Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Burmistrz Mszczonowa liderem w województwie mazowieckim,...

Burmistrz Mszczonowa liderem w województwie mazowieckim

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek  po raz kolejny wyróżniony został prestiżowym tytułem Samorządowy Menedżer Regionu, znajdując się w ścisłej czołówce X edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki przygotowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą ARC Rynek i Opinia.
Burmistrz Mszczonowa został doceniony za umiejętne zarządzanie finansami Mszczonowa, skuteczne pozyskiwanie zewnętrznych funduszy, inwestowanie w ochronę środowiska i budowanie aktywności społecznej.
Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że zostało przyznane przez przedstawicieli władz samorządowych z województwa mazowieckiego- prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz starostów powiatów.
To właśnie ich zdaniem burmistrz Józef Grzegorz Kurek jest liderem w województwie i wzorem do naśladowania dla samorządowców z regionu.
Wraz z burmistrzem Mszczonowa w województwie mazowieckim docenieni zostali także Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego oraz Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt gminy Lesznowola.
Tytuł Samorządowy Menedżer Regionu to szczególny powód do dumy bowiem wyróżnieni samorządowcy stanowią nie tylko autorytet i społeczne uznanie, ale również swoim działaniem wpływają na rozwój kierowanych przez nich jednostek samorządu terytorialnego i tym samym całego regionu.
Tym bardziej budującym jest fakt, że najlepszymi samorządowcami z województwa mazowieckiego okazali się przedstawiciele gmin wchodzących w skład Mazowsza Zachodniego.
Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowywany co roku przez „Puls Biznesu” i czołową agencję badawczą. Jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach oraz samorządowców, którzy w sposób godny naśladowania zarządzają podległym sobie regionom.
Tytułem Samorządowego Menedżera Regionu nagrodzeni zostają przedstawiciele władz lokalnych, którzy efektywnie zarządzają gminami, ich finansami, inwestują w ochronę środowiska poprzez budowę kanalizacji i utrzymanie czystości oraz stawiają nacisk na aktywizację społeczeństwa.
Przedstawiciele samorządów gminnych dokonują oceny własnych planów inwestycyjnych, określając charakter potrzeb w tym zakresie oraz możliwości i wyzwania związane z finansowaniem inwestycji. Ocenie podlegają takie obszary jak: budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji opadowej, dróg, chodników i mostów, budowa i modernizacja obiektów edukacyjnych i infrastruktury dziecięcej. Brane są pod uwagę również budowa i modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych, informatyzacja gminy, potrzeby w zakresie budowy lub rozwój systemu zagospodarowania odpadów, czy też budownictwa komunalnego.
Na tej podstawie samorządy gminne w  poszczególnych województwach wybrały spośród siebie gminy będące  liderami w województwie.

oprac. Łukasz Nowakowski, źródło Puls Biznesu
foto: Puls Biznesu

  • Burmistrz Mszczonowa liderem w województwie mazowieckim,...

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849624

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat