Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Dzień Babci i Dziadka w Osuchowie

Dzień Babci i Dziadka w Osuchowie

12 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka.
Sala gimnastyczna zapełniła się tłumem starszych osób i ich wnucząt. Wszystkich przybyłych miłymi słowami przywitała dyrektor Urszula Gowin. Następnie nastąpiła część artystyczna.

 • Tłusty czwartek w Osuchowie

Tłusty czwartek…a może tłusta środa?

W dzisiejszych czasach tłusty czwartek wypada w  ostatni czwartek przed Wielkim Postem i  rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

 • -

Bal karnawałowy

Dnia 17 lutego 2015.w Przedszkolu Miejskim nr 1 odbył się bal karnawałowy. Imprezę poprowadziła pani Luiza Sobusiak z agencji artystycznej "Chwila w bajce". W iście bajkowych strojach przygotowanych przez rodziców przedszkolaki bawiły się przy rytmach piosenek zarówno z repertuaru dziecięcego jak i dyskotekowego.

 • -

Film i stulecie wielkiej eksplozji

Kolejne sceny do  filmu, opowiadającego o pierwszowojennych zmaganiach pod Bolimowem, kręcone były 22 lutego w pobliżu krateru 227. Pomysłodawcą nagrywanych scen batalistycznych był członek Stowarzyszenia Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej Piotr Moskwa.

Dzień francuski

Każdego dnia w Przedszkolu czeka na dzieci mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Nowe zabawy, ciekawe zajęcia oraz wyjścia, wycieczki, spacery. W ostatni wtorek 24 lutego w Smerfolandii został zorganizowany Dzień Francuski.

 • 4 EDYCJA AMATORSKICH MISTRZOSTW HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR...

MISTRZOSTWA HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR DYREKTORA OSiR

Jak zapewnialiśmy, w niedzielę 22.02.2015r., na tafli lodowiska TERMY MSZCZONÓW było bardzo gorąco!
W sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze odbyła się 4 EDYCJA AMATORSKICH MISTRZOSTW HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR DYREKTORA OSiR MSZCZONÓW 2015.

 • -

Pod pomnikiem Gloria Victis

Kultywowanie pamięci o Powstaniu Styczniowym, to obowiązek, jakiego  nie powinien zaniedbywać  żaden patriota. Szczególnie teraz w tak trudnym okresie należy pamiętać o bohaterskiej postawie naszych przodków, którzy w imię wolności nie obawiali się  przeciwstawić  carskiemu imperium.

Piłkarze ręczni na podium

Podobnie jak rok wcześniej, reprezentanci Zespołu Szkół w Mszczonowie zanotowali bardzo dobry występ w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Zawody odbyły się 19.02.2015 w Żyrardowie.

Drugie miejsce dla Mszczonowa

Ostatnie spotkanie fazy grupowej siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów rozegrali 22.02.2015 w Skaryszewie. UKS Olimp Skaryszew to lider  grupy B i do tej pory przegrał tylko jedno spotkanie. Mszczonowiacy potrzebowali co najmniej dwóch punktów aby być pewnym II miejsce w grupie dającego lepszą pozycję przed play-off.
 

 • -

Czujesz muzykę? – czy Mszczonów okaże się kuźnią muzycznych talentów?

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie, realizując kolejny - tym razem muzyczny - projekt, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uruchomiło bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla mieszkańców miasta i gminy Mszczonów.

 • -

Z okazji dnia Babci i Dziadka

W piątek 20 lutego uczniowie z trzech klas zerowych mszczonowskiej podstawówki przygotowali dla swoich Babć i Dziadków niecodzienny, wzruszający występ.
Program artystyczny odbył się w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, która w tym dniu po brzegi wypełniła się zaproszonymi specjalnie na tę okazję seniorami. 

 • -

Spotkanie z konkursem

W dniu 18 lutego  Placówka Terenowa  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego  zorganizowała dla rolników, domowników, oraz osób związanych ze środowiskiem wiejskim szkolenie w   Sali OSP w Bobrowcach .

 • -

WALENTYNKI w MOK-u

„Zakochani są wśród nas” tak śpiewali  młodzi artyści Mszczonowskiego Ośrodka Kultury podczas walentynkowego koncertu, jaki odbył się 14 lutego w Dniu Zakochanych.  Koncert pod takim właśnie tytułem został zorganizowany przez Grupę Wokalną Voice, prowadzoną przez Piotra i Luizę Sadowskich, a także Grupę Tańca Jazzowego Marty Lesiewicz.

 • -

BIBLIOTEKA dla ZAKOCHANYCH – 14 lutego i nie tylko.

Biblioteka, to dobre miejsce do spędzenia WALENTYNEK. Ktoś  nie wierzy? A jednak J.   Dowiódł tego przesympatyczny  Duet Animacyjny MAŁPIE FIGLE , czyli Dorota Jakubowska i Sylwia Wiśniewska, zapraszając  14 lutego do Miejskiej Biblioteki  całą gromadkę dzieciaków, zakochanych w książkach.

 • -

KOLOROWY TYDZIEŃ w Miejskim Przedszkolu

Od 9 do 13 lutego w grupie KOTKI odbył się „Kolorowy Tydzień”.
Każdego dnia dzieci miały na sobie ubrania w kolorze omawianym na zajęciach. Kolorowy tydzień był dla dzieci okazją do spotkania z barwami, które na co dzień nas otaczają.

 • Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w...

W pełni wykorzystujemy dane nam szanse

Z Andrzejem Osińskim, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • -

W Mszczonowie powstaje nowoczesny magazyn ID Logistics

Już w lipcu br. w mszczonowskiej dzielnicy przemysłowej otwarty zostanie nowoczesny, wielkopowierzchniowy magazyn liczący blisko 50 tys. m2 powierzchni.
Docelowo w obiekcie zatrudnienie znajdzie około 400 osób, głównie magazynierów, logistyków, operatorów wózków widłowych i kierowców.

 

 • -

Ferie zimowe już za nami

Ach, co to były za ferie! W ciągu tych dwóch tygodni nasi młodzi uczestnicy wykonali wspaniałe zakładki do książek, brali udział w zajęciach plastyczno-literackich, na których przedstawione zostały książki pt. „Zabawny ptaszek” oraz „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś”.

 • -

Zimowa lekcja przyrody z myśliwymi

W piękny zimowy dzień, jakim była środa, 4 lutego, do Szkoły Podstawowej w Lutkówce zaproszono członków Polskiego Związku Łowieckiego z koła myśliwskiego „Jenot”, aby przeprowadzili niekonwencjonalną lekcję obrazującą to, co jest związane z ich pracą społeczną.

 • -

Nagrodzono lokalne talenty

Gminne szkoły nie od dziś słyną z wielu utalentowanych uczniów. Potwierdzają to liczne dyplomy i nagrody za osiągnięcia, które można podziwiać w szklanych gablotach i na ścianach. Kolejną okazję do pochwalenia się swoją pasją otrzymali uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Gminy Mszczonów dzięki dwóm ogłoszonym pod koniec 2014 roku konkursom.

 • -

Ciągle skuteczni

Kolejne spotkanie w IV Lidze zakończyło się zwycięstwem siatkarzy UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. W piątek (6.02.2015) do Mszczonowa przyjechała drużyna MMKS Mińsk Mazowiecki.

 • -

Blisko 20 litrów krwi- podczas pierwszej w tym roku zbiórki

W piątek 6 lutego, w godzinach od 09:00 do 13:00 na placu przed Domem Strażaka w Mszczonowie została zorganizowana pierwsza w tym roku zbiórka krwi, o której bez wątpienia można powiedzieć, że była rekordową.

IV AMATORSKIE MISTRZOSTWA HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR DYREKTORA OSIR MSZCZONÓW

Już po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić Wszystkich sympatyków hokeja na lodzie na emocjonujące chwile podczas „IV Amatorskich Mistrzostw Hokeja na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR – Mszczonów” 22 Lutego 2015r. o godzinie 1000, na arenie lodowiska Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie, zmierzą się w zaciętych pojedynkach hokeiści z Mszczonowa, Skierniewic, Żyrardowa, Tarczyna, Radziejowic, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Milanówka, Jaktorowa oraz Grabc!

 • -

Racjonalna polityka finansowa gwarancją stabilności i sukcesu samorządu

Z Markiem Zientkiem, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie oraz członkiem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • -

Powołaliśmy zespoły ekspertów

Z Ryszardem Stusińskim, przewodniczącym Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • -

Gmina Mszczonów wyróżniona przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Podczas uroczystego spotkania (22.01.2015r) zorganizowanego przez Biuro Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego, gmina Mszczonów została wyróżniona okolicznościową statuetką, za wzorową współpracę z Oddziałem Wojewódzkim ZOSP RP województwa mazowieckiego w ramach wyposażenia OSP Mszczonów w wysokiej jakości sprzęt i umundurowanie w roku 2014.

 • -

Podsumowanie feryjnego szaleństwa, czyli mszczonowska akcja „Zima w mieście”

To już tradycja, że w okresie ferii zimowych gminne jednostki organizacyjne starają się wyjść naprzeciw nudzie i przygotować dla mieszkańców miasta i gminy nietuzinkowy i pełen atrakcji program.

 • -

FERIE z HISTORIĄ

Członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK podczas ferii zimowych poprowadzili w pruszkowskiej Szkole  Podstawowej nr  9 cykl „Spotkań z historią”.  W ich trakcie członek grupy Dariusz Jańczy, przy wsparciu młodszych rekonstruktorów  Macieja Żelazowskiego, Michała Daroszewskiego oraz  Piotra Jańczego,  zapoznał  uczniów  z wybranymi epizodami z: Powstania Styczniowego 1863, Wojny Obronnej 1939 oraz Powstania Warszawskiego 1944.

 • -

MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

Ofiarowanie Pańskie – święto chrześcijańskie,  obchodzone 2 lutego, upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej, nazywane też  Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 • -

Krwiodawcy liczą na wsparcie

Liczba członków mszczonowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi STRAŻAK wciąż się powiększa. 1 lutego w Domu Strażaka spotkali się oni na zebraniu,  podsumowującym swoją ubiegłoroczną działalność. 

 • -

Produkt turystyczny ”Weekend z Termami Mszczonów”

Wykreowanie tego produktu nastąpiło w latach 2010-2011 poprzez realizację projektu z dofinansowaniem ze środków unijnych.
W latach 2014 – 2015 realizujemy dwa kolejne projekty z dofinansowaniem unijnym polegające na uatrakcyjnieniu oferty turystycznej świadczonej przez ten produkt turystyczny.

 • -

Zapraszamy na zbiórkę krwi (6 lutego 2015)

Wszystkich chętnych, serdecznie zapraszamy na pierwszą w tym roku zbiórkę krwi, która odbędzie się w piątek 6 lutego w godzinach 09:00 - 13:00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie.
 

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648177

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat