Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Wiele pytań z ankiety Gminy Fair Play dotyczyło gminnego...

Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

Konkurs „Gmina Fair Play” jest organizowany corocznie przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Jego podstawowym celem jest wyłonienie i nagrodzenie tytułem „Gmina Fair Play” tych samorządów, które w sposób aktywny pracują cały czas nad jak najlepszą ofertą dla nowych inwestorów, ale także stwarzają dogodne warunki do prowadzenia na ich terenie działalności gospodarczej. „Gminy Fair Play” to gminy profesjonalne, wiarygodne, zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów, otwarte na nowe inicjatywy i pomysły biznesowe, a także mogące poszczycić się profesjonalną obsługą inwestycyjną.
W ramach tego właśnie konkursu w środę 10 lipca w mszczonowskim Urzędzie Miejskim odbył się audyt, który przeprowadziła pani audytor Małgorzata Tymorek. Procedura audytu składała się z trzech elementów. Pierwszym było spotkanie z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, podczas którego omawiano bieżące oraz zaplanowane na najbliższy czas działania gminy związane z inwestycjami. Pani audytor interesowała się także finansami gminy, w tym stopniem zadłużenia gminy w stosunku do budżetu, udziałem inwestycji własnych w wydatkach gminy, źródłami finansowania inwestycji w latach 2011-2013, podatkami i opłatami lokalnymi. W tym celu spotkała się także z panią skarbnik Jadwigą Barbulant.
Drugą częścią audytu było spotkanie z udziałem zaproszonych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnego biznesu, inwestorów, jednostek samorządowych oraz organizacji społecznych działających na terenie gminy Mszczonów. Ta część procedury konkursowej jak co roku miała za zadanie uzyskanie dodatkowej informacji o działaniach na linii Urząd Miejski - inwestorzy, współpracy z lokalnym biznesem i inwestorami. Była to więc świetna okazją okazja do bezpośredniej oceny działań podejmowanych przez urząd przez lokalną społeczność.
Trzecią część audytu stanowiła wizytacja obiektów inwestycyjnych na terenie miasta i gminy. Pani audytor w towarzystwie przedstawicielki GCI Magdaleny Podsiadły, odwiedziła miejskie jednostki organizacyjne, jak również zapoznała się z realizowanymi w ostatnich latach inwestycjami obecnie. Wizytacja odbyła się m.in. na Termach Mszczonów. Po obiekcie panią audytor oprowadzał kierownik Term Marcin Frencel. Pani audytor zapoznała się także z oddanymi w ostatnich latach inwestycjami drogowymi – „Traktem Tarczyńskim” , obwodnicą miasta, a także ze zmodernizowaną ulicą Sienkiewicza. Odwiedziła placówki oświatowe i kulturalne (MOK) na terenie Mszczonowa oraz dzielnicę przemysłową.
Tytuł "Gmina Fair Play" jest z pewnością wyróżnieniem oraz docenieniem wysiłków mszczonowskiego samorządu na rzecz działań mających na celu wcielanie w życie dobrych wzorców współpracy samorządu z przedsiębiorcami. Miasto od lat postrzegane jest jako miejsce, które potrafi przyciągać zarówno duże międzynarodowe inwestycje, ale także miasto, które dba o mały, lokalny biznes.
Audytorzy konkursu „Gmina Fair Play” corocznie pozytywnie weryfikując działania Mszczonowa w tej kwestii doceniają szeroką ofertę inwestycyjną z dostępem do infrastruktury technicznej, którą miasto może zaoferować nowym inwestorom, dobre połączenia komunikacyjne i infrastrukturę drogową, a także podkreślają sprawną i kompetentną obsługę administracyjną profesjonalnej kadry urzędniczej.
  • autor: Rafał Wasilewski, data: 2013-07-15
  • Pani audytor rozmawiała m.in. z kierownikami gminnych...
  • Jednym z odwiedzonych przez panią audytor obiektów były...

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646579

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat