Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

17.9.2021

Imieniny

Justyny, Adriany, Hildegardy

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Ostatnie chwile przed wakacjami

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek.
Już są wakacje, lekcje skończone…
 
Zanim było można tak zaśpiewać, opuszczając mury szkoły, uczniowie osuchowscy podsumowywali całe dziesięć miesięcy wytężonej pracy.
We wtorek o sukcesach szkoły podstawowej i gimnazjum usłyszeli rodzice na zebraniu. Pani dyrektor Elżbieta Sajak przypomniała osiągnięcia uczniów w formie prezentacji multimedialnej, która następnie została umieszczona na stronie internetowej szkoły www.zsp-osuchow.mszczonow.pl
W czwartek podstawówka żegnała się z szóstoklasistami, bowiem ci od września pójdą do gimnazjum. Zebrani w sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali piosenek w wykonaniu czwartaków i piątaków (występy przygotowali uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń pp. Julitty Sander i Anny Dębskiej), a następnie obejrzeli marzenia o wakacyjnych podróżach - program przygotowany przez klasę szóstą i jej wychowawczynię p. Dominikę Jankowską. Na zakończenie prezentacji młodsi uczniowie wręczyli swoim starszym kolegom drobne, symboliczne upominki.
  W podobny sposób pożegnali się gimnazjaliści. Klasy drugie pod kierunkiem swoich wychowawczyń pp. Joanny Bednarskiej i Ewy Termeny przypomniały liczne uzdolnienia trzecioklasistów w parodii znanego programu telewizyjnego „Mam talent”.
 Trzecie klasy zaskoczyły wszystkich swoim programem. Uczniowie bowiem przygotowali pod czujnym okiem wychowawczyń pp. Agaty Grzybowskiej i Ewy Ludwiak inscenizację, w której pokazali, jak zapamiętali lekcje, nauczycieli, swoich kolegów. Zabawny program wywoływał salwy śmiechu. Jednak na zakończenie, jak zwykle w chwilach rozstań, wspólne odśpiewanie piosenki „Ale to już było” sprawiło, że niejednemu zakręciła się łezka.
  Tak było w czwartek, a w piątek…
Na oficjalnym zakończeniu roku szkolnego wręczane były dyplomy, nagrody, listy gratulacyjne dla rodziców i świadectwa z wyróżnieniem. Nie zabrakło słów podziękowań kierowanych do rodziców, nauczycieli, uczniów.
Pracę w Radzie Rodziców kończy w tym roku p. Urszula Dobrzyńska. Jej złożyła podziękowania p. dyrektor Ełżbieta Sajak, wręczyła statuetkę  oraz tytuł Przyjaciel szkoły,  zaś ona sama dziękowała Radzie, pp. dyrektorkom szkoły i nauczycielom za współpracę.  Tytuł Przyjaciel szkoły otrzymali również państwo Kowalscy, którzy przez 9 lat aktywnie wspierali szkołę w jej rozwoju. Była to również okazja, aby przypomnieć wkład rodziców w wyposażenie naszej placówki w sprzęt i urządzenia, które pomagają uczniom w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu umiejętności na miarę XXI wieku.
Tegoroczni absolwenci szkoły podstawowej byli bardzo aktywni, dlatego rada pedagogiczna postanowiła wyróżnić tych, którzy w szczególny sposób pozostaną w pamięci szkoły. Statuetkę Młody Chopin otrzymał Mateusz Wojtczak, Mądrą Sową wyróżniono Aleksandrę Marczak, Omnibusem szkolnym uhonorowano Emilię Wiesion.
O wielu lat gimnazjaliści klas trzecich starają się uzyskanie tytułów Osobowości Gimnazjum. W roku szkolnym 2012/2013 zaszczytny tytuły: Osobowość naukowa przyznano Patrycji Melon, Osobowość artystyczną – Danielowi Olborskiemu oraz Karolinie Jankowskiej, Osobowość sportową - Michałowi Drzewieckiemu. Tytuł Oryginalność szkolna przyznawany przez uczniów otrzymała Klaudia Piernikowska.
Nagrodzono także grupę uczniów, którzy pracując na rzecz szkoły, dali poznać swoje niezwykłe talenty.
Statuetkę Gwiazdy Mikrofonu otrzymały Patrycja Melon i Malwina Wieteska, które przez 3 lata prowadziły większość uroczystości szkolnych. Tytuł i statuetkę Muzyczny Idol otrzymał Bartek Marczak. Wybrańcem Melpomeny został Daniel Olborski, a Marcin Dobrzyński otrzymał tytuł Człowiek Renesansu. Wyróżniono też Daniela Witkowskiego oraz Łukasza Kowalskiego wręczając im statuetki Złote Rączki. 
Dzień ten zakończył się życzeniami bezpiecznych i szczęśliwych wakacji.
Na tym jednak nie kończą się działania szkoły. 15 uczniów weźmie udział w spotkaniu z gimnazjalistami z Erding w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, które zrealizowane będzie w mszczonowskim gimnazjum.
ŻEGNAJ SZKOŁO! Na dwa miesiące.
 

 

  • autor: Wanda Lipińska, data: 2013-07-12
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7552451

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat