Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Lodowisko TERMY

Ferie w mieście – NIE BYŁO NUDNO

W tym roku mszczonowianie w ferie  nie mogli narzekać  na nudę. Propozycje, jakie przygotowały dla nich trzy miejskie placówki – MOK, OSIR i Biblioteka Miejska były przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak też  dla osób dorosłych. Z pewnością  tak rozbudowanego feryjnego programu nigdy jeszcze w Mszczonowie nie było. Zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, a  nawet kulinarne przyciągały do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury tłumy. Nie zabrakło też  balów maskowych dla dzieci, spektaklów teatralnych i filmowych poranków. Pasjonaci gier komputerowych rozgrywali między sobą liczne turnieje. Dla najmłodszych na scenie ośrodka wystąpił nawet najprawdziwszy czarodziej. Szczególnie udaną  propozycją  była „Mszczonowska Gala Talentów”, jaką  zorganizowano w sobotę  22 lutego. Wzięło w niej udział trzynastu uczestników w wieku od 9 do 22 lat. Zwyciężyli wokaliści. Grand Prix przyznano Mateuszowi Bechcickiemu. Nagrodę  publiczności zdobyła Natalia Sadkowska.

Wielbiciele sportów korzystali natomiast z propozycji Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miejska hala sportowa codziennie od godziny 9.00-do 14.00 była otwarta dla tych, którzy chcieli spróbować  swoich sił w grach zespołowych. Nad bezpieczeństwem grających czuwali wykwalifikowani instruktorzy. Oczywiście cały czas czynne też  było lodowisko na TERMACH. Dzięki specjalnym, feryjnym cenom właściwie cały czas miało ono pełną  obsadę.  Sportowym  hitem ferii były rozegrane 22 lutego III AMATORSKIE MISTRZOSTWA HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR DYREKTORA OSIR. 
W imprezie wzięło udział 6 drużyn: Diabły Grabce, Orły Grodzisk,  Granatowi Jaktorów, Raki Skierniewice, Wydry Tarczyn oraz Adrenalina Żyrardów. Najlepszy okazał się  zespół z Żyrardowa, zaraz za nim uplasowała się  ekipa grodziska, a tuż  po niej hokeiści z Grabców.

Na zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną propagowano czytanie książek, ale czyniono to w niezwykle atrakcyjny sposób. W Mszczonowie przyjaciele biblioteki uczestniczyli: w  popołudniach  z bajką pod tytułem „Czytanie na dywanie”,  zajęciach  plastycznych, podczas których powstawały  zakładki do książek oraz  zabawach  z grami planszowymi. W  osuchowskiej filii Miejskiej Biblioteki odbyły  się natomiast zajęcia  zatytułowane „Prezentacja bajki książkowo i filmowo” oraz niemalże całodniowe zabawy z  grami planszowymi i puzzlami z „ Z AUDIOBOOKIEM W TLE”.

Ferie to też  czas dla studentów i to także tych z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Właśnie dla nich podczas ferii były organizowane zabawy taneczne w sali klubowej MOK_u - „W GORĄCYCH  RYTMACH  KARNAWAŁU”. 21 lutego dorośli mogli tez  wziąć  udział w specjalnym nocnym seansie  filmowym. Innymi  propozycjami  dla mszczonowskich studentów były: zajęcia z gimnastyki zdrowotnej (rehabilitacyjnej),  sesje  choreograficzne i  kondycyjno- gimnastyczne STEP & SHAPE (wzmacniające mięśnie  i spalające tkankę tłuszczową), aerobik wodny na TERMACH, PILATES, zajęcia informatyczne i lektoraty językowe-  prowadzone w pracowni komputerowej Gminnego Centrum Informacji, a także warsztaty plastyczne zatytułowane „Bajkowe postacie oczami dorosłych”.                    

 • bal maskowy
 • Gimnastyka zdrowotna
 • Gry komputerowe MOK ferie 2014
 • Gry komputerowe MOK ferie 2014
 • Mistrzostwa hokejowe
 • Mszczonowska Gala Talentów
 • Scena z jednego ze spektaklów teatralnych
 • Widowisko MISTRZ MAGII
 • Zajecia kulinarne
 • zajecia wokalne Grupy Voice

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849571

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat