Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Samorząd to sztuka kompromisu

Z radnym Zdzisławem Banasiakiem, członkiem Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego oraz członkiem Komisji Rewizyjnej rozmawia Łukasz Nowakowski.

Panie Zdzisławie nadszedł okres wakacyjny a wraz z nim ładna pogoda i remonty dróg. Proszę wskazać jak w chwili obecnej ocenia się stan dróg w gminie Mszczonów.

- Jeżeli chodzi o ocenę stanu dróg gminnych muszę stwierdzić, że są one w dobrym stanie, gdyż na bieżąco są naprawiane i utrzymywane. W okresie letnim oprócz napraw, uzupełnień i utwardzeń, koszona jest zieleń w pasie drogowym, co znacznie poprawia estetykę i wpływa na poprawę bezpieczeństwa.
Dużo gorzej przedstawia się sytuacja na drogach powiatowych. Niestety mimo zapewnień dyrekcji Powiatowego Zarządu Dróg w Żyrardowie, dotyczących napraw nie widać, aby zapowiadane prace były zrealizowane.
PZD nie posiada wystarczających środków na remonty dróg powiatowych stąd ogólny zły stan nawierzchni.
Ponadto, w tym roku ze względu na nie najlepszą sytuację finansową starostwa, nie przewiduje się żadnych inwestycji drogowych na podległych powiatowi szlakach komunikacyjnych.

A jak wygląda kwestia inwestycji realizowanych w reprezentowanym przez Pana okręgu wyborczym?

- W przyszłym roku zaplanowane jest dokończenie chodnika w ulicy Grójeckiej od ulicy Tańskiego do ulicy Wschodniej.
Jeszcze w tym roku połączona zostanie kanalizacja od ulicy Ługowej do ulicy Rolniczej. Ta inwestycja da zaczątek budowy kanalizacji na osiedlu Wschodnia.
Chciałbym także, aby dokończone zostało oświetlenie w ulicy Cichej i Krótkiej w kierunku ulicy Grójeckiej.
Cieszę się, że udało mi się doprowadzić do zamontowania nowych tabliczek z nazwami ulic, które zostały zamontowane na przystosowanych do tego słupach. Dzięki temu przyjezdni bez problemów znajdą żądany adres.

 

Jako członek Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, jak ocenia Pan stan bezpieczeństwa w mieście i gminie Mszczonów?

- Pomimo, iż naszym funkcjonariuszom przybyło zadań, gdyż zlikwidowany został posterunek policji w Radziejowicach, to  nastąpiła poprawa bezpieczeństwa i wykrywalność zdarzeń. Wyraźnie widać, że poprawiła się współpraca policji z mieszkańcami, co wpływa na fakt, że tym roku odnotowano spadek liczby przestępstw popełnianych na terenie miasta, zaś na terenie gminy procent wykroczeń jest na tym samym poziomie co w roku ubiegłym.
Co do inwestycji, to w przyszłym roku rozpocząć się ma budowa nowego komisariatu policji we Mszczonowie zlokalizowanego na ulicy Warszawskiej vis a vis mszczonowskich Term.


Jest Pan także członkiem Komisji Rewizyjnej. Proszę przybliżyć jak wygląda praca w tym zespole.

- Na wstępie warto wyjaśnić, że Komisja Rewizyjna jest organem kontrolnym. Jego zadaniem jest sprawowanie kontroli nad gospodarką finansową gminy Mszczonów oraz jednostek budżetowych podległych gminie. W praktyce oznacza to, że członkowie komisji rewizyjnej otrzymują sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności kontrolowanej jednostki i sprawdzają czy faktycznie wszystkie podjęte działania zostały przeprowadzone prawidłowo.
Komisja Rewizyjna skupia się przede wszystkim na kontroli: legalności, gospodarności, rzetelności, celowości oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym.
Komisja Rewizyjna bada w szczególności gospodarkę finansową kontrolowanych podmiotów, w tym wykonanie budżetu gminy.
Muszę przyznać, że nasz zespół działa merytorycznie, a w trakcie przeprowadzonych do tej pory kontroli nie wykryliśmy nieprawidłowości.

Dziękuję za rozmowę

Dziękuję również

  • autor: Łukasz Nowakowski, data: 2013-07-12

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646825

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat