Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

4.7.2020

Imieniny

Elżbiety, Malwiny, Teodora

Wyszukiwarka

Treść strony

KRESOWY OPŁATEK w dworku BINISZEWICZE

Mszczonowscy rekonstruktorzy z GRH „STRZELCY” im. 31 pSK wraz z członkami Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego 14 grudnia wzięli udział w Kresowym Opłatku, jaki odbył się w dworku  Biniszewicze w Kulkówce Radziejowickiej.

Strażacka WIGILIA

Jak nakazuje tradycja wszyscy Polacy zasiadają do wigilijnego stołu, aby  połamać  się  opłatkiem, wybaczyć sobie winy i z czystym sercem czekać  na narodziny Bożego Syna.  Wigilię przeżywamy nie tylko w gronie rodzinnym.

KONCERT, to zbyt mało powiedziane…

Tego jeszcze Mszczonów nie przeżywał. „Koncert Bożonarodzeniowy” na miejskim rynku i to jeszcze  niemalże w przeddzień Wigilii. Fundacja Plebania zafundowała mieszkańcom miasta niezapomnianą zabawę.

Świąteczne muzykowanie w Domu Maklakiewiczów

Nie ma chyba rzeczy, która bardziej przesądzałaby o atmosferze Bożego Narodzenia i jego magii, niż wspólne kolędowanie. Pamiętając o tym, młodzi adepci muzyki z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. A. Szalińskiego postanowili wprowadzić swoich bliskich w świąteczny klimat podczas Koncertu Wigilijnego, który odbył się 18 grudnia 2013 r. w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

Jasełka we Wręczy

20 grudnia w Szkole Podstawowej we Wręczy panowała świąteczna atmosfera. Na początku dzieci z punktu przedszkolnego pod okiem pani Mileny Kaczmarek przedstawiły historię Narodzin Dzieciątka Bożego.

Jasełka - najpiękniejsze z najpiękniejszych

Wiele Jasełek oglądamy w okresie Świat Bożego Narodzenia. Wielu młodych aktorów wciela się  w role uczestników wydarzeń z Betlejem. Jednak te jedne Jasełka są najpiękniejsze i całkowicie niepowtarzalne. Spektakl bożonarodzeniowy wystawiony przez dzieci z mszczonowskiej Świetlicy Terapeutycznej, to dla mnie co roku początek Świąt.

Choinkowe święto i konkurs na ekologiczną ozdobę świątecznego drzewka

To było prawdziwe przedszkolne święto choinki. 10 grudnia w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie już  od samego rana odbywały się  zabawy przy zielonym, świątecznym  drzewku. Były one  wstępem do popołudniowego, uroczystego  rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejszą, ekologiczną  ozdobę  choinkową”.

„Grand Prix” Mszczonowa

W dniu 07.12.2013r. w Mszczonowie odbył się III turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013/2014. W zawodach wystartowało 44 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Międzyborowa, Budek Piaseckich, Guzowa, Badowa, Mszczonowa i Korytowa.

Policjanci z Mszczonowa będą mieli nowy komisariat

W czwartek 19 grudnia 2013 roku w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Jackiem Kozłowskim, wojewodą mazowieckim,  insp. Cezarym Popławskim, mazowieckim komendantem wojewódzkim policji, a Józefem Grzegorzem Kurkiem, burmistrzem Mszczonowa.

Z obrad XLI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W czwartek, 19 grudnia 2013 roku, odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni podjęli szereg bieżących uchwał oraz wysłuchali informacji z działalności burmistrza Mszczonowa w okresie między sesjami.

Mszczonowski Ośrodek Zdrowia wzorowym NZOZ-em

Z kierownikiem mszczonowskiej Przychodni doktorem Sławomirem Myszkowskim, rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie doktorze wiele się mówi o potrzebie uruchomienia punktów specjalistycznej opieki zdrowotnej. Proszę wyjaśnić jak wygląda sytuacja w Mszczonowie i czy jest zapotrzebowanie na lekarzy specjalistów?

Osuchów 1863-2013

W gminie Mszczonów bardzo uroczyście zakończono tegoroczne obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uczyniono to 15 grudnia  w Osuchowie, największej po Mszczonowie miejscowości w gminie.  Wybór miejsca nie był przypadkowy.

Świątecznie w Miejskim Przedszkolu

Przedświąteczne tygodnie obfitowały w Przedszkolu Miejskim w liczne spotkania okolicznościowe, mające związek ze zbliżającymi się najpiękniejszymi w naszej tradycji świętami Bożego Narodzenia. Początek świątecznemu nastrojowi dała wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynki .

Wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole

W niedzielę 15 grudnia w mszczonowskim Domu Strażaka stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej przy Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie po raz piąty zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób: bezdomnych, samotnych oraz korzystających z pomocy MOPS-u lub parafialnego Caritas.

  • Nagrodę Główną – Statuetkę Gmina Fair Play 2013...

Gmina Mszczonów otrzymała Nagrodę Główną w tegorocznym konkursie „Gmina Fair Play”.

W piątek, 6 grudnia 2013 roku odbyła się uroczysta gala finałowa będąca podsumowaniem XII edycji konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
W tegorocznym konkursie oprócz przyznanego przez Kapitułę Konkursu tytułu, godła promocyjnego i certyfikatu „Gmina Fair Play”, samorząd Mszczonowa otrzymał prestiżową Nagrodę Główną – Statuetkę Gmina Fair Play 2013 przyznawaną dla najlepszych gmin, a także zaszczytną Diamentową Statuetkę, którą Kapituła przyznała za zdobycie certyfikatu w dziesięciu kolejnych edycjach.

Zakończenie kolejnej edycji projektu „Lepsze jutro młodych” w MOPS

We wtorek,10 grudnia w sali szkoleniowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszczonowie odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji  projektu „Lepsze jutro Młodych”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Zaproszenie na obchody 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Władze Samorządowe Gminy Mszczonów i Nadleśnictwo Grójec- Leśnictwo Osuchów
wraz
z Mszczonowskim Stowarzyszeniem Historycznym
pod patronatem
Gminnego Centrum Informacji i Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej
zapraszają
15 GRUDNIA 2013 ROKU
na uroczyste zakończenie gminnych obchodów
150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

ZAPRASZAMY NA II ULICZNY BIEG SYLWESTROWY TERMY MSZCZONÓW 2013

Zapraszamy serdecznie wszystkich biegaczy do uczczenia Sylwestra 2013!!!

To był rok udanych inwestycji

Na bieżące tematy i te związane z podsumowaniem rocznych inwestycji z przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukaszem Koperskim rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie przewodniczący zbliża się okres zimowy a wraz z nim kończą się prace inwestycyjne na terenie miasta i gminy Mszczonów. Proszę wskazać o jakich inwestycjach możemy mówić.

Gminne MIKOŁAJKI

W niezwykle wietrzny i zimny wieczór 6 grudnia, gdy cały kraj paraliżował huragan Ksawery,  na lodowisku w kompleksie mszczonowskich TERM odbyło się ciepłe i nastrojowe,   mikołajkowe spotkanie, w którym wzięły udział dzieci i ich rodzice z terenu całej gminy.

Bobrowce zyskały nowe oblicze

W czwartek 5 grudnia br. w Bobrowcach odbyło się oficjalne otwarcie długo oczekiwanej  inwestycji dotyczącej rewitalizacji centrum wsi.
W ramach zamówienia wykonawca zrealizował modernizację i budowę jezdni, oświetlenia drogowego oraz parkowego, w tym wykonał m.in. prace w zakresie zagospodarowania zielenią i jezdnię o przekroju 5,5 i 6,0 metra.

Andrzejki w OSiR

W Andrzejki 30.11.2103r. fitnessowe szaleństwo rozgrzało zarówno uczestników jak i publiczność w hali OSiR w Mszczonowie.

Podsumowanie akcji " Dzieciaki na Orliki"

W dniach 30, 31 lipca oraz 01, 02 sierpnia 2013r., na obiektach sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012” w Mszczonowie przy ul. Szkolnej 3, w ramach akcji " Dzieciaki na Orliki" zostały zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, które zamieszkują w gminie Mszczonów. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 10 – 12 i zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji z Mszczonowa wspólnie z Niepublicznym Przedszkolem „Smerfolandia” z Mszczonowa oraz pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego.   

Otwarcie lodowiska, sobota 7 grudnia

  • Mszczonów

Spotkania z mieszkańcami

W dniach 21-28 listopada w gminie Mszczonów przeprowadzone zostały spotkania przedstawicieli władz samorządowych z mieszkańcami. W ich trakcie dokonano podsumowania roku 2013. Burmistrz Józef Grzegorz Kurek wraz wiceburmistrzem Grzegorzem Kozłowskim i  radnymi miejskimi, przekazali mieszkańcom informacje na temat zadań wykonanych w tym roku, a także planów  inwestycyjnych, jakie mają być  zrealizowane do końca obecnej kadencji.

„(prawie) TAJNE KOMPLETY” – odsłona pierwsza

„(prawie) TAJNE KOMPLETY”, to akcja zapoczątkowana przez: Muzeum Lwowa z Kuklówki, Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, a także Grupę Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY im. 31 pSK. Pierwsze KOMPLETY odbyły się w Muzeum Lwowa wieczorem 24 listopada.

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 27 listopada 2013 r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski, radny Piotr Chyła oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

W trakcie posiedzenia komisji radni wraz z burmistrzami Józefem Grzegorzem Kurkiem i Grzegorzem Kozłowskim oraz Michałem Szymańskim dyrektorem OSiR w Mszczonowie omówili kwestie związane z funkcjonowaniem grupy cheerleaderek, zastanawiając się jak rozwiązać kwestię finansowania sekcji oraz sformalizowania miejsca jej przynależności.

  • Podczas zajęć teoretycznych

O dziennikarstwie na wesoło

„Ach, ta dzisiejsza młodzież…” często powtarzają zdegustowani dorośli, którzy postrzegają młode pokolenie przez pryzmat uogólnionych opinii. Szczególnie dotkliwe, negatywne komentarze dotykają gimnazjalistów, którzy według wielu znajdują się w „najgorszym, buntowniczym wieku”.

Dzień warzywka w Smerfolandii

15 listopada dzieci z grupy Biedronek (trzylatki)z dużym zainteresowaniem zajmowały się warzywami. Próbowały różnych zdrowych i pełnych witamin pyszności, przygotowały sałatkę jarzynową, bawiły się i rysowały poznane dary jesieni.

Andrzejki w Smerfolandii

Tradycyjnie w wigilię Świętego Andrzeja  ( w piątek 29 listopada) w Niepublicznym Przedszkolu Smerfolandia odbył się bal andrzejkowy. Były zabawy, wróżby i przede wszystkim świetna zabawa.

 

Na bal w piżamce

14  listopada w Przedszkolu Miejskim w Mszczonowie odbył się  bal piżamowy. Wzięły w nim udział dzieci z dwóch najmłodszych grup. Trzylatki – zwane w przedszkolu KRASNALAMI z niedowierzaniem wkroczyły do przedszkolnej auli w piżamkach i z kocykami.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6240864

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ograniczenia