Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

W Mszczonowie powstanie najnowocześniejszy i największy Aquapark w Europie będący pierwszym etapem projektu Park of Poland

Wraz z początkiem przyszłego roku na terenie gminy Mszczonów ruszy budowa największego Aquaparku w Europie Środkowo- Wschodniej. Koszt pierwszego etapu inwestycji Park of Poland kosztować będzie 100 milionów Euro.
Jak zapewniają inwestorzy, pierwsi goście będą mogli skorzystać z kompleksu już w listopadzie 2016 roku. Obiekt wygeneruje zaś około 1000 nowych miejsc pracy.
W dniu 20 maja br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczyli: inwestor projektu, firma Global Parks Poland należąca do Mookiego Greidingera wraz z partnerem projektu firmą Wund Gruppe Josefa Wunda oraz przedstawiciele samorządu Mszczonowa z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem i Łukaszem Koperskim przewodniczącym Rady Miejskiej na czele.
Dzięki podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy inwestorami za dziewięć miesięcy ruszy budowa pierwszego etapu parku rozrywki na terenie gminy Mszczonów (Park of Poland). Inwestor w pierwszym etapie wybuduje Aquapark na obszarze dwudziestu hektarów gruntów.
Będzie to najnowocześniejszy i największy Aquapark w tej części Europy. Obiekt podzielony zostanie na trzy części. Pierwsza przeznaczona będzie dla rodzin z dziećmi, drugą stanowić będą atrakcje dla zdrowia, trzecią zaś przewidziano dla młodych ludzi, którzy będą korzystać z licznych atrakcji wodnych.
- W pierwszej fazie projektu skupiamy się na dwudziestu hektarach gruntów ze stu pięćdziesięciu, które zakupiliśmy do tej pory. W dalszej perspektywie zamierzamy rozbudowywać obiekt o kolejne atrakcje, w tym m.in. centra handlowe i konferencyjne oraz hotele- mówił Peter Dudolenski dyrektor zarządzający Global City Holdings.
Mookie Greidinger, właściciel Global Parks Poland podkreślił, że w końcu spełnia się marzenie, które przed ośmioma laty zostało zrodzone.
- Dziękuję panu burmistrzowi Józefowi Grzegorzowi Kurkowi za wieloletnie wsparcie i pomoc, którymi zostaliśmy obdarzeni przez władze Mszczonowa. Potrzebowaliśmy, aby ktoś dzielił z nami nasze marzenie, taką osobą bez wątpienia od samego początku był burmistrz Mszczonowa- podkreślił Mookie Greidinger.
Wielu słów uznania nie szczędził także burmistrz Józef Grzegorz Kurek, który zadeklarował, że w dalszym ciągu inwestor może liczyć na wsparcie i pomoc samorządu Mszczonowa, gdyż budowa Park of Poland na terenie gminy Mszczonów to marzenie każdego samorządowca. Zdaniem burmistrza  inwestycja rozwiąże problem bezrobocia, które tak bardzo doskwiera Polakom.
- Bardzo się cieszę, że taki dzień jak dziś nastąpił. Od 1996 roku kiedy nawiązaliśmy współpracę z miastem Erding w Niemczech, miałem marzenie, aby w Mszczonowie powstał obiekt basenów termalnych oraz park rozrywki. Dziś z dumą mogę podkreślić, że przed pięcioma laty udało się nam wybudować obiekt rekreacyjny – Termy Mszczonów, do spełnienia marzenia pozostaje tylko park rozrywki ( Park of Poland). Dzisiejszy dzień przybliża nas do realizacji tego marzenia, dlatego jestem ogromnie wdzięczny inwestorom, że zdecydowali się postawić na Mszczonów chcąc realizować u nas swoje a zarazem nasze marzenia- podsumował Józef Grzegorz Kurek.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • Przemówienie Mookiego Greidingera podczas konferencji
  • Józef Grzegorz Kurek i Josef Wund
  • Wspólne zdjęcie przedstawicieli inwestorów oraz władz...
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557590

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat