uwagę zasługuje także fakt, że dzięki bogatej ofercie TERM z roku na rok rośnie zainteresowanie mszczonowskim kompleksem Termalnym. Tylko do 31 sierpnia br. mszczonowski kompleks odwiedziło blisko 140 tysięcy osób, zaś w roku ubiegłym o 10 tysięcy mniej.
W dalszej części sprawozdania omówione zostały dotacje na poszczególne dyscypliny sportu. Najwięcej środków przeznaczanych jest na piłkę nożną ( blisko 240 tysięcy złotych), lekkoatletykę (38 tys), hokej na trawie (34 tys), piłkę siatkową (31 tys), tenis stołowy (13 tys), cheerleaders (12 tys), pływanie (7 tys).
Korzystając z okazji radny Robert Głąbiński zwrócił się z prośbą o pozytywne rozpatrzenie wniosku dotyczącego wskrzeszenia w Mszczonowie tradycji gry w piłkę ręczną.
- Czy w budżecie na rok 2016 przewidziane jest zabezpieczenie środków dla klubu UKS Olimpijczyk, który prowadzi sekcję piłki ręcznej- pytał radny Robert Głabiński.
Zasadnym byłoby wpisanie tej dyscypliny do gminnego kalendarza imprez sportowych- dodał radny.
W odpowiedzi Michał Szymański oznajmił, że propozycja wskrzeszenia w Mszczonowie piłki ręcznej jest brana pod uwagę i będzie analizowana przy konstruowaniu budżetu na rok 2016.

Następnie glos zabrali przedstawiciele klubów sportowych z terenu miasta i gminy Mszczonów.
Włodzimierz Radkiewicz, sekretarz KS Mszczonowianka przedstawił sprawozdanie z działalności klubu, zwracając uwagę głównie na realizację programów szkolenia sportowego, działanie klubu oraz na sukcesy drużyn.
Na pytanie przewodniczącej komisji Barbary Gryglewskiej dotyczące ilości zawodników zrzeszonych w klubie, Włodzimierz Radkiewicz poinformował, że w tym roku KS Mszczonowianka liczy około 180 zawodników. Sekretarz podkreślił także, że współpraca z OSiR, układa się prawidłowo.
Komisja wysłuchała także Grzegorza Strojczyka z Klubu Sportowego z Osuchowa  który w swoim sprawozdaniu podkreślił, że drużyna piłkarska LKS Osuchów w minionych rozgrywkach uplasowała się na 3 miejscu w A- klasie.
Duże sukcesy odnosi także sekcja lekkoatletyczna, której zawodnicy stają na podium w ogólnopolskich, prestiżowych imprezach biegowych.
Na pytanie radnej Barbary Gryglewskiej dotyczące problemów z jakim boryka się klub, Grzegorz Strojczyk poinformował, że największą bolączką są kwestie finansowe.
- Dużym obciążeniem dla klubu stanowi transport zawodników i opłacanie kadry trenerskiej -tłumaczył działacz.
Zdaniem Grzegorza Strojczyka nieocenioną pomoc materialną świadczą dla klubu sponsorzy, dzięki którym LKS może w pełni egzystować.
Radni zapoznali się także z raportem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk 2008”, przedstawionego przez Pawła Promowicza.
Klub posiada bogatą ofertę sportową, która skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Dzięki szerokiemu spektrum zajęć sportowych, każdy z uczniów może znaleźć odpowiednią dla siebie sekcję sportową.
W ofercie zajęć znajduje się m.in: sekcja piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz sekcja pływania. Łącznie klub zrzesza ponad 100 osób.
Zaproszony na komisję Grzegorz Olczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutkówce omówił działalność UKS Lutkówka, w tym sekcji hokeja na trawie oraz sekcji tenisa stołowego do których w sumie uczęszcza ponad 60 osób.
Podczas komisji sprawozdanie przedstawiała także Katarzyna Malinowska reprezentująca Stowarzyszenie Cheerleaders. Stowarzyszenie liczy obecnie 90 dziewcząt, które podzielone są na 5 grup wiekowych.
Zdaniem Katarzyny Malinowskiej z uwagi na duże osiągniecia sekcji w ogólnopolskich turniejach, istnieje potrzeba zorganizowania imprezy tanecznej w Mszczonowie, co byłoby dodatkową promocją dla miasta.
Na zakończenie radny Robert Głąbiński pytał o kwestie związane z możliwością awansu klubu sportowego Mszczonowianka do III ligi. W odpowiedzi burmistrz Józef Grzegorz Kurek poinformował, że każdy awans oznacza większe koszty utrzymania takiej drużyny zarówno dla samorządu jak i dla samego klubu.
- Ze sportem jest jak z opieką zdrowotną, ile by się nie przeznaczyło środków to ciągle będzie mało. Jesteśmy w okresie rozbudowy bazy sportowej i pozyskiwania sponsorów- tłumaczył burmistrz Mszczonowa.
Józef Grzegorz Kurek poinformował także, że powiat żyrardowski zadeklarował budowę wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół w Mszczonowie.
Dzięki tej inwestycji przybędzie kolejny obiekt z którego będą mogły korzystać uczniowie z mszczonowskich szkół.
W podsumowaniu przewodnicząca Barbara Gryglewska podziękowała uczestniczącym w komisji reprezentantom gminnych klubów sportowych za ogrom pracy włożony w krzewienie kultury fizycznej, w czasach kiedy nie łatwo jest zainteresować dzieci i młodzież sportem.
- Dziękuję za Waszą pracę, której efekty widać na każdym kroku. Ważne, że pomimo niełatwych czasów chce się Wam chcieć działać na rzecz aktywizacji młodzieży - mówiła z uznaniem Barbara Gryglewska.
W dalszej części posiedzenia radni zapoznali się z programem tegorocznych uroczyści związanych z Dniem Edukacji Narodowej, które odbędą się 13 października o godzinie 17.00 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.
Radni dyskutowali także na temat powstania w Mszczonowie Spółdzielni Socjalnej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby te będą mogły podjąć prace przy sortowaniu odpadów, pracach porządkowych oraz drobnych remontach.

Łukasz Nowakowski

 

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 września 2015r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 września 2015r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 września 2015r.

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557730

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat