Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

2.7.2020

Imieniny

Jagody, Marii, Urbana

Wyszukiwarka

Treść strony

Punkt Informacji Turystycznej w Mszczonowie uzyskał Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej

W Siedlcach z udziałem przedstawicieli samorządów, organizacji turystycznych i organizacji promujących turystykę, dnia 30 października 2013 r. obradował VII Sejmik Turystyczny Województwa  Mazowieckiego, który był wspaniałą okazją do corocznej wymiany informacji i doświadczeń oraz podjęcia wspólnych inicjatyw z zakresu turystyki.

Ogłoszenie o zebraniach z mieszkańcami

O G Ł O S Z E N I E

BURMISTRZ MSZCZONOWA I RADNI RADY MIEJSKIEJ W MSZCZONOWIE
ZAPRASZAJĄ
MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY MSZCZONÓW NA CYKL SPOTKAŃ, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ:

Harcmistrz Zbigniew Grabek - komendantem po raz trzeci

Harcmistrz Zbigniew Grabek po raz trzeci został wybrany komendantem Hufca ZHP Mszczonów. Wcześniej  tę  funkcję  pełnił on już w  latach:  1991 - 2006 oraz 2007-2011. Podczas Zjazdu Wyborczo- Sprawozdawczego Hufca ZHP Mszczonów, odbytego w dniu 26 października dokonano także wyboru Komendy Hufca oraz  komisji rewizyjnej. 

Kresowiacy w Powstaniu Warszawskim – wieczór poetycko muzyczny w Biniszewiczach

Biniszewicze – niezwykły dworek położony w Kuklówce Radziejowickiej, w którym mieści się  prywatne Muzeum Lwowa i Kresów.  To właśnie w tym klimatycznym miejscu jego właścicielka –Aleksandra Biniszewska dba o to, aby takie pojęcia jak-  polskość, tradycja, patriotyzm, ojczyzna były wciąż żywe i  stawały się  najwyższymi wartościami dla młodego pokolenia.

  • Członkowie GRH STRZELCY  31pSK wraz z POTAREM

Premiera teledysku „Barykada Żyrardów - KOMPANIA SZTURMOWA P-20”

W piątkowy wieczór 25 października w Centrum Kultury w Żyrardowie odbyła się premiera teledysku  „Barykada Żyrardów – Kompania Szturmowa P-20”. Autorem hip-hopowego przeboju jest  żyrardowski wokalista POTAR -  Dariusza Potargowicz. 

Lepszy niż w PSP

Mszczonowska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała świetnie wyposażony samochód do ratownictwa drogowego na podwoziu  IVECO DAILY. To auto to prawdziwa perła wśród pojazdów ratowniczych , użytkowanych obecnie  przez jednostki strażackie z terenu powiatu. Jak usłyszałem od mszczonowskich strażaków, którzy nie kryli zadowolenia  z pozyskanego  pojazdu, to „takiego sprzętu nie ma nawet  straż zawodowa”.

Rasowe króliki i drób ozdobny – ODSŁONA TRZECIA

W niedzielny poranek (20.10) mieszkańców Mszczonowa obudziło pianie kogutów i bynajmniej  nie były to koguty telerankowe. Drób wszelakiej maści, gołębie, kozy, a przede wszystkim olbrzymia ilość królików, jaka  została wyeksponowana na trzeciej już  mszczonowskiej wystawie Ogólnopolskiego Związku Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego mogła przyprawić  o zawrót głowy.

Osuchowianie nie zawiedli

Złoto i dwa srebrne krążki przywieźli z Płocka biegacze  sekcji lekkoatletycznej LKS Osuchów. Podczas  BIEGU TUMSKIEGO, jaki  odbył się 11 października na trasie okalającą  płocką starówkę osuchowianie nie zawiedli i wywalczyli bardzo  wysokie pozycje.

Prosto przez wieś

Skończył się  drogowy horror w Grabcach Józefpolskich. Wieś  doczekała się  nowej nawierzchni na swojej asfaltowej drodze. Poprzednia droga była dziurawa jak szwajcarski ser. Nową  nakładkę  w całości sfinansowała gmina.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych

W piątek, 18 października w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I-III, związanego z bezpieczną drogą do szkoły.
Wcześniej w każdej z klas odbywały się spotkania z dzielnicowym miasta Mszczonów Sławomirem Zielińskim, który zapoznał dzieci z elementarną wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze.

UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą  zbiórkę  pieniężną  na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu  w Lutkówce.

Wspominali Bohaterów roku 1863

Kolejny raz w tym roku członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK z Mszczonowa wcielili się w role oddziału kosynierów z roku 1863.  W niedzielę  13 października wraz z rekonstruktorami z takich grup jak-  Gloria Victis z Wielunia, Kujawski Ochotniczy Oddział Powstańców 1863 r. z Radziejowa oraz Bractwa „ Złoty Krzyż” ze Zduńskiej Woli-  starli się  z odtwarzającymi carską piechotę członkami GRH 9 ROTA.

Marsz Niepokonanych 1944- 2013

Marsz Niepokonanych – to  wydarzenie ku czci Powstańców Warszawskich,  którzy  przetrwali  63 dni bohaterskiego oporu i w październiku 1944 roku w zorganizowanych kolumnach opuścili morze ruin, jakim już wtedy była Warszawa.

50/50 - czyli z TERMAMI na ROWERZE

Blisko 50 rowerzystów przejechało 50 kilometrów w Rajdzie z Termami, jaki odbył się w dniu 5 października. Pasjonaci aktywnego wypoczynku wyruszyli na malowniczą  trasę  wokół Mszczonowa z placu przed Termami. Później musieli odszukiwać  kolejne punkty kontrolne, aby bez problemu  dotrzeć do mety.

Kondolencje

 Koleżance

    Jadwidze Barbulant

      Skarbnikowi Gminy Mszczonów

          wyrazy głębokiego współczucia

       z powodu śmierci

   Matki

   składają

          Burmistrzowie, Rada Miejska w Mszczonowie

      oraz koleżanki i koledzy

          z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

Wstąpili w szeregi uczniowskiej braci

W przypadającym na 14 października Dzień Edukacji Narodowej, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie obchodzili swoje święto składając ślubowanie na ucznia szkoły podstawowej.

Pasowanie w Dzień Nauczyciela

W Dzień Edukacji Narodowej – 14 października w mszczonowskim Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza odbył się uroczysty apel, podczas którego uczczono święto nauczyciela, a także dokonano pasowania pierwszaków.  Apel rozpoczęto od złożenia ślubowania na sztandar szkoły.

Święto nauczycieli

W dniu 11 października w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło uroczyste spotkanie nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach udział wzięli dyrektorzy, wicedyrektorzy i nauczyciele z mszczonowskich szkół, pracownicy administracji i obsługi szkół, emerytowani pracownicy oświaty, pracownicy ZOPO, a także nauczyciele z miejskiego przedszkola.

Sprawozdanie z VII Regionalnych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych - Osuchów 2013 r.

W dniu 5 października 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie odbyły się VII Regionalne Mistrzostwa  Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych organizowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS i Zespół Szkół Publicznych  w Osuchowie.

Niezwykli goście –niezwykłe historie- niezwykłe dzieła

Piątkowy wieczór 4 października należał w MOK-u do dwóch niezwykłych postaci… Dariusza  Piwowarskiego i Adama Michałowskiego…  Tego dnia wiele osób przybyło do ośrodka kultury, aby posłuchać  niezwykle interesujących opowieści o Gruzji fotografa  i zarazem  podróżnika Dariusza  Piwowarskiego oraz rozkoszować  się  sztuką autorstwa  Adama Michałowskiego.

Mikroimplementacja „Moja historia - integracja pokoleń”

Po zakończeniu realizacji Projektu „Spacer po nieistniejącym mieście czyli młodzieżowy wehikuł czasu w ramach PO FIO, w którym Gminne Centrum Informacji wspierało organizatora - Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, przyszła pora na zaproponowanie mszczonowianom udziału w kolejnym, innowacyjnym przedsięwzięciu.

XV Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mszczonowa- Osuchów 2013 r.

Jak co roku w ostatnią sobotę września dyrektor Zespołu Szkól Publicznych w Osuchowie Elżbieta Sajak, zaprosiła na rywalizację sportową wszystkie szkoły z terenu Miasta i Gminy Mszczonowa. Reprezentanci szkół podstawowych zmagali się w czwórboju, natomiast gimnazjaliści toczyli bój o tytuły mistrzowskie w skoku w dal, wzwyż, biegu na 1000m i 60m.

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W RAMACH FESTIWALU HISTORYCZNEGO 2013

Zgodnie z Regulaminem Pracy Komisji Konkursowej organizowanej w ramach Festiwalu Historycznego 2013 §3 pkt 6 poddaje się wyniki laureatów konkursu fotograficznego w ramach Festiwalu Historycznego 2013.

  • 1 wrzesień-Mszczonów

Ach, co to był za miesiąc…

Wrzesień dla nas rekonstruktorów, to okres  szczególnej aktywności. W tym czasie liczne inscenizacje, odwołujące się do roku 1939,  pokrywają  się z innymi wydarzeniami. Dla mszczonowskiej GRH im. 31 pSK wrześniowe dni obfitowały w wiele atrakcji.

Grand Prix Mszczonowa

W dniu 05.10.2013r. w Mszczonowie odbył się I turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013/2014. W zawodach wystartowało 22 zawodników i zawodniczek  reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Jaktorowa, Międzyborowa i Budek Piaseckich.

Tydzień Książek Zakazanych już za nami…

W dniach od 23 do 27 września 2013 r. organizowaliśmy Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week), jest to kampania społeczna wywodząca się z USA, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na działanie cenzury (obyczajowej, politycznej, religijnej), potrzebę wolności słowa i tworzenia literatury oraz problem prześladowania ludzi za to, że czytają lub piszą książki. Ma również prowokować do zrewidowania utartego sposobu myślenia utrwalonego poprzez aktualnie sankcjonowane zasady.

Miejska Biblioteka Publiczna finalistą III rundy Programu Rozwoju Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zakwalifikowała się do III rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Do programu aplikowało 195 bibliotek gminnych, na liście finalistów znalazło się 151. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń.

Musimy dbać o naszą „Małą Ojczyznę”

Z Dariuszem Olesińskim, radnym Rady Miejskiej w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie Dariuszu w trakcie XXXVIII sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę dotyczącą zmian w bieżącym budżecie. Jednym z przesunięć była zmiana po stronie wydatków dotycząca  przebudowy centrum wsi Piekary. Proszę wyjaśnić czego dotyczą te zmiany.

Informujemy, że trwa nabór uczestników/uczestniczek do projektu systemowego:

„Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych”

realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

Z obrad XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 25 września 2013 roku, odbyła się XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni ocenili działalność OSiR, a także działalność sportu na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto, radni wysłuchali m.in. sprawozdania z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2013 roku oraz w placówkach podległych gminie Mszczonów, a także podjęli szereg bieżących uchwał.

Delegacja rumuńskiego miasta Sacueni z wizytą w Mszczonowie

W dniach 20 -23 września br. Mszczonów gościł delegację z Rumuni w osobach Burmistrza miasta Sacueni BERESA CSABA oraz towarzyszących mu CSONGORA SZABO i ERDEI  IMRE.
 

Ruszyły zajęcia Uniwersytetu Mądrego Wieku

Rozpoczął się kolejny rok akademicki Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gaude Mater Polonia – czyli pieśń „Ciesz się, Matko Polsko”- rozbrzmiała w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury  w dniu 19 września.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6231890

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ograniczenia