Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Dla Babci i Dziadka

W środę 29 stycznia uczniowie klas zerowych z mszczonowskiej podstawówki z okazji dnia babci i dziadka przygotowali niecodzienny, wzruszający występ.
Program artystyczny przygotowany został na sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, która w tym dniu szczelnie wypełniła się zaproszonymi specjalnie na tę okazję seniorami. 

 • -

Jubileusz 100 - lecia urodzin mieszkańca Mszczonowa

W dniu 25 stycznia 2014 miała miejsce niezwykła, pełna wzruszeń uroczystość,  związana  z setną rocznicą urodzin Pana Eugeniusza Jana Zajączkowskiego. Odbyła się ona w Sali Ślubów mszczonowskiego ratusza.

 • -

Szlachetne hobby – wyniki za sezon 2013

Mszczonowska Sekcja Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowała swoje osiągnięcia z roku  2013. Puchary burmistrza dla najlepszych hodowców gołębi zostały wręczone 19 stycznia,  podczas gali, odbytej w sali konferencyjnej budynku ZOPO przy ulicy Grójeckiej. 

 • -

Pamięci Żyrardowskich Szpularek

To była prawdziwa filmowa  gala.  Premiera „Strajku Szpularek…” odbyła się  wieczorem  24 stycznia 2014 roku w sali widowiskowej  Centrum Kultury w Żyrardowie. Jak przystało na tego typu wydarzenia przed wejściem do budynku, w którym miał się  odbyć, ten pierwszy, szczególny seans niebo oświetlał potężny reflektor.

 • -

SEZON - CHEER- ROZPOCZĘTY!

Nadeszła wreszcie oczekiwana zima, a z nią nowy sezon turniejowy cheerleaders.
Jak dobrze policzyć to nasz 'Mały Jubileusz' - 5 lecia, gdy po raz pierwszy sekcja tańca cheerleaders wyjechała na pierwsze tego typu zawody.

 • -

Jubileuszowo i jasełkowo

Co roku wzbudza duże zainteresowanie i wciąż  zadziwia wysokim  poziomem. Gminny  Festiwal Przedstawień  Jasełkowych im. Wojciecha Siemiona w tym roku obchodził swoje dziesięciolecie. Jubileuszowy festiwal   odbył się  w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w dniu 16 stycznia. 

 • -

Niegasnący UŚMIECH

Ten „Uśmiech” trwa już  od piętnastu lat. Aż  trudno w to uwierzyć, że  Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych UŚMIECH DZIECKA działa dla dobra swych podopiecznych już przez półtorej dekady. W tym czasie na trwale wtopiło się ono w  mszczonowski krajobraz. Każdy mieszkaniec gminy  wie o jego istnieniu. A co najważniejsze zna dzieci, które dzięki Stowarzyszeniu i współpracującej z nim Świetlicy Terapeutycznej przestały być  chowane samotnie  w domach tylko  razem odważnie otworzyły się  na wspaniałą przygodę, jaką  jest życie w gronie przyjaciół.

 • -

„W górę serca Polska wygra mecz’’.

Z takim hasłem grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce wyruszyła w sobotę 4 stycznia 2014r. na mecze siatkówki Polska-Hiszpania i Szwajcaria-Belgia do Atlas Areny w Łodzi. Wyjazd zorganizował Pan Paweł Słojewski, który już ponad rok prowadzi całkowicie bezpłatnie treningi siatkówki w  naszej szkole. Był on inicjatorem wyjazdu, a zarazem opiekunem grupy wspólnie z Panią Małgorzatą Gołuch. Koszty przejazdu zasponsorowała Rada Rodziców, która wspiera finansowo niejedno przedsięwzięcie w szkole, i na którą zawsze można liczyć.

 • -

STRZELECKI ROK - 2013 (podsumowanie)

Początkowo nie miałem zamiaru dokonywać  rocznego podsumowania działalności mszczonowskiej  GRH,  aby nie powtarzać  informacji, które  na bieżąco przez całe ostatnie dwanaście miesięcy podawaliśmy w zaprzyjaźnionych mediach. Jednak,  gdy zacząłem porządkować  zdjęcia z roku 2013 zrozumiałem, że ogrom pracy, jaki wykonaliśmy musi zostać odpowiednio udokumentowany. Przyznam, że dopiero podczas wspomnianego przeglądania fotografii tak naprawdę zdawałem sobie sprawy z tego ile udało się  osiągnąć dzięki temu, że  posiadamy ekipę  pracowitych, pomysłowych i zaangażowanych w działalność historyczną  … wspaniałych ludzi. Naprawdę  szczerze dziękuję  wszystkim Koleżankom i Kolegom z GRH im. 31 pSK  za to, że cały czas „chce im się chcieć”.

 • -

Fundusz sołecki, czyli pieniądze dla mojej wsi

Rozmowa z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem. 

„Płacę podatki, a w mojej wsi niewiele się dzieje” jakże często można usłyszeć takie narzekania ze strony mieszkańców, jak temu zaradzić? W jaki sposób gmina rozdysponowuje swoje środki budżetowe? Czy rzeczywiście są wsie, do których nie trafiają  gminne fundusze?

 

 • -

Zrównoważony rozwój receptą na sukces

Z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Osińskim, rozmawia Łukasz Nowakowski.

 

Panie Przewodniczący w minionym roku w Pańskim okręgu wyborczym wykonane zostały potężne inwestycje zarówno drogowe jak i wodociągowe. 
Proszę przybliżyć czego one dotyczyły.

 • -

FIT Popołudnie, czyli zabawa dla każdego

Do zabawy na kolejnych konwencjach FIT zachęta Instruktor Bokwa ® Fitness Marzena Dymecka. Niezwykłe popołudnie, jakie zafundowała Pani wraz z zaprzyjaźnionymi Instruktorami tańca fitness z pewnością przypadło mieszkańcom Mszczonowa do gustu. Tak, nasza pierwsza konwencja FIT MSZCZONÓW, zorganizowana w mszczonowskiej Hali Sportowej zakończyła się powodzeniem, ale trzeba wiedzieć, że nie była ona jednorazową akcją. To tak naprawdę zapowiedź kolejnych spotkań tego typu, podczas których namawiać będziemy regularnie mszczonowian do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ruch daje zdrowie, wzmacnia tężyznę, rzeźbi nasze sylwetki, sprawia, że stajemy się zadowoleni z życia, radośniejsi… Każdy powinien tego spróbować.

 • -

Podwójny jubileusz

W dniu 3.01.2014 roku w lokalu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie zorganizowano jak co roku spotkanie jubileuszowe.
W tym roku dostojnymi jubilatkami były:
Pani Helena Sobczak obchodząca 90-lecie oraz Pani Danuta Świderska obchodząca 80- lecie.

 • -

STRZELCY na promocji książki „ZOŚKOWIEC”

Urodziwsza część mszczonowskiej GRH STRZELCY 31 pSK w okresie wakacji współpracowała na zasadzie wolontariatu z Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie mogliśmy więc jako grupa nie wziąć  udziału we wspaniałej promocji  książki ZOŚKOWIEC Jarosława Wróblewskiego, jaka w MUZEUM PW odbyła się  13 stycznia  wraz  90-tymi  urodzinami bohatera ZOŚKOWCA  Henryka Kończykowskiego „Halicza”.

 • -

JAK CO ROKU GRALIŚMY Z WOŚP

Szczytny cel na jaki grała w tym roku WOŚP spowodował, że postanowiliśmy się i tym razem do tego przedsięwzięcia przyłączyć. Należy podkreślić, że była to przede wszystkim inicjatywa naszych uczniów, którzy nie wyobrażają sobie, by w Lutkówce nie zagrała „Orkiestra „.

 • -

Wielka Orkiestra w Mszczonowie i okolicach

Sześćdziesięciu pięciu  wolontariuszy kwestowało na terenie działania mszczonowskiego Sztabu WOŚP-u.  Podczas 22 Finału zebrali oni kwotę 16162.04 zł. Kwesty odbywały się  w: Mszczonowie, Osuchowie, Lutkówce i Radziejowicach.

 • -

Honorowych dawców krwi wciąż przybywa

Po jesiennej zbiórce krwi, która przypomnijmy miała miejsce 16 września Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” OSP Mszczonów po raz kolejny zorganizował cieszącą się dużym uznaniem inicjatywę.

 • -

Nowe lądowisko

Wielu mieszkańców Mszczonowa  zaskoczył widok medycznego śmigłowca, który w okresie świątecznym wylądował w pobliżu mszczonowskich TERM. Od razu pojawiły się  podejrzenia, że na terenie sportowego obiektu musiało dojść do poważnego wypadku. 

 • -

Świąteczny wystrój miasta

Tak w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2014 Roku wyglądał Mszczonów, a właściwie jego reprezentacyjna ulica, ulica Sienkiewicza.  Brakowało jedynie śniegu. Trzeba jednak przyznać, że centrum miasta nawet bez białego puchu wyglądało w te święta bajkowo.

 • -

Bożonarodzeniowe cudeńka

Taki tytuł nosi wystawa ozdób świątecznych, wykonanych przez Grupę  Plastyczną KOLOR, jaka działa w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.  Jednocześnie w Małej Galerii  MOK_u można też  podziwiać  pejzaże i kompozycje graficzne, autorstwa  członkiń  grupy.

 • -

AUDIOBOOKI, FILMY I ELEKTRONICZNE KARTY CZYTELNIKÓW, CZYLI POCZĄTEK 2014 w BIBLIOTECE W MSZCZONOWIE Z NOWOŚCIAMI

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie wychodząc naprzeciw swoim użytkownikom od stycznia 2014 r. rozszerza swoją ofertę o zbiory multimedialne -  AUDIOBOOKI, coraz popularniejszą formę poznawania literatury oraz FILMY.

 • -

WOŚP 2014

Mszczonowski Ośrodek Kultury

oraz

OSiR MSZCZONÓW

zapraszają na

 • -

Jasełka w Święto Trzech Króli

Jak co roku w Święto Objawienia Pańskiego w kaplicy Parafii p.w. Ojca Pio dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie wystawiły Jasełka. Ten niezwykły spektakl, opowiadający historię narodzenia Jezusa od setek lat cieszy się  niesłabnącą  popularnością.

 • -

Zbiórka krwi, Mszczonów,10 stycznia 2014.

   

 

 

 

 • -

Rok 2013 – rokiem mszczonowskich straży

Z Waldemarem Suskim, radnym Rady Miejskiej i prezesem Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego OSP w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie Prezesie miniony rok 2013 można śmiało określić rokiem mszczonowskich straży. Dwie poważne inwestycje do jakich zaliczyć możemy zakup nowego samochodu do ratownictwa technicznego dla OSP Mszczonów oraz budowa nowoczesnej remizy OSP Osuchów są tego najlepszym dowodem. Proszę przybliżyć naszym czytelnikom te inwestycje.

 • -

Gmina Mszczonów – podsumowania i plany

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek.

Zakończył się  rok 2013, trzeci rok obecnej kadencji samorządowej. Jak Pan ocenia ostatnie 12 miesięcy?

 • -

Sylwester GRH i MSH w Osuchowie

Gdy 15 grudnia schodziliśmy z pola inscenizacji w Osuchowie zapadła decyzja, aby w tym magicznym miejscu zorganizować  Sylwestra naszej GRH. Zgodnie z powziętą  decyzją dwa tygodnie później (wieczorem 31 grudnia)  spora część STRZELCÓW wraz z członami Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego zameldowała się  w osuchowskim lesie. Zapłonęło ognisko, leśną  ciszę  przerwały dźwięki muzyki, a nasze panie zaczęły serwować tradycyjne dania:  bigos i flaki. Panowie też  nie próżnowali,   zajęli się  bowiem pieczeniem kiełbas.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651666

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat