W środę 29 stycznia uczniowie klas zerowych z mszczonowskiej podstawówki z okazji dnia babci i dziadka przygotowali niecodzienny, wzruszający występ.
Program artystyczny przygotowany został na sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, która w tym dniu szczelnie wypełniła się zaproszonymi specjalnie na tę okazję seniorami.
W dniu 25 stycznia 2014 miała miejsce niezwykła, pełna wzruszeń uroczystość, związana z setną rocznicą urodzin Pana Eugeniusza Jana Zajączkowskiego. Odbyła się ona w Sali Ślubów mszczonowskiego ratusza.
Mszczonowska Sekcja Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowała swoje osiągnięcia z roku 2013. Puchary burmistrza dla najlepszych hodowców gołębi zostały wręczone 19 stycznia, podczas gali, odbytej w sali konferencyjnej budynku ZOPO przy ulicy Grójeckiej.
To była prawdziwa filmowa gala. Premiera „Strajku Szpularek…” odbyła się wieczorem 24 stycznia 2014 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Żyrardowie. Jak przystało na tego typu wydarzenia przed wejściem do budynku, w którym miał się odbyć, ten pierwszy, szczególny seans niebo oświetlał potężny reflektor.
Nadeszła wreszcie oczekiwana zima, a z nią nowy sezon turniejowy cheerleaders.
Jak dobrze policzyć to nasz 'Mały Jubileusz' - 5 lecia, gdy po raz pierwszy sekcja tańca cheerleaders wyjechała na pierwsze tego typu zawody.
Co roku wzbudza duże zainteresowanie i wciąż zadziwia wysokim poziomem. Gminny Festiwal Przedstawień Jasełkowych im. Wojciecha Siemiona w tym roku obchodził swoje dziesięciolecie. Jubileuszowy festiwal odbył się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w dniu 16 stycznia.
Ten „Uśmiech” trwa już od piętnastu lat. Aż trudno w to uwierzyć, że Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych UŚMIECH DZIECKA działa dla dobra swych podopiecznych już przez półtorej dekady. W tym czasie na trwale wtopiło się ono w mszczonowski krajobraz. Każdy mieszkaniec gminy wie o jego istnieniu. A co najważniejsze zna dzieci, które dzięki Stowarzyszeniu i współpracującej z nim Świetlicy Terapeutycznej przestały być chowane samotnie w domach tylko razem odważnie otworzyły się na wspaniałą przygodę, jaką jest życie w gronie przyjaciół.
Z takim hasłem grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce wyruszyła w sobotę 4 stycznia 2014r. na mecze siatkówki Polska-Hiszpania i Szwajcaria-Belgia do Atlas Areny w Łodzi. Wyjazd zorganizował Pan Paweł Słojewski, który już ponad rok prowadzi całkowicie bezpłatnie treningi siatkówki w naszej szkole. Był on inicjatorem wyjazdu, a zarazem opiekunem grupy wspólnie z Panią Małgorzatą Gołuch. Koszty przejazdu zasponsorowała Rada Rodziców, która wspiera finansowo niejedno przedsięwzięcie w szkole, i na którą zawsze można liczyć.
Początkowo nie miałem zamiaru dokonywać rocznego podsumowania działalności mszczonowskiej GRH, aby nie powtarzać informacji, które na bieżąco przez całe ostatnie dwanaście miesięcy podawaliśmy w zaprzyjaźnionych mediach. Jednak, gdy zacząłem porządkować zdjęcia z roku 2013 zrozumiałem, że ogrom pracy, jaki wykonaliśmy musi zostać odpowiednio udokumentowany. Przyznam, że dopiero podczas wspomnianego przeglądania fotografii tak naprawdę zdawałem sobie sprawy z tego ile udało się osiągnąć dzięki temu, że posiadamy ekipę pracowitych, pomysłowych i zaangażowanych w działalność historyczną … wspaniałych ludzi. Naprawdę szczerze dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z GRH im. 31 pSK za to, że cały czas „chce im się chcieć”.
Rozmowa z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem.
„Płacę podatki, a w mojej wsi niewiele się dzieje” jakże często można usłyszeć takie narzekania ze strony mieszkańców, jak temu zaradzić? W jaki sposób gmina rozdysponowuje swoje środki budżetowe? Czy rzeczywiście są wsie, do których nie trafiają gminne fundusze?
Z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Osińskim, rozmawia Łukasz Nowakowski.
Panie Przewodniczący w minionym roku w Pańskim okręgu wyborczym wykonane zostały potężne inwestycje zarówno drogowe jak i wodociągowe.
Proszę przybliżyć czego one dotyczyły.
Do zabawy na kolejnych konwencjach FIT zachęta Instruktor Bokwa ® Fitness Marzena Dymecka. Niezwykłe popołudnie, jakie zafundowała Pani wraz z zaprzyjaźnionymi Instruktorami tańca fitness z pewnością przypadło mieszkańcom Mszczonowa do gustu. Tak, nasza pierwsza konwencja FIT MSZCZONÓW, zorganizowana w mszczonowskiej Hali Sportowej zakończyła się powodzeniem, ale trzeba wiedzieć, że nie była ona jednorazową akcją. To tak naprawdę zapowiedź kolejnych spotkań tego typu, podczas których namawiać będziemy regularnie mszczonowian do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ruch daje zdrowie, wzmacnia tężyznę, rzeźbi nasze sylwetki, sprawia, że stajemy się zadowoleni z życia, radośniejsi… Każdy powinien tego spróbować.
W dniu 3.01.2014 roku w lokalu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie zorganizowano jak co roku spotkanie jubileuszowe.
W tym roku dostojnymi jubilatkami były:
Pani Helena Sobczak obchodząca 90-lecie oraz Pani Danuta Świderska obchodząca 80- lecie.
Urodziwsza część mszczonowskiej GRH STRZELCY 31 pSK w okresie wakacji współpracowała na zasadzie wolontariatu z Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie mogliśmy więc jako grupa nie wziąć udziału we wspaniałej promocji książki ZOŚKOWIEC Jarosława Wróblewskiego, jaka w MUZEUM PW odbyła się 13 stycznia wraz 90-tymi urodzinami bohatera ZOŚKOWCA Henryka Kończykowskiego „Halicza”.
Szczytny cel na jaki grała w tym roku WOŚP spowodował, że postanowiliśmy się i tym razem do tego przedsięwzięcia przyłączyć. Należy podkreślić, że była to przede wszystkim inicjatywa naszych uczniów, którzy nie wyobrażają sobie, by w Lutkówce nie zagrała „Orkiestra „.
Sześćdziesięciu pięciu wolontariuszy kwestowało na terenie działania mszczonowskiego Sztabu WOŚP-u. Podczas 22 Finału zebrali oni kwotę 16162.04 zł. Kwesty odbywały się w: Mszczonowie, Osuchowie, Lutkówce i Radziejowicach.
Po jesiennej zbiórce krwi, która przypomnijmy miała miejsce 16 września Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” OSP Mszczonów po raz kolejny zorganizował cieszącą się dużym uznaniem inicjatywę.
Wielu mieszkańców Mszczonowa zaskoczył widok medycznego śmigłowca, który w okresie świątecznym wylądował w pobliżu mszczonowskich TERM. Od razu pojawiły się podejrzenia, że na terenie sportowego obiektu musiało dojść do poważnego wypadku.
Tak w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2014 Roku wyglądał Mszczonów, a właściwie jego reprezentacyjna ulica, ulica Sienkiewicza. Brakowało jedynie śniegu. Trzeba jednak przyznać, że centrum miasta nawet bez białego puchu wyglądało w te święta bajkowo.
Taki tytuł nosi wystawa ozdób świątecznych, wykonanych przez Grupę Plastyczną KOLOR, jaka działa w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Jednocześnie w Małej Galerii MOK_u można też podziwiać pejzaże i kompozycje graficzne, autorstwa członkiń grupy.
Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie wychodząc naprzeciw swoim użytkownikom od stycznia 2014 r. rozszerza swoją ofertę o zbiory multimedialne - AUDIOBOOKI, coraz popularniejszą formę poznawania literatury oraz FILMY.
Mszczonowski Ośrodek Kultury
oraz
OSiR MSZCZONÓW
zapraszają na
Jak co roku w Święto Objawienia Pańskiego w kaplicy Parafii p.w. Ojca Pio dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie wystawiły Jasełka. Ten niezwykły spektakl, opowiadający historię narodzenia Jezusa od setek lat cieszy się niesłabnącą popularnością.
Z Waldemarem Suskim, radnym Rady Miejskiej i prezesem Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego OSP w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski.
Panie Prezesie miniony rok 2013 można śmiało określić rokiem mszczonowskich straży. Dwie poważne inwestycje do jakich zaliczyć możemy zakup nowego samochodu do ratownictwa technicznego dla OSP Mszczonów oraz budowa nowoczesnej remizy OSP Osuchów są tego najlepszym dowodem. Proszę przybliżyć naszym czytelnikom te inwestycje.
Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek.
Zakończył się rok 2013, trzeci rok obecnej kadencji samorządowej. Jak Pan ocenia ostatnie 12 miesięcy?
Gdy 15 grudnia schodziliśmy z pola inscenizacji w Osuchowie zapadła decyzja, aby w tym magicznym miejscu zorganizować Sylwestra naszej GRH. Zgodnie z powziętą decyzją dwa tygodnie później (wieczorem 31 grudnia) spora część STRZELCÓW wraz z członami Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego zameldowała się w osuchowskim lesie. Zapłonęło ognisko, leśną ciszę przerwały dźwięki muzyki, a nasze panie zaczęły serwować tradycyjne dania: bigos i flaki. Panowie też nie próżnowali, zajęli się bowiem pieczeniem kiełbas.