Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Czeka nas rok odważnych inwestycji

Z Piotrem Chyłą, przewodniczącym Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie Przewodniczący wielkimi krokami nadchodzi wiosna a wraz z nią nowe pomysły na rewitalizacje miejsc, które służyć będą lokalnej społeczności. Proszę wskazać co jest planowane w Pańskim okręgu wyborczym?

- Na jednej z ostatniej Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, której jestem wiceprzewodniczącym wraz z członkami komisji oraz burmistrzami Józefem Grzegorzem Kurkiem i Grzegorzem Kozłowskim dyskutowaliśmy nad opracowaniem projektu rewitalizacji Parku przy ulicy Żyrardowskiej wraz z terenami przykościelnymi. Podczas dyskusji jednogłośnie stwierdziliśmy, że naszym mieszkańcom należy się takie miejsce, gdzie będą mogli miło i aktywnie spędzić swój wolny czas na łonie natury.

Czego dotyczy projekt o którym mówimy?

- Projekt o którym rozmawiamy dotyczyć będzie stworzenia miejsca, którego brakuje w naszym mieście. Chcemy bowiem, aby na obszarze Parku i przylegających do Kościoła Parafialnego p.w. św. Jana Chrzciciela łąk, powstał  plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do ćwiczeń dla dorosłych. Ponadto, myślimy aby wybudować mini muszlę koncertową, gdzie  cyklicznie w okresie letnim odbywać się będą koncerty. W ramach projektu stworzone zostanie także specjalnie wyznaczone miejsce na piknik, gdzie będzie można przyjść z kocykiem i na świeżym powietrzu urządzić tak bardzo lubiane przez Polaków barbecue. W planach jest także postawienie budki z lodami i przekąskami oraz kurtyny wodnej zapewniającej orzeźwienie mieszkańcom w upalne dni. Na ten projekt gmina Mszczonów będzie starała się uzyskać dofinansowanie zewnętrzne.

Jakie jeszcze inwestycje realizowane będą w Pańskim okręgu?

- Na przełomie marca i kwietnia firma MABAU, która wykonała przebudowę ulicy Sienkiewicza w Mszczonowie i centrum wsi w Bobrowcach i Piekarach rozpocznie realizację przebudowy ulicy Kościuszki, Młynarskiej oraz części Racławickiej i Poniatowskiego. Po przetargu wartość inwestycji wyniosła 610 tyś. złotych. W ramach projektu do końca czerwca wykonana zostanie m.in. kanalizacja deszczowa, parkingi, chodniki i nawierzchnia.  
W tym miejscu chciałbym także pochwalić się, że projekt złożony przez gminę Mszczonów w ramach małych projektów z Lokalnej Grupy Działania Ziemi Chełmońskiego pt. Mszczonowski „Festiwal Świętojański” został rekomendowany na listę do dofinasowania.
Festiwal odbędzie się już w czerwcu, gdyż w tym miesiącu ma miejsce noc Świętojańska oraz imieniny Jana Adama Maklakiewicza z przypadającą w tym roku 60 rocznicą jego śmierci.
Jednodniowa impreza składać się będzie z prezentacji dorobku artystycznego Jana Adama Maklakiewicza oraz wszystkich członków Rodu. Podczas jej trwania wystąpią muzycy z rodziny Maklakiewiczów, a także uczniowie z miejscowych ognisk muzycznych.  W tym dniu zorganizowany zostanie również konkurs wiedzy o najsłynniejszym mszczonowskim rodzie.
W ramach projektu zakupione zostaną także instrumenty i akcesoria muzyczne. Docelowo instrumenty będą stanowiły wyposażenie Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

Będąc przewodniczącym Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej proszę zdradzić czytelnikom jakie atrakcje kulturalno-rozrywkowe przewidziane są w tegorocznym planie imprez.

- Tradycyjnie na początku czerwca odbędzie się Jarmark Mszczonowski. W tym roku gwiazdą imprezy będzie Maciej Maleńczuk polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna.
Ponadto, na 29 czerwca Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował imprezę plenerową na powitanie lata, a także Odpust w Lutkówce, który odbędzie się 17 sierpnia oraz 8 września XII Gminne Dożynki w Osuchowie. Oprócz imprez, które wymieniłem, MOK oferuje wiele różnorodnych zajęć, kół zainteresowań oraz najnowsze projekcje filmowe w jakości cyfrowej.
Osobiście zapraszam wszystkich mieszkańców do korzystania z naszego kina, które dzięki modernizacji i planach zamontowania w nim klimatyzacji dorównywać będzie warszawskim multipleksom.

Dziękuję za rozmowę

Ja również dziękuję

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849692

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat