Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Otwarcie obrad

Z obrad XLVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 25 czerwca 2014 roku, odbyła się XLVII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni jednomyślnie udzielili absolutorium burmistrzowi Mszczonowa Józefowi Grzegorzowi Kurkowi, a także wysłuchali informacji z działalności Mszczonowskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie.

 • -

„Przedszkola czas już minął nam”, czyli koniec roku szkolnego w przedszkolu

We wtorek (24 czerwca) oraz w środę (25 czerwca) miały miejsce uroczyste zakończenia roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie. Najstarsze grupy przedszkolaków zorganizowały uroczyste pożegnanie z młodszymi kolegami oraz z kadrą przedszkola.

 • -

Wizytacja mszczonowskiego samorządu

W dniach 22-23 czerwca bieżącego roku Mszczonów gościł Biskupa diecezji łowickiej Józefa Zawitkowskiego.

 • -

Na świecie pułkowym u przyjaciół ze Skierniewic.

21 czerwca dwóch przedstawicieli mszczonowskiej  GRH miało zaszczyt uczestniczyć  w święcie pułkowym 18pp  w Skierniewicach, jakie zostało zorganizowane przez  Towarzystwo Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.

 • -

Muzeum Kresów i rekonstruktorzy w hołdzie KOMBATANTOM AKCJI „BURZA”

W ramach obchodów 70-siątej rocznicy Akcji "Burza"  oraz  rocznicy wyzwolenia Wilna i Wileńszczyzny – czyli Operacji  „Ostra Brama”, przeprowadzonej w 1944 roku  przez  oddziały wileńskiego i nowogrodzkiego okręgu AK, 22 czerwca w dworku Biniszewicze w Kuklówce, gdzie mieści się  Muzeum Lwowa i Kresów,  odbyły się  uroczystości z  udziałem  kombatantów -   Żołnierzy  AK Łagierników.

 • -

Procesja Bożego Ciała w naszych parafiach

Boże Ciało –jedno  z najpiękniejszych świąt, które  wrosło w naszą  tradycję i stało się  takie nasze, polskie…  W to święto  dziękujemy Bogu za to, że jest z nami pod postacią  chleba i wina. Przez wszystkie miejscowości przechodzą  procesje, do czterech ołtarzy. Przy każdym czytana jest Ewangelia napisana przez innego ewangelistę.

 • -

Pierwszy taki festiwal w Mszczonowie

W ostatnią niedzielę czerwca w Mszczonowie odbędzie się  I Festiwal Świętojański. Ta nowa propozycja kierowana jest do pasjonatów muzyki poważnej. Festiwal odbywać się będzie pod patronatem władz samorządowych gminy Mszczonów, zaś jego realizatorem będzie  Gminne Centrum Informacji wraz z partnerami Gimnazjum w Mszczonowie im. Jana Adama Maklakiewicza i Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury.

 • -

Jubileusz Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej w Mszczonowie

W czwartek, 12 czerwca w hotelu Panorama  w Mszczonowie, 15- lecie swojego istnienia świętował Związek Sadowników RP.

 • -

Twierdza Przemyśl w krakowskim Forcie Batowice

„Ostatnie dni Twierdzy Przemyśl”-  taki tytuł nosiła IV Żywa Lekcja Historii, zorganizowana 15 czerwca przez Radę  Dzielnicy XV Mistrzejowice  i Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej. 

 • -

Przedszkolaki w Mateczniku

Dnia  30.05.2014 dwie grupy z Miejskiego Przedszkola, „Kotki” i „Biedronki” z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Matecznika „Mazowsze” Centrum Folklorystycznego w Otrębusach. Dzieci były na dwóch spektaklach „Domisie” oraz „ Tytus, Romek i A`Tomek”.

 • -

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr1 odwiedziły „Bazę Bieganów”

Dnia 4.VI.2014r przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr1 odwiedziły „Bazę Bieganów” k/ Międzyborowa. Dzieci były zachwycone ogromnym placem zabaw z wieloma atrakcjami. Miały bowiem możliwość skorzystania z trampoliny, mniej i bardziej rozbudowanych zjeżdżalni, różnego rodzaju huśtawek oraz samochodów napędzanych własnymi nóżkami.

 • -

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem na temat sensacji dotyczących budowy Park of Poland rozmawia Mateusz Milczarek

Panie burmistrzu, ostatnio mszczonowianie zostali zaskoczeni informacją, iż  po wielkich trudach ma w końcu ruszyć zapowiadana już 4 lata temu inwestycja pod nazwą Park of Poland. Artykuły na ten temat ukazały się w prasie i to nie tylko lokalnej. O planowanym przedsięwzięciu mówił pan też mieszkańcom osobiście, 7 czerwca,  wykorzystując do tego scenę tegorocznego Jarmarku Mszczonowskiego. Kiedy dokładnie  planowany jest początek prac?

 • -

Priorytetem są nasi mieszkańcy

Z radną Renatą Siwiec, wiceprzewodniczącą Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, a także członkiem Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży i Komisji Rewizyjnej rozmawia Łukasz Nowakowski

 • -

Moc atrakcji z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

Z Grażyną Pływaczewską, dyrektorem Mszczonowskiego Ośrodka Kultury rozmawia Łukasz Nowakowski

Pani dyrektor zbliża się okres wakacyjnego odpoczynku, a wraz z nim upragnione wczasy. Proszę powiedzieć, jaką alternatywę dla pozostających w Mszczonowie dzieci, młodzieży i dorosłych przygotował Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • -

Członkowie i sympatycy Polskiego Zw. E. R i J. uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Turcji i Bułgarii

W dniach 20.05-28.05.2014r członkowie i sympatycy Polskiego Zw. E. R i J. uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Turcji i Bułgarii. Nasza trasa przejazdu wiodła przez Czechy, Słowację, Węgry do Belgradu, gdzie mieliśmy nocleg.

 • -

BYLIŚMY W ERDING

W tym roku po raz szósty została zorganizowana wymiana młodzieży pomiędzy dwoma partnerskimi miastami Mszczonowem i bawarskim Erding. Finansowo nasze starania wspierała jak zawsze Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, której celem jest łączenie  młodych Polaków i Niemców. W wyjazdowym spotkaniu wzięła udział młodzież z Gimnazjum im.J.A.Maklakiewicza w Mszczonowie, Gimnazjum im.Ks.Lipskiego w Osuchowie oraz  Mitteslchule Altenerding. Pomimo tak dużej odległości  podróż minęła nam bardzo szybko i przyjemnie dzięki firmie „EmkaTrans” i miłym kierowcom. Pogoda również nas nie zawiodła.

 • -

Audyt „Gminy Fair Play”

W piątek 6 czerwca 2014 roku w ramach konkursu „Gmina Fair Play” w mszczonowskim Urzędzie Miejskim odbył się audyt, który w tym roku przeprowadziła audytor Małgorzata Tymorek.
Pierwszym etapem audytu było spotkanie z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, podczas którego omawiano bieżące oraz zaplanowane na najbliższy czas działania gminy związane z inwestycjami.

Teledysk Happy

Zachęcamy do obejrzenia mszczonowskiego teledysku "Happy"

 • -

Przyjaźń to ważna sprawa

Dnia 9 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbył się uroczysty apel z okazji Dni Integracji, podczas którego uczniowie klasy III d pod opieką pani Beaty Kozińskiej i pani Małgorzaty Jakubiak  wystawili przedstawienie teatralne o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni „Złoty Promyczek”.

 • -

JARMARK – DOCENIAMY TO CO NASZE

Publiczność XVIII Jarmarku Mszczonowskiego, jaki odbył się  7 czerwca  została uwiedziona przez Macieja Maleńczuka. Z gwiazdą  wieczoru pod względem natężenia oklasków konkurowali młodzi artyści z kół zainteresowań MOK-u, którzy przygotowali zapierająca  dech w piersiach rewię, zatytułowaną  „Złote polskie przeboje”.

 • -

Szkolenia w ramach Standardów Konsultacji Społecznych

W dniach 3 i 4 czerwca 2014 roku w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w ramach projektu „Standardy Konsultacji Społecznych” odbyły się szkolenia zorganizowane przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym we współpracy z partnerem projektu gminą Mszczonów/Gminnym Centrum Informacji (realizatorem).

 • -

Bezpłatne spotkanie z doradcą EURES

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie w dniu 3 czerwca 2014 roku zorganizowało bezpłatne spotkanie pn.: „Bezpieczny wyjazd – bezpieczny powrót - sezonowe wyjazdy do pracy”.

 • -

PROGRAM JARMARKU MSZCZONOWSKIEGO 2014

PROGRAM:

16.00  Uroczyste otwarcie 

- Wręczenie dyplomów dyrektorom placówek szkolnych, które brały udział

w XXII Spotkaniach Artystycznych Szkół

16.30 „Akademia Pana Kleksa” - program dla dzieci

17.50 „Buenos Amigos” - koncert zespołu (muzyka latynoamerykańska)

 • -

Podwójny Jubileusz

W dniu 30 maja 2014r  miała miejsce niezwykła uroczystość związana z podwójnym Jubileuszem Państwa Walerii i Piotra małżonków Dziża – mieszkańców miejscowości Nosy-Poniatki.

 • -

Mszczonowianie na DNIACH PAMIĘCI

„Dni Pamięci”,  zorganizowane przez Klub Historyczno – Regionalny  „Gloria Victis”, przy współpracy  Gmin Czastary i Sokolniki były prawdziwym świętem patriotyzmu.

 • -

Bierzmowanie w Dniu Matki

W Dniu Matki (26 maja) w kaplicy Parafii p.w. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie ks. biskup Józef Zawitkowski udzielił sakramentu bierzmowania grupie mszczonowskiej młodzieży.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651486

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat