Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

23.4.2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

WIZYTA STUDYJNA W MBP

„Inspirująca – motywująca” takimi słowami uczestnicy wizyty studyjnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie podsumowali spotkanie, które odbyło się 27 października. Mszczonowska książnica była gospodarzem wizyty studyjnej pt. „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki – o oznakowaniu w przestrzeni i w bibliotece”. Wizyta studyjna zrealizowana została w ramach środków pozyskanych z programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” i Programu Rozwoju Bibliotek.

                Spotkanie w Mszczonowie było podsumowaniem projektu „Kierunek: Biblioteka”. Celem projektu było wdrożenie systemu oznakowania zewnętrznego opartego na poradniku przygotowanym przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Placówki w Mszczonowie i Osuchowie znalazły się w gronie 101 bibliotek z terenu całego kraju zakwalifikowanych w programie grantowym. Koordynatorem konkursu było Stowarzyszenie Odblokuj i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

                Na zaproszenie gospodarzy spotkania odpowiedzieli dyrektorzy i pracownicy bibliotek publicznych z terenu województwa mazowieckiego. Ponad 30 osób (w tym przedstawiciele bibliotek publicznych z Żyrardowa, Radziejowic, Puszczy Mariańskiej i Wiskitek) gościło w Mszczonowie, gdzie zaprezentowano zmianę jaką w ciągu ostatniego 1,5 roku przeszła Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie.

Biblioteka w Mszczonowie – biblioteką zmian

Zebranych gości powitał Burmistrz Mszczonowa p. Józef Grzegorz Kurek, który życzył uczestnikom spotkania dużo inspiracji. Spotkanie przeprowadził dyrektor biblioteki – Łukasz Krzysztof Załęski. W przygotowanej prezentacji podsumował zmiany w bibliotece, które nastąpiły w ciągu ostatniego 1,5 roku. Nowe formy pracy – spotkania autorskie, zajęcia dla najmłodszych, warsztaty czy rozwijanie oferty multimedialnej w bibliotekach to jedne ze wprowadzonych zmian. MBP w Mszczonowie to instytucja, która pozyskuje środki zewnętrzne, stopniowo poprawia swoje warunki lokalowe.

                W Mszczonowie drogi prowadzą do biblioteki

Po prezentacji działalności biblioteki uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze zrealizowanym przez bibliotekę projektem „Kierunek: Biblioteka”. Oprócz samej prezentacji naszych gości czekał też szereg zadań, m.in. prawidłowe oznakowanie przykładowych placówek bibliotecznych, praca w grupach, wykorzystanie mapek topograficznych i wybór miejsc odpowiednich do ulokowania znaków pionowych, wskazujących kierunek do biblioteki.

W ramach „dobrej praktyki” uczestnikom spotkania p. Łukasz Żywulski z Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszynie zaprezentował jakimi metodami można wdrożyć oznakowanie wewnątrz biblioteki. To co podkreślili obydwaj panowie – „robimy to dla naszych odbiorców – nie dla nas”.

W podsumowaniu spotkania dyrektor MBP w Mszczonowie podkreślił jak ważne jest myślenie kompleksowe – „Dobry wizerunek to połączenie kilku elementów – dobrej oferty literackiej lecz nie tylko, ciekawej aranżacji wnętrz i dobrego kontaktu z ludźmi – słuchania się w ich potrzeby.”

Mamy nadzieję, że spotkanie było początkiem nawiązania współpracy z innymi bibliotekami i inspiracją do dalszych zmian.

MBP

  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7152313

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat