Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonowianie zadowoleni ze stanu bezpieczeństwa publicznego?

Pierwszą debatę o bezpieczeństwie mieszkańcy gminy Mszczonów mają już za sobą. Zainteresowanie nią nie było szczególne. W Sali Klubowej  Mszczonowskiego Ośrodka Kultury 26 czerwca w przewadze byli jej organizatorzy i przedstawiciele samorządu. Mieszkańcy zwyczajnie nie dopisali.  Funkcjonariusze  policji, prowadzący spotkanie  nie kryli, że przy kolejnych tego typu przedsięwzięciach chcieliby liczyć   na większe zainteresowanie ze strony mszczonowian. Z drugiej jednak strony brak  ludzi na sali świadczyć też  może o tym, że czują  się  oni bezpiecznie w swoim mieście i nie mają  potrzeby dyskutowania na temat poprawy funkcjonowania lokalnej jednostki policji. W jakimś  sensie potwierdzać  może to stanowisko obecnej w Sali Klubowej kierowniczki mszczonowskiego MOPS_u – Barbary Ciszewskiej, która publicznie pochwaliła miejscowych funkcjonariuszy za dotychczasową współpracę  z opieką  społeczną. Podobnego zdania był też  kurator zawodowy z terenu gminy Mszczonów -Piotr Dymecki, który podziękował dzielnicowym za dotychczasowe udane współdziałanie. Podziękowania otrzymał  też  burmistrz Józef Grzegorz Kurek. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji  mł. insp. Arkadiusz Zgieb wyraził zadowolenie z powodu przekazania przez samorząd gminy Mszczonów terenów pod budowę nowego komisariatu, który ma stanąć w pobliżu TERM. Policjanci podziękowali też  samorządowcom za finansowanie dodatkowych patroli i telefonu, używanego przez patrol interwencyjny. Mieszkańcy gminy, gdy potrzebują interwencji mogą go wezwać korzystając nie tylko z ogólnie znanych  numerów alarmowych, ale także z  lokalnego  numeru 607 556 577.
Oczywiście podczas debaty nie zabrakło głosów krytycznych. Kilku mieszkańców domagało się częstszych  kontroli kierowców przekraczających dozwolone prędkości na ulicach miasta i gminy. Rozmawiano także o kradzieżach bydła, a także powtarzających się  aktach wandalizmu, w wyniku których cierpią  parki,  przystanki autobusowe i inne obiekty użyteczności publicznej.   Skarżono się ponadto na ciężkie samochody ciężarowe, które nie przestrzegając zakazów poruszają się drogami gminnymi.   Policjanci  apelowali natomiast, aby zwracać uwagę, na podejrzane osoby i nieznane auta, które wzbudzają  zaniepokojenie. Doradzali, aby profilaktycznie spisywać  ich numery rejestracyjne, gdyż niejednokrotnie w taki właśnie sposób udaje się  później ustalić  sprawców wielu przestępstw.
Warto odnotować, że podczas debaty w wynikami pracy mszczonowskiego Komisariatu Policji przy pomocy specjalnie przygotowanej prezentacji zapoznał mieszkańców komendant KP Mszczonów Krzysztof Puszcz.
  • autor: MM, data: 2013-07-02
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646618

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat