Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Festiwal Mistrzów Kodowania

Festiwal Mistrzów Kodowania

 1 czerwca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie uczestniczyli w bardzo ważnym wydarzeniu – FINALE II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „MISTRZOWIE KODOWANIA”, który odbywał się w tym roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. W finale Mistrzów Kodowania wzięły udział reprezentacje szkół biorących udział w programie – łącznie ponad 1300 uczniów i nauczycieli z 280 placówek.
Na Festiwalu nie zabrakło znakomitych gości, pomysłodawców programu - przedstawicieli firmy Samsung Electronics Polska: prezesa Hadriana Baumanna i Blanki Fijołek oraz polityków: Andrzeja Halickiego – Ministra Administracji i Cyfryzacji, Grzegorza Napieralskiego – posła na Sejm RP i wielu innych znanych osób.
Obserwując dokonania młodych programistów prezentowane na Stadionie Narodowym, minister zaznaczył, że „podziwia pasję nauczycieli oraz zaangażowanie uczniów, które zaowocowały stworzeniem tak niesamowitych projektów”.  Konferansjerem uroczystości był Tomasz Kammel.
Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 8 grup. Każda miała swoją scenę rozstawioną na murawie. Tam chętni uczniowie mieli możliwość zaprezentowania zgromadzonej publiczności efektów swojej całorocznej pracy.
Naszą szkołę reprezentowały: Julia Wojtczak, Nikola Siedlecka i Klaudia Wojtyszczak.
Z bijącym sercem czekały na chwilę, kiedy będą mogły zaprezentować swoje dokonania. Na szczęście trema okazała się zupełnie niepotrzebna. Dziewczynki przedstawiły projekt pt.: „Nauka nie musi być nudna…”, w którym znalazły się animacje i gry z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, muzyki i przyrody. Same również miały okazję podziwiać projekty innych uczniów z całej Polski.
Tego dnia czekało na uczestników jeszcze wiele atrakcji. Akrobaci, mim, iluzjonista, finalista 6. edycji „Mam talent” prezentowali swoje umiejętności. Wszyscy uczestnicy Festiwalu mieli też zapewnione zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem.

Jedną z atrakcji na Stadionie było stoisko Fundacji CoderDojo Polska. Przedstawiciele tej fundacji przywieźli ze sobą roboty i pokazywali, jak za pomocą nieco zmodyfikowanej wersji programu Scratch sterować robotem.

W strefie Biznes Stadionu Narodowego uczniowie mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a nauczyciele mogli wysłuchać kilku wykładów. Wszyscy mieli zapewnione trzy posiłki, a na zakończenie otrzymali drobne upominki z logo programu „Mistrzowie Kodowania”.

  Mistrzowie Kodowania to największy ogólnopolski bezpłatny program edukacyjny, kształtujący kompetencje przyszłości wśród dzieci takie jak: praca w zespole czy algorytmiczne myślenie . W ramach programu dzieci przechodzą cykl zajęć z programowania (minimum 16 lekcji). Do II edycji programu przystąpiło ponad 600 szkół, 1500 nauczycieli i 50000 uczniów. Tegoroczna edycja zyskała patronaty Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki oraz patronat Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju – Pawła Orłowskiego. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją „CoderDojo”, stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”, stowarzyszeniem „Dobra Edukacja” oraz grupą nauczycieli „SuperBelfrzy RP”. Mistrzowie Kodowania są też wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

  Szkoła Podstawowa Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie  w roku szkolnym 2014/2015 była jedną z 2 szkół w powiecie żyrardowskim, w której realizowany był program „Mistrzowie Kodowania”. Od grudnia prowadzone były zajęcia z programowania w języku Scratch, na które regularnie uczęszczało 12 uczniów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w programie, realizując się poprzez tworzenia interesujących animacji, projektów czy gier komputerowych. Udział w programie dostarczył uczniom wiele radości, satysfakcji, rozbudził ich ciekawość, rozwinął wyobraźnię. Jesteśmy pewni, że weźmiemy udział w III edycji programu „Mistrzowie Kodowania”, w jeszcze większym gronie niż dotychczas.

                                                                                                                            Ewa Termena
 

  • Festiwal Mistrzów Kodowania

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557723

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat