Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Naszym priorytetem są zawodnicy

Z Grażyną  Korzonkowską, prezesem KS Mszczonowianka rozmawia Łukasz Nowakowski

Pani Prezes proszę przybliżyć naszym czytelnikom początki klubu pod Pani kierownictwem.

Prezesem Klubu Sportowego Mszczonowianka jestem od 2009 roku. Mszczonowianka już wówczas była w IV lidze, w czubie tabeli i już wtedy fundusze na działalność klubu pochodziły z prowadzonej działalności gospodarczej. Od tego czasu wiele spraw udało się załatwić. Zawsze najbardziej priorytetową sprawą w klubie sportowym była i  jest sprawa zawodników, bo to oni wychodzą na boisko i oni decydują o wyniku. Dlatego dbamy o zawodników, zapewniamy im bazę sportową, często  „stając na głowie”, żeby załatwić boisko do treningu, bo od dwóch lat nie mamy boiska bocznego.  Z hali sportowej  i orlika korzystamy dwa razy w tygodniu. W tej sytuacji jeździmy na treningi do Osuchowa, Radziejowic i innych klubów . Kosztuje nas dojazd i wynajem boiska.
Klub zapewnia drużynie opiekę medyczną, odnowę biologiczną na termach, stroje sportowe, wodę pitną i witaminy. Jesteśmy jednym z nielicznych klubów, gdzie zawodnicy w ramach treningu tańczą zumbę i korzystają z siłowni.
Z wyników sportowych jestem zadowolona, chociaż moje wymagania są wysokie. Ja nie zadawalam się tylko wynikiem. Musi być on poparty  poziomem gry. Nie jestem w tym odosobniona- wszyscy chcemy tego samego, dobrej gry, wielu kibiców i radości na boisku.
Osoby żyjące piłką wiedzą, że potencjałem jest duchowe połączenie się zawodników z kibicami. Oni grają dla kibiców, a kibic to dwunasty zawodnik.
My jako Zarząd i osobiście v-ce prezes Andrzej Czeremużyński  przykładamy do tego dużą wagę. Na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia, kibiców na meczach nie jest dużo.

A jakie plany i założenia ma kadra trenerska?

Trener pierwszej drużyny Rafał Dopierała ma w swoich założeniach, że stawia na młodych, na swoich. My również jako Zarząd mamy świadomość, że największa więź ze środowiskiem będzie wtedy, gdy w zespole znajdą się nasi wychowankowie, nasi chłopcy. Obojętnie czy zakwalifikują się do pierwszej drużyny czy nie .Mamy na tym polu już osiągnięcia, poczynając od bramkarza i napastników, którzy grają w seniorach.Nie można zapominać, że największą wartością klubu jest szkolenie młodzieży. W roku poprzednim,  pozyskując sponsora  mogliśmy zorganizować dla tych młodych zawodników obóz treningowy w Brzozie k/ Bydgoszczy .

W jaki sposób finansowane jest szkolenie zawodników?

Finansowanie szkolenia grup młodzieżowych, zrzeszających ponad 200 zawodników, odbywa się w ramach ogłaszanego konkursu na realizację zadań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej. Nie są to środki wystarczające, ciężko pracujemy i oglądamy każdą zarobioną złotówkę  na co możemy ją przeznaczyć. Często musimy podejmować bardzo trudne decyzje, personalne dotyczące zawodników  również. Prowadzimy tę politykę w miarę racjonalnie i na co nas stać, tyle zawodnicy dostają.

Czy szukacie Państwo wsparcia ze strony sponsorów?

Chcąc się rozwijać , szukamy sponsorów. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, że zawodnicy wyczuwają, że mamy kłopoty finansowe, że klubu nie stać na podstawowe środki, bo to odbiłoby się na wynikach.
Jako Zarząd, sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić. Pomaga nam wiele osób, ale najbardziej oddani to strażacy Janusz Legięcki i Waldemar Suski.
Na co dzień pracują zawodowo, Waldemar Suski jest radnym, ale i tak znajdują czas , żeby nas wspierać w różnych sprawach. Nie opuszczają żadnego meczu, Janusz to służba medyczna na meczach, Waldek – konferansjerka.

Czy korzystając z okazji ma Pani jakieś przesłanie do kibiców?

Zachęcam kibiców, przychodźcie na mecze, nie opuszczajcie naszych piłkarzy nawet bez względu na wyniki, a te ciągle nie są najgorsze, wręcz przeciwnie. Prawdziwy kibic nie opuszcza drużyny. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie. Sami dajcie propozycje czego od klubu oczekujecie, warto rozmawiać, dojść do konsensusu, przecież i Was i nas interesuje piłka. Najważniejsze, aby był dobry poziom sportowy, przyjemna i życzliwa atmosfera na trybunach- zachęcająca do przychodzenia na każdy mecz. Tego sobie i wszystkim kochającym piłkę, życzę.

Dziękuję za rozmowę

Dziękuję również

 

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849758

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat