Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

W prezencie dla Piękniejszej Części mieszkańców Gminy Mszczonów

Tegoroczne obchody Święta Kobiet w Mszczonowie trwały aż dwa dni. W sobotę 8 marca Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił wszystkie panie na koncert i wernisaż, natomiast w niedzielę  9 marca również  w MOK-u  władze samorządowe Gminy zafundowały mszczonowiankom spektakl teatralny o znamiennym tytule „Bez mężczyzn”.

Sobotni koncert przygotowany został przez dzieci i młodzież  z grup artystycznych, działających przy Ośrodku Kultury. Wystąpiły w nim: tańczące dziewczęta z Formacji Colapse - Marty Lesiewicz, artystki z Formacji Tańca HIP- HOP - Urszuli Zaniewskiej, a także wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki WOKALIZA -Iwony Skwarek. Koncert nosił tytuł „Kobiety i ONI”. Otworzył go kierownik MOK-u Marek Baumel. W imieniu dyrekcji ośrodka, a także władz Gminy Mszczonów złożył on  wszystkim przybyłym paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Występ pełen tańca i śpiewu przypadł publiczności do gustu. Zakończony został słodkim poczęstunkiem. Cukierki   dla wszystkich przybyłych do sali koncertowej rozdawali członkowie Studia Piosenki WOKALIZA. 

Zaraz po koncercie rozpoczął się  wernisaż obrazów Jadwigi Oracz – Miziołek. Wystawa dzieł stworzonych przez malarkę, została przez nią nazwana „Kobieta abstrakcyjna”. Artystka na swych obrazach przedstawiła kobiety, jako cielesne istoty, a także stany ich umysłów. Podczas swego wystąpienia przed mszczonowską  publicznością bez żadnego skrepowania przyznała, iż  interpretacja niektórych z jej obrazów jest naprawdę trudna, gdyż  kobieta jest z natury rzeczy czymś  nieodgadnionym i niezrozumiałym…i to nie tylko dla mężczyzn, gdyż  niejednokrotnie kobiety same siebie nie są  w stanie zrozumieć. Malarka odbiorców swych prac urzeka bajkowymi zestawieniami kolorów, które jak płeć  piękna leczą  duszę  i wprawiają w zachwyt.  Otwarcia wystawy dokonali wspólnie: autorka, dyrektor MOK-u Grażyna Pływaczewska, instruktor Plastycznej Grupy KOLOR Anna Lipińska  -Broda, a także kierownik Ośrodka Marek Baumel.

Trzecią  niespodzianką dla mszczonowianek przygotowaną z okazji Dnia Kobiet był niedzielny spektakl kabaretowy  „Bez mężczyzn”, w którym wystąpiła Katarzyna Nowak. Artystka Krakowskiego Teatru Forte wcieliła się w nim w rolę  Andy Kitschman –  międzywojennej  gwiazdy kabaretowej. Sztuka jest niejako pamiętnikiem tej niegdyś uwielbianej, a następnie  zapomnianej wielkiej postaci polskiego kabaretu.  Frywolne piosenki, przeplatające się ze scenami z życia Andy Kitschman nadają  spektaklowi niezapomniany urok.  Wprawdzie  jest on  reklamowany  jako  „tylko dla dorosłych” jednak nie ma w nim  nic z obsceniczności, którą obecnie karmi  nas  współczesna „sztuka”. Delikatne nawiązania do spraw cielesnych, czy też łamania zasad wierności małżeńskiej są  w nim  jak z nieśmiałych dowcipów, opowiadanych gdzieś ukradkiem i to z przymrużeniem oka.  Osobisty urok odtwórczyni głównej i jedynej roli tego niezapomnianego spektaklu, sprawia, że godzina widowiska mija nie wiadomo kiedy, a zaraz po zasłonięciu kurtyny człowiek zaczyna tęsknić  do uroków życia międzywojnia…tamtej mody, kobiecej urody, klasy oraz smaku życia z początków ubiegłego wieku. Oprawę  muzyczną sztuki zapewnił pianista Michał  Zawadzki. , natomiast oprawę  muzyczną  zapewnił jej Michał Zawadzki. Warto wspomnieć, że spektakl został nagrodzony Honorowym Złotym Liściem Retro 2008 podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga.

Po spektaklu wszystkie panie, oglądające spektakl zostały zaproszone przez dyrekcję MOK-u na słodki poczęstunek do sali klubowej

MM

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849745

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat