Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Foto: Biuro Konkursu "Gmina Fair Play"

Gmina Mszczonów – Gminą Fair Play 2014

W tegorocznej XIII edycji konkursu  „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa podczas uroczystej gali finałowej    (17.10.2014) odebrał prestiżową statuetkę „Gmina Fair Play 2014”, otrzymując tym samym nagrodę główną konkursu w kategorii miasteczko i małe miasto.
W tym roku oprócz Mszczonowa  najlepszymi samorządami zostały wybrane gmina Błonie (kat. wielofunkcyjna gmina wiejska), gmina Iława (kat. gmina turystyczna) oraz gmina Lesznowola (kat. wielofunkcyjna gmina wiejska).
Jak tłumaczy Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa otrzymanie nagrody głównej w tym jakże prestiżowym konkursie świadczy o wiarygodności i otwartości gminy na innowacyjne działania prospołeczne.
- Cieszę się, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni i znaleźliśmy się w gronie najlepszych samorządów w Polsce- podsumował Józef Grzegorz Kurek.

Kapituła Konkursu wyłoniła 24 gminy, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną uzyskując tym samym tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” 2014 – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
Do trzynastu zrealizowanych dotychczas edycji konkursu „Gmina Fair Play” napłynęły 1333 zgłoszenia, przyznano 1232 certyfikaty 455 gminom w całej Polsce. Wśród nich są także wielokrotni laureaci, wierni programowi od samego początku.
Konkurs trwa cały rok i przebiega dwuetapowo. By gmina mogła wziąć w nim udział, musi zaświadczyć, że na jej terenie w ciągu minionego roku były realizowane przedsięwzięcia inwestycyjne, że posiadała ona prawo do podejmowania decyzji administracyjnych w zakresie inwestycji przez cały rok oraz, że w latach 2012-2014 nie funkcjonował na ich terenie zarząd komisaryczny.
W pierwszym etapie zainteresowane gminy składały na piśmie deklarację przystąpienia do konkursu oraz wypełniały ankietę konkursową.
W trakcie drugiego etapu przeprowadzany był audyt certyfikacyjny oraz losowe badanie inwestorów działających na terenie gminy. Audytorzy konkursu podczas wizytacji we wszystkich gminach zakwalifikowanych do drugiego etapu sprawdzali wiarygodność informacji zawartych w ankietach konkursowych. W ramach audytu w gminie, poza rozmowami z pracownikami Urzędu danej gminy, organizowane były również spotkania z przedstawicielami dostawców mediów, przedsiębiorcami inwestującymi na terenie gminy, przedstawicielami lokalnych organizacji biznesu, instytucji finansowych, edukacyjnych, urzędu pracy i mieszkańców.
Konkurs „Gmina Fair Play” jest inicjatywą skierowaną do wszystkich gmin, które dbając o interesy społeczności lokalnych stwarzają na swym terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Podstawowym celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur oraz postaw godnych naśladowania, sprzyjających podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych. Ponadto konkurs ma za zadanie wskazanie polskim i zagranicznym firmom gmin, w których mogą inwestować bez obaw, inwestorzy obsługiwani są w przyjaznej atmosferze, a pracownicy urzędu są dobrze przygotowani merytorycznie, dzięki czemu na każdym etapie inwestycji oferują pomoc, doradztwo i opiekę.

Certyfikat „Gmina Fair Play”:
-daje prawo do posługiwania się prestiżowym logo konkursu „Gmina Fair Play”;
-umożliwia nawiązanie kontaktów z rzetelnymi przedsiębiorcami np. uczestnikami
i laureatami programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”;

-zwraca uwagę potencjalnych inwestorów;
-buduje wizerunek gminy przyjaznej dla inwestorów;
-potwierdza profesjonalizm zarządzających gminą samorządowych menedżerów;
-umożliwia poznanie niezależnej oceny przedsiębiorców i inwestorów (badania ankietowe biznesu przeprowadzane są w gminach uczestniczących w II etapie);
-zapewnia opracowanie przez organizatorów raportu benchmarkingowego dla każdej gminy uczestniczącej w II etapie;
-umożliwia uzyskanie kluczowych argumentów w negocjacjach z inwestorami; (np. gmina jest najlepiej oceniana pod względem szybkości obsługi inwestorów w danej grupie gmin);
-zapewnia poznanie niezależnej oceny zewnętrznej, innej niż ocena lokalna.
Ponadto udział w konkursie to także szeroka promocja gmin w nim uczestniczących.

Łukasz Nowakowski, źródło: http://www.gmina.fairplay.pl

 

 

 

  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849432

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat