Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Niedziela Palmowa w Lutkówce

Najładniejsza i najpiękniejsza z Nosów Poniatek

W naszym regionie jak Niedziela Palmowa, to tylko w Lutkówce.  Co roku właśnie tu organizowany jest konkurs na najpiękniejszą i największą  PALMĘ  WIELKANOCNĄ. Ta tradycja sprawia, że suma w lutkówieckiej świątyni jest oblegana nie tylko przez miejscowych parafian, ale także przez gości z sąsiednich miejscowości. 

 • UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów vs SPS Volley Ostrołęka

Zimny prysznic w Ostrołęce

W dn. 28.03.2015 siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów udali się w podróż do Ostrołęki aby rozegrać rewanżowe spotkanie półfinału play off z SPS Volley Ostrołęka.

 • Nowy sprzęt dla szkoły

Nowy sprzęt dla szkoły

W Zespole Szkół w Mszczonowie 27 marca 2015 r. odbyła się bardzo miła uroczystość.
Właściciel Szkoły Nauki Jazdy BALTEX  p. Dariusz Kazimierczak przekazał zakupiony przez siebie sprzęt sportowy ( 15 kompletów strojów sportowych, strój bramkarza, 5 piłek do siatkówki i 3 piłki nożne ).

 • Mszczonowska Droga Krzyżowa

Mszczonowska Droga Krzyżowa

Tradycyjnie w ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem (27.03) mieszkańcy Mszczonowa przeszli ulicami swego miasta, niosąc Krzyż. W tym niezwykłym nabożeństwie Drogi Krzyżowej uczestniczyli  przedstawiciele: mszczonowskich instytucji, organizacji społecznych, a także osoby niezrzeszone.

 • Rekonstruktorzy wśród żegnających Niezłomnego „LALKA”

Rekonstruktorzy wśród żegnających Niezłomnego „LALKA”

Msza żałobna  sierżanta Józefa Franczaka ps. “Lalek” odbyła się  w czwartek 26 marca w archikatedrze lubelskiej. Tego samego dnia jego czaszka w marmurowej urnie spoczęła w rodzinnym grobie na cmentarzu w Piaskach.

 • Otwarcia obrad dokonał przewodniczący Rady Miejskiej...

Z obrad VII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 25 marca 2015 roku, odbyła się VII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu ochrony środowiska na terenie powiatu żyrardowskiego ze szczególnym uwzględnieniem miasta i gminy Mszczonów. Ponadto radni podjęli szereg bieżących uchwał, w tym uchwałę w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 24 marca 2015r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 24 marca 2015r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Jerzy Siniarski, radny Robert Głąbiński, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Piotr Chyła oraz radna Barbara Gryglewska jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

Informacja

Z uwagi na prowadzoną w okresie od 1 marca do 30 kwietnia br. modernizację serwisów: www.mszczonow.pl,www.gci.mszczonow.pl,www.izba.mszczonow.pl oraz www.weekendztermami.eu mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z tychże stron.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 25-LECIA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

RADA MIEJSKA W MSZCZONOWIE

OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI

25-LECIA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

„WOLNY – SAMORZĄDNY”

ZASADY PRZYJĘĆ NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 

DO PRZEDSZKOLA, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

ORAZ PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH  PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

PROWADZONYCH PRZEZ  GMINĘ MSZCZONÓW

 

 • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Bankach

Uczniowie z Zespołu Szkół w Mszczonowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach

Jedenastu uczniów z Zespołu Szkół w Mszczonowie wywalczyło tytuł finalisty olimpiady Wiedzy o Bankach. Najlepszych wynik osiągnęła Dominika Zduńczyk 33 pkt/40pkt, uzyskując 9 miejsce w Polsce.

 • Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek

Czy doczekamy się niższych opłat za śmieci?

Z Józefem Grzegorzem Kurkiem, burmistrzem Mszczonowa na tematy dotyczące obniżenia stawek za odbiór śmieci, rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • Radna Barbara Gryglewska

Dom Maklakiewiczów znów emanuje muzyką

Na tematy związane z bieżącą działalnością Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów rozmawiamy z radną Barbarą Gryglewską, emerytowaną nauczycielką historii, lokalną działaczką, współorganizatorką wielu wydarzeń historycznych oraz współtwórczynią Izby.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 18 marca 2015r

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 18 marca 2015r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński,  radny Jerzy Siniarski, radny Robert Głąbiński, radny Marek Buamel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.

 • Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów

Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów

W ramach projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe  Moja przyszłość” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. M. Lipskiego gościli w CECH-u Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Mszczonowie oraz zwiedzali piekarnię p. M. Lewandowskiej.  

 • Kolejny krok w kierunku III ligi

Kolejny krok w kierunku III ligi

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów.
W dniu 22.03.2015 . Przeciwnikiem półfinałowego meczu play off walki o awans do III ligi MWZPS  był zespół SPS Volley Ostrołęka ( zwycięzca grupy „A” ).

 

 • Widowisko pasyjne w pruszkowskim Żbikowie

Pasja w Żbikowie

Widowisko pasyjne w pruszkowskim  Żbikowie odbyło się w piątek 20 marca. Uczestniczyła w nim grupa rekonstruktorów z Mszczonowa, a także członkowie Polski Niepodległej Oddział Pruszków i pruszkowskiej jednostki STRZELCA.

 • Poświęcenie obelisku, siostry Wandy Boniszewskiej

Poświęcenie na zakończenie rekolekcji

Niezwykłym wydarzeniem zakończyły się tegoroczne rekolekcje wielkopostne w Lutkówce. Parafianie uczestniczyli w poświęceniu obelisku, siostry Wandy Boniszewskiej  - stygmatyczki i  mistyczki urodzonej  2 czerwca 1907 w Nowej Kamionce koło Nowogródka, a  zmarłej 2 marca 2003 w Konstancinie-Jeziornie).

 • Spotkanie Wielkanocne w grupie KOTKI

Spotkanie Wielkanocne w grupie KOTKI

Tradycją Świąt Wielkanocnych są spotkania rodziców z dziećmi w przedszkolu. Do takiego właśnie spotkania doszło w grupie „Kotki” dnia 19.03.2015r w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie.

 • Sparing pomiędzy drużynami Rosy Mszczonów i GKK Grodzisk...

Rosną mszczonowscy koszykarze

W sobotę w dniu 14 marca na hali sportowej w Mszczonowie odbył się  sparing pomiędzy drużynami Rosy Mszczonów i GKK Grodzisk Mazowiecki. Mecz miał charakter spotkania towarzyskiego.

 • -

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie serdecznie zaprasza na zajęcia z cyklu W ŚWIECIE BAŚNI CZERWONY KAPTUREK

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie
serdecznie zaprasza dzieci w wieku 3-5 lat
wraz z opiekunami na zajęcia z cyklu

W ŚWIECIE BAŚNI
CZERWONY KAPTUREK


Miejsce: Siedziba Biblioteki
Sobota, 21 marca, godz. 12.00.

 

 

 • Nowy sezon - kolejne sukcesy sekcji tańca cheerleaders z...

Nowy sezon - kolejne sukcesy - nowe wyzwania

Sekcja tańca cheerleaders z Mszczonowa nie dawno kończyła sezon sukcesami w III Grand Prix Polski Cheerleaders 2014 (wszystkie grupy zajęły II miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji w swoich dywizjach i kategoriach wiekowych), a z końcem lutego na jej koncie pojawiły się kolejne trofea.

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Młodzież na medal

Tegoroczne powiatowe eliminacje kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się  13 marca w Mszczonowskim Domu Strażaka.

 • Pasja w Lutkówce

Pasja w Lutkówce

Już  po raz trzeci członkowie mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY  im. 31 pSK poprowadzili  Drogę  Krzyżową  w Lutkówce. W tym roku aura zgotowała uczestnikom widowiska pasyjnego prawdziwie ekstremalne warunki.

 • Kolejne spotkanie play off walki o III ligę MWZPS

III liga coraz bliżej

Kolejne spotkanie play off walki o III ligę MWZPS rozegrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów.

 • Mecz PGE SKRA Bełchatów – SIR Safety Perugia

Wspieramy siatkarzy z Bełchatowa

W środę 11 marca liczna grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Mszczonowie oraz miłośników siatkówki z Mszczonowa ( 35 osób ) uczestniczyła w wyjeździe do Łodzi na mecz LIGI MISTRZÓW:

 • Przedszkolaki w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Przedszkolakom o historii…

Na przełomie lutego i marca w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej gościli najmłodsi zwiedzający. Przedszkolaki  z Bobrowiec  i  dzieci z pierwszych klas Szkoły Podstawowej w Mszczonowie byli oprowadzani po izbowych ekspozycjach przez Dagmarę  Bednarek z Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego i  Piotra Dymeckiego z GRH STRZELCY im. 31 pSK.

 • Pasja w Lutkówce

Misterium Męki Pańskiej

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Strzelcy im. 31 PSK wraz z Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie i Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury
serdecznie zapraszają
NA WIDOWISKO PASYJNE PT. "MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ"
13 MARCA 2015
       GODZ. 19.00

W KOŚCIELE PW. ŚWIĘTEJ TRÓJCY W LUTKÓWCE

 

 • Przewodniczący RM Łukasz Koperski wraz z...

Z obrad VI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 4 marca 2015 roku, odbyła się VI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie na której radni wysłuchali informacji na temat stanu  przeciwpożarowego oraz bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także podjęli bieżące uchwały.

 • Studium baletu w rysunkach autorstwa Anny Pokory

Roztańczona GALERIA

„Nogi, nogi roztańczone…” czyli studium baletu w rysunkach  autorstwa Anny Pokory. Cała Mała Galeria Mszczonowskiego Ośrodka Kultury   zmieniła się  dzięki twórczości tej niezwykłej artystki  w królestwo piruetów.

 • Pierwszy mecz play off walki o III Ligę MWZPS

Pierwszy krok zrobiony

Pierwszy mecz play off walki o III Ligę MWZPS  za nami. W piątek 6 marca UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów podejmował we własnej hali KS Żyrardowiankę Żyrardów. Początek meczu nie był dla Olimpijczyków korzystny ponieważ przeciwnik zagrał bardzo skutecznie a gospodarzy sparaliżowała stawka meczu.

 • Spotkanie z Barbarą Rybałtowską

Spotkanie z prawdziwym talentem

To był niezwykły wieczór dla wszystkich mszczonowskich fanów twórczości Barbary Rybałtowskiej. Wszechstronnie uzdolniona pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, aktorka i zarazem malarka - 4 marca w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie opowiadała o swoim życiu i twórczości.

 • Walne zebranie Związku Sadowników RP oddział Pniewy

Walne zebranie Związku Sadowników RP oddział Pniewy

02 marca 2015 r. w OSP w Wilczorudzie odbyło się Walne Zebranie Związku Sadowników RP Oddział Pniewy, w którym licznie uczestniczyli członkowie oraz zaproszeni goście: Krajowy Duszpasterz Sadowników  - Ks. Kanonik Wojciech Kołakowski , Ks. Prałat – Zbigniew Chmielewski, Prezes Związku Sadowników RP – Mirosław Maliszewski, Wójt Gminy Pniewy – Wiesław Nasiłowski,Radny Sejmiku Mazowieckiego-Leszek Przybytniak, Policjanci z Komendy Powiatowej w Grójcu – Radosław Kaczmarek, Agnieszka Wójcik, Paweł Korczak, Andrzej Komorowski, Dariusz Lewiński oraz Policjant z Posterunku Polucji w Mszczonowie – Paweł Czarnecki, Pracownicy Biura Związku Sadowników RP – Agnieszka Dywan oraz Aleksandra Wargocka, a także Aleksandra Wielgos.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa oraz Komisja Oświaty...

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa oraz Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 2 marca 2015r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Ryszard Stusiński, radna Barbara Gryglewska, radny Jerzy Siniarski, radny Robert Głąbiński, radny Marek Buamel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial, radny Krzysztof Krawczyk oraz radny Piotr Chyła.

 • Baśniowa biblioteka

Baśniowa biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna we Mszczonowie przygotowała nową  propozycję  dla najmłodszych czytelników. „W świecie baśni” tak nazywa się  właśnie rozpoczęty cykl spotkań dla dzieci i ich rodziców, który prowadzi Ewa Michalska.

 • W sobotę 28 lutego odbył się pogrzeb śp. druha Romana...

Pożegnanie zasłużonego STRAŻAKA

W sobotę 28 lutego odbył się pogrzeb śp. druha Romana Popławskiego.  W jego ostatniej drodze wzięli udział krewni, znajomi, a  także przyjaciele z  mszczonowskiej jednostki OSP oraz sąsiednich jednostek strażackich. 

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w...

Dzięki takim inicjatywom pamięć o NIEZŁOMNYCH nie zaginie

Obchody Narodowego  Dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych w Pruszkowie odbyły się  pod patronatem Starostwa Powiatowego, z którym przy tym patriotycznym przedsięwzięciu współpracę podjęło szereg instytucji i organizacji.

 • 26.02.2015 roku w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło...

Narada z sołtysami

Wraz z końcem lutego ( 26.02.2015r) w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie burmistrza Józefa Grzegorza Kurka z przedstawicielami 34 sołectw z terenu całej gminy. Jak co roku była to świetna okazja do zapoznania się z planami gminy na bieżący rok oraz wspólnego przedyskutowania problemów z którymi borykają się mieszkańcy wsi.

 • Konkurs "od Przedszkola do Opola" w Miejskim Przedszkolu

Od Przedszkola do Opola

W środę 25 lutego w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie, jakim był konkurs wokalny pod nazwą „ Od Przedszkola do Opola”, w którym udział wzięło 10 przedszkolaków ( 8 dziewczynek i 2 chłopców).

 • Cyrk „Pomponi” w Miejskim Przedszkolu

Cyrk „Pomponi” w Miejskim Przedszkolu!

Dnia 23.02.2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk Pomponi. Cała społeczność przedszkola z zapartym tchem śledziła występy pary cyrkowców. Klaun swym miłym, a zarazem śmiesznym wyglądem wywoływał radość u dzieci.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651588

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat