Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 22 grudnia 2014 r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Robert Głąbiński, radny Marek Buamel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski, radny Andrzej Osial oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.

 • -

Rodzinnie – świątecznie - klimatycznie

Fundacja Plebania znowu zachwyca.  Na zorganizowany przez nią   świąteczny koncert, jaki odbył się  17 grudnia  w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, przybyły tłumy. Wszystkie miejsca na widowni były zajęte.

 • -

Przedświąteczny MIX artystyczny

Bardzo ciekawą  przedświąteczną  propozycją  artystyczną  Mszczonowskiego Ośrodka Kultury było przedstawienie „Polska Wigilia”. Spektakl został wystawiony   21 grudnia. Wystąpili w nim członkowie dwóch  artystycznych formacji, działających przy MOK-u -  Grupy Teatralnej  Skorpion i Grupy Wokalnej VOICE. 

 • -

Świąteczny klimat

W okresie Świat Bożego Narodzenia Mszczonów lśnił i skrzył się  od ozdób, stroików, dekoracji choinkowych i klimatycznego,  ulicznego oświetlenia. Największe kiermasze świątecznych ozdób zorganizowane zostały przez:  Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” oraz Fundację  Plebania.

 • -

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Mszczonów po odbiór kalendarzy na rok 2015

Uprzejmie informujemy mieszkańców miasta i gminy Mszczonów o mozliwości odbioru bezpłatnych kalendarzy na rok 2015.
Osoby chętne zapraszamy do Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie przy ulicy Żyrardowskiej 4 w godzinach pracy jednostki.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

 • -
 • -

Konferencja podsumowująca Projekt E-COOP

W dniu 11 grudnia 2014 r. w warszawskim hotelu Hetman Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował konferencję regionalną podsumowującą Projekt „ECOOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”.

 • -

Rycerska Wigilia

To już szósta Wigilia, jaką  dla osób samotnych, poszukujących ciepła i potrzebujących wsparcia zorganizowało Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej, działające przy mszczonowskiej Parafii  p.w. Świętego Jana Chrzciciela.

 • -

Kresowy opłatek, koncert kolęd, Tajne Komplety i spotkanie Salonu Kultury Polskiej

Tym razem w Biniszewiczach panował nastrój świąteczny. Goście dworu, w którym mieści się Muzeum Lwowa i Kresów spotkali się 20 grudnia  na wieczorze opłatkowym.  Życzenia składano sobie osobiście, każdy z każdym, jak w prawdziwej  rodzinie.

 • -

Kresowe opowieści w Muzeum Lwowa

W ramach projektu: „Zapomniana bitwa – zapomniana kultura. Kresowiacy w boju o mazowiecki Osuchów w 1939 roku”,  finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich,  młodzież z Osuchowa odbyła sesje warsztatów kresowych w Muzeum Lwowa i Kresów Południowo –Wschodnich w Kuklówce. 

 • -

Wigilia we Wręczy

Szkolna wigilia to już tradycja. Co roku z niecierpliwością oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Ich szybkiego nadejścia pragną szczególnie dzieci.

 • -

Mszczonowianie w Limanowej

100- lecie bitwy pod Limanową  zyskało godną  oprawę. Rocznicy towarzyszyły międzynarodowa konferencja naukowa, wystawy, koncert orkiestr, uroczystości  z udziałem dostojników, a także  prezentacje grup rekonstrukcyjnych i bitewna inscenizacja.

 • -

Rekonstruktorzy w szkołach

W listopadzie i grudniu  członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK  przeprowadzili cztery lekcje historii w zaprzyjaźnionych szkołach. W Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Grodzisku Mazowieckim spotkali się z młodzieżą na dwóch lekcjach, poświęconych: odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918 oraz budowie II Rzeczypospolitej i wojnie obronnej 1939 roku. 

 • -

Mikołaj i Jasełka w Miejskim Przedszkolu

Zgodnie z tradycją grudzień w Miejskim Przedszkolu upływa w magicznej atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Początek świątecznego nastroju daje jak co roku wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynki .

 • Otwarcie obrad sesji RM

Z obrad III sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W piątek 12 grudnia 2014 roku, odbyła się III sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli szereg uchwał dotyczących m.in. diet dla radnych Rady Miejskiej, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, a także uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty. Ponadto, radni zatwierdzili zmiany w budżecie gminy Mszczonów na rok 2014.

 • -

„Świąteczne zamieszanie”

W poniedziałkowe popołudnie 15 grudnia  widownia Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zapełniła się Rodzicami wyczekującymi występu swoich ukochanych Smerfów. Motylki zaprezentowały (bardzo komediowo) przedstawienie pt.; Świąteczne zamieszanie.

 • -

Najważniejsza jest pasja czytania

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zainicjowała działalność Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego pierwsze spotkanie odbyło 9 grudnia o godzinie 16.00 w siedzibie Biblioteki.

 • -

Serdecznie zapraszamy na 2 edycję IMPREZY FITNESS

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
TO JUŻ 2 EDYCJA TEJ WSPANIAŁEJ IMPREZY FITNESS!
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY I OKOLIC.
IMPREZA DLA CAŁEJ RODZINY! DLA KAŻDEGO !!!! BEZ WYJĄTKÓW... 

 • -

Strażacka WIGILIA

Jesteście najliczniejszą organizacją w naszej  gminie i nigdy nie zawiedliście pokładanych w Was nadziei – tak do mszczonowskich strażaków podczas spotkania opłatkowego OSP zwrócił się  burmistrz Józef Grzegorz Kurek.

 • -

Niegasnący UŚMIECH

Podczas Świąt Bożego Narodzenia nie może zabraknąć  UŚMIECHU DZIECKA. Nie może go zabraknąć pod żadną  postacią i dlatego ten niezwykły okres  w Mszczonowie co roku otwiera występ dzieci ze Stowarzyszenia  o takiej właśnie nazwie.

 • -

Pamiętamy o 13 grudnia 1981 r.

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół w Mszczonowie był gospodarzem Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych upamiętniającego ofiary Stanu Wojennego.

 • -

Mogielnica wciąż groźna

Kolejne spotkanie w IV Lidze rozegrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. Przeciwnikiem  meczu wyjazdowego, który odbył się 12.12.2014 był UKS Mogielanka Mogielnica.
 

 • -

Powrót do dobrej gry

Kolejne dobre spotkanie rozegrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w IV Lidze MWZPS. W piątek 5.12.2014 przeciwnikiem była drużyna PTS Pionki.

 • -

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 10 grudnia 2014 r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski, radny Robert Głąbiński, radny Marek Buamel, radny Waldemar Suski, radna Renata Siwiec, radny Dariusz Olesiński, radny Mirosław Wirowski  oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa.

 • -

Mikołajkowe przedstawienie

We wtorek 9 grudnia w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie odbyło się świąteczne przedstawienie pt.” Święty Mikołaj istnieje” w wykonaniu teatru „Pomarańczowy Cylinder”.
Aktorzy w sposób zabawny i optymistyczny przedstawili opowieść pewnego chłopca, który wybrał się w daleką podróż aby odszukać Świętego Mikołaja.

 • -

Zagrożenie narkotykowe

W dniach 3, 4, 5 grudnia  dla nauczycieli w Zespole Szkół w Osuchowie, Gimnazjum w Mszczonowie oraz Szkole Podstawowej w Mszczonowie zorganizowany został  cykl spotkań z funkcjonariuszem policji Robertem Bretnerem

 • -

Narada z sołtysami

Jak co roku w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło się spotkanie burmistrza Józefa Grzegorza Kurka z przedstawicielami 34 sołectw z terenu całej gminy. Była to świetna okazja do zapoznania się z planami na przyszły rok oraz wspólnego przedyskutowania problemów z którymi borykają się mieszkańcy wsi.

Informacja

INFORMACJA

 

PODAJE SIĘ DO WIADOMOŚCI IŻ URZĄD MIEJSKI W MSZCZONOWIE W NIŻEJ WYMIENIONYCH

DNIACH BĘDZIE CZYNNY W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH: 

- 18.XII.2014r. (czwartek)   - czynne do godz. 1415

- 24.XII.2014r. (Wigilia)       - czynne do godz. 1300

- 31.XII.2014 r.(Sylwester)   - czynne do godz. 1300

(kasa Urzędu w dniu 18.XII.2014r. czynna do 1300,  a w dniach 24 i 31.XII.2014r. czynna do godz.1100

 

Firma „Koperski Przedsiębiorstwo Pogrzebowe” zorganizowała pogrzeb legendarnego Hansa Klosa

Jaki związek ma Mszczonów z oglądanym od pokoleń serialem „Stawka większa niż Życie”?  Otóż z Mszczonowa wywodzi się rodzinna firma Koperskich „Koperski Przedsiębiorstwo Pogrzebowe”, która zajęła się kompletną organizacją pogrzebu słynnego aktora Stanisława Mikulskiego, odtwórcy roli Hansa Klosa w serialu „Stawka większa niż życie”.

 • -

Ostatnie Pożegnanie Spółdzielcy i Samorządowca

26 listopada odszedł człowiek, który na trwałe zapisał się  w historii Mszczonowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i mszczonowskiego samorządu. Wojciech Horbot przeżył pół wieku. Przez ponad połowę  swego życia  był związany  z Mszczonowską Spółdzielnią Mieszkaniową.

 • -

Mikołaj zagościł w Mszczonowie

Śmiało można stwierdzić, że tradycją jest, iż w okolicach Mikołajek przypadających na dzień 6 grudnia burmistrz Józef Grzegorz Kurek wraz z radnymi dokonują uroczystego zapalenia lampek na choince, przy której rozdawane są prezenty dla najmłodszych mieszkańców gminy.

 • Obrady II sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad II sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 3 grudnia 2014 roku, odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której powołano stałe komisje Rady Miejskiej w Mszczonowie określając przedmiot ich działania oraz składy osobowe. Ponadto, podjęto uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza Mszczonowa oraz wytypowano w drodze głosowania delegata reprezentującego gminę Mszczonów w Związku Gmin Mazowsza Zachodniego.

Zapraszamy na lodowisko

 • -
 • -

Jeszcze jeden mecz w tym roku

W związku z II turą wyborów ( zajęta hala w Skaryszewie) mecz, który miał być wyjazdowy Olimpijczyk zagrał 30.11.2014 w Mszczonowie. Przeciwnik, UKS Olimp Skaryszew, nie należy do łatwych co potwierdza dotychczasowym II miejscem w  grupie rozgrywkowej IV Ligi.
 

 • -

PRACOWITY SEZON CHEERLEADERS 2014 DOBIEGA KOŃCA...

Rok 2014 dla mszczonowskich grup cheerleaders okazał się bardzo pracowitym i wymagającym czasem. Przez ostatnie 11 miesięcy ważyły się losy całej sekcji, która w pierwszym półroczu 2014 weszła 'pod skrzydła' mszczonowskich szkół: podstawowej i gimnazjum, które dzielnie reprezentowały.

 • -

Rekordowa zbiórka krwi na zakończenie roku

W poniedziałek 1 grudnia, tradycyjnie w godzinach od 09:00 do 13:00 na placu przed Domem Strażaka w Mszczonowie odbyła się kolejna, a zarazem ostatnia w tym roku zbiórka krwi.

 • -

Inauguracyjna sesja mszczonowskiego samorządu

Sesja inauguracyjna VII kadencji Rady Miejskiej Mszczonowa odbyła się 27 listopada 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Udział w posiedzeniu oprócz nowo wybranych radnych i burmistrza Józefa Grzegorza Kurka wzięli: miejscowi kapłani, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych gminy oraz naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651819

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat