Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

KRESOWY OPŁATEK w dworku BINISZEWICZE

Mszczonowscy rekonstruktorzy z GRH „STRZELCY” im. 31 pSK wraz z członkami Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego 14 grudnia wzięli udział w Kresowym Opłatku, jaki odbył się w dworku  Biniszewicze w Kulkówce Radziejowickiej.

 • -

Strażacka WIGILIA

Jak nakazuje tradycja wszyscy Polacy zasiadają do wigilijnego stołu, aby  połamać  się  opłatkiem, wybaczyć sobie winy i z czystym sercem czekać  na narodziny Bożego Syna.  Wigilię przeżywamy nie tylko w gronie rodzinnym.

 • -

KONCERT, to zbyt mało powiedziane…

Tego jeszcze Mszczonów nie przeżywał. „Koncert Bożonarodzeniowy” na miejskim rynku i to jeszcze  niemalże w przeddzień Wigilii. Fundacja Plebania zafundowała mieszkańcom miasta niezapomnianą zabawę.

 • -

Świąteczne muzykowanie w Domu Maklakiewiczów

Nie ma chyba rzeczy, która bardziej przesądzałaby o atmosferze Bożego Narodzenia i jego magii, niż wspólne kolędowanie. Pamiętając o tym, młodzi adepci muzyki z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. A. Szalińskiego postanowili wprowadzić swoich bliskich w świąteczny klimat podczas Koncertu Wigilijnego, który odbył się 18 grudnia 2013 r. w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • -

Jasełka we Wręczy

20 grudnia w Szkole Podstawowej we Wręczy panowała świąteczna atmosfera. Na początku dzieci z punktu przedszkolnego pod okiem pani Mileny Kaczmarek przedstawiły historię Narodzin Dzieciątka Bożego.

 • -

Jasełka - najpiękniejsze z najpiękniejszych

Wiele Jasełek oglądamy w okresie Świat Bożego Narodzenia. Wielu młodych aktorów wciela się  w role uczestników wydarzeń z Betlejem. Jednak te jedne Jasełka są najpiękniejsze i całkowicie niepowtarzalne. Spektakl bożonarodzeniowy wystawiony przez dzieci z mszczonowskiej Świetlicy Terapeutycznej, to dla mnie co roku początek Świąt.

 • -

Choinkowe święto i konkurs na ekologiczną ozdobę świątecznego drzewka

To było prawdziwe przedszkolne święto choinki. 10 grudnia w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie już  od samego rana odbywały się  zabawy przy zielonym, świątecznym  drzewku. Były one  wstępem do popołudniowego, uroczystego  rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejszą, ekologiczną  ozdobę  choinkową”.

 • -

„Grand Prix” Mszczonowa

W dniu 07.12.2013r. w Mszczonowie odbył się III turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013/2014. W zawodach wystartowało 44 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Międzyborowa, Budek Piaseckich, Guzowa, Badowa, Mszczonowa i Korytowa.

 • -

Policjanci z Mszczonowa będą mieli nowy komisariat

W czwartek 19 grudnia 2013 roku w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Jackiem Kozłowskim, wojewodą mazowieckim,  insp. Cezarym Popławskim, mazowieckim komendantem wojewódzkim policji, a Józefem Grzegorzem Kurkiem, burmistrzem Mszczonowa.

 • -

Z obrad XLI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W czwartek, 19 grudnia 2013 roku, odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni podjęli szereg bieżących uchwał oraz wysłuchali informacji z działalności burmistrza Mszczonowa w okresie między sesjami.

 • -

Mszczonowski Ośrodek Zdrowia wzorowym NZOZ-em

Z kierownikiem mszczonowskiej Przychodni doktorem Sławomirem Myszkowskim, rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie doktorze wiele się mówi o potrzebie uruchomienia punktów specjalistycznej opieki zdrowotnej. Proszę wyjaśnić jak wygląda sytuacja w Mszczonowie i czy jest zapotrzebowanie na lekarzy specjalistów?

 • -

Osuchów 1863-2013

W gminie Mszczonów bardzo uroczyście zakończono tegoroczne obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uczyniono to 15 grudnia  w Osuchowie, największej po Mszczonowie miejscowości w gminie.  Wybór miejsca nie był przypadkowy.

 • -

Świątecznie w Miejskim Przedszkolu

Przedświąteczne tygodnie obfitowały w Przedszkolu Miejskim w liczne spotkania okolicznościowe, mające związek ze zbliżającymi się najpiękniejszymi w naszej tradycji świętami Bożego Narodzenia. Początek świątecznemu nastrojowi dała wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynki .

 • -

Wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole

W niedzielę 15 grudnia w mszczonowskim Domu Strażaka stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej przy Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie po raz piąty zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób: bezdomnych, samotnych oraz korzystających z pomocy MOPS-u lub parafialnego Caritas.

 • Nagrodę Główną – Statuetkę Gmina Fair Play 2013...

Gmina Mszczonów otrzymała Nagrodę Główną w tegorocznym konkursie „Gmina Fair Play”.

W piątek, 6 grudnia 2013 roku odbyła się uroczysta gala finałowa będąca podsumowaniem XII edycji konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
W tegorocznym konkursie oprócz przyznanego przez Kapitułę Konkursu tytułu, godła promocyjnego i certyfikatu „Gmina Fair Play”, samorząd Mszczonowa otrzymał prestiżową Nagrodę Główną – Statuetkę Gmina Fair Play 2013 przyznawaną dla najlepszych gmin, a także zaszczytną Diamentową Statuetkę, którą Kapituła przyznała za zdobycie certyfikatu w dziesięciu kolejnych edycjach.

 • -

Zakończenie kolejnej edycji projektu „Lepsze jutro młodych” w MOPS

We wtorek,10 grudnia w sali szkoleniowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszczonowie odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji  projektu „Lepsze jutro Młodych”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

 • -

Zaproszenie na obchody 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Władze Samorządowe Gminy Mszczonów i Nadleśnictwo Grójec- Leśnictwo Osuchów
wraz
z Mszczonowskim Stowarzyszeniem Historycznym
pod patronatem
Gminnego Centrum Informacji i Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej
zapraszają
15 GRUDNIA 2013 ROKU
na uroczyste zakończenie gminnych obchodów
150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

 • -

ZAPRASZAMY NA II ULICZNY BIEG SYLWESTROWY TERMY MSZCZONÓW 2013

Zapraszamy serdecznie wszystkich biegaczy do uczczenia Sylwestra 2013!!!

 • -

To był rok udanych inwestycji

Na bieżące tematy i te związane z podsumowaniem rocznych inwestycji z przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukaszem Koperskim rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie przewodniczący zbliża się okres zimowy a wraz z nim kończą się prace inwestycyjne na terenie miasta i gminy Mszczonów. Proszę wskazać o jakich inwestycjach możemy mówić.

 • -

Gminne MIKOŁAJKI

W niezwykle wietrzny i zimny wieczór 6 grudnia, gdy cały kraj paraliżował huragan Ksawery,  na lodowisku w kompleksie mszczonowskich TERM odbyło się ciepłe i nastrojowe,   mikołajkowe spotkanie, w którym wzięły udział dzieci i ich rodzice z terenu całej gminy.

 • -

Bobrowce zyskały nowe oblicze

W czwartek 5 grudnia br. w Bobrowcach odbyło się oficjalne otwarcie długo oczekiwanej  inwestycji dotyczącej rewitalizacji centrum wsi.
W ramach zamówienia wykonawca zrealizował modernizację i budowę jezdni, oświetlenia drogowego oraz parkowego, w tym wykonał m.in. prace w zakresie zagospodarowania zielenią i jezdnię o przekroju 5,5 i 6,0 metra.

 • -

Andrzejki w OSiR

W Andrzejki 30.11.2103r. fitnessowe szaleństwo rozgrzało zarówno uczestników jak i publiczność w hali OSiR w Mszczonowie.

 • -

Podsumowanie akcji " Dzieciaki na Orliki"

W dniach 30, 31 lipca oraz 01, 02 sierpnia 2013r., na obiektach sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012” w Mszczonowie przy ul. Szkolnej 3, w ramach akcji " Dzieciaki na Orliki" zostały zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, które zamieszkują w gminie Mszczonów. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 10 – 12 i zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji z Mszczonowa wspólnie z Niepublicznym Przedszkolem „Smerfolandia” z Mszczonowa oraz pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego.   

Otwarcie lodowiska, sobota 7 grudnia

 • -
 • -
 • Mszczonów

Spotkania z mieszkańcami

W dniach 21-28 listopada w gminie Mszczonów przeprowadzone zostały spotkania przedstawicieli władz samorządowych z mieszkańcami. W ich trakcie dokonano podsumowania roku 2013. Burmistrz Józef Grzegorz Kurek wraz wiceburmistrzem Grzegorzem Kozłowskim i  radnymi miejskimi, przekazali mieszkańcom informacje na temat zadań wykonanych w tym roku, a także planów  inwestycyjnych, jakie mają być  zrealizowane do końca obecnej kadencji.

 • -

„(prawie) TAJNE KOMPLETY” – odsłona pierwsza

„(prawie) TAJNE KOMPLETY”, to akcja zapoczątkowana przez: Muzeum Lwowa z Kuklówki, Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, a także Grupę Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY im. 31 pSK. Pierwsze KOMPLETY odbyły się w Muzeum Lwowa wieczorem 24 listopada.

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 27 listopada 2013 r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski, radny Piotr Chyła oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

W trakcie posiedzenia komisji radni wraz z burmistrzami Józefem Grzegorzem Kurkiem i Grzegorzem Kozłowskim oraz Michałem Szymańskim dyrektorem OSiR w Mszczonowie omówili kwestie związane z funkcjonowaniem grupy cheerleaderek, zastanawiając się jak rozwiązać kwestię finansowania sekcji oraz sformalizowania miejsca jej przynależności.

 • Podczas zajęć teoretycznych

O dziennikarstwie na wesoło

„Ach, ta dzisiejsza młodzież…” często powtarzają zdegustowani dorośli, którzy postrzegają młode pokolenie przez pryzmat uogólnionych opinii. Szczególnie dotkliwe, negatywne komentarze dotykają gimnazjalistów, którzy według wielu znajdują się w „najgorszym, buntowniczym wieku”.

 • -

Dzień warzywka w Smerfolandii

15 listopada dzieci z grupy Biedronek (trzylatki)z dużym zainteresowaniem zajmowały się warzywami. Próbowały różnych zdrowych i pełnych witamin pyszności, przygotowały sałatkę jarzynową, bawiły się i rysowały poznane dary jesieni.

 • -

Andrzejki w Smerfolandii

Tradycyjnie w wigilię Świętego Andrzeja  ( w piątek 29 listopada) w Niepublicznym Przedszkolu Smerfolandia odbył się bal andrzejkowy. Były zabawy, wróżby i przede wszystkim świetna zabawa.

 

 • -

Na bal w piżamce

14  listopada w Przedszkolu Miejskim w Mszczonowie odbył się  bal piżamowy. Wzięły w nim udział dzieci z dwóch najmłodszych grup. Trzylatki – zwane w przedszkolu KRASNALAMI z niedowierzaniem wkroczyły do przedszkolnej auli w piżamkach i z kocykami.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651715

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat