Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 8 kwietnia 2015r

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 8 kwietnia 2015r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński,  radny Jerzy Siniarski, radny Robert Głąbiński, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.

Tematem posiedzenia komisji było ustalenie programu przebudowy dróg gminnych z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2016-2020.
Najbliższe cztery lata to czas ostatnich możliwości uzyskania dofinansowań ze środków unijnych na gminne drogi. Do pozyskania są 3 miliony złotych, które w całości przeznaczone zostaną tylko i wyłącznie na gminne drogi. W związku z tym w pierwszej kolejności będą modernizowane te szlaki komunikacyjne, które spełniają określone parametry techniczne według wytycznych do ubiegania się o dofinansowanie. W dalszej kolejności samorząd przystąpi do budowy pozostałych dróg w całości finansowanych z budżetu gminy.
- Drogi na które możemy uzyskać dofinansowanie muszą spełniać ściśle określone kryteria takie jak szerokość jezdni, natężenie ruchu oraz gęstość zaludnienia wzdłuż danej arterii. W związku z tym nie wszystkie drogi mogą zostać objęte wsparciem finansowym ze środków unijnych. Musimy jednak określić bezwzględne priorytety przy ustaleniu kolejności przebudowywanych dróg- tłumaczył Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.
Członkowie komisji wraz z burmistrzem zadecydowali, że w pierwszej kolejności zmodernizowana zostanie trasa Szeligi-Zdzieszyn-Lublinów, która posiada wszelkie wymogi do dofinansowania.
Drugą z dróg będzie ulica Akacjowa w miejscowości Marków Towarzystwo.
Następnie, po dokonaniu merytorycznej oceny do programu przebudowy wpisane zostaną kolejne gminne odcinki.
Zdaniem burmistrza Kurka  samorząd Mszczonowa w ramach współpracy ze starostwem powiatowym w Żyrardowie będzie partycypował w kosztach przebudowy dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy.
W pierwszej kolejności będzie to trasa Wymysłów-Piekary- Osuchów oraz z Piekar do Michalina.
Korzystając z okazji członkowie komisji zgłaszali swoje propozycje dotyczące modernizacji i naprawy dróg w ich okręgach wyborczych.
Swoją sugestię związaną z przebudową drogi w Dębinach Osuchowskich zgłosił wiceprzewodniczący RM Marek Zientek.
Z kolei radny Jerzy Siniarski wspomniał o konieczności poprawy nawierzchni drogi z Osuchowa do Bobrowiec.
Na pytanie radnego Andrzeja Osiala dotyczące korzystania z gminnych dróg przez ciężkie pojazdy i maszyny budowlane na potrzeby budowy Aquaparku, burmistrz zapewnił, że inwestor ruch maszyn i pojazdów budowlanych skieruje na tymczasowe drogi, które wybudowane zostaną do celów powstania inwestycji.
Na zakończenie uczestniczący w posiedzeniu komisji Łukasz Koperski, przewodniczący Rady Miejskiej przypomniał o potrzebie stworzenia koncepcji zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Sienkiewicza-Warszawską- Narutowicza i Dworcową.
Zamysłem byłoby stworzenie pasażu, który wypełni puste dziś centrum miasta.

Łukasz Nowakowski

 

  • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 8 kwietnia 2015r
  • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 8 kwietnia 2015r

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849597

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat