Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Tak 27 kwietnia Mszczonów dziękował za kanonizację

Mszczonowianie za kanonizację Ojca Świętego podziękowali podczas Mszy Świętej dziękczynnej, jaką w kościele farnym celebrowali dwaj  proboszczowie: ks. dziekan Tadeusz Przybylski -proboszcz Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela i ks. Sławomir Tulin- proboszcz Parafii p.w. Świętego Ojca Pio.

 • -

Uwielbiam malować…

W sobotę, 26 kwietnia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarskiej Elżbiety Danuty Lipskiej. Zgodnie z tradycją Grażyna Pływaczewska, dyrektor MOK-u, serdecznie powitała artystkę i licznie zgromadzone audytorium.

 • Otwarcie obrad

Z obrad XLV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek, 15 kwietnia 2014 roku, odbyła się XLV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu dróg na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz podjęli bieżące uchwały.

 • -

Biskup u Ojca Pio

Co pięć  lat parafie przeżywają wizytacje kanoniczne. W niedzielę  27 kwietnia tego niezwykłego wydarzenia doświadczyła Parafia p.w. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie. Wizytował ją  biskup łowicki Józef Zawitkowski.

 • -

Mszczonowianie na V Pikniku Kawaleryjskim

Inscenizacja bitwy pod Rosochami,  stoczonej przed 74 laty przez Wydzielony Oddział Wojska Polskiego majora Hubala z wojskami hitlerowskimi była jednym z elementów V Pikniku  Kawaleryjskiego,  zorganizowanego przez Gminę  Bliżyn, przy współudziale członków Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich.

 • -

„Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013/2014.

W dniu 26.04.2014r. w Mszczonowie odbył się V turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013/2014. W zawodach wystartowało 31 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Aleksandrowa, Franciszkowa, Budek Piaseckich, Korytowa i Mszczonowa.

 • -

„Caffé Szymborska” czyli liryczne gimnazjum

Wiosna w mszczonowskim gimnazjum rozpoczęła się w tym roku od niecodziennego powiewu poezji noblistki Wisławy Szymborskiej. W ramach Projektu edukacyjnego grupa kilkunastu uczniów wraz z p. Sylwią Grędą – nauczycielem angielskiego i opiekunką kółka teatralnego, zaprosiła swoich szkolnych kolegów na liryczno-cukierniczą ucztę.

 • -

Księdzu nie uszło na sucho- LEJA W LUTKÓWCE

W  lany poniedziałek księdzu prałatowi  Zbigniewowi  Chmielewskiemu – proboszczowi  z Lutkówki- nie może ujść na sucho.  Jak co roku po sumie parafialna młodzież  stawia sobie za punkt honoru, aby dopaść swego księdza i obdarzyć  tradycyjną   porcją  wody. Przy okazji mieszkańcy sami między sobą  toczą  mokre potyczki.

TRIDUUM PASCHALNE ORAZ PROCESJA REZUREKCYJNA W MSZCZONOWSKICH PARAFIACH

Ciemnice w kościele farnym i kaplicy p.w. Świętego Ojca Pio

Ciemnice w kościele farnym i kaplicy p.w. Świętego Ojca Pio

Ciemnice w kościele farnym i kaplicy p.w. Świętego Ojca Pio

Groby Pańskie w kościołach gminy Mszczonów

Groby Pańskie w kościołach gminy Mszczonów

 • -

Tajne KOMPLETY- jak pomagać Rodakom na Ukrainie

W Wielki Czwartek (17.04) w dworku BINISZEWICZE odbyło się  czwarte spotkanie z cyklu „Tajnych kompletów”, jakie są  wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Lwowa i Kresów z Kuklówki, Grupy Rekonstrukcji Historycznej „STRZELCY” im. 31 pSK z Mszczonowa oraz Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. 

 • -

Rekonstruktorzy przy Grobie Pańskim

Mszczonowscy rekonstruktorzy nie próżnowali w trakcie  Triduum Paschalnego. Już  trzeci rok z rzędu w ramach współpracy z Parafią  p.w. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie członkowie GRH zapewnili obsadę wart przy Grobie Pańskim.

Wesołych Świąt

 • -

Od nas zależy, czy chcemy żyć w gó…..ym mieście

W Mszczonowie ruszyła kampania wyborcza i to niestety w najgorszym stylu. Widać, że czeka nas okres wylewania prawdziwych pomyj. Skoro miasto rozkwita i jest wolne od konfliktów, na których można by budować opozycję co do twórców jego sukcesu, to niestety przeciwnik wybrał drogę  obrzucania ich błotem.

 • -

POŻEGNANIE ZASŁUŻONEGO STRAŻAKA...

„Miałeś w sercu magnez…” tak bezpośrednio do zmarłego,  ś.p. Grzegorza Walczaka zwracał się podczas Mszy pogrzebowej ks. dziekan Tadeusz Przybylski.  Dalej kapłan nawiązywał do pięknego i pełnego owoców życia przedwcześnie zmarłego, aby na koniec wspomnieć, że na swoje odejście przygotował się on wyjątkowo dobrze,  korzystając z łaski spowiedzi świętej, uczestnictwa w rekolekcjach oraz  uzyskania odpustu.

 • -

"MEDICUS" w Przedszkolu Miejskim

Dnia 15 kwietnia 2014r odwiedził nasze przedszkole pan ratownik Jacek Grybalow z Grupy Ratownictwa Medycznego „MEDICUS” . Celem wizyty było przystąpienie naszej placówki do realizacji programu „Szpital Pluszaka”.

 • -

Z Mirosławem Bronowskim, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski

Rzeczą oczywistą jest, że wybór Pańskiej kandydatury na stanowisko prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej podyktowany był przede wszystkim doświadczeniem zawodowym jakie Pana posiada. Jakie atrybuty z bagażu doświadczeń wykorzysta Pan na aktualnym stanowisku pracy?

 • -

Wraz z wiosną rozpoczęły się inwestycje

Do Mszczonowa nie tylko zawitała wiosna, ale także okres wiosennych inwestycji. Jedną z pierwszych jest przebudowa ulicy Kościuszki, Młynarskiej oraz części Racławickiej i Poniatowskiego.

 • -

Sprawozdanie z XIX Wiosennych Biegów Przełajowych Osuchów 2014 r.

Długo oczekiwana wiosna przyszła a z nią Wiosenne Osuchowskie Biegi Przełajowe. Pogoda starała się sprzyjać sportowcom, tym razem w pełni spełniła oczekiwania uczestników i organizatorów.

 • -

Wielkanoc w Miejskim Przedszkolu

W dniach od 31 marca do 4 kwietnia 2014r zgodnie z tradycją lat ubiegłych organizowany był w Miejskim Przedszkolu Nr1 konkurs plastyczny dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców pt. „ Baranek Wielkanocny”.

 • -

Zajęcia plastyczne

Dnia 31 marca i 1 kwietnia 2014r dwie grupy z Miejskiego Przedszkola Nr1 „Słoneczka” i „Gumisie” wraz z wychowawczyniami odwiedziły Mszczonowski MOK, gdzie spotkały się z p. Anną Brodą która prowadzi zajęcia plastyczne.

 • -

„Nadeszła Wiosna”

Dnia 31.03.2014r dzieci z grupy „Słoneczka” wraz z Rodzicami uczestniczyli w zajęciach otwartych pt. „Nadeszła Wiosna”. Dzieci utrwalały wiadomości o aktualnej porze roku, dokonywały segregowania ilustracji o tematyce wiosennej.

 • -

Pokaz mody „Wiosna 2014”

11.04.2014r grupa „Misie” z Miejskiego Przedszkola” zaprezentowała pozostałym przedszkolakom i ciociom pokaz mody „Wiosna 2014”. Dzieci na wybiegu ograniczonym zielonymi wstęgami, pięknie prezentowały zaprojektowane przez wychowawczynie, a przygotowane przez rodziców stroje iście wiosenne.

 • -

„Powitanie Wiosny – pożegnanie Zimy”

Dnia 08 kwietnia 2014r dzieci z gr. „Biedronki” wraz ze swoimi Rodzicami obchodziły spóźnione  Święto „Powitanie Wiosny – pożegnanie Zimy”.

 • -

Świetny wynik Honorowych Dawców Krwi z Mszczonowa

Po wspaniale przeprowadzonej zbiórce krwi, która miała miejsce w styczniu br. Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” OSP Mszczonów po raz kolejny zorganizował cieszącą się dużym uznaniem inicjatywę.

 • -

W Lutkówce dba się o stare zwyczaje

Jeśli pragniesz zakosztować  w tradycji i doświadczyć  niebywałych wrażeń estetycznych, przyjedź w niedzielę  palmową  do Lutkówki. To stwierdzenie brzmi trochę  jak hasło reklamowe, ale od taniego marketingu różni się  tym, iż nie ma w nim krztyny przesady.

 • -

Ponieśli CHRYSTUSOWY KRZYŻ ulicami Mszczonowa

Tuż  przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia mszczonowianie jak co roku przeszli ulicami swego miasta w Drodze Krzyżowej. Nastrojowe i jedyne w swoim rodzaju nabożeństwo rozpoczęło się  w piątek 11 kwietnia w kościele farnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela.

 • -

Inscenizacja Męki Pańskiej – Żyrardów 2014

Przedstawiciele mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „STRZELCY” 31 pSK już  trzeci rok z rzędu mieli zaszczyt uczestniczyć  w inscenizacji Męki Pańskiej, wystawianej przez żyrardowskie Stowarzyszenie FABRYKA FENIKSA.

 • -

Wielkanocne spotkanie w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie

7.04.2014r. dzieci z grupy KRASNALE wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowanych przez wychowawczynie grupy p. Iwonę Dziubę i Małgorzatę Sałajczyk.

 • -

Konsekwentnie działam na rzecz lokalnej społeczności

Z radną Barbarą Gryglewską, przewodniczącą Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży oraz członkiem Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • -

„Moja historia” – integrowanie pokoleń we Mszczonowie

Codziennie w drodze do pracy czy szkoły, mijamy dziesiątki, jeśli nie setki ludzi. Większość z nich nie wzbudza w nas żadnych myśli, nie zastanawiamy się, kim są i jakie historie niosą ze sobą przez świat.

 • -

MISTERIUM po raz drugi

Już  drugi rok z rzędu w okresie Wielkiego Postu parafianie z Lutkówki mogli oglądać  inscenizację  Męki Pańskiej, jaką wystawili dla nich członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego oraz GRH „STRZELCY”im. 31 pSK.

 • -

Biskup w Lutkówce

Niewielka parafia w Lutkówce 30 marca przeżywała swój wielki dzień. Wierni wraz ze swym proboszczem ks. Prałatem Zbigniewem Chmielewskim gościli JE ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego. Szacownego gościa na granicy parafii powitali chlebem i solą  strażacy ze wsi Zbiroża.

 • -

Herbatka na wernisażu

Członkowie GRH „STRZELCY” im. 31 pSK uczestniczyli w wernisażu wystawy „100. rocznica Operacji Łódzkiej 1914-2014”, jaką przygotowało Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Wernisaż  odbył się 5 kwietnia.

 • -

Ponad pół wieku razem

W dniu 29 marca 2014r  w lokalu Urzędu Stanu Cywilnego mszczonowskiego Ratusza  odbyła się szczególna uroczystość. Mieszkańcy naszego miasta Państwo: Krystyna i Jerzy małżonkowie Zakroczymscy obchodzili   Złoty Jubileusz związany z 50 rocznicą ślubu.

 • -

Wiosna na dobre zagościła w Mszczonowie

Wraz z końcem marca zawitała długo oczekiwana wiosna. Mimo, iż tegoroczna zima nie dała się we znaki, to większość z nas wraz z początkiem marca wypatrywała oznak nadejścia tej jakże pięknej pory roku.

 • -

TRZECIA NAGRODA dla mszczonowskich rekonstruktorów

Szósta edycja Odprawy  Kieleckiej  odbyła się równolegle z  I Forum „Rekonstrukcja Historyczna”, zorganizowanym w hali wystawienniczej  Targów Kielce.

 • -

Rekonstruktorzy na święcie zaprzyjaźnionego DYWIZJONU

Mszczonowska GRH STRZELCY im.  31 pSK już  drugi  rok z rzędu miała zaszczyt uczestniczyć  w święcie 37 Dywizjonu  Rakietowego Obrony Powietrznej, jaki stacjonuje w podsochaczewskich Bielicach. Uroczystości odbyły się 28 marca. Tego dnia jednostka obchodziła oficjalnie drugą rocznicę  swego powstania.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651598

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat