Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Przedszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych Smerfuś

W piątek 9 maja już po raz trzeci odbył się Przedszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych Smerfuś organizowany przez Przedszkole Niepubliczne Smerfolandia. W sali widowiskowej MOK stawiło się dziesięć zespołów z okolicznych placówek.  Były to reprezentacje, które jako pierwsze zgłosiły swoje uczestnictwo w imprezie. Podczas Festiwalu swoje reprezentacje wystawiały placówki  z  Międzyborowa, Piekar, Wręczy, Bobrowiec,  Żyrardowa Żabiej Woli, Mszczonowa oraz Tartak Brzózki. Dziesięcioosobowe zespoły pod okiem jury w składzie aktora- Jerzego Janeczka, poety-Józefa Pless, scenografki i autorki wielu książek Maciejki Mazan oraz instruktora teatralnego- Danuty Wójt  zaprezentowały kilkuminutowe przedstawienia o zróżnicowanej tematyce. Na deskach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury wystawiono  słynne utwory Juliana  Tuwima, Charlesa Perreult, Jana  Brzechwy ale również spektakle według własnych scenariuszy. Przez ponad dwie godziny  na scenie w pięknych strojach często przy dźwiękach muzyki fantastycznie występowały przedszkolaki. Jury potwierdziło iż poziom imprezy znacznie wzrósł od lat poprzednich.

W przerwach między kolejnymi przedstawieniami na dzieci czekały konkursy , tańce i zabawy organizowane przez wychowawców  Smerfolandii. Dzieciaki które zaprezentowały się na scenie po występie miały okazję pobawić się na dmuchanym zamku który czekał na nich w galerii. Dla wszystkich gości czekał również poczęstunek. Każdy uczestnik oraz opiekun został obdarowany upominkiem. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody.

Festiwal swoją obecności zaszczycił Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, który osobiście zapewnił, ze impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta co zostało przyjęte gromkimi brawami. Gospodarz miasta wręczył upominki wszystkich opiekunom i wykonawcom oraz główne nagrody. W tym roku na podium stanęły Słoneczne Przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Żyrardowie, tuż za nimi na drugim miejscu uplasowały się dzieci z Innej Bajki, trzecia nagroda trafiła do Żabek z Żabiej Woli. Wygrani zostali kilkakrotnie nagrodzeni brawami.

Smerfolandia była organizatorem imprezy i  nie brała udziału w konkursie jednak występ małych Smerfów tak podobał się publiczności i jury, że Józef Pless postanowił sam ufundować nagrodę za wspaniały występ dzieci,

Zgodnie z zapewnieniami Burmistrza kolejna impreza w przyszłym roku. Tym, razem będzie to już wojewódzki Festiwal Miniatur Teatralnych na który dyrekcja Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia zaprasza już dziś.

Tekst: Smerfolandia

  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557770

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat