Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

LATO W MIEŚCIE 2015 Z MSZCZONOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY

LATO W MIEŚCIE 2015

Z  MSZCZONOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY

„WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO … MSZCZONOWA”

S      I      E      R      P      I      E      Ń

TYDZIEŃ PIERWSZY

 

 • Tęcza nad Mszczonowem

Tęcza nad Mszczonowem

Tęcza nad Mszczonowem. To przepiękne zjawisko nawiedziło we wtorkowy wieczór (28 lipca) nasze miasto. Idealnie wpasowało się w Termy oraz niedawno uruchomiony wiatrak. Mimo wszystko zdjęcia nie oddają tęczowego uroku nie utrwaliły też tego, że dół tęczy był podwójny.

 • Piknik militarny w Sokolnikach

Piknik militarny w Sokolnikach

Tegoroczne Dni Sokolnik miały mocne akcenty rekonstrukcyjne. W sobotę 25 lipca w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury pojawiło się  wiele rekonstrukcyjnych dioram. Między innymi stanął punkt medyczny, przygotowany przez mszczonowską  GRH Strzelcy im. 31 pSK.

 • Z obrad XI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W poniedziałek, 27 lipca 2015 roku, odbyła się XI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli szereg bieżących uchwał oraz wysłuchali informacji z działalności burmistrza Mszczonowa między sesjami.

 • Pożegnanie śp. Zbigniewa Sasina

Pożegnanie śp. Zbigniewa Sasina

Przeżył 53 lata. Zmarł 20 lipca, a w ostatnią  drogę poniesiono go w trzy dni później. Żałobna Msza Święta, podczas której śp. Zbigniewa Sasina pożegnało liczne grono przyjaciół i znajomych, została odprawiona w mszczonowskim kościele farnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela.

 • W Tatry ze Świętym Ojcem Pio

W Tatry ze Świętym Ojcem Pio

W każde wakacje i ferie zimowe młodzież skupiona przy Parafii pw. Świętego Ojca Pio bierze  udział w zorganizowanych wyjazdach do atrakcyjnych miejsc w całej Polsce. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdów jest ks.  proboszcz Sławomir Tulin.

 • Powstaje filmowa wizytówka Ziemi Mszczonowskiej

Powstaje filmowa wizytówka Ziemi Mszczonowskiej

„Mazowsze dawniej i dziś”- znany program TVP Warszawa-  doczeka się w końcu odcinka o Mszczonowie. Materiał do niego był kręcony w przedostatnią sobotę lipca. Ekipa TVP,  w ten  wyjątkowo upalny dzień,  odwiedziła kompleks termalny.

Kondolencje

Głęboko poruszeni, z wielkim żalem żegnamy

Ś.P.

Zbigniewa Sasina

Wieloletniego Dyrektora Mszczonowskiego Ośrodka Kultury

 • Ranking samorządów dziennika Rzeczpospolita. Fot...

Mszczonów w pierwszej dziesiątce tzw. „Złotej Setki”

W kolejnej edycji popularnego rankingu najlepszych polskich samorządów dziennika Rzeczpospolita Mszczonów ponownie został sklasyfikowany  w Złotej Setce. W kategorii gmin miejsko-wiejskich znalazł się na 10 pozycji za: Kołobrzegiem, Aleksandrowem Łódzkim, Jarocinem, Karpaczem, Krosnem Odrzańskim, Pruszczem Gdańskim, Kostrzynem nad Odrą, Raciborzem i Nowym Targiem.

 • Jubileusz małżeński

Jubileusz małżeński

W dniu 04 lipca 2015 w lokalu Urzędu Stanu Cywilnego mszczonowskiego Ratusza odbyła się niecodzienna uroczystość związana z dostojną rocznicą ślubu.
Państwo : Ryszard i Teresa  małżonkowie Olesińscy obchodzili 56 rocznicę swojego ślubu.

 • Piknik rodzinny

Piknik rodzinny

W dniu 16 lipca 2015r. w miejscowości Łubno odbył się piknik rodzinny dla dzieci oraz ich opiekunów organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie.
W ramach pikniku dzieci miały m.in. takie atrakcje jak: przejazd ciuchcią do miejsca pikniku, malowanie twarzy, jazda konna, balony, słodycze, napoje oraz liczne gry i zabawy.

 • Obchody 100- rocznicy II bitwy przasnyskiej

Jednorożec 1915-2015

Obchody 100- rocznicy II bitwy przasnyskiej, odbyły się  w Jednorożcu w dniu 11 lipca. Zapoczątkowała je ekumeniczna modlitwa na miejscowym cmentarzu wojennym, odmówiona w intencji poległych.

 • Drugi dzień obchodów 100-lecia bitwy przasnyskiej

Stulecie wąskotorówki – stulecie bitwy

Drugi dzień obchodów 100-lecia bitwy przasnyskiej (12.07) został połączony ze wspomnieniem utworzenia także przed stu laty miejscowej wąskotorówki, zwanej  Mławską Koleją  Dojazdową. Jej   linia  biegnie z Mławy przez Grudusk – Przasnysz – Krasne aż do Makowa Mazowieckiego i wynosi 74 km.

Tydzień Bibliotek 2015

Tydzień Bibliotek 2015 już dawno za nami, jednak promocja czytelnictwa nadal trwa!
W połowie czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie wzięła udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – organizację zrzeszającą osoby związane z bibliotekarstwem i informacją naukową, ze wszystkich typów bibliotek.

 • Łukasz Koperski-Przewodniczący Rady Miejskiej

Żeglarstwo daje wolność

Na tematy związane  z  pasją do żeglowania rozmawiamy z Jerzym Penczonkiem, żeglarzem, sportowcem, społecznikiem, biznesmenem  i sadownikiem oraz Łukaszem Koperskim, przewodniczącym Rady Miejskiej.

Pozwolą Panowie, że rozpocznę rozmowę od Pana Łukasza Koperskiego od którego wyszła inicjatywa, abyśmy się spotkali w celu pokazania młodym ludziom jak piękną pasję stanowi dla Panów żeglarstwo.
Panie Przewodniczący wiadomo, że żeglarstwo nie jest jedynym Pańskim zamiłowaniem, skąd w ogóle pomysł by właśnie w ten sposób spędzać swój wolny czas?
 • Termy

Początek lipca na TERMACH

Lipcowe upały dały się wszystkim mocno we znaki. Za to TERMY przeżywały wtedy swój złoty okres. Było to prawdziwe oblężenie. Nawet w środku tygodnia w basenach  trudno było znaleźć dla siebie odrobinę  przestrzeni. Bój toczono też  o własne miejsce pod kocyk na  łączce,  okalającej niecki basenowe. Prawdziwą  udręką było już  natomiast zaparkowanie samochodu. Termalne parkingi pękały w szwach. Na ulicach dojazdowych też  nie dało się wcisnąć szpilki. Amatorzy termalnego relaksu zmuszeni więc zostali do parkowania  na sąsiednim osiedlu.  Jednak nie ma co narzekać. Przecież  w lato musi być  gorąco.
 • Zbiórki publicznie ngo z terenu Gminy

Zbiórki publicznie ngo z terenu Gminy

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Uśmiech Dzieckaoraz Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie składają serdeczne podziękowania dla wszystkich tych, którzy wsparli je w trakcie zbiórki podczas obchodów 25-lecia samorządności. Dzięki Państwa dobremu sercu i szczodrości udało się zebrać 885,36 zł i 1 euro cent  („Uśmiech Dziecka”) i 686,21 zł (OSP), które umożliwią doposażenie świetlicy terapeutycznej oraz zakup sprzętu dla strażackiej jednostki. Wszystkim Darczyńcom życzymy, by ofiarowane dobro wróciło do Was ze zdwojoną siłą i prosimy o pamięć podczas kolejnych takich inicjatyw, bo tylko działając wspólnie można zrobić coś wielkiego i wspaniałego.
 • Czerwcowe spotkania z historią

Czerwcowe spotkania z historią

Początek lata, pierwsze dni słonecznej pogody, radość z powodu zbliżających się wakacji, urlopów. Takie właśnie jest czerwiec – miesiąc szczególnie lubiany przez najmłodszych i młodzież. Jednak oprócz letniego lenistwa może on też być okazją do przeżycia ciekawej przygody, o czym w tym roku przekonało się wielu mieszkańców – dzieci, młodzieży, a także dorosłych i seniorów. Piękna pogoda sprzyjała spacerom, które niejednokrotnie prowadziły wycieczkowiczów do budynku Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej.

Możesz sam wybrać swoją świątynię

Jaki będzie kościół pw. Świętego Ojca Pio? Powstała w roku 2008 parafia wciąż nie ma jeszcze swojej docelowej świątyni. Wierni modlą się w kaplicy która zaczęła wzrastać jeszcze w roku erygowania parafii. Dziś jest już jednak za mała, co szczególnie daje o sobie znać podczas Mszy, odprawianych w okresach największych świąt. Ksiądz Sławomir Tulin – jako dobry gospodarz- nie zapomniał jednak o tym, że powierzona mu owczarnia potrzebuje godnego kościoła.

 • Burmistrz Józef Grzegorz Kurek

o AquaParku, delfinarium, gminnych inwestycjach i skutkach wandalizmu…

W ubiegłym roku pojawiły się zapowiedzi o rychłym rozpoczęciu budowy Park of Poland, czyli wielkiego AquaParku, będącego zarazem początkiem budowy parku rozrywki i nauki. Prace miały się rozpocząć już w okresie wiosennym tego roku. Wiosnę mamy za sobą, lato w pełni, a budowa jeszcze nie ruszyła. Czy coś niepokojącego dzieje się z tą inwestycją? To tylko zwykłe opóźnienie, czy może inwestor wycofał się ze swoich planów?

 • Ale to już było i nie wróci więcej....

Ale to już było i nie wróci więcej....

W dniu 25 czerwca 2015 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Bobrowcach uroczyste pożegnanie odchodzących już uczniów klasy trzeciej.

 • Historia zwycięstwa pod Ossowem

Dla popularyzacji historii zwycięstwa pod Ossowem

Piknik rodzinno – rowerowy, organizowany przez Samorządową Instytucje Kultury -Ossów 1920, to impreza cykliczna. W tym roku miała ona miejsce 5 lipca. Uczestniczyło w nim wiele organizacji i stowarzyszeń. Cześć rekonstruktorską zapewnili wspólnie członkowie Towarzystwa Historycznego „Rok 1920” i mszczonowska GRH Strzelcy im. 31pSK. Uczestnicy pikniku mogli wraz z przewodnikiem udać się na wycieczki rowerowe po parku kulturowym. Niezwykłą historię tej ziemi można też było poznać korzystając z oferty Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie. Sporym zainteresowaniem cieszyło się „OKO”, czyli „Ossów Kino Otwarte”, dostępne w Centrum zupełnie bezpłatnie. Podczas pikniku w tym kinie na okrągło wyświetlana była filmowa opowieść o bitwie warszawskiej 1920 roku.
 • Powitanie gości podczas obrad X sesji Rady Miejskiej w...

Z obrad X sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek, 30 czerwca 2015 roku, odbyła się X sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni wysłuchali m.in. sprawozdania z działalności „Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego” w Żyrardowie, a także informacji na temat działalności służby zdrowia na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto radni jednomyślnie udzielili absolutorium dla burmistrza Mszczonowa.

 • Lato w Mieście 2015

INFORMACJA NA TEMAT AKCJI „LATO W MIEŚCIE” LIPIEC – SIERPIEŃ 2015, ORGANIZOWANEJ PRZEZ OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W MSZCZONOWIE.

W 2015 roku, od 1 lipca do 31 sierpnia, OSiR Mszczonów przewiduje kontynuację przeprowadzanej corocznie akcji „Lato w mieście”. Akcja ta, zostanie przeprowadzona na trzech obiektach OSiR tj. Hali sportowej, Kompleksie Boisk Sportowych Orlik oraz Kompleksie Basenów Termalnych.

 • Choć minęło pół wieku, to dla nich matura była …wczoraj

Choć minęło pół wieku, to dla nich matura była …wczoraj

To był niezwykły dzień, poświęcony niezwykłemu spotkaniu. Jego uczestnicy postanowili uczcić  pięćdziesięciolecie swojego egzaminu maturalnego. Byli uczniowie mszczonowskiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdawali egzamin dojrzałości w roku 1965, a także kilka osób z klas kończących ogólniak w latach 1963 -64 zebrało się  na wspomnieniowym przyjęciu w mszczonowskiej restauracji -DEKADZIE.

 • Ich pierwszy koncert…

Ich pierwszy koncert…

Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy w Izbie pamięci Rodziny Maklakiewiczów  prowadzone są  zajęcia umuzykalniające.  Projekt, dofinansowany przez MKiDN,  rozpoczął się w lutym tego roku. Jednostką  samorządową, która jest odpowiedzialna  za jego realizację  jest Gminne Centrum Informacji.

 • Strażacki weekend

Strażacki weekend

Ostatni czerwcowy weekend we Mszczonowie obfitował w strażackie emocje. W sobotę  27.06 na boisku ligowym KS Mszczonowianki odbyły się gminne zawody pożarnicze, natomiast w niedzielę 28.06  na miejskim stadionie konkurowali ze sobą  druhowie z jednostek z terenu całego powiatu żyrardowskiego.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 24 czerwca 2015r

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 24 czerwca 2015r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński,  radny Robert Głąbiński, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial, radny Krzysztof Krawczyk oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651653

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat