Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Zimowa Olimpiada Zerówkowiczów

Rok szkolny 2013/2014 ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem szkoły w ruchu”.
Dzieci w wieku 5-6 lat lubią ruch oraz aktywność fizyczną. W naszej szkole dbamy o to, by miały tej aktywności jak najwięcej i aby ruch ten był urozmaicony i dostosowany do możliwości dzieci.

 • -

Dzień Babci i Dziadka we Wręczy

Dzieci ze szkoły Podstawowej we Wręczy poprzez piękne wierszyki i piosenki wyraziły swoim najukochańszym Babciom i Dziadkom wdzięczność za ich miłość, cierpliwość oraz  za to że zawsze mają dla nich czas.

 • -

Mateusz najbardziej utalentowany mieszkaniec Mszczonowa

Grand Prix dla wokalisty Mateusza Bechcickiego, natomiast nagroda publiczności dla Natalii Sadkowskiej. W sumie w pierwszej  Mszczonowskiej Gali Talentów „Ja po prostu mam talent” jaka odbyła się w sali widowiskowej MOK-u w dniu 22 lutego, uczestniczyło trzynastu wykonawców w wieku od 9 do 22 lat. Musieli oni przejść przez trzy, trudne, konkursowe etapy. Do występu finałowego dotarła grupa najlepszych. Zwyciężył Mateusz. Swoją nagrodę mogła też przyznać publiczność i tu w drodze głosowania wskazano na Natalię Sadkowską.
 • -

Adrenalina przed Orłami, a Diabły tuż, tuż...

Adrenalina Żyrardów, Orły Grodzisk oraz Diabły Grabce - to trzy pierwsze zespoły III AMATORSKICH MISTRZOSTW HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR DYREKTORA OSIR-u, jakie odbyły się na lodowisku TERMY w sobotę 22 lutego. Do walki o główne trofeum mistrzostw stanęło sześć zespołów: Diabły Grabce, Orły Grodzisk, Granatowi Jaktorów, Raki Skierniewice, Wydry Tarczyn oraz Adrenalina Żyrardów. Rywalizacja była naprawdę zacięta. Hokej, to niezwykle dynamiczna gra, więc emocji nie brakowało. Zmagania hokeistów podziwiała licznie przybyła publiczność.
 • -

Warto zobaczyć

W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury oglądać można wystawę prac Marcina Wójtowicza. Jest ona prezentowana w ramach cyklu „Moje hobby”. Utalentowany artysta specjalizuje się w rysunku. Większość dzieł pokazanych w galerii to portrety, w tym jeden przedstawiający słynnego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego. Prace Marcina Wójtowicza można w Mszczonowskim Ośrodku Kultury oglądać jeszcze do 2 marca.

 • -

Voice na Walentynki

To już lokalna tradycja. Zawsze 14 lutego Grupa Wokalna VOICE z Mszczonowsiego Ośrodka Kultury zaprasza mszczonowian na Koncert Walentykowy. Młodzi artyści z formacji, prowadzonej przez instruktora  Piotra Sadowskiego ponownie zachwycili miejscową publiczność. Było romantycznie, nastrojowo, a przede wszystkim …sercowo.

Mszczonów- to gmina ludzi ambitnych i aktywnych

Z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem o tym skąd wyrasta siła Gminy Mszczonów rozmawia Mateusz Milczarek.

Pani burmistrzu pragnę  zaproponować  dziś rozmowę  na temat aktywności mieszkańców Gminy Mszczonów. Wiele już zostało napisane i powiedziane na temat siły  i skuteczności gminnych władz samorządowych, ale jak sądzę nie zdajemy sobie sprawy z tego jaki potencjał tkwi w  samych  mieszkańcach gminy, którzy coraz częściej zrzeszają się w różnego rodzaju organizacjach.  Czy pan to dostrzega?

                           Koleżance

          Małgorzacie Krześniak

            wyrazy głębokiego współczucia

         z powodu śmierci

                    Ojca

                                        składają

Burmistrzowie, Rada Miejska w Mszczonowie

              oraz koleżanki i koledzy

       z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

Święto Szkoły

Dnia 10 lutego odbył się uroczysty apel z okazji 60 rocznicy śmierci Jana Adama Maklakiewicza – Patrona naszego Gimnazjum. Apel został przygotowany przez uczniów kl. II B pod kierunkiem wychowawcy Bogusławy Jabłońskiej oraz pani Ewy Pawłowskiej, pani Emilii Kurowskiej (oprawa plastyczna) i pana Jacka Zielonki (oprawa muzyczna).

Zapraszamy do zapoznania się z reportażem w załączniku przygotowanym przez p. Justynę Sozoniuk

 

Zima w mieście- czyli ferie w Mszczonowie

Z dyrektorami Grażyną Pływaczewską ( Mszczonowski Ośrodek Kultury) i Michałem Szymańskim (OSIR Mszczonów) na temat feryjnego programu obu jednostek rozmawia Mateusz Milczarek.

Rozpoczęły się kolejne ferie. Dzieci i młodzież szkolna, a także studenci odpoczywają od trudów nauki, ale dla takich instytucji jak MOK, czy OSIR, to dla odmiany czas wytężonej pracy. Na Państwu spoczywa obowiązek zapewnienia korzystającym z przerwy feryjnej atrakcji… sportowych i kulturalnych. Mszczonów dysponuje nowoczesnym lodowiskiem, więc może jako pierwszego - o odpowiedź na pytanie, co takiego OSIR przygotował na ferie- poproszę pana dyrektora Szymańskiego.

 • -

Najlepsi ze strażackiej młodzieży

„Młodzież zapobiega pożarom” pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. 8 lutego w Domu Strażaka we Mszczonowie odbyły się jego eliminacje gminne. Do udziału we współzawodnictwie swoich przedstawicieli zgłosiły trzy jednostki OSP: Mszczonów, Osuchów i Wręcza. W jury zasiedli: druh Waldemar Suski (prezes gminny OSP), a także druhowie Mirosław Zielonka (naczelnik gminny), Grzegorz Koperski (naczelnik OSP Mszczonów), Krzysztof Bodecki (naczelnik OSP Wręcza), Jarosław Dębski (naczelnik OSP Osuchów), Janusz Legięcki (prezes OSP Mszczonów) i jako sekretarz zawodów- inspektor ds. p.poż UM w Mszczonowie – Mieczysława Korzonkowska. Pytania konkursowe przygotował osobiście dh Waldemar Suski. On też zajął się prowadzeniem eliminacji i koordynacją wszystkich zagadnień związanych z przygotowaniami do nich.

Mamy prezesa

Z członkami Rady Nadzorczej Mszczonowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (Barbarą Gryglewską, Robertem Głąbińskim i przewodniczącym RN Piotrem Majewskim) o kulisach wyboru prezesa SM rozmawia Mateusz Milczarek

Mamy prezesa

Nowym prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej został Mirosław Bronowski. Jego wybór został jednak poprzedzony prawdziwą batalią. Członkowie Rady Nadzorczej, którzy dokonywali wyboru długo nie mogli dojść do porozumienia. Ostatecznie kandydatura pana Bronowskiego została poparta dziewięcioma  głosami. Przeciw niemu opowiedziała się   tylko jedna osoba. Był też  jeden głos wstrzymujący. 

FERIE NA SPORTOWO

 • -
 • -

Noworoczna zabawa

W sobotę 25.01.2014r w sali balowej OSP Mszczonów bawili się emeryci i renciści z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na „Zabawie Noworocznej”.

 • Laureaci odznaczeni Złotymi Medalami APS . Foto wykonał...

Józef Grzegorz Kurek-nagrodzony Złotym Medalem APS

Kapituła Fundacji „Akademia Polskiego Sukcesu” w skład której wchodzą same znakomitości polskiego świata polityki, gospodarki, kultury i sportu, wręczyła medale Akademii Polskiego Sukcesu i wyróżnienia osobom, które osiągnęły sukces i pełnią ważną rolę w swoim segmencie działań.

 • Łukasz Koperski, przewodniczący RM tradycyjnie otworzył...

Z obrad XLII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W czwartek, 30 stycznia 2014 roku, odbyła się XLII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu sanitarnego na terenie powiatu żyrardowskiego, oceny stanu ochrony środowiska, a także oceny stanu melioracji i urządzeń wodnych na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto, radni podjęli szereg znaczących uchwał.

 • -

Święto Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

W czwartek 30 stycznia Szkoła Podstawowa w Mszczonowie obchodziła swoje święto.
W tym uroczystym dniu Elżbieta Kubiak, dyrektor placówki witając wszystkich zgormadzonych na tym niecodziennym apelu podkreśliła rangę i ogromne znaczenie patrona Szkoły, której w roku 1977 nadano imię „ 25 Pułku Artylerii Pancernej”.

 • -

Bajkowa wycieczka na zakończenie semestru

W sobotę, 1 lutego 2014 roku uczniowie z klasy II A Szkoły Podstawowej w Mszczonowie wraz z wychowawczynią Balbiną Pawłowską i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Wilanowa i Stare Miasto w Warszawie.

 • -

Studniówki…poza nami

Studniówki tegorocznych mszczonowskich maturzystów mamy już za sobą. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego  Zespołu Szkół bawili się na wielkich balach w sobotę 25 stycznia. Obie szkoły urządziły studniówki poza swoimi murami.

 • -

Clown w Miejskim Przedszkolu

Dnia 28 stycznia 2014r Miejskie Przedszkole Nr 1 odwiedzili artyści Agencji Artystyczno-Cyrkowej CASCADA. Niecodzienny pokaz zachwycił dzieci, które z otwartymi buziami śledziły wyczyny profesjonalistów w dziedzinie iluzji, akrobacji i żartu.

 • -

Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu

W dniach 17,21 i 22 stycznia 2014r do Miejskiego Przedszkola zostali zaproszeni wyjątkowi goście - Babcie i Dziadkowie naszych Milusińskich.

 • -

Miejskie Przedszkole kwestowało z WOŚP

W dniach 9 i 10 stycznia 2014r w Miejskim Przedszkolu Nr1 w Mszczonowie odbyła się zbiórka pieniędzy na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651781

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat