Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Kapliczka i tablica

Święta czuwająca nad najpiękniejszym zakątkiem Ziemi Mszczonowskiej

W ostatnich dniach maja nad malownicze stawy Świętej Anny powróciła ich patronka. Kapliczka z figurą Świętej Anny została wykonana dzięki projektowi, wykonanemu przez Urząd Miejski w Mszczonowie, a   współfinansowanemu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 • Panią Ewa zapoznaje dzieci z Kozuchą Kłamczuchą

Pani Ewa zapoznaje dzieci z Kozuchą Kłamczuchą

Miejska Biblioteka Publiczna cały czas zachęca młodych i bardzo młodych mszczonowian  do zainteresowania się czytelnictwem. Wszystko zgodnie ze znaną  zasadą „czym skorupka za młodu…”. 20 czerwca w siedzibie biblioteki właśnie z tego powodu odbyło się  kolejne spotkanie z cyklu „Kozucha Kłamczucha”.

 • Młodzi muzycy podsumowali rok edukacji

Młodzi muzycy podsumowali rok edukacji

W Mszczonowie jest kilka ośrodków zasłużonych dla propagowania kultury muzycznej. Jednym z nich jest bez wątpienia Prywatna Szkoła Muzyczna, prowadzona przez panią  Małgorzatę  Rogozińską. Szkoła powstała w Żyrardowie roku 1995.

 • Lato w Mieście 2015

INFORMACJA NA TEMAT AKCJI „LATO W MIEŚCIE” LIPIEC – SIERPIEŃ 2015, ORGANIZOWANEJ PRZEZ OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W MSZCZONOWIE.

W 2015 roku, od 1 lipca do 31 sierpnia, OSiR Mszczonów przewiduje kontynuację przeprowadzanej corocznie akcji „Lato w mieście”. Akcja ta, zostanie przeprowadzona na trzech obiektach OSiR tj. Hali sportowej, Kompleksie Boisk Sportowych Orlik oraz Kompleksie Basenów Termalnych.

 • Rodzinne Igrzyska na Orlikach

Rodzinne Igrzyska na Orlikach

W dniu 21.06.2015r., na obiekcie sportowym ORLIK w Mszczonowie przy ul. Szkolnej 3, w ramach akcji "Rodzinne Igrzyska na Orlikach" zostały zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci i rodziców pod patronatem Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji z Mszczonowa.

 • VII turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie...

VII turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa

W dniu 20.06.2015r. w Mszczonowie odbył się finałowy VII turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2014/2015, który był jednocześnie ostatnim turniejem tego cyklu. W zawodach wystartowało 24 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich i Warszawy.

 • Mszczonowscy historycy

Mszczonowscy historycy omawiali „dziś” i „jutro” swojego Stowarzyszenia

W siedzibie Gminnego Centrum  Informacji we Mszczonowie 19 czerwca odbyło się  Walne Zebranie Członków  Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. Otworzył je prezes Marek Wardak.   Następnie przyjęto dwa   sprawozdania -  z działalności Zarządu MSH za rok 2014 i  Komisji Rewizyjnej.

 • Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

W piątek 26 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek dla rzeszy uczniów w całej Polsce, w tym również dla mszczonowskich żaków.  Nadszedł dla nich upragniony okres wakacyjnego wypoczynku. Niezależnie też od wyników zapisanych ostatecznie na cenzurce wszyscy chyba jednakowo cieszyli się z właśnie rozpoczynających się dwumiesięcznych wakacji.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 23 czerwca 2015

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 23 czerwca 2015

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz  radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

 • Najlepsi uczniowie- docenieni

Najlepsi uczniowie- docenieni

We wtorek 23 czerwca w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbył się uroczysty apel, podczas którego dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym nagrodzili i wyróżnili uczniów, którzy w roku szkolnym wykazali się postawą godną naśladowania.

 • WARSZTATY MODELARSKIE

WARSZTATY MODELARSKIE

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie
zaprasza na bezpłatne
Warsztaty Modelarskie Pojazdów Militarnych

 

 • Nowoczesny plac zabaw w Miejskim Przedszkolu

Nowoczesny plac zabaw w Miejskim Przedszkolu

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie od czerwca bieżącego roku mogą cieszyć się nowym placem zabaw, który powstał na terenie obiektu.

 • Zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu

Zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu

W poniedziałek (22 czerwca) w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie odbyło się uroczyste zakończenie roku połączone z powitaniem lata i pożegnaniem najstarszej grupy przedszkolaków, którzy od września staną się pierwszoklasistami.

 • Farma iluzji

Farma iluzji

20 czerwca 2015r. na  zakończenie edukacji wczesnoszkolnej dzieci z klasy III a wraz z wychowawcą Balbiną Pawłowską i Rodzicami udali się na wspólny wyjazd do Farmy Iluzji w Mościskach K. Woli Życkiej.

 • Radny Piotr Chyła

Mszczonów kulturą stoi

Z Piotrem Chyłą, wiceprzewodniczącym Komisji Oświaty i Spraw Społecznych rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • Festiwalu Świętojańskiego czar

Festiwalu Świętojańskiego czar

Drugi Festiwal Świętojański, jaki odbył się w mszczonowskim kościele farnym w niedzielę  14 czerwca, stanowił nie tylko promocję uzdolnionych mieszkańców Ziemi Mszczonowskiej, ale był także swoistego rodzaju podsumowaniem kolejnego roku działalności szkół i osób zajmujących się  na naszym terenie muzyczną edukacją.

 • Samorządowy JARMARK na 25-lecie

Samorządowy JARMARK na 25-lecie

Drugi dzień tegorocznego Jarmarku Mszczonowskiego- niedziela 14 czerwca- poświęcony został w całości obchodom 25-lecia samorządności. „Wolny-Samorządny”- tak nazwany został cykl imprez oraz uroczystości, jaki przez blisko półtora miesiąca trwał w Gminie Mszczonów.

 • MOC ATRAKCJI- JARMARK XIX-ty

MOC ATRAKCJI- JARMARK XIX-ty

XIX JARMARK MSZCZONOWSKI był pierwszym dniem finału obchodów 25 lecia Samorządu Mszczonowa, odbywających się  pod nazwą „Wolny- Samorządny”. 13 czerwca na Placu Józefa Piłsudskiego nie brakowało atrakcji.

 • Ognisty pojedynek na stadionie Mszczonowianki

Ognisty pojedynek na stadionie Mszczonowianki

25 lecie samorządu Mszczonowa było obchodzone na wiele różnych sposób. Podczas jubileuszu nie mogło oczywiście zabraknąć  akcentu sportowego. Piłkarską  reprezentację  samorządu na pojedynek wyzwali … strażacy.

 • Zawody Sportowo- Pożarnicze

Zapraszamy na Zawody Sportowo- Pożarnicze

Zarząd Miejsko- Gminny OSP RP w Mszczonowie zaprasza na Zawody Sportowo- Pożarnicze.
Eliminacje Miejsko- Gminne- 27.06.2015r godz. 10.00
Eliminacje Powiatowe 28.06.2015r godz.10.00.
Miejsce: Stadion KS Mszczonowinka

 

 

 • Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

Tak 3 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie zdawali egzamin na swoje pierwsze prawo jazdy, czyli kartę  rowerową. Nad przebiegiem egzaminu czuwali wspólnie  dzielnicowy Sławomir Zieliński, a także pedagog  Joanna Nowak –Zielonka.

 • Sukcesy naszych biegaczy

Sukcesy naszych biegaczy

Kolejny dobry start zaliczył w tym sezonie Andrzej Wojtczak  z LKS Osuchów. 23 maja  na mityngu w Warszawie uzyskał swoje dwa życiowe rekordy. Dystans 1500 metrów pokonał w czasie  (4,01,38), zajmując II lokatę, natomiast z dystansem 3000 metrów poradził sobie w czasie  (8,50,12), uzyskując wśród startujących pierwsze miejsce.

 • Kolejna w tym roku zbiórka krwi

Kolejna w tym roku zbiórka krwi

W piątek 12 czerwca, w godzinach od 09:00 do 13:00 na placu przed Domem Strażaka w Mszczonowie została zorganizowana kolejna w tym roku zbiórka krwi. Podczas czerwcowej akcji chęć udziału zadeklarowały 43 osoby, z czego 33 osoby oddały krew.

 • Plakat "Jarmark Mszczonowski"

XIX JARMARK MSZCZONOWSKI 13 czerwca 2015r

Program XIX Jarmarku Mszczonowskiego:
17.00 - Uroczyste otwarcie
17.10 - "Kosmokwaki" - program dla dzieci
18.30 - Koncert Orkiestry OSP w Mszczonowie

 • Wolny Samorządny 14 czerwca 2015

Główne uroczystości "Wolny-Samorządny" 14 czerwca 2015r

10.00-16.00 - II ZLOT ZABYTKOWYCH AUT- MSZCZONÓW KLASYCZNIE
10.00-16.00 - WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY, ALKOGOGLE, SYMULATOR ZDERZEŃ
12.00-13.00 - MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE P.W. ŚW. JANA CHRZCICIELA w MSZCZONOWIE
13.00-14.00 - II MSZCZONOWSKI FESTIWAL ŚWIĘTOJAŃSKI

 • Wystawa ZHP

Historyczna wystawa mszczonowskiego hufca

Dnia 14.06.2015 r. w godzinach od 13 do 16 zapraszamy na wystawę ukazującą historię naszego hufca. Będą udostępnione kroniki, zdjęcia, sztandary i wiele innych ciekawych pamiątek.

 • Mecz 25-lecia

Zapraszamy na mecz 25-lecia

W ramach obchodów 25-lecia samorządu terytorialnego w Mszczonowie „Wolny-Samorządny”, Klub Sportowy Mszczonowianka zaprasza 12 czerwca bieżącego roku na mecz towarzyski  Samorząd i Przyjaciele kontra Strażacy OSP Mszczonów i Przyjaciele.
Spotkanie odbędzie się na boisku KS Mszczonowianka o godzinie 18.00. W przedmeczu o godzinie 16.30 odbędzie się mecz piłki nożnej z udziałem dziewcząt.

Zachęcamy mieszkańców do dopingowania obu drużyn.

 

 • Z myślą o rodzicach

Z myślą o rodzicach

W czwartek 11 czerwca, uczniowie z klas zerowych A i C z mszczonowskiej Szkoły Podstawowej dały wspaniały występ artystyczny dla swoich mam i tatusiów.
W ich wykonaniu na scenie sali kinowej MOK-u mogliśmy usłyszeć mnóstwo wierszyków, rymowanek, popisów tanecznych oraz piosenek, w których dzieciaki podkreślały dobroć, opiekę, ciepło i ogromną miłość do swoich rodziców.

 • Dzień Dziecka w ZOO Safari

Dzień Dziecka w ZOO Safari

Dnia 2 czerwca 2015r. odbyła się wycieczka do jedynego w Polsce ogrodu zoologicznego typu safari w Borysewie. W wyjeździe uczestniczyły dzieci z Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie. Wyjazd był zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

 • Pożegnanie ŚP. Henryka Supeł

Pożegnanie ŚP. Henryka Supeł

W dniu 31 maja 2015 roku zmarł w wieku 82 lat Henryk Supeł- działacz samorządowy, radny Rady Miejskiej w Mszczonowie w latach 1994-1998, członek Komisji Gospodarki Gminnej, a także Komisji Porządku, Przestrzegania Prawa i Ochrony Środowiska.

Fotoreprtaż

Boże Ciało

 • Rajd z myśliwymi

Rajd z myśliwymi

W Lutkówce odbył się  kolejny rajd rowerowy, zorganizowany przez Szkołę  Podstawową i Koło Łowickie JENOT z Grójca. Uczestniczyło w nim trzydziestu uczniów ze starszych klas lutkówieckiej podstawówki, nauczyciele  oraz  dwóch członków Koła łowieckiego – Krzysztof i Grzegorz Czarneccy.

 • Festiwal Mistrzów Kodowania

Festiwal Mistrzów Kodowania

 1 czerwca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie uczestniczyli w bardzo ważnym wydarzeniu – FINALE II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „MISTRZOWIE KODOWANIA”, który odbywał się w tym roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. W finale Mistrzów Kodowania wzięły udział reprezentacje szkół biorących udział w programie – łącznie ponad 1300 uczniów i nauczycieli z 280 placówek.

 • GCI Mszczonów najlepsze na Mazowszu

GCI Mszczonów najlepsze na Mazowszu

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie wyróżnił Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie za wieloletnią konstruktywną współpracę i wkład w aktywizację mazowieckiego rynku pracy.
Na wyróżnienie zasługuje fakt, że Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie było jedynym laureatem spośród wszystkich Centrów Informacji istniejących na Mazowszu.

 • Nowe miejsca pracy w Mszczonowie

Nowe miejsca pracy w Mszczonowie

Kilkaset nowych miejsc pracy dla Magazynierów i Operatorów Wózków Widłowych Wysokiego Składowania posiadających uprawnienia i książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych oferuje firma  ID Logistics Polska. Praca w nowym magazynie ID zlokalizowanym przy ulicy Wiejskiej 4 w Mszczonowie ruszy wraz z początkiem lipca bieżącego roku.

 • 25 lat samorządu zawisło w Galerii MOK-u

25 lat samorządu zawisło w Galerii MOK-u

Wernisaż  wystawy  „Mszczonów dawniej i dziś – samorząd terytorialny Mszczonowa na przestrzeni 25 lat” był kolejnym wydarzeniem z cyklu imprez  „Wolny i Samorządny”,  jaki koordynowany jest przez Gminne Centrum Informacji. 

 • W poszukiwaniu wspomnień z dzieciństwa

W poszukiwaniu wspomnień z dzieciństwa

Przed wojną  Mszczonów był miastem dwóch kultur. Katolicy i Żydzi żyli w równowadze i wzajemnym poszanowaniu.  Wszystko zmieniło się  wraz z wejściem do miasta niemieckiego okupanta. Rok 1939  był początkiem zagłady.

 • Niezwykły Dzień Dziecka

Niezwykły Dzień Dziecka

W tym roku dzieci ze szkoły Podstawowej w Bobrowcach swoje święto obchodziły w ciągu dwóch dni.

 • W Grabcach pamiętali o Dniu Dziecka

W Grabcach pamiętali o Dniu Dziecka

Mieszkańcy sołectwa Grabce Józefpolskie nie raz wykazywali się  pomysłowością i  inicjatywą. Jednym z przykładów ich aktywności było stworzenie w ubiegłym roku miejsca rekreacyjnego „Brzezinka”, które powstało  przy wykorzystaniu środków z funduszu sołeckiego.

 • Rzemieślnicze ćwierćwiecze

Rzemieślnicze ćwierćwiecze

Mszczonowski Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w ostatnią sobotę maja (30.05) hucznie obchodził 25–lecie powstania. Ćwierć wieku działalności rzemieślniczej organizacji uczczone zostało podczas Mszy Świętej, w której uczestniczyła rzemieślnicza brać Mszczonowa wraz z przyjaciółmi, reprezentującymi inne gminne organizacje oraz instytucje, a także cechy z sąsiednich miejscowości.

 • Koncert karaimski

Koncert karaimski

Dzięki współpracy z Muzeum Lwowa i Kresów Płd.-Wschodnich  „Biniszewicze”  mszczonowscy rekonstruktorzy z GRH Strzelcy im. 31 pSK oraz członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego wzięli udział w koncercie „Karaimi w Polsce”, jaki odbył się  19 maja w Teatrze Polskim w Warszawie.

 • Szpital sprzed wieku

Szpital sprzed wieku

Mszczonowska GRH "STRZELCY", podczas widowiska historycznego, jakie miało miejsce w Bolimowie w niedzielę 31 maja, odtwarzała szpital carski, jaki przed stu laty stał w miejscowości Jesionka.

 • VI Międzynarodowy Zlot Historyczny w Bolimowie

Bolimów 1915-2015

Tegoroczny,  już  VI Międzynarodowy  Zlot Historyczny w Bolimowie dostarczył jego uczestnikom wielu atrakcji. W piątek 29 maja odbyły się warsztaty archeologiczne, w których wzięła udział  liczna grupa pasjonatów, w tym goście z Niemiec.

 • Z obrad IX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad IX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W czwartek, 28 maja 2015 roku, odbyła się IX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu bezrobocia na terenie powiatu żyrardowskiego ze szczególnym uwzględnieniem gminy Mszczonów oraz sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie. Rada Miejska podjęła również szereg bieżących uchwał.

 • Wolny Samorządny 8-14 czerwca 2015

Wolny - Samorządny 8-14 czerwca 2015

W ramach obchodów 25 lecia samorządu w Mszczonowie "Wolny Samorządny" dla mieszkańców gminy Mszczonów w dniach 8-14 czerwca 2015 w godzinach 8:30-22:00 zaplanowano Mszczonowski Tydzień Termalny z promocyjną ceną biletu wstępu na TERMY - 1 godzina na basenie za 2 zł. Serdecznie zapraszamy.

 

 • selfie z mszczonowem w tle

"Selfie z Mszczonowem w tle"

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie ogłasza konkurs "Selfie z Mszczonowem w tle". Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Mszczonów.
Więcej informacji na stronie http://www.biblioteka-mszczonow.pl

 

 

 • Tak świętowano 25-lecie samorządności w Mszczonowie

Tak świętowano 25-lecie samorządności w Mszczonowie

W Mszczonowie trwają  uroczyste obchody 25-lecia działalności samorządu. Cykl uroczystości i imprez koordynowany przez Gminne Centrum Informacji, zatytułowany  „Wolny -Samorządny”, rozpoczął się 3 maja, podczas obchodów Święta Narodowego, a  zakończy w trakcie dwudniowego Jarmarku Mszczonowskiego 13-14.06.  Rocznicowa Sesja Rady Miejskiej- będąca częścią  oficjalnych obchodów -   odbyła się   28 maja.

 • Święto wszystkich MAM

Święto wszystkich MAM

Teatr, koncert, SPA, aerobik, własnoręcznie wykonane mydła w ramach prezentu i poczęstunek -aż tyle atrakcji czekało na Mamy w dniu Ich święta od najstarszych Przedszkolaków.
Żabki wystawiły dla swoich najukochańszych Mam przezabawną interpretację Czerwonego Kapturka. Dzieci z uśmiechem śpiewały i grały na przedszkolnej scenie, aż niektóre Mamy popłakały się ze śmiechu...

 • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660199

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat