Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

25.11.2020

Imieniny

Erazma, Katarzyny, Jozafata

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonów w przededniu spełnienia marzeń

We wtorek 2 września, podczas spotkania, które miało miejsce w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, przedstawiciele Global City Holding i firmy Wund Gruppe oficjalnie potwierdzili budowę na terenie gminy Mszczonów (we Wręczy) największego w Europie Środkowo- Wschodniej Aquaparku.
Obecne na spotkaniu władze samorządowe Mszczonowa, przedstawiciele województwa Mazowieckiego, a także władze ościennych jednostek samorządu terytorialnego oraz szefowie kluczowych instytucji z którymi inwestor będzie ściśle współpracował podczas budowy i funkcjonowania Aquaparku zapewnieni zostali, że inwestycja ruszy wraz z początkiem 2015 roku, zaś jej oficjalne otwarcie nastąpi w roku 2016.
Pełniący rolę gospodarza Józef Grzegorz Kurek powitał wszystkich przybyłych, w tym przede wszystkim Mookiego Greidingera, właściciela Global City Holdings oraz Josefa Wunda, szefa firmy Wund Gruppe. Burmistrz podkreślił także, że spotkanie w Mszczonowie to nie początek kampanii wyborczej, lecz element podsumowania dotychczasowych działań inwestora i możliwość zapoznania się z projektem budowy Aquaparku, która będzie miała kluczowy wpływ na rozwój Mazowsza.
- Dzięki marzeniom inwestorów, możemy spełnić nasze marzenie dając ludziom prace, nowe perspektywy i nadzieje na lepsze życie- mówił Józef Grzegorz Kurek. – To, że w gminie Mszczonów powstanie Aquapark oznacza, że jesteśmy wiarygodnym partnerem z którym inwestorzy chcą współpracować i u nas inwestować- dodał burmistrz Mszczonowa.
Następnie, Mookie Greidinger podziękował za współpracę Grupie Wund,  wyrażając wdzięczność za zgodną i merytoryczną kooperację. Drugą osobą której podziękował inwestor był Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

- Burmistrz Kurek jest osobą, która od początku nas wspierała i w nas wierzyła. Dzięki temu stoimy przed szansą zrealizować nasze marzenie, tu w Mszczonowie- powiedział Mookie Greidinger.
Kluczowym punktem spotkania była prezentacja multimedialna połączona ze szczegółowym omówieniem planów powstania Aquaparku we Wręczy. Josef Wund, inwestor pierwszego etapu budowy Park of Poland,  obszernie i wyczerpująco przedstawił opracowany projekt inwestycji w gminie Mszczonów.

Korzystając z możliwości Łukasz Koperski jako przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie w imieniu radnych i mieszkańców gminy Mszczonów zwrócił się z prośbą o określenie warunków zatrudnienia w obiekcie oraz współpracy z przedsiębiorcami, korzy będą mogli znaleźć szansę na  rozwój swojej działalności gospodarczej.
W odpowiedzi Jozef Wund oznajmił, że w pierwszej fazie zatrudnienia inwestor stworzy 250 nowych miejsc pracy, docelowo zaś liczba etatów wzrośnie do 800. Zgodnie z zapewnieniami szansę na pracę będzie miał każdy, a wykształcenie wyższe nie będzie wymagane.
Jak podkreślił Jozef Wund kilkaset osób będzie zatrudnionych w kasach, duża liczba pracowników będzie zatrudniona do sprzątania i obsługi gości, których jednocześnie może przyjechać nawet 10 tysięcy.
Aquapark będzie też doskonałą alternatywą dla osób chcących dorobić bowiem inwestor zatrudniać będzie także na część etatu by pracownicy mogli łączyć pracę zawodową z domowymi obowiązkami.
Na pytanie Marka Balcera, prezesa Geotermii Mazowieckiej dotyczące perspektywy wykorzystywania w Aquaparku zasobów wody geotermalnej znajdującej się w Mszczonowie, Josef Wund zapewnił, że inwestor jest zainteresowany korzystaniem z wody geotermalnej, która miałaby służyć w części parku przewidzianej do poprawy zdrowia.
Z kolei Andrzej Pydzik, dyrektor Powiatowego Zarządy Dróg w Żyrardowie zapytał o dostosowanie infrastruktury drogowej do potrzeb inwestycji.
Zdaniem szefa Wund Gruppe kwestia komunikacji musi być dobrze rozwiązana bowiem bez odpowiedniej infrastruktury park nie będzie miał szans powodzenia.
Z uwagi na brak porozumienia inwestorów z ministerstwami dotyczącego dostosowania szlaków komunikacyjnych do potrzeb inwestycji, w pierwszej fazie budowy Park of Poland przewidziane jest m.in. wybudowanie w miejscowości Zazdrość zjazdu z obwodnicy Żyrardowa.

 

Łukasz Nowakowski

  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6643698

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat