Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Wycieczka do Nieborowa

Dnia 16.10.2014 dzieci z grupy „Słoneczka” wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Nieborowa. Odwiedzili Pałac i Muzeum w Nieborowie oraz uczestniczyli w lekcji edukacyjnej pt. „Akademia Pana Kleksa” na której poprzez zabawę dzieci zapoznały się  z fabułą bajki Jana Brzechwy.

 • -

Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA

Pięćdziesięciu nowych, pełnoprawnych przedszkolaków ma od końca października mszczonowskie Przedszkole Miejskie nr 1. Uroczystości pasowania w dwóch grupach trzylatków odbyły się 27 i 28.10. Maluchy z grup MISIE i KRASNALE podeszły do pasowania z pełną powagą.

 • -

Premiera teatrzyku "Pajacyk"

W dniu 22.X.2014 w Miejskim Przedszkolu Nr1 w Mszczonowie najstarsza grupa „Gumisie”, do której uczęszczają 5-letnie przedszkolaki debiutowały z premierowym przedstawieniem na motywach baśni L. Krzemienieckiej „O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach Pani Jesieni”.

 • -

Pamięć wiecznie żywa… Ku czci ofiar tragicznego pożaru spichrza

Aż  66 lat trzeba było czekać na godne uczczenie ofiar tragicznego pożaru spichrza, do jakiego doszło w Osuchowie 26 września 1948 roku. Na terenie okalającym osuchowską  świątynię  stanął głaz z pamiątkową płytą, na której wyryte zostały nazwiska wszystkich zidentyfikowanych osób, jakie straciły życie w tamtym tragicznym wydarzeniu.

 • -

Mszczonowscy studenci „trzeciego wieku” rozpoczęli czwarty rok akademicki

23 października w sali widowiskowej MOK-u dokonano rozpoczęcia czwartego  już  roku akademickiego  Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość otworzyła dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury Grażyna Pływaczewska, prosząc wszystkich zebranych: studentów, przedstawicieli  uczelnianych  władz oraz  samorządu gminy o powstanie i odśpiewanie  tradycyjnej pieśni   Gaude Mater Polonia – czyli „Ciesz się, Matko Polsko”.

 • -

100. rocznica ostrzału kościoła w Żbikowie – widowisko plenerowe

Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyński wraz z księdzem prałatem  Józefem  Tchórzem proboszczem  Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie – Żbikowie w niedzielę 26 października zaprosili mieszkańców na widowisko plenerowe poświęcone setnej rocznicy ostrzału żbikowskiego kościoła.

OD PRZYPADKU DO WYPADKU !

Jesień to czas zbioru ostatnich plonów i pracy w polu oraz w obejściu. Choć zima kojarzy się z odpoczynkiem, to na wsi zawsze jest coś do zrobienia. Pora jesienno-zimowa to okres, w którym jest więcej czasu na dokonanie wielu napraw, czy bieżących konserwacji maszyn i urządzeń. Mimo, że pracy jest nierzadko mniej to i tak wyjątkowo często dochodzi do wypadków.

 • -

II turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym

W dniu 18.10.2014r. w Mszczonowie odbył się II turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2014/2015. W zawodach wystartowało 41 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Franciszkowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich, Korytowa, Międzyborowa i Warszawy.

 • -

Rajd „Elyta” po raz piąty

W dniach 17-19 października 2014 roku w naszych okolicach odbyła się już piąta edycja Harcerskiego Rajdu "elYta". W tym roku rajd pieszy zaczął się w Żyrardowie skąd blisko 100 harcerzy z całego województwa wyruszyło pięknymi szlakami naszego powiatu.

 • -

Dobra passa trwa

Mszczonowianie nie zwalniają tempa. Kolejne spotkanie w IV Lidze MWZPS rozegrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w Mokobodach z zespołem SKF Global Vilage ( 25.10.2014 ), który właśnie tym meczem inaugurował sezon 2014/15.

JAK GŁOSOWAĆ - WYBORY SAMORZĄDOWE – 16 LISTOPADA 2014 r.

Z przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej - Barbarą  Kłopotowską rozmawia Mateusz Milczarek.

 

Oddaj głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Mszczonowie

 • -
 • -

SZARŻA w OSUCHOWIE – WARTO PAMIĘTAĆ – 1939-2014

Szarża ułańska, była punktem kulminacyjnym inscenizacji bitwy osuchowskiej. Widowisko zostało zorganizowane 19 października przez Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, we współpracy z Gminnym Centrum Informacji z Mszczonowa.

 • -

W dniu Wszystkich Świętych odbędą się kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

W dniu Wszystkich Świętych Członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą kolejna  zbiórkę  pieniężną  na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu  w Lutkówce.

 • -

Rodzinnie, odpustowo i na sportowo…

Z proboszczem Parafii p.w. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie ks. Sławomirem Tulinem o festynie rodzinnym, jaki odbył się 28 września z okazji parafialnego ODPUSTU, rozmawia Piotr Dymecki.

 • Foto: Biuro Konkursu "Gmina Fair Play"

Gmina Mszczonów – Gminą Fair Play 2014

W tegorocznej XIII edycji konkursu  „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa podczas uroczystej gali finałowej    (17.10.2014) odebrał prestiżową statuetkę „Gmina Fair Play 2014”, otrzymując tym samym nagrodę główną konkursu w kategorii miasteczko i małe miasto.

 • -

Dobiega końca społeczny projekt „Standardy Konsultacji Społecznych”

Od ponad roku w ramach projektu „Standardy Konsultacji Społecznych” trwają lokalne działania pro społeczne zorganizowane przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym z partnerem projektu gminą Mszczonów/Gminnym Centrum Informacji (realizatorem).
 

 • -

Dzień Nauczyciela po mszczonowsku

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej  odbyły się 14 października w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Nauczyciele gminnych placówek oświatowych,  pracownicy   administracji i obsługi szkół oraz przedszkoli, a  także  emerytowani pedagodzy spotkali się  w sali widowiskowej MOK-u z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem, przewodniczącą  Komisji Oświaty Barbara Gryglewską, radnymi Rady Miejskiej (Renatą Siwiec, Waldemarem Suskim i Dariuszem Olesińskim) oraz  dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Mszczonowie Ewą  Zielińską.

 • -

Biskup Ordynariusz wizytował Parafię Osuchów

W dniach 12  i 15 października Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba przeprowadził wizytację  kanoniczną  Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osuchowie.  Wizytacja kanoniczna, to niezwykle ważne wydarzenie dla każdej parafii.

 • -

Przełaj po kostce starego miasta

Bieg Tumski, jaki odbył się  w Płocku w dniu   9 października, przyniósł zawodnikom LKS Osuchów aż  cztery medale. Była to już  XXIII edycja tej renomowanej sportowej imprezy. Trasa biegu wiodła wąskimi  ulicami wokół malowniczego Starego Rynku.

 • -

Anielin i Laski na polach brzustowskich

W setną rocznicę  Bitwy pod Laskami i Anielinem na polach Brzustowa odbyła się  inscenizacja, w której uczestniczyło przeszło stu rekonstruktorów.  Wydarzenie, do jakiego doszło w dniu 12 października, zorganizowane zostało przez Wójta Gminy Garbatka- Letnisko, a także przez dwie grupy rekonstrukcyjne- 22 pułku ułanów podkarpackich i 27 pułku ułanów im. Stefana Batorego.

 • teresin seminarium kończące projekt LOKART zdjęcie Adam...

Artystyczne rękodzieło – szansa na lokalny rozwój.

Szóstego października, odbyło się w Teresinie seminarium kończące kilkumiesięczny projekt LOKART, czyli  ”Rękodzieło i rzemiosło artystyczne szansą rozwoju turystycznego i ochrony lokalnego dziedzictwa”, który Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zrealizowała wspólnie z trzema innymi stowarzyszeniami działającymi blisko Warszawy. 

 • -

RAJD ROWEROWY NA ORIENTACJĘ „ŚLADAMI CHEŁMOŃSKIEGO”

W niedzielę 12.10.2014r. odbył się rajd rowerowy na orientację zorganizowany przez OSiR Mszczonów. Zainteresowanie rajdem wśród mieszkańców gminy Mszczonów oraz okolicznych miejscowości było bardzo duże, uczestnicy stawili się w liczbie 116 osób.

 • -

Protest sadowników na rondzie „Warszawska” w Mszczonowie

We wtorek, 14 października sadownicy zablokowali drogę krajową numer „50”, będącą trasą tranzytową łączącą Unię Europejską z Rosją. Jeszcze kilka miesięcy temu jeździły nią na Wschód tiry pełne polskich owoców i warzyw.

 • -

KONKURS PLASTYCZNY „ZASTĄP KOSSAKA – NAMALUJ SZARŻĘ POD OSUCHOWEM”

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Gminy Mszczonów do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym „Zastąp Kossaka – namaluj Szarżę pod Osuchowem”, będącym częścią Projektu „Zapomniana bitwa – zapomniana kultura . Kresowiacy w boju o mazowiecki Osuchów” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 • -

Z obrad L sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 8 października 2014 roku, odbyła się jubileuszowa, L sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali m.in. sprawozdania z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2014 roku oraz w placówkach podległych gminie, a także podjęli szereg bieżących uchwał.

 • -

„Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym

W dniu 27.09.2014r. w Mszczonowie odbył się I turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2014/2015. W zawodach wystartowało 37 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Aleksandrowa, Franciszkowa, Badowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich i Korytowa.

Dnia 8-10-2014 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Mszczonowie

Z racji tego, że dnia 1-10-2014 obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ WEGETARIANIZMU, temat naszego klubowego spotkania dotyczył właśnie diety wegetariańskiej. Wykład poprowadziła pani Daria Gil-Ziędalska.

 • -

III POLSKA WYSTAWA MŁODYCH KRÓLIKÓW MSZCZONÓW – 2014

W dniach 04,05 października 2014 r. w Mszczonowie (termy) odbyła już trzecia z kolei wystawa królików urodzonych w roku 2014. Dla środowiska hodowlanego jest to bardzo ważne wydarzenie, dające świetny materiał do pracy hodowlanej i możliwość wymiany osobników do stad podstawowych.

 • -

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Szarłat

W dniu 8 października o godz. 17.30 gościliśmy w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie panią Aleksandrę Szarłat – dziennikarkę, autorkę takich książek jak: „Celebryci z tamtych lat”, „Prezenterki” oraz „Wnętrza Gwiazd”.

 • -

ZAPRASZAMY na INSCENIZACJĘ SZARŻY UŁAŃSKIEJ pod Osuchowem

ZAPRASZAMY na INSCENIZACJĘ SZARŻY

UŁAŃSKIEJ pod Osuchowem

19.10.2014r.

Osuchów 1939 – warto pamiętać!

 • -

W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego

Mszczonowianie oddali cześć  bohaterom powstania warszawskiego, otwierając w miejscowym Ośrodku Kultury wystawę fotograficzną, prezentującą  powstańcze ujęcia, do których pozowali członkowie lokalnej grupy rekonstrukcji historycznej. Otwarcie wystawy odbyło się  w piątek   3 października, czyli niemalże w siedemdziesiątą  rocznicę  zakończenia powstańczego zrywu stolicy.

 • -

Przed nami kolejna wycieczka rowerowa!

12 października 2014r. o godz. 10:00
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie zaprasza na

 

RAJD ROWEROWY NA ORIENTACJĘ „ŚLADAMI CHEŁMOŃSKIEGO


START: TERMY MSZCZONÓW
ZAKOŃCZENIE: PAWILON LODOWISKA TERMY MSZCZONÓW
DŁUGOŚĆ TRASY: ok. 50 km

 

 • -

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Aleksandrą Szarłat

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zaprasza na spotkanie autorskie z p. Aleksandrą Szarłat, autorską m.in. książki „Prezenterki" czy „Celebryci z tamtych lat".

8 października 2014 r. o godz. 17.30 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie, ul. Szkolna 3, wstęp wolny.

 

 • -

Z zaszczytem wypełnialiśmy powierzony nam społeczny mandat zaufania

Z Łukaszem Koperskim , przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie  na tematy związane z podsumowaniem kadencji Rady Miejskiej 2010-2014 rozmawia Łukasz Nowakowski.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651528

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat