Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.9.2021

Imieniny

Januarego, Konstancji, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Rodzinne Igrzyska na Orlikach

Rodzinne Igrzyska na Orlikach

W dniu 21.06.2015r., na obiekcie sportowym ORLIK w Mszczonowie przy ul. Szkolnej 3, w ramach akcji "Rodzinne Igrzyska na Orlikach" zostały zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci i rodziców pod patronatem Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji z Mszczonowa.

W ramach Rodzinnych Igrzysk dzieci i rodzice mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych, a oprócz tego zostały przygotowane dla nich różne atrakcje (balony, dyplomy, słodycze i napoje).

Tematem przewodnim Rodzinnych Igrzysk zorganizowanych w naszym mieście były zawody bez porażki czyli wszyscy wygrywają. W związku z tym wszystkie dzieci i rodzice otrzymali takie same nagrody i upominki.

Przed rozpoczęciem Rodzinnych Igrzysk organizator wyjaśnił zasady każdej konkurencji. Następnie każdy z uczestników otrzymał karnet z wyszczególnionymi konkurencjami.

W „Rodzinnych Igrzyskach na Orliku” wzięło udział 31 dzieci i rodziców, które organizator podzielił na pięć drużyn. Po krótkiej rozgrzewce, w której uczestniczyły wszystkie dzieci i rodzice, każda drużyna przystąpiła do zaliczania poszczególnych konkurencji: W trakcie trwania imprezy dziećmi opiekowali się wykwalifikowani instruktorzy i wolontariusze. Igrzyska Rodzinne trwały od godz. 15.00 do 16.30.

 

Harmonogram konkurencji sportowych przedstawiał się następująco:

 

  1. STRZAŁ DO BRAMKI PIŁKĄ

Zasady konkurencji:

Strzały do bramki były oddawane z odległości 5 metrów (dzieci ze szkoły podstawowej i młodsi) oraz 7 metrów (starsze dzieci i rodzice). Każdy w uczestników oddał po 3 strzały i niezależnie od tego czy trafił do bramki czy nie – po każdym strzale odbierał słodką nagrodę - żelki.

 

  1. RZUT PIŁKĄ DO KOSZA

 

      Zasady konkurencji:

W ramach konkurencji zostały wykonane 3 rzuty piłką do kosza. Uczniowie szkół podstawowych i młodsi rzucali z odległości 2 metrów, natomiast starsi uczniowie i rodzice wykonywali rzuty z odległości 4 metrów. Niezależnie od tego czy zawodnik trafił do kosza czy nie – po każdym rzucie odbierał słodką nagrodę - pianki.

 

  1. RZUTY RINGIEM NA PACHOŁKI

 

     Zasady konkurencji:

Rzuty ringiem na pachołki stojące na podłodze były wykonywane z odległości 1 metra przez dzieci ze szkoły podstawowej i młodsze oraz 1,5 metra przez starsze dzieci i rodziców. Każdy zawodnik wykonywał po 3 rzuty i niezależnie od tego czy trafi ringiem na pachołek czy nie – po każdym rzucie odbierał słodką nagrodę - żelki.

 

  1.  SKOK W DAL Z MIEJSCA

 

    Zasady konkurencji:

Każde dziecko, niezależnie od wieku oraz rodzic skok w dal wykonywali z tego samego miejsca. Każdy zawodnik miał 3 próby i niezależnie od tego czy skoczył daleko czy blisko – po każdym skoku odbierał słodką nagrodę - pianki.

 

  1.  ZABAWA DWOMA TYCZKAMI SLALOMOWYMI

  

Zasady konkurencji:

Konkurencja polegała ma wrzuceniu piłki do tenisa ziemnego do pojemnika odpowiednio rozsuwając tyczki slalomowe. Każdy zawodnik trafiał 3 razy i niezależnie od tego czy trafi piłką do pojemnika czy nie – po każdej próbie odbiera słodką nagrodę - żelki.

 

Sędzia po ukończeniu danej konkurencji wpisywał zaliczenie na karnecie uczestnika. Po zebraniu wszystkich pięciu zaliczeń każdy z uczestników zgłaszał się do sędziego głównego z wypełnionym karnetem.

Po zakończeniu imprezy wszystkie dzieci i rodzice otrzymali balony, pamiątkowe dyplomy, batony snickers, lizaki, napoje i pudełko kredek. Dzieci były bardzo zadowolone, formuła imprezy podobała im się i dopytywały się o termin następnej, podobnej impreza.

 

 

                                                                                                          Opracował:

                                                                                                                    Dariusz Biernacki

                                                                                                                  Instruktor sportu

 

  • Rodzinne Igrzyska na Orlikach
  • Rodzinne Igrzyska na Orlikach

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7556371

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat