Nawigacja

Treść strony

• Ognisty pojedynek na stadionie Mszczonowianki

Ognisty pojedynek na stadionie Mszczonowianki

25 lecie samorządu Mszczonowa było obchodzone na wiele różnych sposób. Podczas jubileuszu nie mogło oczywiście zabraknąć  akcentu sportowego. Piłkarską  reprezentację  samorządu na pojedynek wyzwali … strażacy. Wyzwanie zostało przyjęte, a termin spotkania umówiono na piątek  12 czerwca. Żar , jaki lał się z nieba tuż przed meczem  poddawał pod wątpliwość, czy amatorom uda się  w takich warunkach godnie wytrzymać  jego  trudy. Na szczęście w miarę  upływu  czasu gry powietrze  stopniowo się   ochładzało. Dzięki  temu   piłkarze nie tylko podołali zadaniu , ale nawet  widowiskowo  wciąż  podkręcali tempo  meczu, zapewniając tym samym publice  nie lada jakie emocje.  Każdą z drużyn wspomogli po przyjacielsku aktualni i byli reprezentanci  Klubu Sportowego Mszczonowianki, co oczywiście też  podniosło atrakcyjność wydarzenia.    Bardzo bojowo  pojedynek rozpoczęli strażacy, którzy dość szybko po strzałach Arkadiusza Danielika i Cezarego Musińskiego objęli prowadzenie 2:0. Kontaktową bramkę dla samorządu zdobył  dopiero w 25 minucie  Kamil Romaszewski. W pierwszej połowie  padły  jedynie trzy gole, ale za to  druga połowa przynieść miała prawdziwy strzelecki festiwal. Rozpoczęli go samorządowcy, doprowadzając szybko do wyrównania. Autorem tego gola był Sylwester Błaszczak. Strażacy nie dali jednak swoim przeciwnikom szans na długie cieszenie się z remisu. 3:2 po strzale  Konrada Koziarskiego  wręcz uskrzydliło ognistą drużynę.  Dwa kolejne celne przyłożenia  na konto strażaków wykonali Bogusław Woźniak i Emil Koperski. Kiedy wydawało się, że już jest po meczu  zespół burmistrza Józefa Grzegorza Kurka zerwał się do walki,  strzelając dwa gole. Na 5:3, a następnie na 5:4 podbijał raz za razem samorządowy wynik Kamil Błaszczak, zaliczając tym samym podczas spotkania hat-tricka.  W tym momencie zanosiło się na remis, gdyż samorządowcy byli akurat na fali, a strażakom na chwilę  tak jakby zabrakło ognia. To właśnie był czas, w którym trudy walki powinien wziąć  na siebie lider  i tak się  stało w tym przypadku. Komendant powiatowy Państwowej Straży – Andrzej Oklesiński  wręcz dobił rywali  szóstym golem.  Samorządowcy Mszczonowa udowadniali już  jednak nie raz, że nigdy się nie podają  i nawet w najtrudniejszych chwilach potrafią  okazać jak są  skuteczni. Na boisku nie mogło być inaczej. Dosłownie w ostatniej minucie ponownie nawiązali  kontakt. Piąta bramka była dziełem wiceprezesa Mszczonowianki  Andrzeja Ceremużyńskiego. Czasu na wywalczenie tzw. „zgodnego wyniku” niestety już zabrakło. Dosłownie zaraz po tym golu, prowadząca spotkanie sędzia Aleksandra Starobrat odgwizdała koniec meczu.  6:5 dla strażaków  po emocjonującym, szybkim i  zaciętym  pojedynku - taki był efekt starcia dwóch zaprzyjaźnionych  drużyn.  Rewanż z pewnością odbędzie się  niebawem, a być może stanie się  to nawet podczas turnieju, w którym wezmą  udział  także inne reprezentacje miejskich organizacji i firm.

Po meczu, w prezencie dla publiczności urządzono jeszcze krótki turniej strzelania karnych. Wzięło w nim udział pięciu kibiców. Wygrał go Filip Krakowiak przed Klaudią Bodecką i Dariuszem Kosiciarzem.

Podczas wydarzenia cały czas dla widzów grała orkiestra Dęta OSP pod kierownictwem kapelmistrza Jacka Zielonki.  Na płycie stadionu KS MSzczonowianki wystąpiły też strażackie   marżonetki i tamburmajor ki.  Komentatorkami meczu były: Justyna Napierała i  Anna Wrzesień.

Na boisku przed mszczonowską publicznością zaprezentowali się  m.in.:  prezes OSP Mszczonów Janusz Legięcki, naczelnik OSP Mszczonów Grzegorz Koperski, komendant PSP Żyrardów Andrzej Oklesiński, prezes gminny OSP Mszczonów  Waldemar Suski, dyrektor OSiRu Michał Szymański, prezes i wiceprezes Mszczonowianki – Zdzisław Banasiak  oraz Andrzej Ceremużyński, a także radni – Ryszard Stusiński, Dariusz Olesiński, Andrzej Osial i  Piotr Chyła.