Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Rozstrzygnięcie konkursu Bożonarodzeniowego pt. "Gwiazdka"

Dnia 8 grudnia 2014r. w Miejskim Przedszkolu nr. 1 w Mszczonowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Bożonarodzeniowego pt. "Gwiazdka". Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Marzena Puchała.

 • fot. Agata Matysiak

Dzień Babci i Dziadka

Grudzień w Przedszkolu Miejskim obfitował w spotkania okolicznościowe związane z tematyką Bożonarodzeniową. Styczeń zaś, a zwłaszcza pierwsza jego dekada, to czas kiedy przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka.

 • -

Spotknie Bożonarodzeniowe

Dnia 12.12.2014r. odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe w gr. MISIE. Dzieci przed licznie zgromadzoną publicznością  zaprezentowały program artystyczny.

 • -

Smerfy w Wiśle

Mimo braku "zimy" podczas wyjazdu do Wisły, nie traciliśmy ani chwili. Na stoku białego puchu było wystarczająco na tyle, że każdy miał okazję pojeździć codziennie na nartach. Codzienne dwugodzinne zajęcia z instruktorami pozwoliły wszystkim nauczyć się zjeżdżania po białych stokach.

 • -

Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej we Wręczy

Zanim uczniowie naszej szkoły udali się na zimowe ferie, wzięli udział w balu karnawałowym.
Zabawa rozpoczęła się późnym popołudniem. Ślicznie udekorowana sala, bajecznie kolorowe i fantazyjne stroje sprawiły, że szkoła dzisiejszego dnia przypominała baśniową krainę.

 

 • -

Modlitwa za Bohaterów Powstania Styczniowego

Pruszkowskie obchody 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego zostały zorganizowane przez żbikowską  Parafię  Niepokalanego Poczęcia NMP oraz lokalny oddział Polski Niepodległej. Koordynatorem  obchodów  był Dariusz Jańczy, który do współpracy, przy całym  przedsięwzięciu zaprosił także rekonstruktorów z mszczonowskiej GRH „STRZELCY” im. 31 pSK.

 • Obrady otworzył Łukasz Koperski, przewodniczący RM

Z obrad V sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 21 stycznia 2015 roku, odbyła się V sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni podjęli szereg bieżących uchwał, w tym uchwałę budżetową gminy Mszczonów na rok 2015 oraz uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy na lata 2015- 2023. Ponadto, radni wysłuchali informacji z działalności burmistrza Mszczonowa w okresie między sesjami.

 • -

Mr Wszystko i jego Czarodziejka

Jak postarać  się o idealnego mężczyznę? Wystarczy być  czarodziejką  i mieć  specjalną  czarodziejska  różdżkę, która potrafi przywołać  mężczyznę  na próbę…i  to takiego, co to jeszcze swoje walory zareklamuje… śpiewająco.

FERIE W BIBLIOTECE

 • -
 • -

Dzień Języków Obcych

W dniu 15 stycznia 2015 roku w naszym liceum odbył się konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.  

 • -

Zastąpili Kossaka

W ubiegłym roku Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne realizowało projekt  „Zapomniana bitwa – zapomniana kultura. Kresowiacy w boju o mazowiecki Osuchów w 1939 roku”, który był finansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 • -

Graficzne PRELUDIUM

Graficzne Preludium – tak zatytułowana jest kolejna wystawa, prezentowana w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Prace, jakie są  na niej eksponowane,  zostały wykonane przez artystów amatorów z Pracowni Plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach.

 • -

Kolejne zwycięstwo

Kolejne zwycięstwo w walce o III Ligę odnieśli siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w piątek 16. 01. 2015. Tym razem do Mszczonowa przyjechał KS Siatkarz Ząbki II.

 • -

Noworoczna zabawa

W dniu 24 stycznia 2015 roku w sali balowej OSP w Mszczonowie bawili się członkowie i sympatycy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, na corocznej „Zabawie Noworocznej”.

 • -

Mszczonowianie pamiętają o swym Powstańczym Naczelniku

W ramach uroczystych obchodów 152. rocznicy  wybuchu Powstania Styczniowego, członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK  udali się na rocznicową  Mszę Świętą, odprawioną w niedzielę  18 stycznia,   w kościele farnym pw. Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • -

W hołdzie Bohaterom Powstania Styczniowego

152. rocznicę  wybuchu Powstania Styczniowego mszczonowscy rekonstruktorzy  uczcili udziałem w dwóch wydarzeniach, odbytych w dniach  17 i 18 stycznia, czyli w sobotę i niedzielę,   poprzedzające rocznicową datę 22 stycznia.  

 • -

Gminny Festiwal Przedstawień Jasełkowych im. Wojciecha Siemiona

W czwartek, 15 stycznia 2015 roku odbył się XI Gminny Festiwal Jasełek, który co roku organizowany jest na deskach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.
Niezaprzeczalnie coroczny Festiwal wzbudza ogromne zainteresowanie i podziw jury oraz publiczności, zachwycając wysokim  poziomem biorących w nim udział grup teatralnych.

 • -

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 14 stycznia 2015r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski, radny Robert Głąbiński, radny Marek Buamel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial  oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.

 • -

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 13 stycznia 2015r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Jerzy Siniarski, radny Robert Głąbiński, radny Dariusz Olesiński, radny Piotr Chyła oraz radna Barbara Gryglewska jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

FERIE W MOK I W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

FERIE W MOK

I W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ   

2015 ROK

„MAGICZNA SIŁA PRZYJAŹNI I NATURY”

na przykładzie powieści - „TAJEMNICZY OGRÓD”

Ferie na sportowo- OSiR Mszczonów

 • -
 • -

Święto Babci i Dziadka w jasełkowej oprawie

Wszystkie miejsca w sali  widowiskowej  Mszczonowksiego Ośrodka Kultury zostały po południu 12 stycznia zajęte przez babcie i dziadków dzieci  z Przedszkola Miejskiego nr 1. Maluchy dla swoich Najkochańszych przygotowały specjalne przedstawienie.

 • -

Mszczonowski finał WOŚP-u

W dniu 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (11.01) na ulicach Mszczonowa, Osuchowa i Lutkówki  kwestowało czterdziestu  wolontariuszy.  Byli to harcerze miejscowego Hufca ZHP, a także uczniowie gminnych szkół.  Do ich puszek trafiło 10905.70 zł.

 • -

Jasełka u Ojca Pio

Co roku w  kaplicy Parafii pw. Ojca Pio dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie wystawiają Jasełka. Ten niezwykły spektakl, opowiadający historię narodzenia Jezusa, staje się częścią Mszy Świętej, swoistego rodzaju homilią.

 • -

Powiało - poniszczyło

Skutki  wichury z 10 na 11 stycznia zaskoczyły mszczonowian.  Blaszane garaże  na osiedlu Dworcowa III  wiatr przestawiał jak zabawkowe domki.  Część z nich zostało zniszczonych.  Połamane też zostały słupy, stojące naprzeciwko siedziby Gminnego Centrum Informacji, na których wisiał transparent, promujący miasto.

 • Panzerwerfer na podwoziu Maultiera - foto Internet

„Było… nie minęło” po mszczonowsku

Jakże często jesteśmy w posiadaniu cennych rzeczy, ale nie zdając sobie sprawy z tego co zalega na naszym strychu lub w piwnicy …decydujemy się  zasilić  tymi  skarbami najbliższe śmietnisko lub złomowisko.

 • -

To był dobry sezon

Podsumowanie działalności mszczonowskiej Sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych za rok 2014.

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na 23 Finał WOŚP

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • -
 • -

Nowe miejsca pracy i poprawa warunków życia mieszkańców – TO MÓJ CEL

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem-  na temat tego co czeka mszczonowian w nowym roku i niedawno rozpoczętej kadencji - rozmawia Mateusz Milczarek. 

 • -

III ULICZNY BIEG SYLWESTROWY Z TERMAMI MSZCZONÓW - 2014

Już  po raz trzeci pasjonaci biegania uczestniczyli w  Ulicznym Biegu Sylwestrowym – Termy Mszczonów. Organizatorami imprezy byli: LKS Osuchów i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie. Chętnych do zmierzenia się oblodzoną  trasą  nie brakowało.  Na starcie w niedzielny, mroźny  poranek - 28 grudnia stanęło blisko 150 osób.

 • Obradom przewodniczył Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM

Z obrad IV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek, 30 grudnia 2014 roku, odbyła się IV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni podjęli szereg bieżących uchwał oraz wysłuchali informacji z działalności burmistrza Mszczonowa w okresie między sesjami.

 • Kościół farny

Mszczonowskie SZOPKI

Tak,  podczas  Świat Bożego Narodzenia 2014 roku,  wyglądały tradycyjne SZOPKI w kościele farnym oraz Kaplicy p.w. Świętego Ojca Pio.

 

 • 2014_10_05_pokaz filmu Miasto 44 dla członków GRH i MSH

STRZELECKI rok 2014- podsumowanie

Rok 2014 był dla mszczonowskich rekonstruktorów wyjątkowy pod każdym względem. Wszystkich wydarzeń, w jakich uczestniczyli członkowie grupy było  aż  …110! Samych inscenizacji  było 34.

 • -

Opowiadali o współpracy z Muzeum Lwowa

Członkowie naszej GRH uczestniczyli w nagrywaniu scen do programu cyklicznego TVP „ Małe Ojczyzny”. Strzelcy opowiadali przed kamerą  o swojej współpracy z Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce.  Materiał był nagrywany  w niedzielę  28 grudnia w Dworze Biniszewicze, w którym mieści się Muzeum.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651816

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat