Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.11.2020

Imieniny

Wirgiliusza, Angeliki, Leonarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Benefis Naczelnej Malarki Mszczonowa

Wiele już było wystaw w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, jednak nigdy wcześniej nie doszło do tak uroczystego wernisażu. Izabella Redlich, jest członkinią Plastycznego Koła KOLOR, prowadzonego   przy MOK_u przez opiekunkę Małej Galerii  panią Annę Lipińską – Brodę. Swój malarski talent rozwija w kole już od siedmiu lat. Ten okres była dla niej pod względem artystycznym  bardzo owocny. Najwartościowsze z prac, jakie w nim powstały  zostały teraz  wyeksponowane  w MOK_u. Na wernisaż przybyli członkowie rodziny artystki, koleżanki z Koła KOLOR, a także wszyscy, którym jej twórczość jest bliska. W gronie osób, które jej gratulował znalazł się  też burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.  W swoim przemówieniu nazwał on panią Alicję „naczelną malarką Mszczonowa”. Burmistrz zwrócił również  uwagę na fakt, iż talent, jaki rozwinęła ona na zajęciach w Ośrodku jest dowodem na to, że  oferta programowa w placówkach kultury nie powinna ograniczać  się  tylko do dzieci i młodzieży. Osoby dojrzałe – jego zdaniem - także  muszą być  uwzględniane podczas tworzenia kół zainteresowań. A to co w tym względzie – kontynuował burmistrz -  uczyniono w Mszczonowie powinno stać  się  przykładem dla całego kraju. Benefis mszczonowskiej artystki obfitował w wiele ciepłych i bardzo jej życzliwych wystąpień. Pani Redlich odbierała kwiaty i gratulacje. Dyskutowano z nią na temat poszczególnych prac. Na jej cześć jeden ze swych najnowszych wierszy odczytała pani Krystyna Albinowska. Miejsce dla pani Izabelli Redlich  podczas ceremonii otwarcia wystawy wyznaczono na złoconym fotelu. Tak dostojne potraktowanie seniorki grupy KOLOR, było też  dowodem na to, jakim poważaniem u władz samorządowych i dyrekcji MOK_u cieszy się cała sekcja plastyczna ośrodka. Uroczystego otwarcia wystawy, dokonali wspólnie: autorka Izabela Redlich, burmistrz Józef Grzegorz Kurek, dyrektor MOK-u Grażyna Pływaczewska, kierownik Ośrodka Marek Baumel oraz opiekunka Grupy Kolor Anna Lipińska – Broda. Prace artystki  można  oglądać  w Małej Galerii do końca  listopada.

„Izabella Redlich,  jest rodowitą  mieszkanką  Mszczonowa. Tutaj się  urodziła, wychowała i pracowała, prowadząc wraz z mężem firmę. Obecnie, będąc na emeryturze poświeciła swój wolny czas malowaniu, które całkiem niespodziewanie stało się jej hobby. 
Cytat”… zobaczyłam ogłoszenie o zajęciach plastycznych dla dzieci i dorosłych w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.  Myślałam, że będzie to haftowanie, szydełkowanie, czy robienie na drutach. Weszłam do sali i zobaczyłam sztalugi. Próbowałam się wycofać, ale zachęcono mnie bym spróbowała swoich sił. Spróbowałam… i do dziś  tu przychodzę malować”.
Pani Izabella Redlich należy do Grupy Plastycznej KOLOR w MOK. Bierze udział w zajęciach plastycznych, plenerach, konkursach wernisażach od 2006 roku.”

 

z materiałów MOK-u

 

  • autor: MM
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6648106

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat