Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Wspomnienie „17-września” w Muzeum Lwowa i Kresów

Wspomnienie „17-września” w Muzeum Lwowa i Kresów

Co roku we wrześniu wspominamy naszych przodków, którzy mieli odwagę  przeciwstawić  się  niemieckiej potędze i chwycili za broń w imię  obrony Ojczyzny. Niestety od lat o wiele mniej mówi się i pisze o tych, którzy w tym samym czasie na Kresach bronili Polski przed równie agresywnym i morderczym państwem, jakim była Rosja sowiecka. 

 • Cykl „GRAND PRIX” Mszczonowa

Cykl „GRAND PRIX” Mszczonowa

Cykl „GRAND PRIX” Mszczonowa edycja 2015/2016 składający się z 7 turniejów rozpocznie się turniejem w sobotę 26.09.2015r. na sali gimnastycznej OSiR-u przy ul. Szkolnej 1 w Mszczonowie. Początek turnieju o godz. 10.00.

 • Rodzinne świętowanie – Odpust u Świętego Ojca Pio

Rodzinne świętowanie – Odpust u Świętego Ojca Pio

Święto Parafii – Odpust u  Świętego Ojca Pio w Mszczonowie już  po raz drugi został połączony z wielką  integracją  parafialnych rodzin. W niedzielę  27 września zaraz po odpustowej Mszy Świętej, podczas której można było ucałować relikwię Świętego Ojca Pio, ksiądz proboszcz Sławomir Tulin zaprosił wszystkich do uczestniczenia w rodzinnym pikniku, jaki przygotowano na placu przy  kaplicy i plebanii.

 • Dotknij Miłosierdzia, czyli przybycie Krzyża i Ikony ŚDM...

Dotknij Miłosierdzia, czyli przybycie Krzyża i Ikony ŚDM do Mszczonowa

Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży po Diecezji Łowickiej. W sobotę  26 września Krzyż oraz  Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani-  zostały przywiezione do dekanatu mszczonowskiego. Oba znaki zostały podarowane młodzieży przez Wielkiego Papieża Świętego Jana Pawłą II.

 • Święto pieczonego ziemniaka

Święto pieczonego ziemniaka

W ostatni piątek września Przedszkolaki z Smerfolandii wraz z Rodzicami bawili się na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Na początek kadra Przedszkola wystąpiła z przedstawieniem o sprowadzeniu ziemniaka do Polski, następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z chustą.

 • Oferta promocyjna

Termy dla Seniorów i Rolników, tylko 5zł/h

Od 1 października 2015 roku do 31 marca 2016 roku, w dni robocze wstęp na kompleks basenów termalnych tylko 5 zł/h.
Promocyjna cena dotyczy emerytów, rencistów oraz rolników za okazaniem ważnej legitymacji lub odcinka wpłaty KRUS.

 • Plakat Gry

Zagrajmy w historię, 2 października od godziny 12.00

Serdecznie zapraszamy na cykl gier ulicznych

"Zagrajmy w historię"
w ramach projektu
finansowego z FIO Mazowsze Lokalnie

 • Zbiórka krwi

Oddaj krew, by pomóc druhowi z Wręczy

Zarząd Klubu HDK "STRAŻAK" przy OSP Mszczonów wraz z rodziną chorego, proszą o pomoc w wyjątkowej sytuacji. Zebrana krew zostanie przekazana dla druha z Wręczy.
Ci którzy nie oddali krwi na ostatniej zbiórce, mają okazję pomóc oddając krew w najbliższy piątek ( 2 października) w godzinach od 9.00 do 13.00. Ambulans do poboru krwi zlokalizowany będzie przed Domem Strażaka w Mszczonowie.

 • Terenowe gry z historią w tle

Terenowe gry z historią w tle

Mieszkańcy niewielkich miasteczek często narzekają, że w ich miejscowościach brak jest rozrywek, skutkiem czego głównymi sposobami relaksu stają się elektroniczne gadżety. Tymczasem, w Mszczonowie, grupa Amshinow, skupiająca lokalnych społeczników, pokazała, że realizacja ciekawego pomysłu nie wymaga wielkich pieniędzy a jedynie dobrych chęci i zaangażowanych ludzi.

 • Zimniczanki pokazują jak gotować

Zimniczanki pokazują jak gotować

Gotowanie, to podobnie, jak medycyna czy piłka nożna, jedna z tych dziedzin, na której podobno znają się wszyscy Polacy – a przynajmniej tak im się wydaje. Tak naprawdę nie jest jednak ważne, czy swoimi umiejętnościami dorównuje się Magdzie Gessler lub Robertowi Makłowiczowi.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 22 września 2015r

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 22 września 2015r

Posiedzenie komisji otworzył radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.
W komisji uczestniczyli także: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński,  radny Robert Głąbiński, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radna Barbara Gryglewska, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial, radny Krzysztof Krawczyk, radny Piotr Chyła.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 września 2015r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 września 2015r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radna Renata Siwiec, radny Piotr Chyła, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

Przedmiotem posiedzenia komisji były kwestie związane ze sportem na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto radni wysłuchali informacji dotyczącej przygotowań do obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

 • Dzień Szarlotki 2015

Dzień Szarlotki VIII edycja 11.10.2015r

Dzień Szarlotki
VIII edycja


od 11:30 do 12:30 Przyjmowanie Szarlotek do konkursu " Na najsmaczniejszą Szarlotkę"
14:00 Rozpoczęcie VIII edycji Dnia Szarlotki

 • LSR

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza do tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju

Lokalna Strategia Rozwoju (LSR), to dokument, w którym zawarte są cele, kierunki i sposoby działania mające przynieść rozwój danego obszaru. Dzięki niej diagnozowane są szanse i zagrożenia, określane plany na przyszłość oraz wyznaczniki ich realizacji.

 • Rekonstruktorzy w Fabryce Broni

Rekonstruktorzy w Fabryce Broni

Z  możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu Drzwi Otwarte Fabryki Broni „Łucznik” RADOM skorzystało setki osób. 19 września plac fabryczny zapełnił się  pasjonatami broni i historii. Można było zwiedzać fabrykę, oglądać  jej produkty, a także uczestniczyć w VISOWISKU, czyli pokazach i strzelaniu z legendarnego Visa.

 • Dla kultywowania pamięci o Patronie

Dla kultywowania pamięci o Patronie

Marszruta po malowniczej Puszczy Kozienickiej -  po drogach, którymi przed 76 laty szli żołnierze 31 pułku Strzelców Kaniowskich – tak pokrótce można opisać to co się wydarzyło 19 i 20 września.

 • Rajd rowerowy

RAJD ROWEROWY 11 października 2015

Zapraszamy na kolejną edycję Rajdu rowerowego "W pogoni za szarlotką", który odbędzie się 11 października 2015 roku - start o godz. 9.30 z Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie.
 

 • Noc w Przedszkolu

Noc w Przedszkolu

Nocowanie najstarszych grup stało się już tradycją Smerfolandii, w tym roku wyjątkowo odbyło się ono już w pierwszym miesiącu uczęszczania Rybek i Motylków.
Wychowawczynie przygotowały na ten dzień mnóstwo atrakcji i zabaw.

 • Odpust w parafi św. Ojca Pio

Symbole Światowych Dni Młodzieży i Odpust w Parafi Św. Ojca Pio w Mszczonowie

Symbole Światowych Dni Młodzieży- Kraków 2016 w Mszczonowie- 26 września 2015 r.
Odpust w parafi św. Ojca Pio w Mszczonowie- 27 września 2015 r.

 • Osuchów-Mszczonów - Erding, czyli polsko-niemiecka wymiana...

Osuchów-Mszczonów - Erding, czyli polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Od 25 września 2015r. do 30 września 2015r.

Kolejny raz uczniowie z Gimnazjum im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie i uczniowie  z Gimnazjum im. J. A. Maklakiewicza w Mszczonowie będą  uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Projekt wymiany finansowany jest z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, funduszy Gminy Mszczonów oraz wpłat uczestników.

 • Rekonstrukcyjny piknik na otwarcie wystawy

Rekonstrukcyjny piknik na otwarcie wystawy

100. rocznica Operacji Łódzkiej- to tytuł wystawy, jaka eksponowana jest w poszczególnych placówkach muzealnych województwa łódzkiego. W niedzielę  13 września odbył się wernisaż tejże  wystawy w Muzeum w Brzezinach.

 • wernisaż prac Dominiki Radomskiej

Relaksujący wernisaż

11 września w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się  wernisaż  prac Dominiki Radomskiej. Wystawa nosi skromny tytuł „KÓŁKO I KRESKA”, ale tak naprawdę – choćby ze względu na część zaprezentowanych prac- powinno się  ją  podpisać  „na tęczowo”.

 • Plakat : Gry uliczne "Zagrajmy w historię"

Zagrajmy w historię

Serdecznie zapraszamy na cykl gier ulicznych
"Zagrajmy w historię"
w ramach projektu
finansowego z FIO Mazowsze Lokalnie

 • Dożynki Gminne w Osuchowie -2015

Dożynki Gminne w Osuchowie -2015

Dożynki w Osuchowie, to jedna z  trzech największych imprez plenerowych w  Gminie Mszczonów. W tym roku odbyły się  one w dniu 13 września. Za dar chleba, za plony, za pomyślność gminy dziękowali w ich trakcie rolnicy z terenu całej Ziemi Mszczonowskiej.

 • Oczyszczalnia ścieków na miarę XXI wieku

Oczyszczalnia ścieków na miarę XXI wieku

Z początkiem sierpnia bieżącego roku gmina Mszczonów oficjalnie odebrała od wykonawcy oczyszczalnię ścieków w Grabcach Józefpolskich, której modernizacja zakończyła się wraz z  końcem lipca. 

 • Bezpiecznie do szkoły

Bezpiecznie do szkoły

W czwartek 10 września Sławomir Zieliński, dzielnicowy z mszczonowskiego komisariatu policji w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przeprowadził dla uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Mszczonowie praktyczną lekcję z zasad poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię.

 • Modelarska wystawa w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Modelarska wystawa w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

W ramach  obchodów 76 rocznicy Bitwy Mszczonowskiej  w dniach od 5 do 11 września odbywa się w Mszczonowie  szereg wydarzeń związanych z historią. W czwartek 9 września w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej otwarta została wystawa modeli samolotów, okrętów i historycznych  pojazdów wojskowych, jakie powstały podczas zajęć Wakacyjnej Modelarni.

 • Piknik połączony z Dożynkami

Piknik połączony z Dożynkami

W niedzielę 6 września odbył się dożynkowy piknik zorganizowany przez  Stowarzyszenie Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych (MRIES).
W tym roku po raz trzeci lokalne stowarzyszenie z Puszczy Mariańskiej zorganizowało imprezę promującą lokalne inicjatywy tzw. Skarbnicę Inicjatyw. Uroczystość tym razem połączona była z tradycyjnym świętem plonów.

 • Mszczonów pamięta

Mszczonów pamięta!

8 września 1939 roku,  o godzinie 8.00,  na ulicach Mszczonowa pojawiły się  pierwsze niemieckie czołgi. Niemalże natychmiast niemieccy żołnierze przystąpili do palenia i mordów. Jedna z egzekucji miała miejsce na placu targowym przy ulicy Grójeckiej, zwanym też  potocznie  „świńskim rynkiem”.

 • Dożynki 2015

GMINNE DOŻYNKI W OSUCHOWIE 13.09.2015

PROGRAM:
11.30 - Msza Święta w Kościele Św. Stanisława Biskupa Męczennika
12.45 - Uroczyste Rozpoczęcie
12.55 - Koncert Orkiestry OSP z Mszczonowa

Mecz KS MSZCZONOWIANKA- WILGA Garwolin 12.09.2015 godz. 11.00

 • Nocny Marsz Szlakiem Strzelców Kaniowskich

Nocny Marsz Szlakiem Strzelców Kaniowskich

Co roku władze samorządowe Mszczonowa  w porozumieniu z miejscową parafią farną  oraz Mszczonowskim Stowarzyszeniem Historycznym i Grupą  Rekonstrukcji Historycznej im. 31 pSK, upamiętniają  kolejne rocznice zwycięskiej Bitwy Mszczonowskiej`39.

 • Tego dnia Mszczonów był w Szczuczynie

Tego dnia Mszczonów był w Szczuczynie

Dwoma  autokarami, busami, samochodami osobowymi …3 września Mszczonów przyjechał do Szczuczyna. Podlaskie miasteczko mszczonowianie nawiedzili tak licznie, aby towarzyszyć  w ostatniej drodze swego ukochanego duszpasterza,  byłego proboszcza Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela.

 • Zagospodarujmy mszczonowskie BŁONIA

Zagospodarujmy mszczonowskie BŁONIA

W dniu 2 września w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli mszczonowskiego samorządu z  mieszkańcami. Omówione na nim zostały wstępne propozycje zagospodarowania parku przy kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie oraz terenów przykościelnych, zwanych potocznie mszczonowskimi błoniami.

 • Magdalena Podsiadły nowym prezesem LGD „Ziemia...

Magdalena Podsiadły nowym prezesem LGD „Ziemia Chełmońskiego”

W poniedziałek 31 sierpnia nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”. Zastąpiła Pani dotychczasowego prezesa Witolda Czuksanowa. Jak doszło do zmiany?

 • Czy wakacyjna modelarnia przerodzi się w stałą propozycję...

Czy wakacyjna modelarnia przerodzi się w stałą propozycję GCI

Projekt wakacyjnej modelarni, jaki w te wakacje zrealizowało Gminne Centrum Informacji zakończył się  powodzeniem. W lipcu na zajęcia modelarskie uczęszczała grupa kilkunastu młodych pasjonatów, którzy zadeklarowali chęć dalszego uczestniczenia w przedsięwzięciu także podczas roku szkolnego.

 • Biesiada rodzinna

Nasz Mszczonów da się lubić

To było huczne zakończenie wakacji. W ostatnią  sobotę  sierpnia (29.08) w parku przy ulicy Sienkiewicza odbyła się  impreza plenerowa pod hasłem „Nasz Mszczonów da się lubić”. Podczas tego mini festynu  wystąpiły przed mszczonowską  publicznością  dwa zespoły: kapela TORNERO i Zespół Śpiewaczy SŁONECZKO.

 • MSZCZONOWSKI WRZESIEŃ – 76 lat później

MSZCZONOWSKI WRZESIEŃ – 76 lat później

Obchody 76 rocznicy zwycięskiej  Bitwy Mszczonowskiej`39, rozpoczną się  już  5 września, kiedy to do Mszczonowa z pobliskiej Puszczy Mariańskiej wyruszy nocny Marsz Śladami Strzelców Kaniowskich.

 • Ostatnie pożegnanie Zdzisława Zdzieszyńskiego

Ostatnie pożegnanie Wacława Zdzieszyńskiego

W dniu 29 sierpnia 2015 roku w mszczonowskim kościele farnym pw. Świętego Jana Chrzciciela odprawiona została żałobna  Msza Święta,  podczas której rodzina, przyjaciele i znajomi  żegnali śp. Wacława Zdzieszyńskiego.

 • Strzelecki weekend

Strzelecki weekend

Ostatni wakacyjny weekend był bardzo pracowity dla członków mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 31 pSK. W ramach zobowiązań projektowych przeprowadzili oni w tych dniach szkolenie strzeleckie  pod okiem instruktorów z Warszawskiego Towarzystwa Strzeleckiego, a następnie wzięli udział w manewrach ASG.

 • Ostatnie pożegnanie śp. Mieczysława Kłopotowskiego

Ostatnie pożegnanie śp. Mieczysława Kłopotowskiego

Ostatnie pożegnanie śp. Mieczysława Kłopotowskiego odbyło się 22 sierpnia w mszczonowskim kościele farnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela Zmarł on 19 sierpnia, przeżywszy 85 lat.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651608

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat