Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Dobiega końca społeczny projekt „Standardy Konsultacji Społecznych”

Od ponad roku w ramach projektu „Standardy Konsultacji Społecznych” trwają lokalne działania pro społeczne zorganizowane przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym z partnerem projektu gminą Mszczonów/Gminnym Centrum Informacji (realizatorem).
W pierwszym etapie projektu przeprowadzone zostały badania opinii społecznej, diagnozy potrzeb i oczekiwań przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także mieszkańców gminy Mszczonów.
Badanie metodą ankietową zostało przeprowadzone w październiku i listopadzie ubiegłego roku wśród 15 przedstawicieli 10 organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Mszczonów oraz wśród 261 mieszkańców gminy. Uczestnikami badania były głównie osoby w wieku 25-50 lat.
Uzyskane odpowiedzi pokazują, że dotychczasowa polityka informacyjna Gminy Mszczonów spełnia podstawowe oczekiwania przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Wypowiedzi organizacji pozarządowych wskazują również na zasadność szkoleń NGO w zakresie rzecznictwa interesów. Na podstawie zebranej informacji, opracowanych badań oraz stworzonego w tym celu raportu, stworzono koncepcję „Standardów Konsultacji Społecznych”.
Następnym etapem projektu był cykl szkoleń dla przedstawicieli administracji publicznej z Gminy Mszczonów  i organizacji pozarządowych  z naszego terenu w zakresie technik i narzędzi konsultacji społecznych.
Przedstawiciele organizacji dowiedzieli się w jaki sposób pozyskiwać partnerów społecznych, planować swoje działania oraz przygotowywać  organizację do realizacji projektu.
Organizatorzy kształcili także pracowników Urzędu Miejskiego w Mszczonowie oraz Jednostek Organizacyjnych z gminy Mszczonów. Podczas szkoleń poruszono szereg zagadnień, w tym m.in. omówiono podstawy prawne i organizacyjne prowadzenia konsultacji społecznych, zasady prowadzenia takich spotkań oraz oczekiwania interesariuszy wobec samorządu.
W ramach spotkań grup roboczych przedstawiciele NGO dowiedzieli się o naborach do tzw. mikroprojektów, z których dodatkowo mogą skorzystać grupy nieformalne.
Ostatnim etapem w ramach projektu było przeprowadzenie procesu konsultacji społecznych z wykorzystaniem odpowiednich technik i narzędzi konsultacji. W ramach tego zadania przedstawiciele NGO oraz mieszkańcy włączyli się w proces konsultowania trzech dokumentów publicznych z Gminy Mszczonów w ramach grupy roboczej, warsztatów konsultacyjnych i panelu obywatelskiego. Łącznie w spotkaniach tych wzięło udział 153 mieszkańców oraz  15 przedstawicieli NGO.
Obecnie przygotowywana jest ewaluacja projektu, która ma pokazać zarówno organizacjom pozarządowym jak i Partnerowi projektu potrzebę organizacji spotkań i szkoleń, gdyż zaangażowanie obywateli w życie lokalne szczególnie w małych społecznościach jest bardzo przydatne .
Uroczyste zakończenie projektu „Standardy Konsultacji Społecznych” zaplanowano na 23 października br. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 

koordynator procesu konsultacji

  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849647

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat