Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Punkt Informacji Turystycznej w Mszczonowie uzyskał Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej

W Siedlcach z udziałem przedstawicieli samorządów, organizacji turystycznych i organizacji promujących turystykę, dnia 30 października 2013 r. obradował VII Sejmik Turystyczny Województwa  Mazowieckiego, który był wspaniałą okazją do corocznej wymiany informacji i doświadczeń oraz podjęcia wspólnych inicjatyw z zakresu turystyki.

Ogłoszenie o zebraniach z mieszkańcami

O G Ł O S Z E N I E

BURMISTRZ MSZCZONOWA I RADNI RADY MIEJSKIEJ W MSZCZONOWIE
ZAPRASZAJĄ
MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY MSZCZONÓW NA CYKL SPOTKAŃ, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ:
 • -

Harcmistrz Zbigniew Grabek - komendantem po raz trzeci

Harcmistrz Zbigniew Grabek po raz trzeci został wybrany komendantem Hufca ZHP Mszczonów. Wcześniej  tę  funkcję  pełnił on już w  latach:  1991 - 2006 oraz 2007-2011. Podczas Zjazdu Wyborczo- Sprawozdawczego Hufca ZHP Mszczonów, odbytego w dniu 26 października dokonano także wyboru Komendy Hufca oraz  komisji rewizyjnej. 

 • -

Kresowiacy w Powstaniu Warszawskim – wieczór poetycko muzyczny w Biniszewiczach

Biniszewicze – niezwykły dworek położony w Kuklówce Radziejowickiej, w którym mieści się  prywatne Muzeum Lwowa i Kresów.  To właśnie w tym klimatycznym miejscu jego właścicielka –Aleksandra Biniszewska dba o to, aby takie pojęcia jak-  polskość, tradycja, patriotyzm, ojczyzna były wciąż żywe i  stawały się  najwyższymi wartościami dla młodego pokolenia.

 • Członkowie GRH STRZELCY 31pSK wraz z POTAREM

Premiera teledysku „Barykada Żyrardów - KOMPANIA SZTURMOWA P-20”

W piątkowy wieczór 25 października w Centrum Kultury w Żyrardowie odbyła się premiera teledysku  „Barykada Żyrardów – Kompania Szturmowa P-20”. Autorem hip-hopowego przeboju jest  żyrardowski wokalista POTAR -  Dariusza Potargowicz. 

 • -

Lepszy niż w PSP

Mszczonowska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała świetnie wyposażony samochód do ratownictwa drogowego na podwoziu  IVECO DAILY. To auto to prawdziwa perła wśród pojazdów ratowniczych , użytkowanych obecnie  przez jednostki strażackie z terenu powiatu. Jak usłyszałem od mszczonowskich strażaków, którzy nie kryli zadowolenia  z pozyskanego  pojazdu, to „takiego sprzętu nie ma nawet  straż zawodowa”.

 • -

Rasowe króliki i drób ozdobny – ODSŁONA TRZECIA

W niedzielny poranek (20.10) mieszkańców Mszczonowa obudziło pianie kogutów i bynajmniej  nie były to koguty telerankowe. Drób wszelakiej maści, gołębie, kozy, a przede wszystkim olbrzymia ilość królików, jaka  została wyeksponowana na trzeciej już  mszczonowskiej wystawie Ogólnopolskiego Związku Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego mogła przyprawić  o zawrót głowy.

 • -

Osuchowianie nie zawiedli

Złoto i dwa srebrne krążki przywieźli z Płocka biegacze  sekcji lekkoatletycznej LKS Osuchów. Podczas  BIEGU TUMSKIEGO, jaki  odbył się 11 października na trasie okalającą  płocką starówkę osuchowianie nie zawiedli i wywalczyli bardzo  wysokie pozycje.

 • -

Prosto przez wieś

Skończył się  drogowy horror w Grabcach Józefpolskich. Wieś  doczekała się  nowej nawierzchni na swojej asfaltowej drodze. Poprzednia droga była dziurawa jak szwajcarski ser. Nową  nakładkę  w całości sfinansowała gmina.

 • -

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych

W piątek, 18 października w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I-III, związanego z bezpieczną drogą do szkoły.
Wcześniej w każdej z klas odbywały się spotkania z dzielnicowym miasta Mszczonów Sławomirem Zielińskim, który zapoznał dzieci z elementarną wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze.

 • -

UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą  zbiórkę  pieniężną  na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu  w Lutkówce.

 • -

Wspominali Bohaterów roku 1863

Kolejny raz w tym roku członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK z Mszczonowa wcielili się w role oddziału kosynierów z roku 1863.  W niedzielę  13 października wraz z rekonstruktorami z takich grup jak-  Gloria Victis z Wielunia, Kujawski Ochotniczy Oddział Powstańców 1863 r. z Radziejowa oraz Bractwa „ Złoty Krzyż” ze Zduńskiej Woli-  starli się  z odtwarzającymi carską piechotę członkami GRH 9 ROTA.

 • -

Marsz Niepokonanych 1944- 2013

Marsz Niepokonanych – to  wydarzenie ku czci Powstańców Warszawskich,  którzy  przetrwali  63 dni bohaterskiego oporu i w październiku 1944 roku w zorganizowanych kolumnach opuścili morze ruin, jakim już wtedy była Warszawa.

 • -

50/50 - czyli z TERMAMI na ROWERZE

Blisko 50 rowerzystów przejechało 50 kilometrów w Rajdzie z Termami, jaki odbył się w dniu 5 października. Pasjonaci aktywnego wypoczynku wyruszyli na malowniczą  trasę  wokół Mszczonowa z placu przed Termami. Później musieli odszukiwać  kolejne punkty kontrolne, aby bez problemu  dotrzeć do mety.

Kondolencje

 Koleżance

    Jadwidze Barbulant

      Skarbnikowi Gminy Mszczonów

          wyrazy głębokiego współczucia

       z powodu śmierci

   Matki

   składają

          Burmistrzowie, Rada Miejska w Mszczonowie

      oraz koleżanki i koledzy

          z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • -

Wstąpili w szeregi uczniowskiej braci

W przypadającym na 14 października Dzień Edukacji Narodowej, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie obchodzili swoje święto składając ślubowanie na ucznia szkoły podstawowej.

 • -

Pasowanie w Dzień Nauczyciela

W Dzień Edukacji Narodowej – 14 października w mszczonowskim Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza odbył się uroczysty apel, podczas którego uczczono święto nauczyciela, a także dokonano pasowania pierwszaków.  Apel rozpoczęto od złożenia ślubowania na sztandar szkoły.

 • -

Święto nauczycieli

W dniu 11 października w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło uroczyste spotkanie nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach udział wzięli dyrektorzy, wicedyrektorzy i nauczyciele z mszczonowskich szkół, pracownicy administracji i obsługi szkół, emerytowani pracownicy oświaty, pracownicy ZOPO, a także nauczyciele z miejskiego przedszkola.

 • -

Sprawozdanie z VII Regionalnych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych - Osuchów 2013 r.

W dniu 5 października 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie odbyły się VII Regionalne Mistrzostwa  Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych organizowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS i Zespół Szkół Publicznych  w Osuchowie.

 • -

Niezwykli goście –niezwykłe historie- niezwykłe dzieła

Piątkowy wieczór 4 października należał w MOK-u do dwóch niezwykłych postaci… Dariusza  Piwowarskiego i Adama Michałowskiego…  Tego dnia wiele osób przybyło do ośrodka kultury, aby posłuchać  niezwykle interesujących opowieści o Gruzji fotografa  i zarazem  podróżnika Dariusza  Piwowarskiego oraz rozkoszować  się  sztuką autorstwa  Adama Michałowskiego.

 • -

Mikroimplementacja „Moja historia - integracja pokoleń”

Po zakończeniu realizacji Projektu „Spacer po nieistniejącym mieście czyli młodzieżowy wehikuł czasu w ramach PO FIO, w którym Gminne Centrum Informacji wspierało organizatora - Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, przyszła pora na zaproponowanie mszczonowianom udziału w kolejnym, innowacyjnym przedsięwzięciu.

 • -

XV Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mszczonowa- Osuchów 2013 r.

Jak co roku w ostatnią sobotę września dyrektor Zespołu Szkól Publicznych w Osuchowie Elżbieta Sajak, zaprosiła na rywalizację sportową wszystkie szkoły z terenu Miasta i Gminy Mszczonowa. Reprezentanci szkół podstawowych zmagali się w czwórboju, natomiast gimnazjaliści toczyli bój o tytuły mistrzowskie w skoku w dal, wzwyż, biegu na 1000m i 60m.

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W RAMACH FESTIWALU HISTORYCZNEGO 2013

Zgodnie z Regulaminem Pracy Komisji Konkursowej organizowanej w ramach Festiwalu Historycznego 2013 §3 pkt 6 poddaje się wyniki laureatów konkursu fotograficznego w ramach Festiwalu Historycznego 2013.

 • 1 wrzesień-Mszczonów

Ach, co to był za miesiąc…

Wrzesień dla nas rekonstruktorów, to okres  szczególnej aktywności. W tym czasie liczne inscenizacje, odwołujące się do roku 1939,  pokrywają  się z innymi wydarzeniami. Dla mszczonowskiej GRH im. 31 pSK wrześniowe dni obfitowały w wiele atrakcji.

 • -

Grand Prix Mszczonowa

W dniu 05.10.2013r. w Mszczonowie odbył się I turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013/2014. W zawodach wystartowało 22 zawodników i zawodniczek  reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Jaktorowa, Międzyborowa i Budek Piaseckich.

 • -

Tydzień Książek Zakazanych już za nami…

W dniach od 23 do 27 września 2013 r. organizowaliśmy Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week), jest to kampania społeczna wywodząca się z USA, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na działanie cenzury (obyczajowej, politycznej, religijnej), potrzebę wolności słowa i tworzenia literatury oraz problem prześladowania ludzi za to, że czytają lub piszą książki. Ma również prowokować do zrewidowania utartego sposobu myślenia utrwalonego poprzez aktualnie sankcjonowane zasady.

 • -

Miejska Biblioteka Publiczna finalistą III rundy Programu Rozwoju Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zakwalifikowała się do III rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Do programu aplikowało 195 bibliotek gminnych, na liście finalistów znalazło się 151. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń.

 • -

Musimy dbać o naszą „Małą Ojczyznę”

Z Dariuszem Olesińskim, radnym Rady Miejskiej w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie Dariuszu w trakcie XXXVIII sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę dotyczącą zmian w bieżącym budżecie. Jednym z przesunięć była zmiana po stronie wydatków dotycząca  przebudowy centrum wsi Piekary. Proszę wyjaśnić czego dotyczą te zmiany.

Informujemy, że trwa nabór uczestników/uczestniczek do projektu systemowego:

„Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych”

realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

 • -

Z obrad XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę 25 września 2013 roku, odbyła się XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni ocenili działalność OSiR, a także działalność sportu na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto, radni wysłuchali m.in. sprawozdania z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2013 roku oraz w placówkach podległych gminie Mszczonów, a także podjęli szereg bieżących uchwał.

 • -

Delegacja rumuńskiego miasta Sacueni z wizytą w Mszczonowie

W dniach 20 -23 września br. Mszczonów gościł delegację z Rumuni w osobach Burmistrza miasta Sacueni BERESA CSABA oraz towarzyszących mu CSONGORA SZABO i ERDEI  IMRE.
 

 • -

Ruszyły zajęcia Uniwersytetu Mądrego Wieku

Rozpoczął się kolejny rok akademicki Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gaude Mater Polonia – czyli pieśń „Ciesz się, Matko Polsko”- rozbrzmiała w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury  w dniu 19 września.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651749

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat