Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

III Maraton ZUMBA w Mszczonowie

Kilkadziesiąt dziewcząt i pań wzięło udział w III Maratonie Zumba, który odbył się w sobotę 31.05.2104 w Hali Sportowej OSiR w Mszczonowie.

 • -

Rajd z Termami Mszczonów

W dniu 25 maja 2014 roku odbył się Rajd Rowerowy zorganizowany przez OSiR Mszczonów.
Piękna słoneczna pogoda w niedzielny poranek wprawiła w dobry nastrój tak organizatorów jak i uczestników rajdu, którzy w liczbie 86 osób pojawili się na starcie.

 

 • -

KONKURS Plastyczny dla dzieci - rozstrzygnięty Bezpiecznie na wsi – Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  propaguje ideę  bezpieczeństwa na wsi  także wśród najmłodszych, czego efektem jest zorganizowany w bieżącym roku  IV Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny dla dzieci  pn. Bezpiecznie na wsi- nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!

 • -

Na GRENADIERZE Mszczonów trzeci

Tegoroczny, już  dziewiąty, Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER odbył się   w dniach 24-25 maja. Tym razem pasjonaci gier strategicznych, rekonstruktorzy i modelarze spotkali się  na Fortach Bema.

 • -

Dla Mamy i Taty

W poniedziałek 26 maja, uczniowie z klas zerowych z mszczonowskiej Szkoły Podstawowej dały wspaniały występ artystyczny dla swoich mam i tatusiów.

 • -

Komentarz miesiąca

Panie Przewodniczący ostatnie tygodnie obfitowały w wiele znaczących wydarzeń, które w perspektywie czasu bezwzględnie rzutować będą na rozwój gminy Mszczonów jak i całego regionu.
Mam tu na myśli zapowiedzianą przez firmy Global Parks Poland oraz
Wund Gruppe, budowę na terenie gminy Mszczonów najnowocześniejszego i największego Aquaparku w Europie Środkowo- Wschodniej.
Proszę powiedzieć jakie znaczenie dla lokalnej społeczności ma perspektywa powstania takiego obiektu.

 • Powitanie przybyłych gości

Z obrad XLVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 21 maja 2014 roku, odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu bezrobocia na terenie powiatu żyrardowskiego ze szczególnym uwzględnieniem gminy Mszczonów oraz sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie. Rada Miejska podjęła również szereg bieżących uchwał.

 • -

Mszczonów też jest HAPPY

Mszczonowianie od czwartku (22.05) do niedzieli (25.05) byli świadkami niecodziennego wydarzenia, którym bez wątpienia było nagrywanie na ulicach miasta i gminy Mszczonów ujęć do mszczonowskiego teledysku piosenki „HAPPY”, którą zagraniczne i polskie rynki muzyczne podbił amerykański producent muzyczny i wokalista RNB Pharrell Williams.

 • -

W Mszczonowie powstanie najnowocześniejszy i największy Aquapark w Europie będący pierwszym etapem projektu Park of Poland

Wraz z początkiem przyszłego roku na terenie gminy Mszczonów ruszy budowa największego Aquaparku w Europie Środkowo- Wschodniej. Koszt pierwszego etapu inwestycji Park of Poland kosztować będzie 100 milionów Euro.

 • Kamień pod pomnik ofiar pożaru

We wrześniu stanie pomnik ofiar tragicznego pożaru z 1948 roku

W tym roku, we wrześniu  z inicjatywy władz samorządowych gminy, Zespołu Szkół w Osuchowie, a także samych  osuchowian  oraz mieszkańców okolicznych miejscowości w sposób szczególny mają zostać upamiętnione  ofiary tragicznego pożaru spichrza, do jakiego doszło w Osuchowie w dniu 26 września 1948 roku.

Zapraszamy na NOC MUZEOW

 • -
 • -

Pożegnanie Jadwigi Stępkowskiej

12 maja Mszczonów pożegnał Jadwigę  Stępkowską z domu Konc. W  ostatniej drodze towarzyszyli jej oprócz krewnych i znajomych  także przedstawiciele samorządu oraz  instytucji mszczonowskich: burmistrz Józef Grzegorz Kurek, przewodnicząca Komisji Oświaty radna Barbara Gryglewska, dyrektor Gimnazjum Anna Rusinowska i dyrektor Gminnego Centrum Informacji Beata Sznajder.

 • -

Uroczyste podsumowanie Działania „Moja historia – integracja pokoleń”

Wraz z początkiem maja na stronach internetowych Mszczonowa, Gminnego Centrum Informacji oraz Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej pojawił się materiały filmowe prezentujące dorobek Działania „Moja historia – integracja pokoleń”, realizowanego przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z GCI w Mszczonowie.

 • -

Majowe Święto w Osuchowie

Przedstawiciele władz Dekanatu Mszczonowskiego i władz samorządu Gminy Mszczonów w czwartek 8 maja witali w Osuchowie  J.E ks. biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę.  Ordynariusz Diecezji Łowickiej przybył na Ziemię Mszczonowską   w dniu Świętego Stanisława Patrona Polski, który jest też patronem Parafii Osuchów.

Nowości z Zespołu Szkół – TU WARTO UCZYĆ SIĘ ZAWODU

Nowy rok szkolny  2014/2015 będzie bardzo atrakcyjny dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Mszczonowie.
Szkoła realizuje projekt „Wiedza i praktyka sukcesem na rynku pracy”, którego projektodawcą jest Fundacja rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsza.

 

 • -

Przedszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych Smerfuś

W piątek 9 maja już po raz trzeci odbył się Przedszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych Smerfuś organizowany przez Przedszkole Niepubliczne Smerfolandia. W sali widowiskowej MOK stawiło się dziesięć zespołów z okolicznych placówek.

 • -

W dniach 7 – 8 maja 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Osuchowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Dni Matematyki" pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 • -

Pragmatyzm w działaniu to podstawa

Z radnym Andrzejem Osialem rozmawia Łukasz Nowakowski

Panie Andrzeju gmina Mszczonów wykorzystuje wiosenną aurę  rozpoczynając szereg inwestycji zarówno w mieście jak i gminie Mszczonów. Proszę wskazać,  jak wygląda sytuacja w Pańskim okręgu wyborczym obejmującym sołectwa: Grabce Józefpolskie, Grabce Towarzystwo, Świnice, Marków Towarzystwo, Wręczę, Olszówkę-Nowy Dworek.

 • -

Mszczonów rusza z wielomilionową inwestycją

W dniu 8 maja 2014 Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, Jadwiga Barbulant, skarbnik gminy Mszczonów wraz z Adamem Struzikiem, marszałkiem województwa Mazowieckiego i Leszkiem Ruszczykiem, wicemarszałkiem województwa Mazowieckiego podpisali długo oczekiwaną umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu gminy Mszczonów pod nazwą: „Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Mszczonów oraz rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Grabce Józefpolskie”.

 • -

Dostojny Jubileusz

W dniu 30.04.2014r w lokalu Urzędu Stanu Cywilnego mszczonowskiego Ratusza odbyła się niecodzienna uroczystość związana z dostojną rocznicą ślubu.  

Ciepła woda będzie tańsza

Z członkiem Rady Nadzorczej Mszczonowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Robertem Głąbińskim rozmawia – Mateusz Milczarek

Panie Robercie, zasiada Pan w Radzie Nadzorczej MSM, ale z tego co pamiętam był Pan już wcześniej zaangażowany w działalność społeczną w innym samorządzie  mieszkańców?

 • -

Braliśmy udział w BITWIE GORLICKIEJ

Gorlice – miasto, powstałe w połowie XIV wieku,  znane dzięki jednej z największych bitew I wojny światowej. Trwała ona blisko pół roku. To tu w roku 1915 została złamana potęga rosyjska.

 • -

Rekonstruktorzy na Różańcowej Krucjacie

Przedstawiciele  GRH STRZELCY im. 31 pSK z Mszczonowa  wspólnie z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia im. 14 pułku ułanów Jazłowieckich uczestniczyli w rozpoczęciu III Pielgrzymki  Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

 • -

Przebiegli przez długi weekend

Biegacze LKS Osuchów nie próżnują.  Sezon lekkoatletyczny rozkręca się coraz bardziej i forma  naszych zawodników jest też coraz wyższa – mówi trener Stanisław Zdunek.

 • -

Egzamin dojrzałości 2014 rozpoczęty

Punktualnie o godzinie 9.00, 5 maja rozpoczął się kilkutygodniowy maraton maturalny, który potrwa do 30 maja.
Pierwszym egzaminem przed którym stanęli tegoroczni maturzyści była matura z języka polskiego na poziomie podstawowym.

 • -

Tak mszczonowianie uczcili 223 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W strugach deszczu mszczonowianie obchodzili 223 rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z powodu niesprzyjającej aury na głównym miejskim placu, noszącym imię  Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się tylko poranny przegląd uczestników patriotycznej demonstracji, odegranie Hymnu Narodowego i  wciągnięcie flagi państwowej na maszt.

Informujemy o konferencji podsumowującej działanie MIKROIMPLEMENTACJI- 8 maja 2014 roku

Informujemy, że 8 maja br. odbędzie się Regionalna Konferencja podsumowująca działanie MIKROIMPLEMENTACJI, pt. „Moja historia - integracja pokoleń”, w ramach Projektu - „ECOOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Międzyregionalnej INTERREG IVC, którego partnerem było Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie.

 • -

Koncert z Uśmiechem

W dniu 26 kwietnia br. odbył się na terenie mszczonowskich Term pierwszy koncert charytatywny na cel Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „ Uśmiech Dziecka”.
Organizatorami koncertu był Urząd Miejski w Mszczonowie, Mszczonowski Ośrodek Kultury oraz Termy Mszczonów.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651535

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat