Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Odpust połączony z festynem strzałem w dziesiątkę

W niedzielę, 28 września na placu przy Kaplicy Parafialnej św. Ojca Pio w Mszczonowie odbył się po raz pierwszy festyn rodzinny połączony z corocznym parafialnym odpustem.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta z procesją, po której licznie zgromadzonych mieszkańców i parafian do wspólnej zabawy zachęcił zespół „AKORD”.

 • -

NIepołomice podbite

Tegoroczne POLA CHWAŁY nosiły już  wprawdzie numer dziewiąty, ale dla mszczonowskiej GRH   było  to premierowe spotkanie z  Niepołomicami. W ostatni wrześniowy weekend 27-28.09 ta podkrakowska miejscowość zapełniła się  rekonstruktorami.

 • -

Święto pieczonego ziemniaka

W ostatni wrześniowy weekend, kiedy słońce pięknie podkreślało barwy nadchodzącej jesieni Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia wraz z wychowawcami i rodzicami czas spędzili przy ognisku.

Certyfikowany PIT na Termach w Mszczonowie

25 września 2014 w Radomiu odbył VIII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Gospodarzem spotkania był marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
Sejmik stał się okazją do nawiązania współpracy, wymiany doświadczeń oraz inicjowania wspólnych działań na rzecz turystyki na Mazowszu.

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 25 września 2014r.

W wyjazdowej komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.

 • -

Komisje Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy 17.09.2014r, 25.09. 2014r.

W posiedzeniach komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski, radny Piotr Chyła oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

 • -

Parafia Św. Ojca Pio w Mszczonowie serdecznie zaprasza na ODPUST, 28.09.2014.

Miejsce: Plac przy Kaplicy Parafialnej

W PROGRAMIE:
-11.00- Msza Święta z procesją
-12.30- Rozpoczęcie- Zespół- "AKORD" ( w przerwie koncertu- zabawy dla dzieci)
-13.40- Mecz siatkówki
-14.10- Koncert Scholi z parafii św. Ojca Pio
-14.40- Zawody sportowe ( przeciąganie liny, rzut piłką lekarską)
-15.10- Koncert zespołu "The Lejkers" ( w przerwie- zabawy dla dzieci)
-16.40- Koncert Orkiestry OSP Mszczonów
-17.30- Ogłoszenie wyników zawodów sportowych
-18.00- Adoracja w kaplicy parafialnej
-19.00- Msza Święta
-20.00- Ognisko ( w trakcie "mikrofon dla wszystkich")

 • -

ZAPRASZAMY NA INCENIZACJĘ SZARŻY UŁAŃSKIEJ POD OSUCHOWEM

ZAPRASZAMY na INSCENIZACJĘ SZARŻY

UŁAŃSKIEJ pod Osuchowem

19.10.2014r.

Osuchów 1939 – warto pamiętać!

 • -

OBRONA TWIERDZY

Widowisko plenerowe pt. "Obrona Modlina 1939", jakie odbyło się 21 września na terenie  Twierdzy Modlin przyciągnęło tłumy publiczności.  W inscenizacji uczestniczyło ok. stu rekonstruktorów, z grup odtwarzających jednostki polskie i niemieckie z września 1939 roku.

 • -

Mszczonów pożegnał Piotra Kustosza

W dniu 18 września br. licznie zebrani na Mszy św. mszczonowianie pożegnali Piotra Kustosza, rzemieślnika, stolarza, wieloletniego członka Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Mszczonowie.

 • -

MOSKALE w BOCHNI

MOSKALE w BOCHNI- tak nazwano widowisko historyczne, jakie odbyło się  13 września na bocheńskich Plantach Salinarnych. Inscenizacja odwoływała się  do obchodzonej w tym roku 100. Rocznicy wybuchu I wojny  światowej.

 • -

„Dzień Szarlotki”

W niedzielę wszyscy miłośnicy dobrej zabawy, sportu i kulinariów wzięli udział w rajdzie z Termami Mszczonów po szarlotkę. Głównym celem imprezy była promocja turystyki rowerowej, a także poznanie walorów turystycznych i krajoznawczych okolic Mszczonowa.

 • -

Tak w słonecznym Osuchowie dziękowano za tegoroczne plony

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek dziękując podczas Gminnych Dożynek za tegoroczny urodzaj zobowiązał się jednocześnie, że dołoży wszelkich starań, aby nigdy mieszkańcom gminy Mszczonów nie brakowało chleba i pracy.

 • -

MSZCZONOWIANIE pamiętają o tragicznym wrześniu`39

Obchody 75. rocznicy mszczonowskiego września trwały równo dwa tygonie. Zapoczątkowali je rekonstruktorzy z GRH STRZELCY im. 31 pSK zapalając 1 września symboliczne znicze przy pomniku Kaniowszczyków oraz na grobie rozstrzelanych mszczonowskich zakładników, jaki znajduje się  na terenie kościoła farnego. 

 • Łukasz Koperski, jako przewodniczący Rady Miejskiej...

Z obrad XLIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek 2 września 2014 roku, odbyła się XLIX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni ocenili działalność OSiR, a także działalność sportu na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto, radni podjęli szereg bieżących uchwał.

 • -

KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, w związku z przeprowadzoną przebudową ulicy Niesiołowskiego, została zmieniona organizacja ruchu na tejże ulicy.  Ruch odbywa się jednokierunkowo od ulicy Tarczyńskiej w stronę ulicy Maklakiewicza.
 

 • -

OSP Mszczonów rywalizowała na zawodach wojewódzkich

W dniu 7 września br. w Białobrzegach odbyły się V strefowe eliminacje zawodów sportowo-pożarniczych województwa mazowieckiego.
Po raz pierwszy w historii w zawodach wzięły udział dwie drużyny kobieca i męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie.

 • -

MSZCZONOWIANIE pamiętają o BOHATERACH roku 1939

Mszczonowscy kibice postanowili uczcić 75. rocznicę Bitwy Mszczonowskiej malując specjalny mural na ścianie budynku przy ulicy Malinowej. Sprayowe dzieło przedstawia polskiego żołnierza oraz zniszczone kamienice przedwojennego miejskiego rynku. Jak udało mi się dowiedzieć od inicjatora akcji Tomasza Pindora-  niebawem inne patriotyczne murale pojawiać  się będą na stacjach trafo, jakie stoją w mieście.

 • -

Zwierzyniec w Ośrodku Kultury

„Zwierzyniec” zagościł w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Nowa wystawa o takim tytule, jaka prezentowana jest w Małej Galerii MOK_u składa się z obrazów,  przedstawiających przeróżne zwierzęta.

 • -

Marsz śladami więźniów Dulagu 121

W tym roku minęło  siedemdziesiąt lat od chwili utworzenia  Dulag 121 Pruszków (Durchgangslager 121 Pruszków). Był to niemiecki  obóz przejściowy, w którym skupiono cywilną ludność Warszawy i miejscowości podwarszawskich, wypędzaną ze swych domostw w trakcie trwania  oraz po zakończeniu powstania warszawskiego. Obóz urządzono na terenie dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pruszkowie.

 • -

Kultywują pamięć o Kaniowszczykach

W 1939 roku nadwarciańską ziemię  wsiąkło wiele krwi Bohaterów, którzy jako jedni z pierwszych stawili opór niemieckiej agresji. 4 i 5 września w okolicach Belenia, Strońska i Zapolic doszło do  najdłuższej, bo trwającej aż  27 godzin,  bitwy  jednostek Armii Łódź.

 • -

Centrum lecznictwa i rehabilitacji "Zdrowie"

W ramach programu "Interesujące miejsca, ciekawi ludzie" dzieci z Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia przez cały rok poznają przedstawicieli z różnych grup zawodowych oraz miejsca ich pracy. Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego jakie miało miejsce 5 września również wiązało się z zawodami.

 • -

GMINNE DOŻYNKI W OSUCHOWIE 14.09.2014 R.

PROGRAM:

11.30 -  Msza Święta w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika

12:45 - Uroczyste Otwarcie

12:55 -  Koncert Orkiestry OSP z Mszczonowa

13:25 - „Najpiękniejsze Polskie Przeboje

        - rewia w wykonaniu zespołów działających w MOK

 • -

Mszczonów w przededniu spełnienia marzeń

We wtorek 2 września, podczas spotkania, które miało miejsce w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, przedstawiciele Global City Holding i firmy Wund Gruppe oficjalnie potwierdzili budowę na terenie gminy Mszczonów (we Wręczy) największego w Europie Środkowo- Wschodniej Aquaparku.

 • -

Burmistrz Mszczonowa jednym z najlepszych burmistrzów w Polsce w 2014 roku

W ramach ogólnopolskiego  konkursu „ Lider samorządu 2014” organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”  oraz Forum Ekonomiczne, Józef Grzegorz Kurek został wyróżniony tytułem „Lidera Samorządu” w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

 

 • -

Wyjazd w góry

Ostatnią dłuższą wycieczką Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie był 6 dniowy wyjazd w góry w dniach 18-23.08.2014 roku.
Pierwszego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Jasnogórskiej w Częstochowie, następnie zwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

 • -

Wrzesień 1939 – pierwsze chwile wojennej tragedii w Skierniewicach

W przeddzień 75. Rocznicy wybuchu II wojny światowej w Skierniewicach odbyła się  inscenizacja, ukazująca wrześniową historię  miasta.  Organizatorem widowiska było miejscowe Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.

 • -

Oby więcej takich inicjatyw

Mieszkańcy sołectwa Grabce Józefpolskie w sobotę  30 sierpnia uczestniczyli w  uroczystym otwarciu terenu rekreacyjnego „brzezinka”. Ogrodzone miejsce przeznaczone do zabaw dla najmłodszych, a także do spotkań integracyjnych   dorosłych mieszkańców sołectwa, powstało w Grabcach przy ulicy Spacerowej.

 • -

Nietuzinkowe „Lato w Mieście”

Mszczonowski Ośrodek Kultury, co roku organizuje cieszącą się niebywałym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności akcję  „Lato w Mieście”, która z uwagi na ciekawy program, nietuzinkowe zajęcia i wiele atrakcji przyciąga gro dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Mszczonów.

Zapraszamy na zbiórkę krwi

Klub Honorowych Dawców Krwi "Strażak" OSP Mszczonów informuje o kolejnej zbiórce krwi, która przewidziana jest w dniu 12 września br. tradycyjnie przy Domu Strażaka w Mszczonowie. Krew będzie można oddać w godzinach od 9.00 do 13.00.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648204

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat