Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Rozpoczęcie V edycji cyklu „Szlakiem Strzelców Kaniowskich”- SIERADZ * BELEŃ * MSZCZONÓW

Festiwalem piosenki żołnierskiej w wykonaniu dzieci i młodzieży, a także pokazami grup rekonstrukcyjnych w miejskim parku w Sieradzu rozpoczęła się V edycja cyklu „Szlakiem Strzelców Kaniowskich”. Festiwal zatytułowany „Pieśń popłynie nadwarciańskim echem” odbył się  24 sierpnia.

 • -

Fundacja "Plebania"

Od maja bieżącego roku działa w naszym mieście świetlica środowiskowa prowadzona przez fundację "Plebania". W lipcu mieszkańcy Mszczonowa mogli też bawić się na festynie rodzinnym, współorganizowanym przez fundację oraz Mszczonowski Ośrodek Kultury. Czym zajmuje się fundacja "Plebania" i skąd wziął się pomysł na taką formę działalności?

 • -

"Energetyczny Tornister"

W dniu 27 sierpnia br. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie w trakcie którego przedstawiciele PGE Dystrybucja S.A Oddział Łódź- Teren, w tym Stanisław Łęski, dyrektor generalny Oddziału Łódź, Piotr Bogumił, dyrektor Rejonu Żyrardów oraz Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa wręczyli dzieciom z gminy Mszczonów tornistry i przybory szkolne niezbędne do rozpoczęcia roku szkolnego.
 

 • -

Prowadzimy racjonalną politykę finansową

Z Markiem Zientkiem, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie przewodniczący podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi Józefowi Grzegorzowi Kurkowi za prawidłowe wykonanie budżetu w roku 2012. Jako, że pełni Pan funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego proszę przybliżyć nam w jakiej kondycji jest gminny budżet oraz czy obarczanie samorządów nowymi zadaniami przez rząd może wpłynąć na pogorszenie kondycji finansowej Mszczonowa?

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 26 sierpnia 2013r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Zdzisław Banasiak, radny Marek Baumel oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

Radni w trakcie posiedzenia komisji wysłuchali informacji na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie na terenie gminy Mszczonów oraz zaopiniowali materiały na najbliższą sesję Rady Miejskiej.
 

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 23 sierpnia 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.

Tematem posiedzenia komisji była analiza wydatków bieżących instytucji kultury za  I półrocze 2013 roku. 

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 22 sierpnia 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Dariusz Olesiński oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

Radni wysłuchali Ewę Zielińską, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Mszczonowie, która przedstawiła analizę wydatków ponoszonych na oświatę za rok 2012 oraz ocenę stanu przygotowań do nowego roku szkolnego.
 

 • -

NIE POZWÓLMY ZAŚMIECAĆ GMINY! KODY NA WORKI Z ODPADAMI SĄ DARMOWE

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem na temat efektów  reformy śmieciowej rozmawia Mateusz Milczarek.

Biesiada Rodzinna na Pożegnanie LATA

 • -
 • -

Lato w Mieście 2013 z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

Mszczonowski Ośrodek Kultury od 1 sierpnia do końca wakacji zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartowały pod hasłem „TUWIMOWSKĄ LOKOMOTYWĄ PRZEZ WAKACJE… RUSZAMY!”

Poniżej zamieszamy harmonogram zajęć na ostatni tydzień „Lata w mieście” (26-31 sierpnia):

 • -

Jubileusz 100 - lecia urodzin mieszkanki Mszczonowa

W dniu 21sierpnia 2013r miała miejsce niezwykła , pełna wzruszeń uroczystość związana  z setną rocznicą urodzin Pani Sabiny Genowefy Płaska.

 • -

Komisje Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy 31.07.2013r, 19.08. 2013r.

W posiedzeniach komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński oraz radny Jerzy Siniarski i radny Ryszard Stusiński jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

W trakcie posiedzeń komisji radni wraz z burmistrzami Józefem Grzegorzem Kurkiem i Grzegorzem Kozłowskim omawiali bieżące inwestycje i ogłoszone przetargi.

 • -

Lato w Mieście 2013 z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

Mszczonowski Ośrodek Kultury od 1 sierpnia do końca wakacji zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartowały pod hasłem „TUWIMOWSKĄ LOKOMOTYWĄ PRZEZ WAKACJE… RUSZAMY!”

Poniżej zamieszamy harmonogram zajęć na kolejny tydzień „Lata w mieście” (21-27 sierpnia):

 • -

Ten ODPUST nie ma sobie równych

Trzynasta i ponownie udana. Kolejna edycja Odpustu Świętego Rocha, jaki co roku odbywa się  w połowie sierpnia w Lutkówce połączyła doniosłe uroczystości religijne z wesołą,  festynową  zabawą, zorganizowaną  po Mszy Świętej na parafialnych błoniach. Eucharystię sprawował sam biskup ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba. 

 • -

Sarnowa Góra 1920-2013

Mieszkańcy Ciechanowa, Gminy Sońsk oraz okolicznych miejscowości oddali cześć bohaterskim żołnierzom 18 Dywizji Piechoty, jaka w 1920 roku stoczyła krwawą  bitwę pod Sarnową  Górą. Uroczystości na polu bitewnym, pod pomnikiem upamiętniającym zmagania  z bolszewikami, odbyły się  18 sierpnia.

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 9 sierpnia 2013r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.

Tematem posiedzenia komisji była ocena działalności Mszczonowskiej Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej za okres od stycznia 2012 do czerwca 2013, a także ocena Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • -

III Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki w Czersku na zamku

Tym razem rowerzyści zjadą się na zamek w Czersku. W niedzielę 25 sierpnia odbędzie się kolejny zlot rowerowy rowerzystów z terenu Krainy Jeziorki oraz wszystkich miłośników jednośladów, który będzie kolejnym już  spotkaniem środowiska rowerowego z obszaru Krainy. Początek imprezy o godz. 13:00 na zamku w Czersku.

 • -

ZAPRASZAMY NA ODPUST W LUTKÓWCE

ODPUST W LUTKÓWCE NA

ŚW. ROCHA

18.08.2013

 • -

Lato w Mieście 2013 z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

Mszczonowski Ośrodek Kultury od 1 sierpnia do końca wakacji zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartowały pod hasłem „TUWIMOWSKĄ LOKOMOTYWĄ PRZEZ WAKACJE… RUSZAMY!”

 • -

Wypoczynek w Dzwirzynie

W dniach 26.06-06.07.2013 emeryci i renciści z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie uczestniczyli w 11- dniowej wycieczce wypoczynkowo- rehabilitacyjnej w Dzwirzynie.

 • -

Wakacje z nami

W niedzielę, 4 sierpnia fundacja „PLEBANIA” wspólnie z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali imprezę plenerową pod hasłem „Wakacje z Nami”.
Rodzinny piknik oficjalnie rozpoczął akcję „Lato w mieście 2013 z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury”, w ramach której do końca sierpnia dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów mogą uczestniczyć w licznych zajęciach, warsztatach i w wielu atrakcjach przygotowanych na okres wakacji.

 • -

Razem przez meandry czasów i zdarzeń

Wiele zależy od nas, na pewno  to my będziemy budować świat za kilkanaście lat. Jaki on będzie  za dekadę czy dwie? – mamy nadzieję, że nie tylko inny, ale lepszy, stąd też  od pięciu lat organizujemy młodzieżową wymianę polsko-niemiecką (Gimnazjum im.J.A.Maklakiewicza w Mszczonowie, Zespół Szkół w Osuchowie i Mittelschule Altenerding ), wszystko po to, by walczyć ze stereotypami utrwalonymi w świadomości obu narodów.

 • -

Lato w Mieście 2013 z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

Mszczonowski Ośrodek Kultury od 1 sierpnia do końca wakacji zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartują pod hasłem „TUWIMOWSKĄ LOKOMOTYWĄ PRZEZ WAKACJE… RUSZAMY!”

 • -

Nowi inwestorzy – czyli jak dbać o rozwój Gminy

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem o nowych inwestorach, którzy mają  rozpocząć swą  działalność na terenie mszczonowskich dzielnic przemysłowych rozmawia Mateusz Milczarek.

 • -

Wspomnienie o bohaterstwie walczącej stolicy

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne wraz z GRH STRZELCY im. 31 pSK, a także  Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie uczciło 69 rocznicę  wybuchu Powstania Warszawskiego na trzy sposoby.

 • -

Letnie inwestycje

Okres wakacji sprzyja realizacji inwestycji, które w gminie Mszczonów rozpoczęły się wraz z nadejściem lata.
Jedną z nich jest długo oczekiwana termomodernizacja budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wręczy, która realizowana jest w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną we Wręczy. Zakres prac obejmuje: ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651514

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat