Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Komentarz miesiąca

Panie Przewodniczący ostatnie tygodnie obfitowały w wiele znaczących wydarzeń, które w perspektywie czasu bezwzględnie rzutować będą na rozwój gminy Mszczonów jak i całego regionu.
Mam tu na myśli zapowiedzianą przez firmy Global Parks Poland oraz
Wund Gruppe, budowę na terenie gminy Mszczonów najnowocześniejszego i największego Aquaparku w Europie Środkowo- Wschodniej.
Proszę powiedzieć jakie znaczenie dla lokalnej społeczności ma perspektywa powstania takiego obiektu.

- Muszę przyznać, że wiadomość o podpisaniu umowy pomiędzy firmami Global Parks Poland  a Wund Gruppe na realizację pierwszego etapu projektu Park of Poland, polegającego na budowie gigantycznego Aquaparku wprowadziła mnie w euforię. Od dawna bowiem czekaliśmy na informację, jakoby inwestycja ta miała się rozpocząć.
Jako wieloletni samorządowiec i przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie wielokrotnie w przeszłości uczestniczyłem wraz z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem w szeregu spotkań z różnymi inwestorami, którzy deklarowali chęć zainwestowania w Mszczonowie swojego kapitału budując podobne obiekty. Niestety, na obietnicach się tylko skończyło.
Dziś sytuacja wygląda z goła inaczej bowiem obie firmy podpisując umowę między sobą zawarły porozumienie o współpracy ,które daje realną szansę na powodzenie tego projektu.
Z doświadczenia wiem, że zanim dojdzie do budowy, inwestorów czeka mnóstwo pracy polegającej na sporządzeniu wymaganej dokumentacji i sfinansowaniu tej inwestycji.
Cieszę się, że perspektywa budowy na terenie Wręczy Aquaparku w przypadku dojścia jej do skutku  odmieni oblicze nie tylko gminy Mszczonów lecz całego regionu. Musimy być świadomi, że jeżeli powstanie ten obiekt wygeneruje on ponad 1000 miejsc pracy zarówno w samym parku jak i w usługach towarzyszących.
Muszę podkreślić, że dla mnie jako rodowitego mszczonowianina i samorządowca ogromnym znaczeniem było zapewnienie inwestorów, że Aquapark we Wręczy powstanie na wzór kompleksu działającym w niemieckim Erding. Co dla mnie najważniejsze skopiowany będzie system zatrudnienia, który zagwarantować ma elastyczny i indywidualny czas pracy. Dzięki temu stworzone zostaną nie tylko pełno etatowe stanowiska pracy, ale możliwości pracy dla osób, które chcą dorobić lub z uwagi na obowiązki domowe mogą pracować po kilka godzin dziennie.  Ponadto, inwestor przewidział stworzenie możliwości dla osób przedsiębiorczych, które będą mogły uruchomić usługi towarzyszące . Dzięki temu prywatne podmioty gospodarcze wspierać będą działanie Parku, jednocześnie rozwijając swoje firmy.
Powstanie tak gigantycznej inwestycji wymusi zmodernizowanie obecnej infrastruktury drogowej i kolejowej, bowiem szacunkowo obiekt rocznie odwiedzi ponad milion klientów.  Pomimo, iż inwestycja ma charakter międzynarodowy nastawiona będzie nie tylko na gości z zagranicy i tych z grubszym portfelem, ale przede wszystkim na  przeciętną polską rodzinę, dlatego też ceny będą dostosowywane do polskich realiów finansowych.
Na koniec jeszcze raz pragnę podkreślić, że budowa Aquaparku w gminie Mszczonów  stanowić będzie niewyobrażalny przełom zarówno dla samorządu jak i dla nas samych. Taka szansa drugi raz z pewnością się nie powtórzy.

Not. Łukasz Nowakowski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557753

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat