Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Historia kształtuje naszą tożsamość

Na tematy związane z działalnością Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego oraz funkcjonowaniem Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów oraz Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej rozmawiamy z radną Barbarą Gryglewską, emerytowaną nauczycielką historii, a zarazem współtwórczynią obu Izb.

 • -

Popularyzacja działań lokalnych

W piątek 25 lipca 2014 roku w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Standardy Konsultacji Społecznych” zorganizowane przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym we współpracy z partnerem projektu gminą Mszczonów/Gminnym Centrum Informacji (realizatorem).

 • -

Pierwszy i już z pewnością nie ostatni… ZLOT

I ZLOT SAMOCHODÓW, MOTOCYKLI I MOTOROWERÓW, jaki odbył się  w Mszczonowie 27 lipca swoją  popularnością  zaskoczył  nawet organizatorów. 

 • -

V ZLOT w BOLIMOWIE – w setną rocznicę wybuchu Wielkiej Wojny

Kulminacyjnym punktem V Międzynarodowego Zlotu Historycznego „BOLIMÓW 1915”  była inscenizacja, jaka odbyła się w sobotę  26 lipca. W  jej trakcie odtworzono epizody z walk pozycyjnych, jakie odbyły się  pod Bolimowem w 1914 i 1915 roku.

 • -

Kuklówka wspominała swoich Bohaterów

Mieszkańcy wsi Kuklówka,  samorządowcy-  Gminy Radziejowice, Grodziska Mazowieckiego, a także powiatu żyrardowskiego, a przede wszystkim  kombatanci, skupieni   w Światowym  Związku Żołnierzy Armii Krajowej- Środowiska Osa w Grodzisku Mazowieckim.

 • -

Zapraszamy na Zlot zabytkowych samochodów i motocykli, 27.07.2014.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Mszczonów, a przede wszystkim pasjonatów motoryzacji na pierwszy zlot zabytkowych samochodów, motocykli i motorowerów, który odbędzie się 27 lipca br. o godzinie 10.00 na placu przed Ratuszem Miejskim w Mszczonowie.
 

 • -

Obchody 100. rocznicy wybuchu Wielkiej Wojny – PROJEKT PSHO

Przasnyskie Stowarzyszeni Historii Ożywionej w dniach  19-20 lipca  zorganizowało dwie inscenizacje odwołujące się  do  działań pierwszowojennych. Pierwsza odbyła się  w sobotę  (19.07),  w godzinach wieczornych,   w Jednorożcu.

 • -

Letnie inwestycje

Wakacje w pełni, a wraz z nimi szereg realizowanych przez gminę Mszczonów inwestycji.
Jednym z zakończonych ostatnio projektów była przebudowa chodnika po stronie południowej ulicy Tarczyńskiej.

 • -

Mszczonów po raz kolejny w czołówce ogólnopolskiego Rankingu „Rzeczpospolitej”

W poniedziałek 14 lipca 2014 roku, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie ogłoszono wyniki elitarnego Rankingu Samorządów dziennika "Rzeczpospolita".
W tegorocznej edycji konkursu w kategorii "gminy miejskie i miejsko-wiejskie", gmina Mszczonów reprezentując Mazowsze znalazła się w zaszczytnym gronie  najlepszych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce zajmując prestiżowe 6 miejsce z wynikiem 58,96 punktów, plasując się tuż za podwarszawskim Błoniem (4 miejsce, 59,42 punktów) i przed Grodziskiem Mazowieckim ( 12 miejsce w rankingu z sumą 57,52 punktów).

 • -

Kultywowanie tradycji święta pułkowego

31 pułk Strzelców Kaniowskich swoje święto obchodził 14 lipca. Z tej racji,  kultywujący tradycje pułkowe członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK,  w niedzielę  13 lipca uczestniczyli we Mszy Świętej, która odprawiona została w intencji żołnierzy pułku oraz ich  wrześniowego dowódcy podpułkownika Wincentego Wnuka. 

 • -

Jesteśmy stabilną i wiarygodną gminą

Z Markiem Zientkiem, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie, a zarazem przewodniczącym Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • -

Ruszyła modernizacja oczyszczalni ścieków w Grabcach Józefpolskich

Gmina Mszczonów z początkiem maja br. podpisała umowę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego dotyczącą dofinansowania ze środków Unii Europejskiej projektu pod nazwą: „Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Mszczonów oraz rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Grabce Józefpolskie”, znajdującego się w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013. Na ten cel samorząd Mszczonowa uzyskał dofinansowanie na poziomie 77,01 % ,co stanowi kwotę 11 318 851,32 złotych, przy całkowitej wartości projektu zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie w wysokości 14 844 644,46 złotych.

 • -

Nowoczesna pracownia integracji sensorycznej we Wręczy

Szkoła Podstawowa we Wręczy może pochwalić się niecodzienną pracownią, która służyć będzie wszystkim uczniom tej placówki, a w szczególności uczniom z klasy integracyjnej, która utworzona zostanie z początkiem września bieżącego roku.

 • -

W gościnie u DZIESIĄTAKÓW

Reprezentacja mszczonowskiej GRH  5 lipca miała zaszczyt uczestniczyć w  święcie 10 pułku piechoty z Łowicza. Nasi Koledzy ze Stowarzyszenia Historycznego im. 10 pp  dokonali Rzeczy Wielkiej. Wykonali replikę sztandaru swego patrona.

ROLNIKU - śpiesz się powoli...!

Prace na polu trwają wiele miesięcy. Aby uzyskać wysokie plony rolnicy orzą ziemię, bronują, nawożą pola, sieją zboża i tak rok w rok. Lipiec i sierpień to okres najintensywniejszej pracy na wsi. Rozpoczyna się okres zbiorów - koszenie zboża a potem prasowanie i zwożenie słomy z pól. Wszystko prędko, by uciec przed deszczową pogodą, która pogorszy zbiory i opóźni żniwa.

 • -

Mszczonowskie święto muzyki poważnej

I Festiwal Świętojański 29.06.2014 r.

Festiwal Świętojański, to sztandarowe przedsięwzięcie kulturalne, związane z mszczonowską Izbą  Pamięci Rodu Maklakiewiczów. Jego pierwsza edycja, jaka   odbyła się  w ostatnią niedzielę czerwca (29.06) zakończyła się niewątpliwym sukcesem. Publiczność festiwalowa zapełniła całą mszczonowską  farę.

 • -

AquaPark – w wyobraźni dziecka

AquaPark – w wyobraźni dziecka -taki był temat prac, jakie wykonali młodzi artyści, uczęszczający na zajęcia  plastyczne do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Zapowiedź  wybudowania największego parku wodnej rozrywki w Europie Środkowej rozpala wyobraźnię  mszczonowian.

 • -

Powitanie lata z Termami Mszczonów

Zabawy w  basenach, aqua aerobik, klowni,  czarowanie, zajęcia z ZUMBY i szereg innych atrakcji -  to tylko niektóre propozycje  tegorocznego POWITANIA LATA z TERMAMI MSZCZONÓW. Każdy kto 29 czerwca odwiedził mszczonowski kompleks basenowy z pewnością  znalazł dla siebie coś  ciekawego.

 • -

Harcerze rozbiją obóz w …mieście

28 czerwca w harcówce przy ulicy Warszawskiej odbył się Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Mszczonów. Jego głównym celem  było dokonanie  wyboru  delegata na VII Zjazd Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

 • -

OSP Mszczonów - złoto razy trzy

W tegorocznych gminnych zawodach sportowo –pożarniczych mszczonowscy strażacy  nie dali żadnych szans swoim kolegom z pozostałych gminnych jednostek OSP.

 • -

Obrady pasjonatów lokalnej historii

Walnego Zebranie Członków Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego, jakie odbyło się 17 czerwca w siedzibie Gminnego Centrum Informacji przyniosło zmiany we władzach Stowarzyszenia.Nowo wybrany ZarządMSH wygląda następująco:prezes – Marek Wardak; wiceprezes– Piotr Dymecki; wiceprezes– Dariusz Siudek; sekretarz– Dagmara Bednarek; skarbnik– Jacek Olczak; członek zarządu – Łucja Michalska. Nową Komisję rewizyjnątworząnatomiast: przewodnicząc– Barbara Gryglewska, wiceprzewodnicząca– Anna Bednarek i członek komisji– Sławomir Wojtczak.

 • -

Przybywa honorowych dawców krwi w Mszczonowie

Organizatorzy zbiórki krwi z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Strażak” działającym przy OSP Mszczonów wraz z końcem czerwca zorganizowali kolejną w tym roku szczytną akcję.

 • -

Mszczonów laureatem rankingu „Perły Samorządu. Nowoczesna Gmina. Nowoczesne Miasto”

W tegorocznym ogólnopolskim rankingu Gazety Prawnej, gmina Mszczonów została wyróżniona w kategorii gminy miejsko-wiejskie.

 • -

Witajcie wakacje!

W dniu 27 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek dla rzeszy uczniów z całej Polski, który oznajmił upragniony okres wakacyjnego wypoczynku. Niezależnie od wyników w nauce wszyscy jednakowo cieszyli się z właśnie rozpoczynających się dwumiesięcznych wakacji.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651661

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat