Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

PRACOWITY MARZEC DLA MSZCZONOWSKICH CHEERLEADEREK

Sezon 2013/2014 dla mszczonowskich cheerleaderek okazuje się bardzo pracowity.  Za nami już 3 turnieje, z których oprócz sukcesów przywozimy nowe doświadczenia. Styczniowy turniej w Garwolinie okazał się bardzo ważnym motywatorem do dalszej pracy.

 • -

Nowe miejsca pracy dla mszczonowian i dobre drogi – to nasze główne cele

Koniec zimy zwiastuje rozpoczęcie nowych inwestycji. Rozumiem, że będą  one dopełnieniem kadencyjnego cyklu przedsięwzięć. W tym roku czekają  nas wybory samorządowe, więc – jak sądzę- można je będzie uznać za podsumowanie czteroletniej pracy obecnych władz samorządowych?

 • -

Wspólnie stanęli na polach bitwy pod Grochowiskami

Połączone siły mszczonowskiej GRH Strzelcy im.31 pSK  oraz zduńskowolskiej GRH CHROBRY I  obok innych grup rekonstrukcyjnych uczestniczyły w inscenizacji bitwy pod Grochowskami. Historyczne widowisko,  zorganizowane zostało w dniu  22 marca. Obejrzało ją  kilkaset osób, które na miejsce bitwy przybyły głównie z sąsiedniego Pińczowa.  

 • -

Wiosenna olimpiada

W piątkowe przedpołudnie, 21 marca w mszczonowskim przedszkolu przy ul. Tarczyńskiej na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji związanych z zabawami ruchowymi i konkursami sportowymi zorganizowanymi pod hasłem „ W zdrowym ciele zdrowy ruch, kiedy wiosna ćwicz za dwóch”.

 • -

Naszym priorytetem są zawodnicy

Z Grażyną  Korzonkowską, prezesem KS Mszczonowianka rozmawia Łukasz Nowakowski

Pani Prezes proszę przybliżyć naszym czytelnikom początki klubu pod Pani kierownictwem.

Prezesem Klubu Sportowego Mszczonowianka jestem od 2009 roku. Mszczonowianka już wówczas była w IV lidze, w czubie tabeli i już wtedy fundusze na działalność klubu pochodziły z prowadzonej działalności gospodarczej.

 • -

Z obrad XLIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek, 18 marca 2014 roku, odbyła się XLIV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie na której radni wysłuchali informacji na temat stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz podjęli bieżące uchwały.

 • -

Ostatkowy bal karnawałowy w „Kotkach”

3 marca 2014 r. w grupie „Kotki” prowadzonej przez p. Ewę Kowalczyk i p. Iwonę Gołyńską w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbył się bal karnawałowy..

Nie był to jednak bal jeden z wielu ale impreza dość nietypowa.

 • -

Nie tylko sprawni, ale też zdolni … jak strażacy

Eliminacje powiatowe tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej    „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się  15 marca w dużej sali Mszczonowskiego Domu Strażaka.

 • -

Siedemdziesiąt lat od powstania MIOTŁY

W dniach 14-  15 marca w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji 70-tej rocznicy powstania Batalionu AK "Miotła".  Pierwszego dnia obchodów miały miejsce  zamknięte spotkania, przeznaczone jedynie dla  weteranów oraz ich gości.

 • -

Pamięci generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”…

Członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK uczestniczyli  14 marca w wernisażu wystawy,  poświęconej pamięci gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Wystawę przygotowało Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie.

 • -

Szkolenie dla rolników

W dniu 10 marca Placówka Terenowa  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego  zorganizowali dla rolników, domowników ,oraz osób związanych ze środowiskiem wiejskim szkolenie  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Mszczonowie.

 • -

„Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym

W dniu 15.03.2014r. w Mszczonowie odbył się IV turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013/2014. W zawodach wystartowało 25 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Jaktorowa, Budek Piaseckich i Korytowa.

 • -

Czeka nas rok odważnych inwestycji

Z Piotrem Chyłą, przewodniczącym Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • -

WSTĄP do MSH I GRH

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne zaprasza wszystkich pasjonatów historii do wstępowania do jedynej organizacji, jaka zajmuje się  kultywowaniem dziejów i tradycji Ziemi Mszczonowskiej. Czekamy na Państwa zgłoszenia.

 • -

W prezencie dla Piękniejszej Części mieszkańców Gminy Mszczonów

Tegoroczne obchody Święta Kobiet w Mszczonowie trwały aż dwa dni. W sobotę 8 marca Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił wszystkie panie na koncert i wernisaż, natomiast w niedzielę  9 marca również  w MOK-u  władze samorządowe Gminy zafundowały mszczonowiankom spektakl teatralny o znamiennym tytule „Bez mężczyzn”.

 • -

Udana DEKADA Złotej Jesieni

W tym roku Klub Seniora „Złota Jesień” obchodzi dziesięciolecie swego powstania. Jubileuszowe obchody połączono z zabawą z okazji Dnia Kobiet. Uroczyste spotkanie odbyło się w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury w dniu 4 marca. Uczestniczyło w nim blisko sto osób.

 • -

Niezwykłe historie w niezwykłych książkach niezwykłego autora

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie, a także jej filia w Osuchowie  stają się coraz aktywniejsze. Zajęcia feryjne, spotkania z pisarzami, prezentacje dzieł literackich… wszystkie te działania spotykają się z przychylnym odbiorem mieszkańców gminy i niewątpliwie wpływają na popularyzowanie wśród nich czytelnictwa.

 • -

Z obrad XLIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 26 lutego 2014 roku, odbyła się XLIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie na której radni wysłuchali informacji na temat stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz podjęli bieżące uchwały.

 • -

Mistrzostwa Mszczonowa w Łyżwiarstwie Szybkim Szkół Podstawowych

W dniu 05.03.2014r. na lodowisku Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie odbyły się Mistrzostwa Mszczonowa w Łyżwiarstwie Szybkim Szkół Podstawowych.

 • -

Cóż to był za rok…

W lutym w jednostkach OSP gminy Mszczonów odbyły się zebrania sprawozdawcze, podczas których dokonywano podsumowań roku  2013.

 • -

Sadownicy mocni siłą Związku

Gmina Pniewy to prawdziwy bastion sadownictwa. Na jej terenie działa Oddział Związku Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej. Należy do niego wielu  mieszkańców gminy Mszczonów, z okolic Lutkówki i Wygnanki, które przylegają  do Gminy Pniewy.

 • -

Scena Mszczonowskiego Ośródka Kultury zamieni się w Komisariat – Zwariowany Komisariat.

Zima powoli spuszcza z tonu, a temperatura rośnie. Pierwsze nieśmiałe powiewy wiosny są doskonałą okazją, aby pomyśleć o zaplanowaniu ciekawych wieczorów. Wraz z ociepleniem kalendarz wydarzeń kulturalnych pęcznieje.

 • -

Biniszewicze oraz Strzelcy w podziękowaniu wszystkim ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Narodowy Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych był w tym roku obchodzony wyjątkowo uroczyście.  Oprócz centralnych obchodów w stolicy wiele miast i mniejszych miejscowości  organizowało własne uroczystości dla uczczenia żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 • Lodowisko TERMY

Ferie w mieście – NIE BYŁO NUDNO

W tym roku mszczonowianie w ferie  nie mogli narzekać  na nudę. Propozycje, jakie przygotowały dla nich trzy miejskie placówki – MOK, OSIR i Biblioteka Miejska były przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak też  dla osób dorosłych. Z pewnością  tak rozbudowanego feryjnego programu nigdy jeszcze w Mszczonowie nie było.                 

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651784

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat