Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • teresin seminarium kończące projekt LOKART zdjęcie Adam...

Artystyczne rękodzieło – szansa na lokalny rozwój.

Szóstego października, odbyło się w Teresinie seminarium kończące kilkumiesięczny projekt LOKART, czyli  ”Rękodzieło i rzemiosło artystyczne szansą rozwoju turystycznego i ochrony lokalnego dziedzictwa”, który Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zrealizowała wspólnie z trzema innymi stowarzyszeniami działającymi blisko Warszawy.
W trakcie jego trwania , nasza najliczniejsza, bo ponad trzydziestoosobowa grupa miała możliwość skorzystania ze szkoleń, które pozwoliły na naukę i doskonalenie umiejętności w wybranej dziedzinie  rękodzieła artystycznego. Mamy więc teraz na Ziemi Chełmońskiego  artystki i artystów, którzy specjalizują się tkactwie, wykonywaniu ozdób ze słomy, ceramice, florystyce, koronce, technice batiku, rzeźbie, wikliniarstwie i hafcie. Uczestnicy projektu mieli również możliwość wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym, podczas którego mogli poznać blaski i cienie prowadzenia prywatnych pracowni artystycznych w Bieszczadach. Inne zadanie którego realizacji podjęli się uczestnicy projektu to przygotowanie i poprowadzenie „Dnia rękodzieła na Ziemi Chełmońskiego”, które odbiło się bardzo pozytywnym echem.  Odbyło się ono 29 czerwca w Firlejach i bez przesady można napisać, że było dużo dobrej zabawy. Niejeden uczestnik podczas tego święta mógł odkryć w sobie duszę artysty, biorąc udział w przygotowanych warsztatach. Znaleźli dla siebie dużo atrakcji zarówno dorośli jak i dzieci.

Podczas teresińskiego seminarium kończącego projekt nasza Lokalna grupa działania „Ziemia Chełmońskiego” przedstawiła wykład pt „ Żyrardowski len. Historia. Dzień dzisiejszy. Perspektywy”. Mamy nadzieję, że tkanina lniana która przez ponad wiek była wizytówka bliskiego nam miasta stanie się elementem rękodzieła, a  len zagości na stałe w naszych ogrodach jako roślina ozdobna i surowiec do dekoracji.
Środki potrzebne do realizacji projektu i osiągnięcia jego celów pochodziły z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” jest stowarzyszeniem wybranym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego do realizacji Lokalnej Strategii Rowzoju na terenach gmin: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów,   Mszczonów , Nadarzyn, Nowa Sucha , Radziejowice, Rybno, Sochaczew, Teresin i Żabia Wola na lata 2007-2013.

 

Koordynator projektu
Jolanta Czuksanow

  • ceramika1 fot. Jolanta Czuksanow
  • Dzień rekodzieła fot Jolanta Czuksanow
  • dzień rekodzieła uczestnicy projektu fot. Jolanta Czuksanow
  • robimy kwiaty fot Jolanta Czuksanow
  • rzeźba3 fot. Jolanta Czuksanow
  • rzeźba4 fot. Jolanta Czuksanow

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849545

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat